Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Udv.

Első körben azt ajánlanám, hogy vidd szerelőhöz.... :)

De ha otthon fogsz neki, akkor kell szerelőakna is hozzá.

Első körben győződj meg róla, hogy biztos a fűtőtest csatlakozása folyik-e.

Ha megvan a hibaforrás jöhet a meló...

A gyujtáskulcsot vidd minnél messzebb a kocsitól... :D

Ugyanis nem árt ha kiveszed az első ülést, abban pedig van övfeszítő és oldallégzsák, aminek a csatlakozóját először

le kell húzni az ülés aljáról és utána tudod oldani. én mindkét ülést kiszedtem.

Utána jöhet a két ülés közötti "kardánboksz".

Ekkor már látszik a fűtőtest müanyag háza, aminek az alját kis lemez fülecskék tartanak.

Érdemes kiszedni a középkonzol két oldalán lévő két fém tartót, látszatra ezek tartják, de nyugodtan kiszedheted.

Érdemes újra körbenézni, tapogatni hogy hol nedves...

Ezután le kell engedni a hűtővizet, a hűtő jobb oldalán alul van egy leengedő csap.

Már ehez is jól jön a szerelőakna, de van két torx csavar a tűzfal alján amit oldani kell.(ezt lehetetlen felülről elérni)

Ez rögzíti a fűtőtest alsó burkolatának kondenzvíz kivezető csövét.(nyáron a klíma hőcserélő kondenzvize ezen távozik)

Ha a csavarokat kiszedted ki lehet húzni a motortér felé.

Ezután le lehet szedni az alsó burkolatot,(kis lemezfüleket kell lepattintani ) ami tartja a fűtőtestet is,

ha sikerül kicibálni ( nem könnyen jön ki) akkor már látszik a fűtőtest és csak a csatlakozás tartja.

Jöhet egy kis barkácsolás, ugyanis a fűtőtestben és a csövekben még van hűtőfolyadék.

Én egy 5 lityis desztvizes kannát használtam, erről inkább rakok fel képet majd.... :lol:

Ezt raktam be a gázpedál felöl a csatlakozás alá, de nem árt kibélelni elötte esetleg egy fóliával a kanna alatt,

mert így is folyt mellé sajna.

Vége az első résznek.

:lol: :) :)

Folytatás következik.... :lol:

köszi várom a folytatást.

Link to comment
Megosztás:

Na újra becsengettek! Fizika és kémia után most irodalomórán vagyunk! A jó pap is holtig tanul.

És ezt vehetjük fenyegetésnek? :)

Ha lesznek képek, akkor ez egy új műfaj lesz: folytatásos szakképregény. :)

Még, még, még, ...!

az -az igazi a jó pap is holtig tanul hát még ilyen öregen ....

Link to comment
Megosztás:

A mai nap tanulság volt nekem számomra..Remélem Opelesek olvassák

Behoztam ma egy Opel Corsa Z12XEP 1,5éves verdát P301,P304-es hiba

na gondoltam trafó csere beleraktunk mivel garis volt hála istennek legalább az ügyfelet megkiméltük egy kiadástól

Mentünk egy kört azt kijött ua hiba...

NA gyetya csere után sem lett jó

azt utána gondoltuk nem hinnénk hogy egyszerre kiment volna kapálni két db befecskendező

na utána gondoltunk már szelep szorulásra de egy bibi volt benne

ha lepadloztuk és ott tartottuk akkor a fordulatszám leesett alapjáratra és nem ment fel pedig padlógáz volt

na ez már gyanus volt miután hibakodot sem produkált már

Ekkor jött az ötlet ECU csere de ez is garis lett volna és ekkor csináltunk egy szoftver frissitést és lön villágosság

a kocsi életre kellt...

Valszeg a szoftvere sérült volt de mitöl???? nem tudom..

azota jó a kocsi..

HU ezt megusztukkk..... :)

volt rá pedig körlevél is... :)

te nem szoktad azokat olvasni??? :)

Link to comment
Megosztás:

Kedves fórumtársak!

Jól gondolom, hogy a pillangószelephez (Astra G) a légszűrőből "kijövő" műanyag cső másik végén találom? (Mármint ami nem a légszűrőház felé eső vége. :) )

Másodszor tisztításhoz mi a legmegfelelőbb anyag? (Esetleg tiszta benzin?)

Harmadszor rizikós nekem leszerelni otthon egyedül, vagy vigyem szerelőhöz? :) (Gyakorlatom max. Simson porlasztó-tisztítás eddig!)

Köfke előre is!

Link to comment
Megosztás:

Kedves fórumtársak!

Jól gondolom, hogy a pillangószelephez (Astra G) a légszűrőből "kijövő" műanyag cső másik végén találom? (Mármint ami nem a légszűrőház felé eső vége. :) )

Másodszor tisztításhoz mi a legmegfelelőbb anyag? (Esetleg tiszta benzin?)

Harmadszor rizikós nekem leszerelni otthon egyedül, vagy vigyem szerelőhöz? :) (Gyakorlatom max. Simson porlasztó-tisztítás eddig!)

Köfke előre is!

-jól gondolod

-WD-40, vagy vmi oldószer (benzin, hígító)

-menni fog.... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Összegyűlt bennem néhány kérdés, megköszönném, ha valaki szánna időt a válaszokra. Amúgy egy 2004-es 1.4-esem van (Z14XE), 150e km-rel.

1. Mivel polírozható a fényszóró búrája? Próbálta már valaki a karcokat eltűntetni a plexiről?

2. Leszerelhetem-e a fojtószelepházat az alapos tisztításhoz? Ilyenkor a tömítésnek biztosan lőttek?

3. Ha az 1.4-eseket nézzük, akkor csak abban van AGR, amin hátul 1.4 16V felirat van illetve a twinportban? Az enyém a kettő közötti (sima 1.4 jelzés), ebben tudtommal nincs... Vagy ez nem ilyen egyszerű? :-)

4. Ha időnként nem világít a fűtésszabályzók körüli világítás, akkor hogyan álljak neki a szétszedésnek?

5. Elsőre nem találtam meg az alapjárat szabályzót, pedig ki kellene tisztítanom. Merre keresgéljek?

6. A gyári CD-rádió kiszerelése gondolom az előlap lecsavarozásával indul, de utána kell valami célszerszám a rádió kiemeléséhez?

7. Mennyibe kerülhet a szalonokban a Carpass pótlása?

8. A jelenleg még kapható G Astrák mindegyike dobfékes hátul?

9. Mentem nemrég egy 1.4 Twinporttal. Szerintem alul kicsit nyomatékosabb, de a motor zajosabb, mint az elődök. Szerintetek?

10. Az "Így csináld! Astra G" szerintem egy műszaki mesekönyv, gyakorlatilag alig használható. Létezik valami jobb szerelési könyv?

Ne haragudjatok, hogy így egyszerre zúdítom, de ritkán tudom csak végigolvasni a fórumot. Viszont mindig pótlom a lemaradásom...

Üdv.: Tobzos

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Összegyűlt bennem néhány kérdés, megköszönném, ha valaki szánna időt a válaszokra. Amúgy egy 2004-es 1.4-esem van (Z14XE), 150e km-rel.

1. Mivel polírozható a fényszóró búrája? Próbálta már valaki a karcokat eltűntetni a plexiről?

2. Leszerelhetem-e a fojtószelepházat az alapos tisztításhoz? Ilyenkor a tömítésnek biztosan lőttek?

3. Ha az 1.4-eseket nézzük, akkor csak abban van AGR, amin hátul 1.4 16V felirat van illetve a twinportban? Az enyém a kettő közötti (sima 1.4 jelzés), ebben tudtommal nincs... Vagy ez nem ilyen egyszerű? :-)

4. Ha időnként nem világít a fűtésszabályzók körüli világítás, akkor hogyan álljak neki a szétszedésnek?

5. Elsőre nem találtam meg az alapjárat szabályzót, pedig ki kellene tisztítanom. Merre keresgéljek?

6. A gyári CD-rádió kiszerelése gondolom az előlap lecsavarozásával indul, de utána kell valami célszerszám a rádió kiemeléséhez?

7. Mennyibe kerülhet a szalonokban a Carpass pótlása?

8. A jelenleg még kapható G Astrák mindegyike dobfékes hátul?

9. Mentem nemrég egy 1.4 Twinporttal. Szerintem alul kicsit nyomatékosabb, de a motor zajosabb, mint az elődök. Szerintetek?

10. Az "Így csináld! Astra G" szerintem egy műszaki mesekönyv, gyakorlatilag alig használható. Létezik valami jobb szerelési könyv?

Ne haragudjatok, hogy így egyszerre zúdítom, de ritkán tudom csak végigolvasni a fórumot. Viszont mindig pótlom a lemaradásom...

Üdv.: Tobzos

Müanyagok polírozására ez a polírpaszta nagyon jó. Én bukosisak plexijéről tüntettem el vele karcokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Összegyűlt bennem néhány kérdés, megköszönném, ha valaki szánna időt a válaszokra. Amúgy egy 2004-es 1.4-esem van (Z14XE), 150e km-rel.

1. Mivel polírozható a fényszóró búrája? Próbálta már valaki a karcokat eltűntetni a plexiről?

2. Leszerelhetem-e a fojtószelepházat az alapos tisztításhoz? Ilyenkor a tömítésnek biztosan lőttek?

3. Ha az 1.4-eseket nézzük, akkor csak abban van AGR, amin hátul 1.4 16V felirat van illetve a twinportban? Az enyém a kettő közötti (sima 1.4 jelzés), ebben tudtommal nincs... Vagy ez nem ilyen egyszerű? :-)

4. Ha időnként nem világít a fűtésszabályzók körüli világítás, akkor hogyan álljak neki a szétszedésnek?

5. Elsőre nem találtam meg az alapjárat szabályzót, pedig ki kellene tisztítanom. Merre keresgéljek?

6. A gyári CD-rádió kiszerelése gondolom az előlap lecsavarozásával indul, de utána kell valami célszerszám a rádió kiemeléséhez?

7. Mennyibe kerülhet a szalonokban a Carpass pótlása?

8. A jelenleg még kapható G Astrák mindegyike dobfékes hátul?

9. Mentem nemrég egy 1.4 Twinporttal. Szerintem alul kicsit nyomatékosabb, de a motor zajosabb, mint az elődök. Szerintetek?

10. Az "Így csináld! Astra G" szerintem egy műszaki mesekönyv, gyakorlatilag alig használható. Létezik valami jobb szerelési könyv?

Ne haragudjatok, hogy így egyszerre zúdítom, de ritkán tudom csak végigolvasni a fórumot. Viszont mindig pótlom a lemaradásom...

Üdv.: Tobzos

2.- tömités kéne

3.- EGR van az autódban

4.- vidáman

5.-képet küldhetek...

6.- van kiszedő....

7.- 5000.-

8.-miért kérded?

9.- nem tudom eldönteni most igy ahoz mennem kéne most mondkettövel egymás után..

10.- hát lenne..

Link to comment
Megosztás:

9. Mentem nemrég egy 1.4 Twinporttal. Szerintem alul kicsit nyomatékosabb, de a motor zajosabb, mint az elődök. Szerintetek?

így van,hangosabb picit (szerintem a zajszigetelés,vagyis annak hiánya játszik ez esetben...),alul-felül oldalt-kereszteben,mindenhogy jobb a twinport :) mondjuk egészen más a hang karaktere,ez is közrejátszhat

fogyasztásban nem sok különbséget tapasztalunk

Link to comment
Megosztás:

2.- tömités kéne

3.- EGR van az autódban

4.- vidáman

5.-képet küldhetek...

6.- van kiszedő....

7.- 5000.-

8.-miért kérded?

9.- nem tudom eldönteni most igy ahoz mennem kéne most mondkettövel egymás után..

10.- hát lenne..

Kedves wessz!

Tobzos fórumtárs 10. számú kérdésére azt válaszoltad, hogy lenne (jobb szerelési leírás, mint az így csináld: Astra G).

Melyik lenne az, és hol érhető el, mert engem is érdekelne! :)

Mi van akkor, ha mégis hiányzik a 2004-es 1,4-esekből - az enyém is ilyen - az EGR (AGR?) ? Olyan nagy jelentőséggel bír? Mármint úgy értem, hogy a motor élettartamára, vagy megbízhatóságára van hatása vagy csak a gazdaságosságra? Ez a kipufogógáz visszavezető szelep nem? :)

Vagy rosszul tudom?

Köszi: neeshow

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.