Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Válaszra van szükségem az ügyben, hogy okozhat-e a stabilizátor szilent kopottsága ilyen problémákat?

-Gödrökbe erősen kopog a futómű
-Lendületesebb kanyarvételnél szintén kopog (függetlenül a gödröktől) - ezt érezni a sebváltón is, olyan mintha valamivel kocogtatnák. Kanyarokba ezek a kopogások szabálytalanok, hol 1-et, 2-őt, vagy 3-at koppan.

Szerelő aknán nézte, sajnos úgy tökéletesen nem lehet előidézni, valamint a toronycsapágyat is cserélni kell, de gondolom annak nincs köze hozzá.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Az asszony egy párszor kiverte már a dilit a postán.Mikor nem ajánlott küldeményként kért valamit,akkor soha nem kapta meg.Az volt a postán a válasz,hogy az alapszolgáltatás a postás jóindulatán múlik.Tehát nem biztos,hogy megkapod,ha nem ajánlva kéred.Ott üvöltözött velük vagy negyed órát.Mit ad isten mire hazaértünk a postaládába volt a csomag.A kutyának rendelt Nutradil volt a tét.Néha én is szóvá tettem,hogy nem nagyon iparkodnak.Na arra meg az volt a válasz,hogy 70 ezerért nem fog hajtani.

Ugyan ez az Általános műszaki problémák topic,de akkor leírom én is: a kedves OTP sima levélként postázza az új kártyát. Lejárt a régi áprilisban, még most se kaptam meg, bár már igényeltem újat és letiltottuk a régit, de azért az ember annyira nem örül neki, hogy a posta elcseszi valahova a bankkártyáját, ha már a banktól nem várhatjuk el, hogy ilyen hatalmas költségeket átvállaljon az ügyfél érdekében, mint egy ajánlott levél díja...

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Korábban volt lambdaszonda 2 problémám egy kipufogó hegesztés után.

Azóta nem jelentkezett a hiba, de nem tudom hogy azért mert kiütöttem, vagy mert rendesen működik.

Akinek van lehetősége legyenszives nézze meg nekem, hogy körülbelül milyen értéket mutat, mennyire ingadozik ez az érték neki a lambdaszonda 2-n. Csak hogy legyen mihez viszonyítnom.

A mésik kérdésem hogy visszatérne e a hibajel hiba esetén atól még, hogy egyszer töröltem.

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Válaszra van szükségem az ügyben, hogy okozhat-e a stabilizátor szilent kopottsága ilyen problémákat?

-Gödrökbe erősen kopog a futómű

-Lendületesebb kanyarvételnél szintén kopog (függetlenül a gödröktől) - ezt érezni a sebváltón is, olyan mintha valamivel kocogtatnák. Kanyarokba ezek a kopogások szabálytalanok, hol 1-et, 2-őt, vagy 3-at koppan.

Szerelő aknán nézte, sajnos úgy tökéletesen nem lehet előidézni, valamint a toronycsapágyat is cserélni kell, de gondolom annak nincs köze hozzá.

Köszi

Szia!

Lengéscsillapító volt már mérve?

Egyébként a kopogás sok mindentől lehet. De pl gödörbe hajtva a nyikkanás lehet csak sima szilent is. Egyébként a G generáció toronycsapágya is el kell hogy menjen legalább 250k km-t, vagy nagyon mostoha élete volt ha kifeküdt. Jellemzően először a toronyszilent térdel le, lehet hogy nálad is csak az fáradt el (töredéke a cseréje mint a csapágynak)... A toronycsapágy ha elfogyott, akkor bizony tud kopogni. De az jó ebben a futóműrendszerben, hogy ha valami régóta gyenge, akkor az másnak a kárára mehet könnyen, tehát jobb mielőbb megkeresni a problémát és javítani.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Azzal a kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni,hogy miért van az,hogy az autómban (Opel Astra G 1.8 16V) a kipörgésgátló 60as sebesség felett elkezd villogni és nem tud gyorsulni az autó. Az autó alatt 17es felnik vannak, azóta csinálja ezt mióta lekerültek a téli gumik, de most esőben nagyon látványosan vissza veszi a teljesítményt. A kérdésem az lenne,hogy tudom kikapcsolni a kipörgésgátlót, vagy esetleg melyik biztosítékot kell kivenni,hogy kikapcsoljon. Köszönöm a válaszokat előre is.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Lengéscsillapító volt már mérve?

Egyébként a kopogás sok mindentől lehet. De pl gödörbe hajtva a nyikkanás lehet csak sima szilent is. Egyébként a G generáció toronycsapágya is el kell hogy menjen legalább 250k km-t, vagy nagyon mostoha élete volt ha kifeküdt. Jellemzően először a toronyszilent térdel le, lehet hogy nálad is csak az fáradt el (töredéke a cseréje mint a csapágynak)... A toronycsapágy ha elfogyott, akkor bizony tud kopogni. De az jó ebben a futóműrendszerben, hogy ha valami régóta gyenge, akkor az másnak a kárára mehet könnyen, tehát jobb mielőbb megkeresni a problémát és javítani.

Nem, nem volt!

De ez a kopogás áttevődhet a váltóra?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Nem, nem volt!

De ez a kopogás áttevődhet a váltóra?

Köszi

Megérné egy kimondottan futóműves műhelybe vinni a kocsit (ha nincs max bizalmad egy adott szerelőben), mivel kár nagyon sok pénzért cserélgetni olyan alkatrészeket amiket nem szükséges. Ott hamar megmutatja a gép hogy mi fogyott (el ha elfogyott). A váltó elvileg nem kopoghat (ill. de, csak akkor ott már komoly gond van a váltóval/esetleg kuplunggal), én inkább gondolnék egy elfáradt motortartó bakra ha a váltókar megmozdul (nagyobb mértékben)...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem, azóta nem voltam hibát olvastatni. De el kell vinnem mindenképp, mert egy-két alkatrészt kell még cserélni, Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Nálatok előfordult már hogy magától "felpattant" menet közben a géptető?

Nálam igen. De nem teljesen csak az első zárig amikor az utastérből nyitod ki egyszer.. Nem néztem miért csak akkor volt ez amikor nem csaptam le rendesen és egy nagyobb bukkanóra értem.

Azóta mindig határozottan csukom le.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Válaszra van szükségem az ügyben, hogy okozhat-e a stabilizátor szilent kopottsága ilyen problémákat?

-Gödrökbe erősen kopog a futómű

-Lendületesebb kanyarvételnél szintén kopog (függetlenül a gödröktől) - ezt érezni a sebváltón is, olyan mintha valamivel kocogtatnák. Kanyarokba ezek a kopogások szabálytalanok, hol 1-et, 2-őt, vagy 3-at koppan.

Szerelő aknán nézte, sajnos úgy tökéletesen nem lehet előidézni, valamint a toronycsapágyat is cserélni kell, de gondolom annak nincs köze hozzá.

Köszi

Nekem nem túl régen produkálta ugyanezeket a tüneteket a verda. A bal első rugó volt eltörve. Persze a rugótányérba, hogy a paraszt még véletlenül se lássa, :) Pár hónapja a hátsó rugó nyiffant ki. Most 4 db zsír új rugóval gurulok, kimondottan jót tett a stabilitásnak!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem nem túl régen produkálta ugyanezeket a tüneteket a verda. A bal első rugó volt eltörve. Persze a rugótányérba, hogy a paraszt még véletlenül se lássa, :) Pár hónapja a hátsó rugó nyiffant ki. Most 4 db zsír új rugóval gurulok, kimondottan jót tett a stabilitásnak!

Gondoltam arra is, viszont bal és jobbos kanyarba is kopog.

Neked csak a jobbos kanyarnál kopogott?

Link to comment
Megosztás:

Nálam igen. De nem teljesen csak az első zárig amikor az utastérből nyitod ki egyszer.. Nem néztem miért csak akkor volt ez amikor nem csaptam le rendesen és egy nagyobb bukkanóra értem.

Azóta mindig határozottan csukom le.

Felpattintás alatt erre gondolok, a teljes felnyílás tragikus lenne. Talán nem is tud úgy felnyílni ha ki van nyitva (pattintva), akkor sem. Nálam már rövid időn belül másodszor fordult elő. Ráadásul az utóbbi (mai) valahogy aggasztóbb. Szombat reggel ellenőriztem az olajszintet, lecsuktam ahogy kell (minden de minden esetben ellenőrzöm a rögzítés helyességét), majd elugortunk szüleimhez, majd haza, akkor ismét minden rendben volt (lezáráskor körbejárom minden esetben). Tegnap nem használtuk az autót. Ma elmentem munkába, lezáráskor körbejártam, rendben volt. Nap közben többször is elmegyek a kocsi mellett (az irodába vezető lépcső mellett van a parkolóhelyem), feltűnt volna ha nincs jól lecsukva. Mikor ma hazaértünk és lezártam (és jártam körbe), akkor vettem észre hogy nincs jól lecsukva... Ez már a második eset, kezdem azt hinni hogy nem én készülékemben van a hiba, hanem valami nem oké. Remélem tényleg nem tud teljesen felnyílni semmilyen sebességnél sem, de ez így akkor sem oké. Az előző Astra-n nem lötyögött a felnyitókar az utastérben, itt viszont nagy úton mozgatható a "fogáspontig"... Lehet hogy cserélni kell valamit...

Link to comment
Megosztás:

Cseréltettem automata váltóolajat a kocsiban. Jó kis japán váltó van alatta, 3 liter olaj jött le, ennyi csöpög ki a rendszerből, többi bizony benne marad. Úgy olvastam, 4 liter a töltési mennyiség, azt viszont nem tudom, hogy ebben a váltócitrom tartalma is benne van-e (kb. +0,5 liter)?

http://www.carrepairdata.com/service/repair/manual/hun/opel/astra_g/1_8-16v/1998-2000/x18xe1/1796/85/

Ha minden igaz, kb. 30e km-rel ezelőtt volt cserélve a váltóolaj, mivel a szűrő nem cserélhető benne, inkább sűrű csereperiódus mellett döntöttem. Nameg jobb 6e Ft-ért olajat cserélni megelőző jelleggel, mint 200e-ért váltót felújítani, ugyebár...

Továbbá megcsináltattam a belső levegő keringető rendszert is új (gyári) csappantyúval. Elmondhatom, hogy nekem ez is működik! :closedeyes:

Link to comment
Megosztás:

Felpattintás alatt erre gondolok, a teljes felnyílás tragikus lenne. Talán nem is tud úgy felnyílni ha ki van nyitva (pattintva), akkor sem. Nálam már rövid időn belül másodszor fordult elő. Ráadásul az utóbbi (mai) valahogy aggasztóbb. Szombat reggel ellenőriztem az olajszintet, lecsuktam ahogy kell (minden de minden esetben ellenőrzöm a rögzítés helyességét), majd elugortunk szüleimhez, majd haza, akkor ismét minden rendben volt (lezáráskor körbejárom minden esetben). Tegnap nem használtuk az autót. Ma elmentem munkába, lezáráskor körbejártam, rendben volt. Nap közben többször is elmegyek a kocsi mellett (az irodába vezető lépcső mellett van a parkolóhelyem), feltűnt volna ha nincs jól lecsukva. Mikor ma hazaértünk és lezártam (és jártam körbe), akkor vettem észre hogy nincs jól lecsukva... Ez már a második eset, kezdem azt hinni hogy nem én készülékemben van a hiba, hanem valami nem oké. Remélem tényleg nem tud teljesen felnyílni semmilyen sebességnél sem, de ez így akkor sem oké. Az előző Astra-n nem lötyögött a felnyitókar az utastérben, itt viszont nagy úton mozgatható a "fogáspontig"... Lehet hogy cserélni kell valamit...

Nekem is elég nagy utat jár be a nyitókar előre-hátra,meg olyan lötyögős is.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olyan kérdésem lenne, hogy kb. mennyibe kerülne egy szelepfedél tömítés csere? Legalábbis arra gyanakszom hogy valaki szarul rakta fel és ezért csepeg óvatosan az olajam! Próbálok képet felrakni!

Egyébként milyen viszkozitású olajat javasoltok Z14XE motorkódhoz?, mert ha már esedékes lesz a csere akkor szelepfedél tömítéssel együtt szeretném lecserélni! Köszi előre is a válaszokat! Üdv : Zsolti

http://www.kepfeltoltes.hu/view/140513/20140203076_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/140513/20140203078_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : Kenézaljai
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olyan kérdésem lenne, hogy kb. mennyibe kerülne egy szelepfedél tömítés csere? Legalábbis arra gyanakszom hogy valaki szarul rakta fel és ezért csepeg óvatosan az olajam! Próbálok képet felrakni!

Egyébként milyen viszkozitású olajat javasoltok Z14XE motorkódhoz?, mert ha már esedékes lesz a csere akkor szelepfedél tömítéssel együtt szeretném lecserélni! Köszi előre is a válaszokat! Üdv : Zsolti

http://www.kepfeltoltes.hu/view/140513/20140203076_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/140513/20140203078_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hát, én nem látok semmi "extrát" a képeken... Nekem is eléggé ilyen, de pl az előző Astra-nál hiába cseréltük, x idő múlva ismét megjelent a szivárgás ("könnyezés"). Igazából ez nem probléma -tudtommal. 5w30 vagy 5w40 (dexos2 vagy nem, ezen mindig sok a vita). (Halkan megjegyzem, hogy a márkaszerviz 10w40-es olajat tesz mindig ebben a motorba, talán okkal, ez is elég sok vitát szült már. Ha 10-es olajnál maradsz, akkor a szintetikus 10w30-as Eneos ami jó választás.)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

És még hozzá jársz azóta is? :omg:

Miért? Az, hogy mesélt olyanról, hogy találkozott átrozsdásodás miatt kilyukadt olajteknővel, az nem árul el semmit szerelői kvalitásairól. Azt meg félig poénnak szánta, hogy nem jó a tökéletesen száraz motor, mert akkor rozsdásodik a külseje. Van is benne némi igazság.

Amúgy ritka megbízható és korrekt szerelő. Kb. hat éve ismertem meg, azóta nem csalódtam még benne. Csomó ismerőst is már hozzá irányítottam, szomszédok is hozzá hordják az autóikat, mindenki meg van elégedve vele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is ezek a problámáim, mint az idézett autónál.

cse13, on 22 Apr 2014 - 12:20 PM, said:snapback.png

Sziasztok.Astra g 1.4 16v 2004-es autóm egy kicsit "haldoklik".A hibakódok a következők: p0304-4. henger gyujtáshiba , p0300-véletlenszerű /egyszerre töb henger gyujtást érzékelt/.p0300-hibás gyujtás érzékelve alacsony üzemanyaggal.A motor hebeg, sokszor leáll fordulaton is.Vezérlőegység cserélve.Gyertyák és a gyujtásvezérlő is.Van hogy elmegy 300 kilómétert is hogy nem jelentkezik hiba, de van, hogy 1 kilómétert sem megyek vele és lassul hebeg nagyon rosszul jár a motot.Leállítom a motort 1-2 perc mulva ujraindítok és normálisan megy egy darabig. Mit tegyek még , hogy megoldódjon a probléma?

Szia!

Szinte biztos, hogy a négyes hengerben szelepszorulásod van.
Kompresszió és veszteség mérés után a szerelőnek is nyilvánvaló lesz, hogy hengerfej le és felújítás. 100-200eft. :(

Üdv. Tomi

Nálam gyertyák és trafóhíd új. A hiba főként meleg motornál jelentkezik és esős időben sokkal dúrvábban. persze ez lehet csak a véletlen, de szerintem nem. Nálam is van, hogy 300km-ig semmi baja. aztán meg bedadog egyenletes tempónál kis gáz mellett. Illetve volt már olyan is, hogy váltás közben leáll a motor, ha visszaengedem a kuplunkot, akkor persze megy tovább. Ha tényleg szelep kormos, akkor mért tárol el gyújtáshibát? De a kérdés áll hidrotőke hibaokra is. :S

Köszönöm, ha valaki válaszol.

Tisztelettel:

ákos

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2000-es gyártású Opel Astra G 1.4 16V ferdehátú kocsit. (Z14XE)

A kocsi jó állapotú, szerelővel megnézetve vásárlás előtt, magánszemélytől, valós ca. 140E km-el.

A kocsi belső tér, motortér, váltó stb is erről tanúskodik. A kocsi az elmúlt években többnyire városi használatban volt.

Vezetett szervízkönyvvel rendelkezik, számlákkal követhetők a javítások.

Olyan probléma jött elő, hogy országúton 70-80 km/h fölött, ha kinyomom a kuplungot, hajlamos elengedni az alapjáratot, és leáll a motor. :(

Városi használat mellett semmi ilyen probléma nincs, nagyjából pöccre indul, tarjta az alapjáratot stb.

Kicsit talán mintha lomhább lenne a kelleténél.

Mivel a kipufogó már elég sz*r volt, ezért azt cseréltük először (hátsó dob+ első flexi cső).

A lambda szondák megnézve azok jók.

Nem hozott eredményt. Mivel korábban már kétszer volt EGR szelep cserélve (számlák szerint), ezért az következett.

Ki lett takarítva a fojtószelep, és az EGR is. Előbbi volt a koszosabb. Az EGR elvileg meg is lett járatva, nem szorul vagy ilyesmi.

De EGR-nek egyébként több hibakódja is van...

Látszólag megoldódott a probléma, javítás után kipróbálva többször rápróbálva erre a jelenséggre nem jelentkezett a hiba.

Következő nap már újból előjött. :(

Mentem vele huzamosabb ideig országúton, kb 100-120km-t, többször előjött ez a probléma, függetlenül attól, hogy hideg-meleg-e a motor.

Állandósult 90-es tempónál, mintha finom rángatás is jelentkezett volna időnként.

Gyertyákban elvileg 15E km van, olajcsere következik, a km még nincs benne az olajban (GM-es 10W40), de lassan 1 éves lesz. (nem hiszem hogy ez számítana)

Hibakódot nem ad, műszerfalon semmi ellenörző lámpa nem villant fel a hibára.

Mint mondtam, városban meg tök jól elmegy, probléma nélkül.

A jelenség csak 70-80 km/h fölött jön elő.

Nem gondolnám hogy fordulatszámfüggő, 100 km/h körül kb 3000-et forog.

Városban is 2000-3000 körül motoszkál.

Valakinek van valami ötlete? Esetleg találkozott már valaki hasonlóval?

További ötlettelen tervek:

Olajcsere (szűrők stb.),

Benzinszűrő csere,

Tápszivattyú ellenőrzés

Gondoltam még injektor tisztító adalék használatára is :P

Ha esetleg nincs jobb javaslat... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2000-es gyártású Opel Astra G 1.4 16V ferdehátú kocsit. (Z14XE)

A kocsi jó állapotú, szerelővel megnézetve vásárlás előtt, magánszemélytől, valós ca. 140E km-el.

A kocsi belső tér, motortér, váltó stb is erről tanúskodik. A kocsi az elmúlt években többnyire városi használatban volt.

Vezetett szervízkönyvvel rendelkezik, számlákkal követhetők a javítások.

Olyan probléma jött elő, hogy országúton 70-80 km/h fölött, ha kinyomom a kuplungot, hajlamos elengedni az alapjáratot, és leáll a motor. :(

Városi használat mellett semmi ilyen probléma nincs, nagyjából pöccre indul, tarjta az alapjáratot stb.

Kicsit talán mintha lomhább lenne a kelleténél.

Mivel a kipufogó már elég sz*r volt, ezért azt cseréltük először (hátsó dob+ első flexi cső).

A lambda szondák megnézve azok jók.

Nem hozott eredményt. Mivel korábban már kétszer volt EGR szelep cserélve (számlák szerint), ezért az következett.

Ki lett takarítva a fojtószelep, és az EGR is. Előbbi volt a koszosabb. Az EGR elvileg meg is lett járatva, nem szorul vagy ilyesmi.

De EGR-nek egyébként több hibakódja is van...

Látszólag megoldódott a probléma, javítás után kipróbálva többször rápróbálva erre a jelenséggre nem jelentkezett a hiba.

Következő nap már újból előjött. :(

Mentem vele huzamosabb ideig országúton, kb 100-120km-t, többször előjött ez a probléma, függetlenül attól, hogy hideg-meleg-e a motor.

Állandósult 90-es tempónál, mintha finom rángatás is jelentkezett volna időnként.

Gyertyákban elvileg 15E km van, olajcsere következik, a km még nincs benne az olajban (GM-es 10W40), de lassan 1 éves lesz. (nem hiszem hogy ez számítana)

Hibakódot nem ad, műszerfalon semmi ellenörző lámpa nem villant fel a hibára.

Mint mondtam, városban meg tök jól elmegy, probléma nélkül.

A jelenség csak 70-80 km/h fölött jön elő.

Nem gondolnám hogy fordulatszámfüggő, 100 km/h körül kb 3000-et forog.

Városban is 2000-3000 körül motoszkál.

Valakinek van valami ötlete? Esetleg találkozott már valaki hasonlóval?

További ötlettelen tervek:

Olajcsere (szűrők stb.),

Benzinszűrő csere,

Tápszivattyú ellenőrzés

Gondoltam még injektor tisztító adalék használatára is :P

Ha esetleg nincs jobb javaslat... :)

Szia!

A sok városi használatot nem jól tűrik sajnos ezek a motorok. Injektor tisztító helyett én adalékos benzin használatát javasolnám, nekem pl. bevált az OMV Max Motion 95. Ezzel a benzinnel meg kellene tenni 40-50km-t autópályán, viszonylag magas fordulaton járatva a motort. Tehát negyedik vagy harmadik fokozatban. Ezt hívjuk itt szaknyelven fagyizásnak. :D

Az olajcsere, benzinszűrő csere természetesen javasolt.

Sok balesetmentes km-t kívánok az autóhoz! :icon13:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.