Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

26 perce, pjotr írta:

Nálam, ez autópályán egyenletes sebesség mellett (130 km/h), vízszintes terepen jelentkezett. Nem felvillan az alacsony olajszint jelző (itt lehet félreérthető voltam), hanem világítani kezd, és addig világít is, amíg le nem állítom a motort. Újraindítás után nem ég, de 10-20 km után újra kigyullad.

 

11 perce, Astra555 írta:

Pontosítanék. Nálam minden esetben világított a jelzés, de újraindítás után már nem. Bár lehet, hogy ez csak programozás kérdése, és úgy állították be, hogyha jelez, akkor leállásig figyelmeztessen.

Szerintem legegyértelműbb vízszintes pozícióban, üzem melegen, leállítás után kb. 5 perccel.

Ha folyamatosan eg, az nyilvan nem azt jelenti, hogy okvetlenul vegig alacsony a jelzett szint, csak arra akarnak kesztetni, hogy ellenorizd. Viszont a villanas emlegetesevel jol bevittetek az erdobe, mert igy azert egesz mas otletek kellenek, ha ki akarjuk talalni, mi hogy es miert van.

Ezt a leallas utan ot percet eddig csak az Opelnel lattam, mashol hidegen szoktak... Gondolom, itt sem valtozik a hidegen merheto szint, csak a jelzesek a meleghez vannak kalibralva, ki tudja, miert. Talan megallas utan inkabb hajlandok ellenorizni az emberek, mint indulas elott, vagy parkolas kozben? A pontossag valoszinuleg rosszabb is, mert kerdes, mennyire volt meleg a motor, mennyire pontosan ot perc, stb.

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, csaba66 said:

Ezt a leallas utan ot percet eddig csak az Opelnel lattam, mashol hidegen szoktak... Gondolom, itt sem valtozik a hidegen merheto szint, csak a jelzesek a meleghez vannak kalibralva, ki tudja, miert. Talan megallas utan inkabb hajlandok ellenorizni az emberek, mint indulas elott, vagy parkolas kozben? A pontossag valoszinuleg rosszabb is, mert kerdes, mennyire volt meleg a motor, mennyire pontosan ot perc, stb.

Hidegen kisebb szintet mérek mint melegen pedig ugye olyankor már minden csepp visszafolyt a teknőbe ami csak visszafolyhatott. Viszont ezek szerint a hőtágulásnak nagyobb a befolyása. Kb. 1,5 dl a különbség ha lehet hinni a kézikönyvnek, ami szerint 1l van a min és max közt. Érdekes, hogy egy  1.3-as Suzuki motornál nincs ekkora különbség. Gyakorlatilag nulla. Ha tehát hidegen maximumig töltöm az Astrát, az melegen már túltöltést jelent. A szerelők olajcsere után mindenáron hidegen akarták a szintet beállítani. Még az 5 percet sem várták meg. Alig bírtam visszafogni őket. A végén már pontos mennyiségű olajat vittem, hogy ne tudják túltölteni. Apropó, szerintetek mennyi az a túltöltés ami még megengedett? Van erről valami infó, tapasztalat?

Link to comment
Megosztás:

On 2/28/2017 at 11:39 AM, kisp113 said:

Szabad tér felé nyitott karterű rendszert semmilyen Euro norma mellett nem lehet csinálni, a visszavezetést pedig általában úgy szokták megoldani, hogy a szívóoldalról gyenge vákuum alatt tartsa a kartert ezzel is csökkentve minden irányba az olajszivárgás lehetőségét..

Mikor leállítom a motort mi az a sziszegő hang? Ilyenkor mi történik? Gondolom ehhez a vákumhoz van valami köze.

Link to comment
Megosztás:

Akkor nagyon peches család vagyunk mert a feleségem Suzukija is így "sziszeg". Csak az 13 éves és ott sokkal hangosabb. Ne valami magas hangra gondolj. Inkább valami olyasmi mint a benzinkúton a kompresszor mikor üresben megnyomod. És járó motornál nincs, csak leállítás után közvetlenül. Mintha valamit légtelenítene, vagy ilyesmi. Lehet ilyenkor megszünteti a vákumot. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, quad405 írta:

Hidegen kisebb szintet mérek mint melegen pedig ugye olyankor már minden csepp visszafolyt a teknőbe ami csak visszafolyhatott. Viszont ezek szerint a hőtágulásnak nagyobb a befolyása. Kb. 1,5 dl a különbség ha lehet hinni a kézikönyvnek, ami szerint 1l van a min és max közt. Érdekes, hogy egy  1.3-as Suzuki motornál nincs ekkora különbség. Gyakorlatilag nulla. Ha tehát hidegen maximumig töltöm az Astrát, az melegen már túltöltést jelent. A szerelők olajcsere után mindenáron hidegen akarták a szintet beállítani. Még az 5 percet sem várták meg. Alig bírtam visszafogni őket. A végén már pontos mennyiségű olajat vittem, hogy ne tudják túltölteni. Apropó, szerintetek mennyi az a túltöltés ami még megengedett? Van erről valami infó, tapasztalat?

Erdekes, ezt igy sosem neztem...

Elvileg a ket jelzes kozott feluton idealis a szint, en odaig szoktam tolteni (igaz, hidegen), mert szinte semennyit nem fogyaszt.

Nincs megengedett tultoltes; ami megengedett, az a kozepertektol a minimumig vagy maximumig valo elteres :)

Ha tul van toltve, akkor tulzottan habosodhat, foloslegesen dolgozik a motor az olajtobblet mozgatasaval, hidegen tobb olajat kell "feltorni", lassabban melegszik be, stb., szoval kifejezetten nem jo tultolteni. A tartalek olajat flakonban kell vinni, nem a motorban :)

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, csaba66 said:

A tartalek olajat flakonban kell vinni, nem a motorban :)

:-) Alaklomadtán átadoma  "kedves" szerelőknek.

Az mennyire igaz, hogy túltöltésnél megnő az olajnyomás (bár gondolom ezt valami szabályozza) és kinyom(hat)ja a szimeringeknél az olajat. Vagy ez ezek csak városi legendák?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, quad405 írta:

Az mennyire igaz, hogy túltöltésnél megnő az olajnyomás (bár gondolom ezt valami szabályozza) és kinyom(hat)ja a szimeringeknél az olajat. Vagy ez ezek csak városi legendák?

Szerintem semennyire... Egyreszt van egy szabalyozo szelep, masreszt gyanitom, hogy a szimeringeknel mar nincs is nyomas alatt az olaj, hanem szabadon csuroghat vissza. A nyomas attol keletkezik, hogy a pumpa szuk jaratokba preseli az olajat, az egesz olajter nincs nyomas alatt.

Illetve a dugattyuk jarasa es a kartergaz elvezetes egyutt okoznak egy kis nyomasingadozast. Ha valaki annyi olajat tolt be, hogy mar levego is alig marad a motorban, akkor persze jobb hijan valoszinuleg a szimeringeknel fog kijonni. De ehhez akar 10-20 liternyi tultoltes is kellhet, nem tudom, mennyi fer be.

Anno aposom lelkes amator autoszerelokent "olajat cserelt" egy Dacian: leengedte a valtoolajat (!), majd gondosan betoltotte az eloirt mennyiseget a motorba. Utana eljott hozzank kb. 10 kilometert dupla motorolajjal es valtoolaj nelkul, hogy nezzem mar meg, mert nem stimmel valami :) A Dacia amugy tulelte; nem tudom, egy mai motorral mi lenne hasonlo esetben...

A valtok egyebkent jol birjak a kikepzest, egy ismerosnek egy debreceni szerviz javitas utan elfelejtette visszatolteni a valtoolajat. Gyornel adta meg magat a valto, persze azt cserelni kellett utana. Nem volt tul fiatal kocsi (Nissan), a szerviz keritett egy bontott valtot.

Meg egy dacias tortenet: telen nem akart elindulni, csak tekert a starter, de semmi. Jobb hijan tekeres, tekeres, csak lesz valami, es valoban, egyszer csak kilotte a nivopalcat, es elindult. A motorhaz nyitva volt, szerencsere nem vitte ki senkinek a szemet. De ezek szerint ez is egy modszer a valamilyen okbol eloallo tulnyomas lekuzdesere :)

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

18 órája, quad405 írta:

Hidegen kisebb szintet mérek mint melegen pedig ugye olyankor már minden csepp visszafolyt a teknőbe ami csak visszafolyhatott. Viszont ezek szerint a hőtágulásnak nagyobb a befolyása. Kb. 1,5 dl a különbség ha lehet hinni a kézikönyvnek, ami szerint 1l van a min és max közt. Érdekes, hogy egy  1.3-as Suzuki motornál nincs ekkora különbség. Gyakorlatilag nulla. Ha tehát hidegen maximumig töltöm az Astrát, az melegen már túltöltést jelent. A szerelők olajcsere után mindenáron hidegen akarták a szintet beállítani. Még az 5 percet sem várták meg. Alig bírtam visszafogni őket. A végén már pontos mennyiségű olajat vittem, hogy ne tudják túltölteni. Apropó, szerintetek mennyi az a túltöltés ami még megengedett? Van erről valami infó, tapasztalat?

Nálam hidegen (XER motor) képtelenség megállapítani az olajszintet, mert a pálca 6-7 cm -ig olajos, hiába törölgetem és ismétlem meg 5x. Az okát nem sikerült kideríteni, pedig vagy másfél éve téma volt itt a fórumon (de talán Csaba :)).

Módosítva : sasa58
Link to comment
Megosztás:

15 perce, sasa58 írta:

Nálam hidegen (XER motor) képtelenség megállapítani az olajszintet, mert a pálca 6-7 cm -ig olajos, hiába törölgetem és ismétlem meg 5x. Az okát nem sikerült kideríteni, pedig vagy másfél éve téma volt itt a fórumon (de talán Csaba :)).

Amint mar emlitettem, azt sem tudom, hogy a benzines motorokban van-e dugattyu :)

Neked pedig eleve egy extra peldanyod van, az olajfogyasztas es szintmeres teren is :)

Link to comment
Megosztás:

54 perce, csaba66 írta:

Szerintem semennyire... Egyreszt van egy szabalyozo szelep, masreszt gyanitom, hogy a szimeringeknel mar nincs is nyomas alatt az olaj, hanem szabadon csuroghat vissza. A nyomas attol keletkezik, hogy a pumpa szuk jaratokba preseli az olajat, az egesz olajter nincs nyomas alatt.

Illetve a dugattyuk jarasa es a kartergaz elvezetes egyutt okoznak egy kis nyomasingadozast. Ha valaki annyi olajat tolt be, hogy mar levego is alig marad a motorban, akkor persze jobb hijan valoszinuleg a szimeringeknel fog kijonni. De ehhez akar 10-20 liternyi tultoltes is kellhet, nem tudom, mennyi fer be.

Anno aposom lelkes amator autoszerelokent "olajat cserelt" egy Dacian: leengedte a valtoolajat (!), majd gondosan betoltotte az eloirt mennyiseget a motorba. Utana eljott hozzank kb. 10 kilometert dupla motorolajjal es valtoolaj nelkul, hogy nezzem mar meg, mert nem stimmel valami :) A Dacia amugy tulelte; nem tudom, egy mai motorral mi lenne hasonlo esetben...

A valtok egyebkent jol birjak a kikepzest, egy ismerosnek egy debreceni szerviz javitas utan elfelejtette visszatolteni a valtoolajat. Gyornel adta meg magat a valto, persze azt cserelni kellett utana. Nem volt tul fiatal kocsi (Nissan), a szerviz keritett egy bontott valtot.

Meg egy dacias tortenet: telen nem akart elindulni, csak tekert a starter, de semmi. Jobb hijan tekeres, tekeres, csak lesz valami, es valoban, egyszer csak kilotte a nivopalcat, es elindult. A motorhaz nyitva volt, szerencsere nem vitte ki senkinek a szemet. De ezek szerint ez is egy modszer a valamilyen okbol eloallo tulnyomas lekuzdesere :)

Az mi?Inditómotor?:)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

Anno aposom lelkes amator autoszerelokent "olajat cserelt" egy Dacian: leengedte a valtoolajat (!), majd gondosan betoltotte az eloirt mennyiseget a motorba. Utana eljott hozzank kb. 10 kilometert dupla motorolajjal es valtoolaj nelkul, hogy nezzem mar meg, mert nem stimmel valami :) A Dacia amugy tulelte; nem tudom, egy mai motorral mi lenne hasonlo esetben...

Ezt a szomszéd bácsi fia is eljátszotta a saját Daciájával. Aztán tolhattuk be a garázsunkba, ott van akna, így könnyebb volt a visszatöltés. Szerencsére még időben észrevette, hogy nem az jött le amire gondolt.:-)

Egyébként sok Opel váltóra (főleg az M32-re) panaszkodnak, hogy gyárilag nem megfelelő a szint, és így elég gyorsan kb. 200-250 ekm körül elkezdenek elfogyni.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, sasa58 said:

Nálam hidegen (XER motor) képtelenség megállapítani az olajszintet, mert a pálca 6-7 cm -ig olajos, hiába törölgetem és ismétlem meg 5x. Az okát nem sikerült kideríteni, pedig vagy másfél éve téma volt itt a fórumon (de talán Csaba :)).

Szerintem a kapilláris hatás miatt van. Hidegen, de akár melegen már 5 perc után is csak úgy tudom megnézni, hogy előtte jó ideig kihúzva tartom. Ez nagyon el van bénázva.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Z16XEP-vel kapcsolatban érdeklődnék, hogy a szelepfedélben lévő kartergáz szelep sérüléséről hogyan lehet meggyőződni? Alapjáraton nincs ingadozás, viszont a szívócsőben találtam olajat, amikor szétszedtem. Nagyon magas az olajfogyasztásom. Reggelente és hosszabb motorfék (pl. lejtő) után nagyon füstöl. Köszi az infókat

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 05. at 12:37, kisp113 írta:

Valaki aki biztos információval rendelkezik kérem írja be hogy mi a z16xep gyári illetve ajánlott helyettesítő gyertya típusa? 

Totál ellentmondásos infókat találok több helyen hézag, hőérték és elektróda szám tekintetében egyaránt :(

A G-s fórumrészben olvastam, hogy talán a gyári a legjobb, de lapozz oda, biztosan segítenek, nagyon képben vannak a srácok. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Néhány hete vettem észre, hogy a hűtőfolyadékom koszos lett. Kézzel kitörölgetve olajos trutyinak tűnik. Nem gondolnám, hogy hengerfejes, mert nincsenek buborékok, nem melegszik túl, a vizet nem fogyasztja, az olajat sem jobban, mint egy éve ( 1 dl/1000km). Valami egyéb tipp, vagy túlaggódom a dolgot?

 

geg65c7ikveior64p1t8.jpg

Módosítva : sasa58
Link to comment
Megosztás:

9 órája, sasa58 írta:

Sziasztok!

Néhány hete vettem észre, hogy a hűtőfolyadékom koszos lett. Kézzel kitörölgetve olajos trutyinak tűnik. Nem gondolnám, hogy hengerfejes, mert nincsenek buborékok, nem melegszik túl, a vizet nem fogyasztja, az olajat sem jobban, mint egy éve ( 1 dl/1000km). Valami egyéb tipp, vagy túlaggódom a dolgot?

 

 

Ha olaj kerülne a vízbe akkor a tetején úszna. Ez inkább olyan kirakódás a csövekből, blokkból, egyebekből. Érdemes lecserélni a hűtőfolyadékot, és csere alkalmával rendesen átmosni a rendszert, aztán tölteni fel új folyadékkal. Aztán ha megint megjelenik akkor lehet aggódni. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

34 perce, zotya975 írta:

Ha olaj kerülne a vízbe akkor a tetején úszna. Ez inkább olyan kirakódás a csövekből, blokkból, egyebekből. Érdemes lecserélni a hűtőfolyadékot, és csere alkalmával rendesen átmosni a rendszert, aztán tölteni fel új folyadékkal. Aztán ha megint megjelenik akkor lehet aggódni. 

Köszi a választ!

És ezek a kirakódások miért az utóbbi néhány hétben (hónapban ) jöttek elő hirtelen, mert pár hónapja még teljesen tiszta volt? Ráadásul a kocsi még csak 5 éves, nem fiatal még ehhez?

Módosítva : sasa58
Link to comment
Megosztás:

11 órája, sasa58 írta:

Sziasztok!

Néhány hete vettem észre, hogy a hűtőfolyadékom koszos lett. Kézzel kitörölgetve olajos trutyinak tűnik. Nem gondolnám, hogy hengerfejes, mert nincsenek buborékok, nem melegszik túl, a vizet nem fogyasztja, az olajat sem jobban, mint egy éve ( 1 dl/1000km). Valami egyéb tipp, vagy túlaggódom a dolgot?

 

geg65c7ikveior64p1t8.jpg

Szia!

Nekem is hasonlóan néz ki, én is írtam már itt a fórumon ezzel kapcsolatban. Elvileg a vízpumpa alatti tömítés fáradt el. (A vízkört és az olajkört is elválasztó tömítés.)

Más is jelezte már ezt a hibát, többször olvastam itt a fórumon, valószínűleg típushiba.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.