Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Néztem, sőt szivaccsal kitámasztottam, volt hang rossz úton. A kombi hátsó (csomagtérajtó) kárpitozott ajtópanelje nálad is mozog kézzel mozgatva ("huppog")? Tehát az ajtó lemeze és a kárpit közt táv van. Nem tudom hogy egy bolha adta-e meg magát vagy ez ilyen, de kézzel mozgatható és ha nekiütközik az ajtó fém merevítőjének, akkor van hangja (bár nem hinném hogy ez, de leszedem és kiszivacsozom próba gyanánt).

Lementem most a garázsba meghuppogtatni a kárpitot.Mozog egy kicsit,de nem zörög.Inkább felette az a műanyag rész zörög,ha jobban ütöttem akkor verődik az üveghez.A jobb szélén nekem is hiányzik szerintem egy bolha,mert kicsit eláll az ajtótól a kárpit. Amúgy nekem szelektív a hallásom,ha az asszony szól azt sem hallom meg :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Újabb gond az opellal..:S

Kiakartam villogtatni a hibakódokat de nekem a check engine abszolút nem világít !!:S Eddig nem tűnt fel ,de gyújtás ráadáskor sem!

Lehetséges ,hogy kivan kötve?

Motort cserélt az előző tulaj !! x14xe Helyett most z14xe van benne ! 1998-as autó ! a motor az 2004 utáni ha jól tudom!!

Ebből eredő problémák esetleg? és ezért kikötve a lámpa vagy ?

Előző tulajt már nem érem el !!!:S

Valaki HELP !!!!!

Miből gondolod, hogy az? A forgalmi szerint z14xe? Ez már elektromosan vezérelt fojtószelepes, akkor viszont az ECU-nak is másnak kell lenni. Elvileg, ha minden normálisan át van alakítva, nem lehet probléma, az már inkább, hogy az eladó nem közölte veled. Hol, kitől vetted?

Dadogást csinálhatja az AGR, rossz gyertya, rossz trafó, első körben...

Módosítva : Alex75
Link to comment
Megosztás:

Agr teljesen le van zàrva !! Gyertyàk újak ! A trafó ma jön meg hozzà! Màr nagyon tele van vele a ........... (első autó) A forgalmiban x a motron pedig z annyi hogy a forgalmiba bevan írva hogy a mitorszàm a természetes kopàs miatt nem olvasható!!

ECU- pedig érdekes mert gépre dugva nem minden klappol benne ! Lehet a program volt szar vagy passz ! Kereskedésből vettem !! De 1 év elteltével jöttek a gondok csak elő !! És ugye most derülnek ki sorban a turpisàgok !!!:s

Ez a motorkód mizéria is alkatrész vàsàrlàsor jött elő !! Őssze van verve a motorszàm de refivel megvilàgítva olvasható!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Újabb gond az opellal..:S

Kiakartam villogtatni a hibakódokat de nekem a check engine abszolút nem világít !!:S Eddig nem tűnt fel ,de gyújtás ráadáskor sem!

Lehetséges ,hogy kivan kötve?

Motort cserélt az előző tulaj !! x14xe Helyett most z14xe van benne ! 1998-as autó ! a motor az 2004 utáni ha jól tudom!!

Ebből eredő problémák esetleg? és ezért kikötve a lámpa vagy ?

Előző tulajt már nem érem el !!!:S

Valaki HELP !!!!!

Szia!

Ha X-es motort cseréltek Z-re, és a műszeregységet nem cserélték, akkor könnyen lehet, hogy nincs bekötve, ugyanis ezeknek az sem teljesen egyforma. A régebbi műszerekben nincs is meg az a villáskulcsos ikon, ami a Z-s motornál a hibakódot villogná (ezért valószínűleg még a vezeték sincs ott), azokban a motor piktogramos visszajelző szolgált még erre.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ha X-es motort cseréltek Z-re, és a műszeregységet nem cserélték, akkor könnyen lehet, hogy nincs bekötve, ugyanis ezeknek az sem teljesen egyforma. A régebbi műszerekben nincs is meg az a villáskulcsos ikon, ami a Z-s motornál a hibakódot villogná (ezért valószínűleg még a vezeték sincs ott), azokban a motor piktogramos visszajelző szolgált még erre.

Elöszőr is köszönöm a felvilágosítást !!

Másodszor akkor most mi a teendőm? Új műszeregység? vagy valami megoldás?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Van egy olyan gondom,hogy a hétvégén kereket cseréltem és észrevettem,hogy a toronycsapágy résznél ott a motortérnél a kupnál, ahol menetes csavar a vége. Nem fekszik fel a kupra,Kb 1 cm-rel feljebb áll.Ha megemelem az autót akkor visszaáll rendesen,gondolom mivel a kerék súlya lehuzza.Megkérdeztem a szerelőmet és azt mondta,hogy ez természetes mível kopik a toronyszilent és azért emelkedik mert így helyezkedik.Azt is mondta ameddig nem kopog ne foglalkozzak vele,illetve ha legalább 3-4 cm re áll akkor majd cserélni kell.Tényleg így van ez? Egyébként 3 éve volt cserélve a lengéscsillapítóval eggyütt,és kb 16.000 km ment azóta az autóba.Nem kopog nem nyikorog és nem veszek észre menet közben semmit.

Módosítva : pulai1000
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Van egy olyan gondom,hogy a hétvégén kereket cseréltem és észrevettem,hogy a kerékagycsapágy résznél ott a motortérnél a kupnál, ahol menetes csavar a vége. Nem fekszik fel a kupra,Kb 1 cm-rel feljebb áll.Ha megemelem az autót akkor visszaáll rendesen,gondolom mivel a kerék súlya lehuzza.Megkérdeztem a szerelőmet és azt mondta,hogy ez természetes mível kopik a toronyszilent és azért emelkedik mert így helyezkedik.Azt is mondta ameddig nem kopog ne foglalkozzak vele,illetve ha legalább 3-4 cm re áll akkor majd cserélni kell.Tényleg így van ez? Egyébként 3 éve volt cserélve a lengéscsillapítóval eggyütt,és kb 16.000 km ment azóta az autóba.Nem kopog nem nyikorog és nem veszek észre menet közben semmit.

Jó az úgy! Igaza van a szerelődnek! :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Van egy olyan gondom,hogy a hétvégén kereket cseréltem és észrevettem,hogy a kerékagycsapágy résznél ott a motortérnél a kupnál, ahol menetes csavar a vége. Nem fekszik fel a kupra,Kb 1 cm-rel feljebb áll.Ha megemelem az autót akkor visszaáll rendesen,gondolom mivel a kerék súlya lehuzza.Megkérdeztem a szerelőmet és azt mondta,hogy ez természetes mível kopik a toronyszilent és azért emelkedik mert így helyezkedik.Azt is mondta ameddig nem kopog ne foglalkozzak vele,illetve ha legalább 3-4 cm re áll akkor majd cserélni kell.Tényleg így van ez? Egyébként 3 éve volt cserélve a lengéscsillapítóval eggyütt,és kb 16.000 km ment azóta az autóba.Nem kopog nem nyikorog és nem veszek észre menet közben semmit.

Üdv.

Én is nemrég vettem észre és egy márkafüggetlen szervíznél mondták, hogy amíg nincs hangja vagy ami nem oda illene nem kell cserélni. Én azért elvitettem és nem volt baja a toronyguminak, nem volt szakadt, kemények voltak. Csak a bal oldali volt puháb egy kicsit. Csere után is van egy fél centis hézag.

Árakra kérdezz rá mert nekem annó mondtak erre egy 56ezres témát és nem opel servíz volt.

Itt a csere 20ban megállt , szóval érdemes körülnézni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Elöszőr is köszönöm a felvilágosítást !!

Másodszor akkor most mi a teendőm? Új műszeregység? vagy valami megoldás?

Ezt elég nehéz innen a távolból megmondani, nem tudni mit hogyan alakítottak át rajta. Csak feltételezem, hogy a motortér vezetékkötegét is ki kellett cseréljék, ez esetben a tűzfalig megvan a két visszajelző vezetéke, a gond csak az, hogy az X2 csatlakozó után (a nagy átvezető a tűzfalon) a beltérben viszont már valószínűleg nem stimmel a vezetékköteg sem, ezért egy sima műszeregység cserével valószínűleg még nem oldódna meg a dolog. A réginél az X2 csatlakozó 8-as érintkezőjéről megy a vezeték a műszeregység 34-es lábára, az újnál ezzel szemben az X2 8-asáról a műszer 29-esére kellene menjen, plusz az X2 64-ről is kellene egy vezetéknek lennie a műszer 34-esére. Ezeket még nem is lenne túl bonyolult pótolni, viszont egy műszeregység cserével más problémák is előjöhetnek, pl. a sebességjel forrása is más a kettőnél (a réginél a váltóban volt egy jeladó, az újabbak az ABS jeladót használják) ezért előfordulhat hogy utána meg a sebességet nem jól méri (valakitől olvastam is már itt nemrég hogy így járt), de más bekötési eltérések is lehetnek. Szóval nem egyszerű a helyzet. Ebből a szempontból nem volt túl szerencsés választás a korábbi tulajdonostól ez a motor, mert annak idején a modellfrissítésnél mikor bekerültek az újabb Z-s motorok elég sokmindent változtatott az Opel az Astrán.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Én is nemrég vettem észre és egy márkafüggetlen szervíznél mondták, hogy amíg nincs hangja vagy ami nem oda illene nem kell cserélni. Én azért elvitettem és nem volt baja a toronyguminak, nem volt szakadt, kemények voltak. Csak a bal oldali volt puháb egy kicsit. Csere után is van egy fél centis hézag.

Árakra kérdezz rá mert nekem annó mondtak erre egy 56ezres témát és nem opel servíz volt.

Itt a csere 20ban megállt , szóval érdemes körülnézni.

Köszönöm ez megnyugtató,hogy nem kell még költenem rá.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Légtömegmérő problémám van. Jóideje jelzi nekem a check engine lámpa, hogy csináljak vele valamit. Próbálkoztam is. Kivillogtattam, onnan tudom, hogy P0100 a hibakód. Szereztem Op-com-ot, az is elmondta, hogy P0100 a baja. Vettem tisztítóspray-t, kiszedtem, ráfújtam az egészet, hátha... Eredménytelen volt a kísérlet.

Az Op-com kétféle értéket ír ki: egy feszültségértéket, és a légtömeget azt hiszem kg/h-ban. Ezeket az értékeket figyeltem, miközben apránként emeltem a fordulatot álló helyzetben. Kicsit magasabb fordulaton, (olyan 2000-3000 körül valahol) egyszercsak nulla értéket mutat, egészen addig, amíg újra el nem éri az alapjáratot. Ez normális? van olyan fordulat, ahol nulla feszültség értéket kell mutatnia?

Bárhogy is, szerintetek a légtömegmérő adta be a kulcsot, vagy inkább kontakthiba lehet? Kontakthibát is vizsgáltam. A csatikat befújtam kontaktspray-vel, valamint járó motornál, szintén az Op-com-ot figyelve, próbáltam mozgatni a vezetékeket, hátha rátalálok valahol zárlatra... Nem tapasztaltam ilyet. Bár ez nem jelenti azt, hogy nincs is.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Módosítva : Takser
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Olyan gondom van a G astràmmal hogy alapjàraton dadog...mintha az egyikbhenger nem menne!!és szerintem nem is megy ! Gyertya csere volt ! Üzemagyag szürő is ! Az agr levan zàrva teljesen ! Shell en tankolok racing 100 at !De semmi !! A hiba fennàl...:s

Amugy olyan 1800 tól megy rendesen !

Meg a fogyztàsom is megnőt picit!

Motorkód : z14xe Valakinek valami tapasztalat?

Nah elvileg megvan a probléma!!

A szelepek vannak elkormosodva és melegen ezért jön elő a probléma!

Aztmontàk,hogy a szelepeket meg kellene köszüröltetni meg a

Szelepfészkeket megmaratni , hogy eltünjön onnan a zsuva !!

És h kb cakk pakk 50-és 80 ezer között lesz...

De én inkàbb elvinném fagyizni elösszőr hàtha megjavul!!

Kérdés pedig az lenne hogy valami adalékanyagot vagy szeleptisztitót

Tegyek bele? Vagy elég csak a racing 100 as benzin?

Amugy mindezek elött cseréltünk gyertyàt 2 garnituràt vetünk ..s

Benzinszürő , egy új utàngyàrtott trafó majd egy működő

Autóból egy gyàri bele, agr szelep kitakarítva és teljesen lezàrva

Vàkum csövek kicserélve ! Tank szelőztetés jó! Kàbelok rendbe ! Olajból

Nagyon keveset eszik ( castrol 10w40) víz nemfogy !!

Jah és a kompreszió minden hengernél majdnem 14 bàr!

Módosítva : ycsy
Link to comment
Megosztás:

Nah elvileg megvan a probléma!!

A szelepek vannak elkormosodva és melegen ezért jön elő a probléma!

Aztmontàk,hogy a szelepeket meg kellene köszüröltetni meg a

Szelepfészkeket megmaratni , hogy eltünjön onnan a zsuva !!

És h kb cakk pakk 50-és 80 ezer között lesz...

De én inkàbb elvinném fagyizni elösszőr hàtha megjavul!!

Kérdés pedig az lenne hogy valami adalékanyagot vagy szeleptisztitót

Tegyek bele? Vagy elég csak a racing 100 as benzin?

Amugy mindezek elött cseréltünk gyertyàt 2 garnituràt vetünk ..s

Benzinszürő , egy új utàngyàrtott trafó majd egy működő

Autóból egy gyàri bele, agr szelep kitakarítva és teljesen lezàrva

Vàkum csövek kicserélve ! Tank szelőztetés jó! Kàbelok rendbe ! Olajból

Nagyon keveset eszik ( castrol 10w40) víz nemfogy !!

Jah és a kompreszió minden hengernél majdnem 14 bàr!

Jah, nem árt neki a fagyizás. Akkor minimum 100km 4e feletti fordulaton. A fagyizással okosan, ha nagyon kormos. Csak városban volt használva amúgy?

Link to comment
Megosztás:

Jah, nem árt neki a fagyizás. Akkor minimum 100km 4e feletti fordulaton. A fagyizással okosan, ha nagyon kormos. Csak városban volt használva amúgy?

Javarészt igen... de közbe közbe kivül ! Olyan 15 km tàv ra max és abvan van 2 falu xd

Meg melibóbajàrni az hàztol a cégig 3.5 km!!

Meg havi 1xkb messzeb olyan 40 km tàvolsàgba de ott is van kb 4 falu amin àtt kell menni !!

Teendőm szerinted?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Kb. 2 hete írtam, hogy üzemanyag szűrő csere után néha benzinszagot érzek a kocsiban. Még a mai nap is éreztem, igaz nem folyamatosan, de néha érződik. Nem folyik a benzin sehol, 2 hete nézegetem és a cserénél kifolyt deci benzint sem kellene már éreznem.

Merre keresgéljek tovább? Lehetséges, hogy kipufogó gázt éreznék és ennyire hasonlítana a benzinszaghoz, vagy a tankszellőztetéssel hozható összefüggésbe?

Ma pl. akkor jött elő, mikor ment előttem egy kamion elég lassacskán, így 2. sebességi fokozatban padló kb 60-70-ig, majd 3-as és 80km/h, aztán motorfék, majd fék mert fordultam le. Szóval talán olyan, mintha akkor lenne érezhetőbb, ha jobban megpörgetem a motort/magas fordulatszámon motorféket használok.

Átlagos minőségű, UNIX-os üzemanyagszűrő került bele.

Módosítva : peacetrang
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Kb. 2 hete írtam, hogy üzemanyag szűrő csere után néha benzinszagot érzek a kocsiban. Még a mai nap is éreztem, igaz nem folyamatosan, de néha érződik. Nem folyik a benzin sehol, 2 hete nézegetem és a cserénél kifolyt deci benzint sem kellene már éreznem.

Merre keresgéljek tovább? Lehetséges, hogy kipufogó gázt éreznék és ennyire hasonlítana a benzinszaghoz, vagy a tankszellőztetéssel hozható összefüggésbe?

Ma pl. akkor jött elő, mikor ment előttem egy kamion elég lassacskán, így 2. sebességi fokozatban padló kb 60-70-ig, majd 3-as és 80km/h, aztán motorfék, majd fék mert fordultam le. Szóval talán olyan, mintha akkor lenne érezhetőbb, ha jobban megpörgetem a motort/magas fordulatszámon motorféket használok.

Átlagos minőségű, UNIX-os üzemanyagszűrő került bele.

Én szinte kizártnak tartom hogy a benzinszűrőtől lenne benzinszag (ha csak a rögzítés helytelensége miatt nem szivárog ott az üzemanyag). Gondolom ránéztél néha-néha (mint anno beszéltük), így tapasztaltad volna ha a bemenő vagy a kimenő ágnál üzemanyag szivárogna és párologna el vagy esetleg csepegne (bár azt csak járó motornál esélyes egyébként is). Itt valami más lesz, de lehet hogy nem kell vele foglalkozni.

Nekem pl. mostanság meg mintha (égett?) olajszaga lenne mikor megállok vele (pár pillanatra és amikor már tényleg kimelegedett kellően), és kinyitom az ajtót akkor érzem (amíg kikászálódok). Azonban a motor talán sosem volt lemosva, ez alatt azért rakódott rá olajpára és por meg talán egy kis szivárgás is elképzelhető, így annyira nem tulajdonítok neki (most még) szerepet... Nem hinném hogy a Te kocsidal különösebb gáz lenne, de azért nem akkora meló és költség az üa szűrő csere hogy nyugodtabban aludj. Cromax-ban van Hans Pries, 1600Ft-ért kb, nekem az van benne, azzal nincs gond (de ilyen áron gondolom máshol is beszerezhető valami ami nem saját márkás termék)...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én szinte kizártnak tartom hogy a benzinszűrőtől lenne benzinszag (ha csak a rögzítés helytelensége miatt nem szivárog ott az üzemanyag). Gondolom ránéztél néha-néha (mint anno beszéltük), így tapasztaltad volna ha a bemenő vagy a kimenő ágnál üzemanyag szivárogna és párologna el vagy esetleg csepegne (bár azt csak járó motornál esélyes egyébként is). Itt valami más lesz, de lehet hogy nem kell vele foglalkozni.

Nekem pl. mostanság meg mintha (égett?) olajszaga lenne mikor megállok vele (pár pillanatra és amikor már tényleg kimelegedett kellően), és kinyitom az ajtót akkor érzem (amíg kikászálódok). Azonban a motor talán sosem volt lemosva, ez alatt azért rakódott rá olajpára és por meg talán egy kis szivárgás is elképzelhető, így annyira nem tulajdonítok neki (most még) szerepet... Nem hinném hogy a Te kocsidal különösebb gáz lenne, de azért nem akkora meló és költség az üa szűrő csere hogy nyugodtabban aludj. Cromax-ban van Hans Pries, 1600Ft-ért kb, nekem az van benne, azzal nincs gond (de ilyen áron gondolom máshol is beszerezhető valami ami nem saját márkás termék)...

Inkább csak bosszantó egy picit, lehet, hogy megpróbálkozom még egy üa.szűrő cserével, köszi! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Olyan problémám van,hogy üzemi hőmérsékletnél a fordulat 1000 és 900 közt le fel ugrál,kanyaroknál hasonló csak egy kicsit rosszabb .Gondolom a léptető motor rendetlenkedik.Kiszedtem, kicsit trutyis volt megtisztitottam,de ugyan az. Akkor EGR szelep tisztítás de semmi.Azon gondolkodok ,hogy meg e kellene tisztítanom azt a kis lyukat ahova teszem bele a léptető motrot,ha igen akkor mivel ajánlatos és nem e baj ha befolyik valahova ez a tisztító szer?
Amúgy a motorot sebbenzinnel tisztitottam, esetleg van erre valami csodaszer ami könnyen beszerezhető?vagy mit javasoltok mit kellene még megpróbálnom?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Kérdésem volna hozzátok, hátha tud valaki segíteni. Ma csináltattam egy kompresszió mérést és meglepő eredményt kaptam...

10,5 - 10,5 - 9 - 8,5. A kocsi "gázos", de azt mondta a szerelőm, ne foglalkozzak vele, max kormos lehet a szelep, mert a kocsi tökéletesen gyorsul, fürge és 1 gramm olajat nem fogyaszt...

Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Kérdésem volna hozzátok, hátha tud valaki segíteni. Ma csináltattam egy kompresszió mérést és meglepő eredményt kaptam...

10,5 - 10,5 - 9 - 8,5. A kocsi "gázos", de azt mondta a szerelőm, ne foglalkozzak vele, max kormos lehet a szelep, mert a kocsi tökéletesen gyorsul, fürge és 1 gramm olajat nem fogyaszt...

Szerintetek?

Azért én ránéznék a gázrendszer beállításaira, mert ez könnyen lehet: http://lpgdoktor.hu/index.php/cikkekblog/35-tunetmentes-betegseg.html

Kevés szerelő tudja és hajlandó is rendesen beállítani, hogy akkor is jó legyen a keverék, ha a motor a lambdaszabályzáson kívüli tartományban üzemel...

Módosítva : potyo
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.