Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

 

sziasztok!

 

erdeklodni szeretnek, hogyegy opel corsa dbe 1.4 xer melyik a legjobb motorolaj valasztas?

 

igen tudom, hogy ez astras csop...nekem az van, de most edesanymank nezek olajat :)

 

udv

b.

 

A "legjobb" kifejezéssel együtt ebben a topicban eddig általában a Mobil1 ESP 0W-40 illetve talán a Castrol Edge Titanium FST 0W-30 és 0W-40 fordult elő.

 

Én anyámnak vennék egy dexos2-t teljesítő olajat valami ismert gyártótól és megkérném hogy ne menjen túl sokszor a ringre és kevésbé tapossa hidegen. :)

Link to comment
Megosztás:

A "legjobb" kifejezéssel együtt ebben a topicban eddig általában a Mobil1 ESP 0W-40 illetve talán a Castrol Edge Titanium FST 0W-30 és 0W-40 fordult elő.

 

Én anyámnak vennék egy dexos2-t teljesítő olajat valami ismert gyártótól és megkérném hogy ne menjen túl sokszor a ringre és kevésbé tapossa hidegen. :)

 

koszonom! azt hiszem, hogy az astramba en is mobil 1esp 0w-40et hasznalok...

 

amugy melyik jobb? vagy tok mindegy? hogy mobil vagy castrol?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Tudtok ajánlani a váltóba olajat? Astra H 1.7 diesel, 2011 évj.,Illetve mennyi lehet a feltöltési mennyisége? Jobb féltengely szimering csere lesz és egyben az olaj is ki lesz cserélve.

 

Köszi!

 

Milyen váltó van benne? F23, M32, egyéb?

 

M32 a legvalószínűbb. Ehhez 2,4 liter olaj kell. Követelmény: SAE 75W-85 API GL4

Az enyémbe gyári GM váltóolaj került cserekor.

Link to comment
Megosztás:

Halihó! kérdésem a következő lenne .Milyen márkájú olajszűrőt vegyek a kocsiba ?   Z14XEP Astra H 1.4 benzinesbe

 

Én háromfélét próbáltam anno, amikor Z14XEP-s kocsim volt:

 

olcsó - ALCO (Bárdi)

drága - MANN (Bárdi, Unix)

még drágább - eredeti GM Opel (szerviz)

 

Mind jó volt.

Mostanában már csak Mann-t használok a Z18XER-eshez.

 

Egyébként ha elmúlt 4 éves a kocsid az Opelnél 14.000 Ft az olajcsere (Szerviz 4+) ez kb. 2.000 Ft-tal drágább, mintha máshol számla nélkül csináltatod és magad veszed az alkatrészt...

 

Ha mégis nekiállsz összevásárolni: olaj, olajszűrő és olaj leeresztő csavar tömítés is kell hozzá. Mondjuk én a beöntő nyílás kupakjának a tömítését is cseréltetem, de az már csak az én hülyeségem.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

T janyka19!

"... márka ..."
Bosch, Champion, Hengst, Knecht, Mann, Muller, Sofima, Ufi.

Szia. Azt jol tudom ugye, hogy a Sofima és az Ufi az egy és ugyanazon gyártó terméke. Csak az egyik eredeti vagy gyártói név a másiknak pedig a gyári beszállítói  neve. De az Ufi az Sofima a Sofima meg Ufi. Ugyan az a kettő. 

Link to comment
Megosztás:

 

Ott akkor még valami nem kerek.

Nekem is Z16XEP van, 128e valós km, és az olajfogyasztásom kb. a tizede a tiednek. 3,5 éve nekem is volt hengerfejfelújítás. Igaz nekem előtte esem evett többet.

A motorolaj nem fog változtatni a helyzeten.

A sok olaj tönkreteheti pl. a katalizátort, lambdaszondát, megint tönkre fogja vágni a kipufogószelept, stb.

Szerintem nézesd meg.

 

Hello grep! 

Te milyen olajat használsz? Egy ilyen Astrába mennyit kell önteni?

Link to comment
Megosztás:

Hello grep! 

Te milyen olajat használsz? Egy ilyen Astrába mennyit kell önteni?

Eddig 1 évet kivéve Castrol Edge 0W30-at kapott, majd amikor ez már ennek nem volt GM minősítése, akkor Castrol Edge Titanium FST 0W30-at.

Most hétvégén cseréltem olajat és most Castrol 0W40-et kapott.

A Z16XEP 4L.

Link to comment
Megosztás:

Eddig 1 évet kivéve Castrol Edge 0W30-at kapott, majd amikor ez már ennek nem volt GM minősítése, akkor Castrol Edge Titanium FST 0W30-at.

Most hétvégén cseréltem olajat és most Castrol 0W40-et kapott.

A Z16XEP 4L.

Köszi. A viszkozitást mi alapján választod ki? Én 10w40-t raktam bele...

 

Link to comment
Megosztás:

Köszi. A viszkozitást mi alapján választod ki? Én 10w40-t raktam bele...

Es a 10W40-et mi alapjan valasztottad ki?? Mert az minden valoszinuseg szerint nem dexos2-es...

Olvass vissza, boven at lett mar ragva ez is. Szerintem a magyar klimara az 5W30 boven eleg, abbol van gyari is, ennek ellenere van, aki jobban alszik a 0W40-tol, lelke rajta. De nem dexos2-es olajat nem igazan praktikus hasznalni, bar nyilvan attol sem fog se kigyulladni, se felrobbanni.

Csak azt nem ertem, minek ezzel varialni, amikor ott az olcso gyari olaj? Raadasul a vegen sikerul olyat valasztani, ami elvileg nem is megfelelo ezekhez a motorokhoz...

Link to comment
Megosztás:

 Bár már kaptam a pofámra érte, de  eneos premium 10w 40 et raktam 1.6 gtc be  5 ezer km  futottam vele, eddig  semmi baja sztem eztán se lesz... nem is fogyott belőle és még a színe is szép sötétes barna nem fekete, fogyasztása hangja menet teljesítménye  tök jó.  még 5 ezret bele csavarok aztán csere, hogy ne érje szó a ház elejét  dexos 2 es lesz a következő cserénél:::)))

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.