Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Wessz hozzászólásai között visszaolvasva fellelhető...

valamikor olvastam egy erröl szoló "cikket internetes forumon" hogy elméletileg minden autóból kilehet olvasni "mechanikusan" hibát konkrétan hibakodot genrálni...Lásd suzuki swift hasonlit Opel C motorokhoz a hibakod olvasása..

De a fiatalabb autóknál már máskép van..Y és Z motorok....

Talán azért lehet igy hogy a müszaki vizsgán nem lehet minden autóhoz müszer (kicsit drága buli lenne..)

igy aztán a gyártok(opel, suzuki, fiat, renault,.....stb) kivillogtatással, ledes probalámpákkal egyszerüsíthetik a drága költségeket...

Persze titokban tartják..

Egyszerüen az ecubol olvasod ki a hibát...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Most néztem, hogy így olajcsere után is van fehér trutyi az beöntő kupakján... Sőt a nívópálcán is felfedeztem maradványokat... Castrol GTX Magnetec 10W40 került bele. Mi miatt lehet? Az autót rövidebb távokon használom (10 km oda, este 10 km vissza) (Z14XEP, 140e km)

Link to comment
Megosztás:

Szia Wessz!

Segítségedet szeretném kérni:

Corsa C nél a hűtő előtt a klima hűtője, kondenzátora? Pont akkora mint a motorhűtő és ugyanolyan finom rácsos, szóval az mi pontosan és mennyibe kerül, illetve külön létezik -e a motor hűtőjétől.

Valami megnyomhatta előről (a lökhárító alsó rácsánál) a lamellák megnyomorodtak, de más baja nincs, a klíma hűt rendesen. Érdemes cserélni, vagy hagyjuk a fenébe....??

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szia Wessz!

Segítségedet szeretném kérni:

Corsa C nél a hűtő előtt a klima hűtője, kondenzátora? Pont akkora mint a motorhűtő és ugyanolyan finom rácsos, szóval az mi pontosan és mennyibe kerül, illetve külön létezik -e a motor hűtőjétől.

Valami megnyomhatta előről (a lökhárító alsó rácsánál) a lamellák megnyomorodtak, de más baja nincs, a klíma hűt rendesen. Érdemes cserélni, vagy hagyjuk a fenébe....??

Köszi!

igaz, hgy nem nekem címezted a kérdést, de azért válaszolok :lol: klíma hűtőnek hívják...létezik külön..fura is lenne ha csak együtt lehetne megvenni...egy kisebb vagyok külön-külön is néha... :D

Szóval mivel funkcionálisan tökéletes a klímád írásod szerint, ne foglakozz vele....ez csak esztétikai hiba a gépnél amit más nem is láthat csak aki felnyitja a géptetőt..márcsak azért se gondolokodj rajta mert horror áron van némely ilyen klíma hűtőtest motortól és gyártótól függően.

Ez az egység már a nagynyomású rész ahol csak "lehűti" az össze komprimált gázt, hogy az expanzió során hidegebb lehessen mint komprimálás előtt, ha tehát nem szivárog akkor hagyd..náhányan megpróbálják vissze egyengetni...ha megnyomódik...szerintem akkor sem kell, ha nem ér hozzá semmihez, mert lehet épp vissza egyengetés közben sérül meg mégjobban és akkor már tényleg cserélni kell.....ennyi :)

Hogy tévedtél a C corsával a G topicba? :lol: :) de ha már itt vagy van klímás topic is :) (ez csak egy megjegyzés tőlem ide is írhatsz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olvasgatom a fórumot de a felmerült problémámra nem találtam megoldást!

Adott egy Z14XE moci ami nagy ritkán hidegen váltásnál 2000-2500 rpm-re felpörög és ott marad a fordulat de amint bemelegszik a motor meg szünik a probléma! És nem mindíg csinálja! Mi lehet ez??

Elörre is köszönöm!

Smith

Link to comment
Megosztás:

igaz, hgy nem nekem címezted a kérdést, de azért válaszolok :lol: klíma hűtőnek hívják...létezik külön..fura is lenne ha csak együtt lehetne megvenni...egy kisebb vagyok külön-külön is néha... :lol:

Szóval mivel funkcionálisan tökéletes a klímád írásod szerint, ne foglakozz vele....ez csak esztétikai hiba a gépnél amit más nem is láthat csak aki felnyitja a géptetőt..márcsak azért se gondolokodj rajta mert horror áron van némely ilyen klíma hűtőtest motortól és gyártótól függően.

Ez az egység már a nagynyomású rész ahol csak "lehűti" az össze komprimált gázt, hogy az expanzió során hidegebb lehessen mint komprimálás előtt, ha tehát nem szivárog akkor hagyd..náhányan megpróbálják vissze egyengetni...ha megnyomódik...szerintem akkor sem kell, ha nem ér hozzá semmihez, mert lehet épp vissza egyengetés közben sérül meg mégjobban és akkor már tényleg cserélni kell.....ennyi :)

Hogy tévedtél a C corsával a G topicba? :lol: :) de ha már itt vagy van klímás topic is :) (ez csak egy megjegyzés tőlem ide is írhatsz

Köszi a választ, vmi hasonlóra gondoltam én is.

Szerintem az előző tulajt vmi előről "felnyársalta" vagy vminek nekigurult, mert csak ott alul nyomódott meg, egyébként sérülés elől sehol nincs az autón elől (meg sehol sem , hála Istennek), megvizsgáltuk most aprólékosan.

Szóval pont ott ahol a fekete műanyag rács van, vmi behatolt és a hűtő (klíma) lemezeit benyomta, elnyalta kb. jó fél tenyérnyi helyen.

A mögötte levő motorhűtő túlélte.

Nem tudom, úgy képzeljem el a szerkezetét mint a rendes hűtőnek, csak ebben gáz áramlik?

Ahol benyomódott, ott lehet összezárt a rendszer, de gondolom a többi helyen áramlik tovább, mert a klíma tényleg jó!

Csak érdekesség képpen: mennyi egy ilyen kütyü kb?

A corsa topic alig él, biztos mindenkinek ok. ez az autó :D szóval ott nehezebben kapok választ....

A klímás topic meg elkerülte a figyelmemet, de azért köszi :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ, vmi hasonlóra gondoltam én is.

....

1. Nem tudom, úgy képzeljem el a szerkezetét mint a rendes hűtőnek, csak ebben gáz áramlik?

Ahol benyomódott, ott lehet összezárt a rendszer, de gondolom a többi helyen áramlik tovább, mert a klíma tényleg jó!

2. Csak érdekesség képpen: mennyi egy ilyen kütyü kb?....

1. igazából itt folyadék/és gáz(remélem jól mondom :) ) mert itt a "nagy" nyomás és a lehűtés miatt már egy része folyadék lesz...de igen mint egy sima hűtő...ebben (tudod, mint amikor a légkompresszor dolgozik felmelegszik az összenyomott levegő) a felmelegedett gázt hűti le és lesz belőle folyadék....lehetne egy Carnot körfolyamatot felvázolni, de ezt inkább kihagyom...ideális gázok állapotváltozásai (jajj már megint miket írok :) )

szóval ha bővebben érdekel...OLVASS :lol:

itt ugyan kondenzátornak nevezik de hidd el sokkal jobban megérti mindenki, ha klíma hűtőnek nevezed :)

2. milyen moci? milyen évjárat? milyen klíma egység? :D

Link to comment
Megosztás:

1. igazából itt folyadék/és gáz(remélem jól mondom :D ) mert itt a "nagy" nyomás és a lehűtés miatt már egy része folyadék lesz...de igen mint egy sima hűtő...ebben (tudod, mint amikor a légkompresszor dolgozik felmelegszik az összenyomott levegő) a felmelegedett gázt hűti le és lesz belőle folyadék....lehetne egy Carnot körfolyamatot felvázolni, de ezt inkább kihagyom...ideális gázok állapotváltozásai (jajj már megint miket írok :) )

szóval ha bővebben érdekel...OLVASS :lol:

itt ugyan kondenzátornak nevezik de hidd el sokkal jobban megérti mindenki, ha klíma hűtőnek nevezed :)

2. milyen moci? milyen évjárat? milyen klíma egység? :lol:

Köszönöm a segítséget, az oldal nagyon jó amit ajánlottál! :)

Lenne még egy kérdésem: nem találok rajta külön hűtő ventillátort ami a klíma -hűtőt hűtené, csak a motortér felől van egy (igaz az jó nagy).

Itt másképp oldották meg? Z 12 XEP 1.2twinnport, 2005 vége, manuális klíma....

A lamellák mögött gondolom csövek futnak, ha az is sérült ( összenyomódott), attól még a többi csövön áramlik rendesen a gáz??

Link to comment
Megosztás:

Szia Wessz!

Segítségedet szeretném kérni:

Corsa C nél a hűtő előtt a klima hűtője, kondenzátora? Pont akkora mint a motorhűtő és ugyanolyan finom rácsos, szóval az mi pontosan és mennyibe kerül, illetve külön létezik -e a motor hűtőjétől.

Valami megnyomhatta előről (a lökhárító alsó rácsánál) a lamellák megnyomorodtak, de más baja nincs, a klíma hűt rendesen. Érdemes cserélni, vagy hagyjuk a fenébe....??

Köszi!

Én nem törödnék vele ameddig nem szivárog a gáz belöle....ű

amugy megdrága buli egy ilyen..sajna.. :)

Link to comment
Megosztás:

Persze nem,nehogy sértésnek vedd,amit az előbb írtam! :)

Ok! Értem én, semmi gond.... :)

Tényleg nagyon egyben van az autóm (kop-kop....), csak picit megijedtem, hogy működni fog -e ezért rendesen a klímám (a horpadás nem lenne gond, ha a többi cső átveszi a keringtetést)

Meg nem is látszik alapból a benyomódás....

Link to comment
Megosztás:

Ok! Értem én, semmi gond.... :)

Tényleg nagyon egyben van az autóm (kop-kop....), csak picit megijedtem, hogy működni fog -e ezért rendesen a klímám (a horpadás nem lenne gond, ha a többi cső átveszi a keringtetést)

Meg nem is látszik alapból a benyomódás....

ok :)

Link to comment
Megosztás:

A hűtőkkel nem árt vigyázni! Már láttam olyat, amelyiket a gonds tulaj megakart szabadítani a mindenféle beleragadt szutyitól magasnyomású mosóval. Ahol csak tudott benyúlt a légbeömlőkön. Mivel a vízpermettől semmit nem látott csak később vette észre, hogy a hűtő jókora felületére rávasalta a lamellákat. Nekem a lámpatestet sikerült így megtöltenem! :)

Link to comment
Megosztás:

Lenne még egy kérdésem: nem találok rajta külön hűtő ventillátort ami a klíma -hűtőt hűtené, csak a motortér felől van egy (igaz az jó nagy).

Itt másképp oldották meg? Z 12 XEP 1.2twinnport, 2005 vége, manuális klíma....

Arra gondolsz, hogy miért nincs a klíma hűtőjének külön ventillátora?

Amit látsz ventillátor, az a motor-hűtőé, és természetesen hűti az előtte levő klímáét is, hiszen átszívja a levegőt azon is. Meg aztán a menetszelet is kapja rendesen. Szóval nem is kell külön ventillátor a klímához, legalábbis ilyen földrajzi viszonylatban nem.

Link to comment
Megosztás:

Arra gondolsz, hogy miért nincs a klíma hűtőjének külön ventillátora?

Amit látsz ventillátor, az a motor-hűtőé, és természetesen hűti az előtte levő klímáét is, hiszen átszívja a levegőt azon is. Meg aztán a menetszelet is kapja rendesen. Szóval nem is kell külön ventillátor a klímához, legalábbis ilyen földrajzi viszonylatban nem.

G Astra alkalmazta, ott volt külön hűtőventill. a klímának....

Link to comment
Megosztás:

1.7 CDTI Enjoy- on van. A klíma hűtőventillátora a külső (hűtőrács) felőli oldalon, az autó középvonalától menetirány szerint jobbra van.

volt sok verzió azért is kérdeztem hogy milyen moci milyen évjárat...az "eredeti" G ken, főleg az első szériákon mindegyiken dupla venti volt....egy a hűtő előtt egy pedig a motortérben...aztán később már a classic előtt is, ha jól tudom már csak 1db-ot hagytak mind a 2 célra..motor hűtés és klíma...de ez már tényleg elfért volna inkábba klímás topicban... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.