Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

Köszi. Nekem a városban most 11 körül van a fogyasztás, igaz sokat állok a dugóban, de akkor is sokallom. Esetleg érdekelne, hogy másnak városi (budapesti) dugós fogyasztása hogy alakul?

Nekem csak indulásnál rángat, azt is csak néha. Gyorsuláson nem vettem észre semmit.

Állítólag az a baj ezekkel a szondákkal, hogy nem féltétlen romlanak el a szó szoros értelmében. Működnek, ha az ember megméri rajtuk a feszültséget, akkor teljesen jó értékeket ad, viszont nagyon lelassul az érzékelése, emiatt a szabályzás nagyon "kinyúlik". A szokásos alapjárati 1Hz helyett sokkal lassabb lesz. És emiatt a motorvezérlő sem ad feltétlenül hibaüzenetet. Eléggé körbeolvastam most a témát az elmúlt 2-3 napban.

Nekem is jó értékeket ad, csak az zavar, hogy miért olyan hosszú a válaszideje?

Viszont az érdekelt volna, hogy az opcom vajon mennyire hiteles ilyen szempontból. Én azért gondolom, hogy annyira gáz nem lehet, hiszen az opcom a motorvezérlőtől kapja az adatokat, tehát azt kell lássam az opcom-ba, amit a motorvezérlő is lát.

Elvinném beméretni, csak a bemérés közel annyiba van, mint egy lambda szonda ára, így meg akkor inkább kicserélem.

Szia.

Megnézem holnap, nekem mit mutat az opcom....

A fogyasztásról annyit, ilyenkor városban nekem is mindig 10-11l körül fogyaszt...szerintem ez normális....így hideg időben mindig ennyi a városim....2 hetente járok vele hosszabb távra, de az átlag fogyi sem megy le 7,8l-nél kevesebbre..

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia.

Megnézem holnap, nekem mit mutat az opcom....

A fogyasztásról annyit, ilyenkor városban nekem is mindig 10-11l körül fogyaszt...szerintem ez normális....így hideg időben mindig ennyi a városim....2 hetente járok vele hosszabb távra, de az átlag fogyi sem megy le 7,8l-nél kevesebbre..

Előre is köszönöm!

Eddig nekem is 10 körül evett csak városban, de eddig ezt nem nagyon lépte túl, most meg inkább felette van. És még csak tél sincs.

Én OPCOM-ban bemelegedett motorral alapjáraton a B1S1 kezdetű sort néztem. Ennek kellene elvileg Dús, Szegény között változnia kb. 0,5-1 sec-es ciklusban. Legalábbis a netes leírások és a youtube-os videok alapján. (két ilyen kezdetű sor van, az egyikben a mért lambda feszültség van, a másik meg szövegesen kiírja a dús, szegény szöveget).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy másnál is van olyan jelenség,hogy kettes sebességfokozatban 2ezernél olyan hangja van a motornak mintha 4ezernél lenne? Úgy mondanám,hogy hang alapján már 2ezernél nagyon akarja a felváltást. Más fokozatban nem tapasztaltam ilyet.

Köszi!

Z16XER

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet a "Cartársaknak"!

Igen régen jártam erre, viszont most szükségem lenne némi "szakirányú" segítségre. Kezem közé került egy Astra, Z16XER motorkóddal. Sok helyen "kendácsolták" már az autót, végül engem tisztelt meg jelenlétével. Nem részletezem az előzményeket, gyakorlatilag "eltüzelt" három kipufogó szelepet, a szelephézagok ellenőrzésének elmulasztása miatt (feltételezhetően). Mivel ezt a típust még nem ismertem ki "behatóan", ezért kérek támogatást, csak hogy ne vétsek hibát. A kérdés konkrétan a vezérlés beállítása lenne. Van e valamilyen különleges feltétel, a vezérmű tengely állító rendszer végett?

Előre is köszönöm a válaszokat, üdv:Tomy61

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet a "Cartársaknak"!

Igen régen jártam erre, viszont most szükségem lenne némi "szakirányú" segítségre. Kezem közé került egy Astra, Z16XER motorkóddal. Sok helyen "kendácsolták" már az autót, végül engem tisztelt meg jelenlétével. Nem részletezem az előzményeket, gyakorlatilag "eltüzelt" három kipufogó szelepet, a szelephézagok ellenőrzésének elmulasztása miatt (feltételezhetően). Mivel ezt a típust még nem ismertem ki "behatóan", ezért kérek támogatást, csak hogy ne vétsek hibát. A kérdés konkrétan a vezérlés beállítása lenne. Van e valamilyen különleges feltétel, a vezérmű tengely állító rendszer végett?

Előre is köszönöm a válaszokat, üdv:Tomy61

Esetleg valami ötlet, válasz?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Az Astrám elkezdett kattogó hangot adni a motor felől. 2007-es Z14XEP motorral, főleg gyorsítás elején kerepel és legjobban 1-es és 2-esben, és néha induláskor is szokott füstölni egy szép kéket. Nemrég vettük 126ekm-rel, az olaj minimumon volt mikor elhoztuk, de kb. 500km után tudtam csak rátölteni amikor már kattogni kezdett. A rátöltés nem segített. Átíráskor már mondták hogy a vezérműlánc csörög, gondoltam oké, majd viszem cseréltetni, az erősödött volna fel ennyire? Kicsit olyan dízeles kattogó hangja van és elmúlik bizonyos fordulat felett, valamint üresben nem csinálja.

Vélemény?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Meg szeretnem kerdezni, hogy egy 5-eves z16xer motoru Astranak 5-ben 100 km/h-nal milyen forulaton kellene mennie?

Es 130-nal?

Köszi!

Hááát, ha 5 éves, azt nem tudom, nekem 6 évesen forgott 130-nál kb. 3500-at. :D

Szóval nem egy hosszú áttételezésű, ha emiatt van az aggódás, viszont így 120-nál is rugalmasan mozdul.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az Astrám elkezdett kattogó hangot adni a motor felől. 2007-es Z14XEP motorral, főleg gyorsítás elején kerepel és legjobban 1-es és 2-esben, és néha induláskor is szokott füstölni egy szép kéket. Nemrég vettük 126ekm-rel, az olaj minimumon volt mikor elhoztuk, de kb. 500km után tudtam csak rátölteni amikor már kattogni kezdett. A rátöltés nem segített. Átíráskor már mondták hogy a vezérműlánc csörög, gondoltam oké, majd viszem cseréltetni, az erősödött volna fel ennyire? Kicsit olyan dízeles kattogó hangja van és elmúlik bizonyos fordulat felett, valamint üresben nem csinálja.

Vélemény?

Ma megnézte a szerelőm, azt mondja nagy valószínűséggel légtömegmérő lesz, mert amikor bekerreg olyankor az erő is elmegy a motorból, és ilyenkor az történik hogy behigul a keverék és kopogásos égés megy végbe, aztán mikor nagyobb gázt ad az ember javul az égés de van amikor később is csörömpöl kicsit. Minimum 50 rugó egy Bosch légmennyiség mérő, remélem tényleg az lesz a baja.

Link to comment
Megosztás:

Ma megnézte a szerelőm, azt mondja nagy valószínűséggel légtömegmérő lesz, mert amikor bekerreg olyankor az erő is elmegy a motorból, és ilyenkor az történik hogy behigul a keverék és kopogásos égés megy végbe, aztán mikor nagyobb gázt ad az ember javul az égés de van amikor később is csörömpöl kicsit. Minimum 50 rugó egy Bosch légmennyiség mérő, remélem tényleg az lesz a baja.

üdv

azért nézzél körül mert árban vannak különbségek

http://webshop.langauto.hu/List.aspx?G&18295&9900309&9901117&-1&16&9&-1&~/frmCarBrowser.aspx?IGCB|18|4|2|3

én itt szokok vásárolni,országos hálózat,ezekből az árakból még kapsz alapból 20-25 %-ot

Link to comment
Megosztás:

üdv

azért nézzél körül mert árban vannak különbségek

http://webshop.langauto.hu/List.aspx?G&18295&9900309&9901117&-1&16&9&-1&~/frmCarBrowser.aspx?IGCB|18|4|2|3

én itt szokok vásárolni,országos hálózat,ezekből az árakból még kapsz alapból 20-25 %-ot

És miért jó, ha megadnak egy árat, majd abból mindenki kap 20-25%-ot? :D

Így jártam az olajszűrővel is. 30% kedvezménnyel került annyiba, mint máshol a sima ára. Parasztvakítás. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

üdv

üzemanyag terén mit ajánlotok ( benzin ),melyik cég ami még megfizethető áron,jó minőséget biztosit ?

dizelnél is kerültem a pancsolást illetve a mezitlábas kutakat

thx

Szia!

Én ha lehet akkor a Teleki téri OMV kútnál tankolok Maxxmotion 95 benzint. 10 forinttal drágább mint a sima. Miután a Teleki téri kút olcsó OMV ezért még így is jobban járok mintha a közeli kútnál sima 95-öst tankolok. Ha ilyen benzin van a kocsiban egyenletesebben jár szebb a hangja és a német autópályán gond nélkül megy 200 felett. A kocsi z18xer

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

üdv

üzemanyag terén mit ajánlotok ( benzin ),melyik cég ami még megfizethető áron,jó minőséget biztosit ?

dizelnél is kerültem a pancsolást illetve a mezitlábas kutakat

thx

Alapesetben szerintem a 98-as jobban megéri, mint a 95-ös, de próbáld ki. Az pedig, hogy melyik cég mit kotyvaszt az üzemanyagba, és az benne is van e, inkább saját tapasztalaton múlik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

üdv

üzemanyag terén mit ajánlotok ( benzin ),melyik cég ami még megfizethető áron,jó minőséget biztosit ?

dizelnél is kerültem a pancsolást illetve a mezitlábas kutakat

thx

Én is OMV-t tankolok fél éve. Azóta megszűnt az alapjárati fordulatszám ingadozásom (-+ 25-30 fodulatot ugrált). Én csak sima 95-töt tankolok.

Előtte sokáig (3-4év) csak shell-t tankoltam, de az az utóbbi időben (1-2év) egyre rosszabb minőségű volt, ezért tértem át az OMV-re, mert többen ajánlották.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek valóban érdemes-e a fenti tisztításokat időközönként elvégezni, ha az autó a normális szervizeket megkapja?

Szakszervizben is kérdeztem, mire azt mondta a szaki, hogy nem kell, teljesen felesleges, a szervizben megkapja mindazt, ami kell a motornak. Z17DTH-ról van szó, közel 170 000 km-rel. Még sosem volt bontva, panaszom sincs komoly (kivéve a hangja, ami szerintem egyre csúnyább, kulturálatlanabb), de szeretném a lehetséges későbbi hibákat megelőzni, ha lehet. Mi a véleményetek? Kell-e, segít-e a tisztítás ha nincs igazából panasz?

Mégegy dolog, most néztem át alaposabban a szervizfüzetet, amiben 150e km-re adják meg a szelephézag állítást, gyújtógyertya cserét, hosszbordás ékszíj cserét, viszont az autó ezeket nem kapta meg még soha és már majdnem 170e van benne (nem mondták a szervizben, hogy kellene). Hogy is van ez, most kell, vagy nem kell?

Köszi a válaszokat.

Szia!

Igen a szervizekben mindig azt mondják hogy ezeket nem érdemes megcsinálni, mert ha ezeket megcsinálod időszakosan akkor ezek az alkarészek soha nem mennek tönkre és nem kell kicserélni őket.

Az teljes mértékben igaz hogy ha nem varosban használod és hosszab távon mész vele és jól meg is van hajtva időnként akkor a korom kiég és ezeket az időszakos tisztításokat még nagyobb időközönként kell csak megcsinálni.

A lényeg hogy biztos hogy nem árt az autónak! Azt meg nem érdemes megvárni hogy már tünet legyen szerintem, mert pl. ha az EGR már kezd szorulni akkor lassan le is fog égni és ott már nem segít a pucolás, plusz a fogyasztása is sokkal jobb lesz az autónak ha már van benne kilóméter (édesapám autjában már volt 140 ezer km és nem hiszem hogy ezt valaha megcsinálták volna rajta és most egy darabig nem is kell).

Nekem egy Vectrám van én ott is megcsináltam, de ott nem értem el vele semmit sem, mivel kb. 40 ezer km-el ezelőtt lett szívósor és EGR is cserélve és akkor a folytószelep és a MAP szenzór is meg lett pucolva, de nem is ártott az autónak már.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek

Olyan problémában kérem a segÍtséget,hogy egy Astra h 1.4/z14xep/ automban cseréltettem vezérlést és azóta egyenetlenül jár alapjáraton a motor,remeg az egész karosszéria.

A szervizben többször szétszedték,mindent a megfelelő pozicióba tettek és mégis ez a jelenség ven és a hibakód szerint a főtengely nincs szinkronban a vezérműtengellyel.Jeladókat is ellenőrizték,nem tudják mi az oka /hivatalos Opel márkaszerviz :icon7:

Tud valaki segÍteni?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek

Olyan problémában kérem a segÍtséget,hogy egy Astra h 1.4/z14xep/ automban cseréltettem vezérlést és azóta egyenetlenül jár alapjáraton a motor,remeg az egész karosszéria.

A szervizben többször szétszedték,mindent a megfelelő pozicióba tettek és mégis ez a jelenség ven és a hibakód szerint a főtengely nincs szinkronban a vezérműtengellyel.Jeladókat is ellenőrizték,nem tudják mi az oka /hivatalos Opel márkaszerviz :icon7:

Tud valaki segÍteni?

Egyszer már hallottam ilyen jellegű problémáról, ott a szíj v lánc automata feszítője volt a hiba. A hibás automata feszítők tudnak okozni ilyen jellegű problémát!

Link to comment
Megosztás:

Ma megnézte a szerelőm, azt mondja nagy valószínűséggel légtömegmérő lesz, mert amikor bekerreg olyankor az erő is elmegy a motorból, és ilyenkor az történik hogy behigul a keverék és kopogásos égés megy végbe, aztán mikor nagyobb gázt ad az ember javul az égés de van amikor később is csörömpöl kicsit. Minimum 50 rugó egy Bosch légmennyiség mérő, remélem tényleg az lesz a baja.

A légtömegmérő cseréje nem oldotta meg a problémát, úgyanúgy kattog a motor. A szerelőm szerint ez detonációs égés, a keverék szegényedése okozza. Csak bizonyos fordulatszám tartományokban csinálja ezt a dízeles hangot és olyankor az erő is elmegy, máskor meg jól húz és nem csörög.( Ha valakinek kell egy Bosch légtömegmérő Z14XEP-hez szóljon.) El vagyok keseredve.

Link to comment
Megosztás:

A légtömegmérő cseréje nem oldotta meg a problémát, úgyanúgy kattog a motor. A szerelőm szerint ez detonációs égés, a keverék szegényedése okozza. Csak bizonyos fordulatszám tartományokban csinálja ezt a dízeles hangot és olyankor az erő is elmegy, máskor meg jól húz és nem csörög.( Ha valakinek kell egy Bosch légtömegmérő Z14XEP-hez szóljon.) El vagyok keseredve.

Kiolvastam a hibakód tárolót és következőket rejtette:

ECN017015

ECN017016

ECN011014

ECN013002

ECN013004

ECN013008

ECN01350d

Nem találok ezekről listát, tudna nekem benne valaki segíteni mit jelentenek ezek?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek

Olyan problémában kérem a segÍtséget,hogy egy Astra h 1.4/z14xep/ automban cseréltettem vezérlést és azóta egyenetlenül jár alapjáraton a motor,remeg az egész karosszéria.

A szervizben többször szétszedték,mindent a megfelelő pozicióba tettek és mégis ez a jelenség ven és a hibakód szerint a főtengely nincs szinkronban a vezérműtengellyel.Jeladókat is ellenőrizték,nem tudják mi az oka /hivatalos Opel márkaszerviz :icon7:

Tud valaki segÍteni?

Ha olyan "subarusan" darabosan jár a motor, akkor el van "fokolva" valamelyik tengelyed. Például hamarabb nyit a szívó oldali tengely, az is szokott ilyet csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.