Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Segítség csörög az autó!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A segítségeteket szeretném kérni! Minden váltásnál becsörren az autó. Ha lassan gyorsítok, akkor folyamatosan csörög. Mintha a benzinben nem lenne oktánszám. Rettentően idegesítő. Ma kompressziót mértünk. Első henger 13 bar, a többi 14. Tehát kompresszió van. Olajfogyasztás 4 dl/1000 km. Fogyasztás vegyesen 7-8 liter. Csak csörög. Mint a Ladák, amior sz....r volt az Ukrán benzin. Szelepcsörgés vagy mi a fene. Ha tudtok valamilyen megoldást vagy tippet, akkor megköszönöm. Írtatok itt lambda szondát, légtömeg mérőt, motor hőfokmérőt, stb. Nem jó a levegő-benzin keverék?

Mindenkinek szép estét! Segítsetek!

A motor Z16XE 2003. évi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok megint!

A fejlemények:

Mivel az izzók jók voltak, nincs külön biztosíték a tolatólámpához, így megkerestem a kapcsolót. Felbakoltam a kocsit, befeküdtem alá, és meg is lett a kapcsoló, és a rajta lifegő vezetékdarab... Jah, és meglett a második lambdaszonda elrágott vezetéke is... A rohadék tetves kis dög. Macskát már vagy 5-öt fogtunk a 2 csapdával, de a nyest nem akar belemászni. Álljon benne keresztbe a szar!

Szerezz valahonnan friss fürjtojást.Ha van lehetőség,úgy hogy egyből alóla vegyétek ki zacskóval vagy kesztyűvel.Ha megérzi az emberszagot rajta nem megy be a csapdába.Csepegtetni kell rá egy kis mézet.Az tuti megfogja.Egy nyest tudós mesélte nekem:) Ő így már nagyon sokat megfogott.Aztán elvitte jó messzire.Nem megy vissza,nem nagyon ragaszkodik a helyhez.Védett állat kinyírni nem szabad őket,meg nem is illik ölni.

Link to comment
Megosztás:

Szia vedd fel és rakd fel ide!Lehet hidrótőke is vagy lehet szivócső terelő lemez is.Nekem a tőkék kopogtak ma ki lett pucolva és eddig jónak tűnik!Meg új vezérlés vízpumpa minden.Egy délután elment vele és igen jó tempóban kellett csinálni.A vízpumpa is folyt kicsit látszott rajta meg az egyik vezérműtengely szimering!

Felvettem videóra és feltöltöttem a youtube-ra:

http://youtu.be/QnmVNOL859s

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok megint!

A fejlemények:

Mivel az izzók jók voltak, nincs külön biztosíték a tolatólámpához, így megkerestem a kapcsolót. Felbakoltam a kocsit, befeküdtem alá, és meg is lett a kapcsoló, és a rajta lifegő vezetékdarab... Jah, és meglett a második lambdaszonda elrágott vezetéke is... A rohadék tetves kis dög. Macskát már vagy 5-öt fogtunk a 2 csapdával, de a nyest nem akar belemászni. Álljon benne keresztbe a szar!

Tegyél a motortérbe valahová ahol nem éri nagy hő egy zokniba, vagy egy darab harisnyába egy kis csomó emberi hajat! Aztán lehetőség szerint néha cseréld.

Tuti nem megy oda és a macskák se másszák meg.

Fatertól hallottam a trükköt az ő munka társai használják melóhelynél a parkolóban, ott is volt rágcsálás. Veszteni valód nincs vele és ingyen van :)

Módosítva : Tenky89
Link to comment
Megosztás:

Tegyél a motortérbe valahová ahol nem éri nagy hő egy zokniba, vagy egy darab harisnyába egy kis csomó emberi hajat! Aztán lehetőség szerint néha cseréld.

Tuti nem megy oda és a macskák se másszák meg.

Fatertól hallottam a trükköt az ő munka társai használják melóhelynél a parkolóban, ott is volt rágcsálás. Veszteni valód nincs vele és ingyen van :)

Nálam is gondot okoznak ezek a jószágok (macska, pele, nyest, nyuszt mittudomén) Kutyaszőr, emberhaj mit sem ér, vígan végig van mászkálva az autó majdnem minden reggel. Egy megoldás vált be, ha a nyestriasztós szomszéd autója mellé állok. Alig hallhatóan valami hülye frekvencián vinnyog. Na azt elkerülik nagy ívben. Már gondolkoztam rajta, hogy beruházok egy ilyenre.

Link to comment
Megosztás:

Segítség csörög az autó!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A segítségeteket szeretném kérni! Minden váltásnál becsörren az autó. Ha lassan gyorsítok, akkor folyamatosan csörög. Mintha a benzinben nem lenne oktánszám. Rettentően idegesítő. Ma kompressziót mértünk. Első henger 13 bar, a többi 14. Tehát kompresszió van. Olajfogyasztás 4 dl/1000 km. Fogyasztás vegyesen 7-8 liter. Csak csörög. Mint a Ladák, amior sz....r volt az Ukrán benzin. Szelepcsörgés vagy mi a fene. Ha tudtok valamilyen megoldást vagy tippet, akkor megköszönöm. Írtatok itt lambda szondát, légtömeg mérőt, motor hőfokmérőt, stb. Nem jó a levegő-benzin keverék?

Mindenkinek szép estét! Segítsetek!

A motor Z16XE 2003. évi

Hát, úgy mint minden esetben jó lenne hallani mire is gondolsz/mit hallasz. Egyébként ha lehúzott ablakkal/ablakokkal megyünk és valami olyan mellett megyünk el ami visszaveri a hangot, akkor váltásnál egy pillanatra nekem is csörren egyet valami.. Mivel váltásnál van, így én kuplungra gondolnék. Reggelente a melóhelyre menet az ipari parkon belül lehúzott ablaknál néha hallgatom, de azt megfigyeltem már, ha úgy váltok ahogy a nagykönyvben meg van írva (nem hirtelen, nem ugrok le a pedálról, tehát amolyan komótosan), akkor nincs ez a hang... De ha Neked folyamatosan fennáll, akkor ennyi leírásból még tippelni sem tudok (tudunk)...

Nálam is gondot okoznak ezek a jószágok (macska, pele, nyest, nyuszt mittudomén) Kutyaszőr, emberhaj mit sem ér, vígan végig van mászkálva az autó majdnem minden reggel. Egy megoldás vált be, ha a nyestriasztós szomszéd autója mellé állok. Alig hallhatóan valami hülye frekvencián vinnyog. Na azt elkerülik nagy ívben. Már gondolkoztam rajta, hogy beruházok egy ilyenre.

És (tudom, és-el nem kezdünk mondatot) az autókereskedők nagy trükkje? Vizes palack az autó orra elé (vagy nem víz van benne?)? A mi parkolónkban egy Audi-s csávó minden este kiteszi a kocsi orra elé. Még nem vitték el (a flakont - sem), de legalább annál többen nézegetik arra járva reggel a "látványosságot" (gondolom nem tudják mire vélni)... Arról nincs információm hogy az éjjelente arra kalandozó (kukázó?) nyest (?) mit szól hozzá (neki szóltak-e a palack funkciójáról?)...

Link to comment
Megosztás:

Nálam is gondot okoznak ezek a jószágok (macska, pele, nyest, nyuszt mittudomén) Kutyaszőr, emberhaj mit sem ér, vígan végig van mászkálva az autó majdnem minden reggel. Egy megoldás vált be, ha a nyestriasztós szomszéd autója mellé állok. Alig hallhatóan valami hülye frekvencián vinnyog. Na azt elkerülik nagy ívben. Már gondolkoztam rajta, hogy beruházok egy ilyenre.

Nővérem Off Ignisébe On ilyet szeretlem : http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=848697

Azóta a közelében se járt nyest, a szomszédok autóját viszont előszeretettel látogatja.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem hagyd így pár napig, ha nem áll vissza rendesre, ráérsz akkor agyalni rajta. Milyen motor pontosan?

Z14XE motor. Most átfordítottam a levegőhőmérséklet zenzort, és most is felpörög hideg indításnál 2000 fordulatra de most már hamarabb, kb 20 30 másodperc alatt visszanyugszik. Érdekes a sztori mert amikor teljesen zét volt kapva a motor gyűrüzéshez meg hengerfejfelújításhoz akkor az után is ezt csinálta de csak kb egy hétig, és utánna már csak úgy csinált hogy hidegindítás után 2000 fordulat, gyorsan pár másodperc vissza alapjáratra és váltáskor szállt el a fordulat 3000ig, de azt is csak amíg be nem melegedett a motor. meleg motornál teljesen jó az alapjárat is, meg nem is száll el váltáskor 3000ig. Korábban is volt egy sandám hogy az az alapjárati léptetőmotorral egybeépített pillangószelepes fojtószelepház a szopattyú forrása, most megpiszkáltam és megint kezdi a vacakolást... :o

Link to comment
Megosztás:

Hát, elnézve az oldalon a véleményeket, nem lehet hogy valamiért az Ignis-t nem szereti a dög? :D

(Csak viccelek, ne vedd komolyan...)

Azt nem tudom, de mielőtt nem volt benne, megtalálták a kis lábnyomokat. Azóta meg nem járt ott. Szóval mind1 miért nem megy de a lényeg hogy nem megy :D

Link to comment
Megosztás:

Hát, úgy mint minden esetben jó lenne hallani mire is gondolsz/mit hallasz. Egyébként ha lehúzott ablakkal/ablakokkal megyünk és valami olyan mellett megyünk el ami visszaveri a hangot, akkor váltásnál egy pillanatra nekem is csörren egyet valami.. Mivel váltásnál van, így én kuplungra gondolnék. Reggelente a melóhelyre menet az ipari parkon belül lehúzott ablaknál néha hallgatom, de azt megfigyeltem már, ha úgy váltok ahogy a nagykönyvben meg van írva (nem hirtelen, nem ugrok le a pedálról, tehát amolyan komótosan), akkor nincs ez a hang... De ha Neked folyamatosan fennáll, akkor ennyi leírásból még tippelni sem tudok (tudunk)...

Szia Janó32

Szóval hideg motornál egyáltalán nem csörög. Ha felmelegszik üzemi hőfokra azonnal elkezdi a csörgést. Nem veri vissza semmi a hangot. Régebben csak ha kettesbe tettem akkor csinálta. Most már 3-4, de még néha ötödikben is. Akkor tudom egy kicsit tompítani, ha nem komótosan váltok, gyorsítok, hanem felengedem a kuplungot és szinte tövig nyomom a gázt. De városban így nem lehet közlekedni. Ha tudom felveszem videóra és feltöltöm.

Kösz mindenkinek. Azért még várom a megoldásokat. Tehát olyan csörgő-csilingelő hang a motortérből. Nem rezonálás meg ilyesmi.

Üdv: K

Link to comment
Megosztás:

Szia Janó32
Szóval hideg motornál egyáltalán nem csörög. Ha felmelegszik üzemi hőfokra azonnal elkezdi a csörgést. Nem veri vissza semmi a hangot. Régebben csak ha kettesbe tettem akkor csinálta. Most már 3-4, de még néha ötödikben is. Akkor tudom egy kicsit tompítani, ha nem komótosan váltok, gyorsítok, hanem felengedem a kuplungot és szinte tövig nyomom a gázt. De városban így nem lehet közlekedni. Ha tudom felveszem videóra és feltöltöm.
Kösz mindenkinek. Azért még várom a megoldásokat. Tehát olyan csörgő-csilingelő hang a motortérből. Nem rezonálás meg ilyesmi.
Üdv: K

Link to comment
Megosztás:

Szia tőke olaj mikor volt cserlve?Javaslok első körben egy olaqj cserét. mindíg csinálja hidegen és melegen is?Utánna egy tőke tisztító adalékot.És ha ez sem segít szétszedni és kitisztítani!

Hidegen is és melegen is csinálja.

Hidrotőke olaj? Azt lehet cserélni? Nem értek hozzá, csak kérdezem.

Másfél éve, amióta nálam van a kocsi, ilyen nem lett benne cserélve, csak a normál olaj lett 5W30 Magnatec A3/B4.

Milyen olaj kell a tőkébe? Hogyan kell kicserélni? Milyen tisztitóadalékot tegyek bele?

Link to comment
Megosztás:

Hidegen is és melegen is csinálja.

Hidrotőke olaj? Azt lehet cserélni? Nem értek hozzá, csak kérdezem.

Másfél éve, amióta nálam van a kocsi, ilyen nem lett benne cserélve, csak a normál olaj lett 5W30 Magnatec A3/B4.

Milyen olaj kell a tőkébe? Hogyan kell kicserélni? Milyen tisztitóadalékot tegyek bele?

Ja, és az olajcserét 10-11 ezrenként végzem. Utoljára kb 4-5 ezerrel ezelőtt volt cserélve

Link to comment
Megosztás:

Nekem csak a macskám látogatja a géptetőt,de legalább nem eszi meg a kábeleket :)

http://www.kepfeltoltes.hu/view/140507/1284497428009_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Régebben jártunk a rokonok nyaralójába Zamárdiba.Nekik mindig összemászkálták a kocsijukat a nyestek.Van nekik is ilyen ultrahangos riasztó,de nem sokat ért.Az én kocsimon nem voltak nyomok.Mondjuk vittük a kutyáinkat is,valószínű megérezték a nyesték.

Módosítva : Geopake
Link to comment
Megosztás:

Hidegen is és melegen is csinálja.

Hidrotőke olaj? Azt lehet cserélni? Nem értek hozzá, csak kérdezem.

Másfél éve, amióta nálam van a kocsi, ilyen nem lett benne cserélve, csak a normál olaj lett 5W30 Magnatec A3/B4.

Milyen olaj kell a tőkébe? Hogyan kell kicserélni? Milyen tisztitóadalékot tegyek bele?

Minden autós boltban kapni wynis hidrótőke tisztító az olajba kell beletölteni!A szétszedés tisztítás bonyolúlt művelet a vezérlést is szétkell szedni hozzá!

Link to comment
Megosztás:

Szia Janó32

Szóval hideg motornál egyáltalán nem csörög. Ha felmelegszik üzemi hőfokra azonnal elkezdi a csörgést. Nem veri vissza semmi a hangot. Régebben csak ha kettesbe tettem akkor csinálta. Most már 3-4, de még néha ötödikben is. Akkor tudom egy kicsit tompítani, ha nem komótosan váltok, gyorsítok, hanem felengedem a kuplungot és szinte tövig nyomom a gázt. De városban így nem lehet közlekedni. Ha tudom felveszem videóra és feltöltöm.

Kösz mindenkinek. Azért még várom a megoldásokat. Tehát olyan csörgő-csilingelő hang a motortérből. Nem rezonálás meg ilyesmi.

Üdv: K

Szerintem vedd fel és töltsd fel valahova a hangot...

Nekem csak a macskám látogatja a géptetőt,de legalább nem eszi meg a kábeleket :)

http://www.kepfeltoltes.hu/view/140507/1284497428009_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Régebben jártunk a rokonok nyaralójába Zamárdiba.Nekik mindig összemászkálták a kocsijukat a nyestek.Van nekik is ilyen ultrahangos riasztó,de nem sokat ért.Az én kocsimon nem voltak nyomok.Mondjuk vittük a kutyáinkat is,valószínű megérezték a nyesték.

Ilyet felénk is csinálnak a kóbor macskák. Csak egyszer ha rajtakapnám és elkaphatnám hogy jól megcirógassam...

Minden autós boltban kapni wynis hidrótőke tisztító az olajba kell beletölteni!A szétszedés tisztítás bonyolúlt művelet a vezérlést is szétkell szedni hozzá!

Én semmit nem öntenék bele az olajba. Vagy csak akkor, ha még azon a héten teljes olajcsere lesz. Hosszútávon az olaj összetételét megbolygatni nagyon nem jó ötlet. Szerintem...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem muszáj, hogy legyen. Nekem az off autómhoz eleve nincs külön csavarszett a gyári acél és alufelnihez, ugyanaz a csavar jó mindkettőhöz.

Oké! Most vettem gyári alufelnit és egy kicsit rövidnek tűnik, a régi aluhoz viszont jó volt. Kb. 20mm lóg ki a felni furatából, tehát ennyi fog az agyban.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem vedd fel és töltsd fel valahova a hangot...

Ilyet felénk is csinálnak a kóbor macskák. Csak egyszer ha rajtakapnám és elkaphatnám hogy jól megcirógassam...

Én semmit nem öntenék bele az olajba. Vagy csak akkor, ha még azon a héten teljes olajcsere lesz. Hosszútávon az olaj összetételét megbolygatni nagyon nem jó ötlet. Szerintem...

Most nézegettem én is ezt a tisztítót ami kiszedi az olajsarat.Merjem én ezt beletenni?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem vedd fel és töltsd fel valahova a hangot...

Ilyet felénk is csinálnak a kóbor macskák. Csak egyszer ha rajtakapnám és elkaphatnám hogy jól megcirógassam...

Én semmit nem öntenék bele az olajba. Vagy csak akkor, ha még azon a héten teljes olajcsere lesz. Hosszútávon az olaj összetételét megbolygatni nagyon nem jó ötlet. Szerintem...

Nem motor öblítőről beszéltem azt nyílván olaj csere előtt kell járatni és leengedni.Ezt a tőke tisztítót erre találták ki.Mivel szétszedni gondolom nem tudja.Én szétszedtem az enyémet és kipucoltam és tökéletes hidegen és melegen is rremélem ilyen is marad!

Link to comment
Megosztás:

Nem motor öblítőről beszéltem azt nyílván olaj csere előtt kell járatni és leengedni.Ezt a tőke tisztítót erre találták ki.Mivel szétszedni gondolom nem tudja.Én szétszedtem az enyémet és kipucoltam és tökéletes hidegen és melegen is rremélem ilyen is marad!

Én ismerem ezt a termékcsaládot (és az STP-t is, és a tovább néhány piacon lévő csodaszert). Azonban inkább érdemes lenne utána olvasni, hogy a mai modern kenőanyagok mennyire is kényes egyensúlyúak/összetételűek. Ha beletöltesz valamit, akkor az egy tulajdonságát javíthatja (pl tisztító hatás), de az valami másnak a kárára fog megtörténni. Megtippelni sem lehet, hogy milyen kémiai folyamat játszódik le... Keress rá a neten erre a kérdéskörre, sok-sok cikk foglakozik ezen témakörre... (Ha valami annyira elkoszolódott, hogy a "sima" olajcsere nem hozza rendbe -esetleg ölbitőzéssel együtt, de inkább érdemesebb egy olcsóbb olajjal átjáratni és úgy bele az új, akkor azt már bontani kell. Tapasztalatból tudom...)

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.