Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Klima, kondenzvíz folyik a pollenszűrő házából a lábtérbe????

Szerinted a klíma kondenzvizétől vizes a delikvens ajtókárpitja? Hm...

Ha az ajtókárpit felől látod a nedvesség bejutását, akkor vedd le a kárpitot, lehet hogy a fóliánál csapódott le több pára (vagy több víz folyt be nagyobb esőben) és feltételezhetően szakad így be tud "csorogni". Ez is csak egy tipp. Ha a műszerfal felöl jön, akkor vagy hűtővíz vagy a szélvédő környéke ami átnézendő.

Link to comment
Megosztás:

Szerinted a klíma kondenzvizétől vizes a delikvens ajtókárpitja? Hm...

Ha az ajtókárpit felől látod a nedvesség bejutását, akkor vedd le a kárpitot, lehet hogy a fóliánál csapódott le több pára (vagy több víz folyt be nagyobb esőben) és feltételezhetően szakad így be tud "csorogni". Ez is csak egy tipp. Ha a műszerfal felöl jön, akkor vagy hűtővíz vagy a szélvédő környéke ami átnézendő.

Nem látom hol folyhat be. Ha jobb idő lesz, akkor jobban utána járok. Hűtővizet kizárom mert semmi szaga, és víz "színe" van. Csak ha van ötlet ,akkor az segíthet merre induljak.

Link to comment
Megosztás:

Szerinted a klíma kondenzvizétől vizes a delikvens ajtókárpitja? Hm...

Ha az ajtókárpit felől látod a nedvesség bejutását, akkor vedd le a kárpitot, lehet hogy a fóliánál csapódott le több pára (vagy több víz folyt be nagyobb esőben) és feltételezhetően szakad így be tud "csorogni". Ez is csak egy tipp. Ha a műszerfal felöl jön, akkor vagy hűtővíz vagy a szélvédő környéke ami átnézendő.

Nézd csak meg, hogy mit írt a kolléga!!! Nincs is szó az ajtó kárpitról. Amint írja a vezető felőli kárpit száraz. Valószínűleg a padlókárpitra gondol. Az utas felőli nedves. Mivel a klíma nem működik ezért valószínűsíthető, hogy a fűtéscsap adta meg magát. Ez csak akkor áll fönn ha az autó 2001-2002 előtti mert addig szerelték csappal. Utána már kihagyták. Ellenőrizni kellene, hogy fagyálló-e egyáltalán ami folyik.

Közben láttam, hogy lemaradtam. Azt írja a kolléga, hogy 2005-ös a gép. Ott már biztos, hogy nem volt csap. Esetleg valahol beázik!

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

Szerinted a klíma kondenzvizétől vizes a delikvens ajtókárpitja? Hm...

Ha az ajtókárpit felől látod a nedvesség bejutását, akkor vedd le a kárpitot, lehet hogy a fóliánál csapódott le több pára (vagy több víz folyt be nagyobb esőben) és feltételezhetően szakad így be tud "csorogni". Ez is csak egy tipp. Ha a műszerfal felöl jön, akkor vagy hűtővíz vagy a szélvédő környéke ami átnézendő.

Bocs flali, félreolvastam, nem ajtókárpit, hanem vezető oldali kárpit... Akkor lehetne klíma ha működne..

Nem látom hol folyhat be. Ha jobb idő lesz, akkor jobban utána járok. Hűtővizet kizárom mert semmi szaga, és víz "színe" van. Csak ha van ötlet ,akkor az segíthet merre induljak.

Hát, be kell állni egy kézi autómosóba, 200Ft-os érme bedob, Te bent ülsz és a cimbora locsol. Ha beázás van akkor kiderülhet így.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ma teljesen megbolondult a gép. Alapjárat szinte teljesen eltűnt, dadogott, minden, alig tudtam vele hazajönni.

Később kimentem, nem hagyott nyugodni a dolog. Pöccre indul, 1000-es alapjárat 3mp-ig, majd lefullad. Minden indítás után ez. Gázadásra alig pörög fel, max 3500-ig. Otthagytam 5 percre. Visszamentem, tartja az alapjáratot, felpörög könnyen bármeddig. Egyre inkább ECU-ra gyanakszom. Szinte mindig esős, párás időben durvul el ennyire. Jó időben szépen megy, max egyet-egyet bedadog néha. Szerintetek?

Köszönöm,

ákos

Szia lehet az ecu is!De ha égés kimaradás ír be meg leáll meg hasonlók lehet tőke hiba vagy szelepszorulás is!

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Fórumozók !

A következő zajra (csatolt video) keresek megoldást ! A járművet néhány hónapja vásároltam ,olajcsere (szűrőcserék) megvoltak ,mely után a csörgés megmaradt .A szerelőm javaslatára valamilyen szelepvédő adalékot is tettünk a motorba (semmi változás). Előtte megnézte a hidrotőkéket ,vezérmű tegelyt volt rajta kopás ,de szerinte még nem kell cserélni. Melegen egy kissé csendesül ,amúgy fogyasztása jó és a nívópáca felén van az olajszint 2000 km megtétele után (olajcserekor a nívó tetején volt a szint). Kissé aggódom ,hogy nagyobb probléma lessz ebből ha nem orvoslom ezt a helyzetet .

Az építő jellegű hozzászólásokat előre is köszönöm !

https://www.youtube.com/watch?v=lxBXHZKKnVQ

Hidrótőke szól!Én azt cserélném.De veztengely plusz a himbák kopása is előfordúl!

Link to comment
Megosztás:

Hidrótőke szól!Én azt cserélném.De veztengely plusz a himbák kopása is előfordúl!

Köszönöm válaszod ! Ha betartom a szerelőm ajánlását ,hogy ráér az még , milyen problémával találkozhatok ? ( csak akkusztikai probléma ,vagy károsodást is okozhat ?)

Módosítva : Obszidián
Link to comment
Megosztás:

Szia lehet az ecu is!De ha égés kimaradás ír be meg leáll meg hasonlók lehet tőke hiba vagy szelepszorulás is!

Szia!

1x beírta már ezt az égéskimaradást, de azóta nem. Ha szorul a szelep, akkor miért lehet vele menni akár 300km-t minden gond nélkül. Átlagfogyasztás előző tank benzinnel 6.2L volt. Egyszercsak, és ez mindig esős időben kezdődik, elkezdi a lefulladósdit. Van, hogy 1 perc alatt meggyógyul, megint megy. Gyertyák mindig szépek voltak. Persze már kicserélve újra, trafóhíd is, ugyanez. :) Kapott már sprayt a szívótorokba, mentem vele autópályán 4500-as fordulaton 60km-t. Ugyanaz. Semmi változás. Ha a szelep megszorul, beég, akármi ilyen baj, akkor mitől lesz jó egyszercsak?

Köszönöm,

ákos

Még azt elfelejtettem, azt vettem észre, nem mutatott 80 fokot se műszer, mégis bekapcsoltak a ventillátorok. Még nem volt üzemmeleg se a motor. :S

Módosítva : asebestyen
Link to comment
Megosztás:

Szia!

1x beírta már ezt az égéskimaradást, de azóta nem. Ha szorul a szelep, akkor miért lehet vele menni akár 300km-t minden gond nélkül. Átlagfogyasztás előző tank benzinnel 6.2L volt. Egyszercsak, és ez mindig esős időben kezdődik, elkezdi a lefulladósdit. Van, hogy 1 perc alatt meggyógyul, megint megy. Gyertyák mindig szépek voltak. Persze már kicserélve újra, trafóhíd is, ugyanez. :) Kapott már sprayt a szívótorokba, mentem vele autópályán 4500-as fordulaton 60km-t. Ugyanaz. Semmi változás. Ha a szelep megszorul, beég, akármi ilyen baj, akkor mitől lesz jó egyszercsak?

Köszönöm,

ákos

Még azt elfelejtettem, azt vettem észre, nem mutatott 80 fokot se műszer, mégis bekapcsoltak a ventillátorok. Még nem volt üzemmeleg se a motor. :S

Ez érdekes megkéne nézni diagnostikával hogy mit lát az ecu hány fokos hogy a műszer jó-e..Tehát hogy jó értéket mutat.Olyan 100 fok körül kapcsol vagy 95 valahogy így.Lehet a gomba is rosz ezt végig kell járni.De ez is utalhat az ecu hibára mert hát az vezéel mindent!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm válaszod ! Ha betartom a szerelőm ajánlását ,hogy ráér az még , milyen problémával találkozhatok ? ( csak akkusztikai probléma ,vagy károsodást is okozhat ?)

Kopik jobban a vezérműtengely meg a himba egyre erősebb zaj ha nincs hézag hengerek leállhatnak.De ez már drasztikus.Nem megfelelő szervizelésnél nem megfelelő olaj alkalmazásánál tőke hiba vezérműtengely kopás himba kopás jellemző ezekre a motorokra.Ehjez a javításhoz lekell venni a hengerfejet is sajnos mert a himbaház csavarjai fogják a hengerfejet is.

Link to comment
Megosztás:

Ez érdekes megkéne nézni diagnostikával hogy mit lát az ecu hány fokos hogy a műszer jó-e..Tehát hogy jó értéket mutat.Olyan 100 fok körül kapcsol vagy 95 valahogy így.Lehet a gomba is rosz ezt végig kell járni.De ez is utalhat az ecu hibára mert hát az vezéel mindent!

Biztos, hogy nem volt 80-nál több, mivel épp csak elindultam vele szinte. Anno mikor nézték online működés közben, 98 fokos volt átlagban. Semmi rendelleneset nem mutatott a műszer.

Link to comment
Megosztás:

Ez érdekes megkéne nézni diagnostikával hogy mit lát az ecu hány fokos hogy a műszer jó-e..Tehát hogy jó értéket mutat.Olyan 100 fok körül kapcsol vagy 95 valahogy így.Lehet a gomba is rosz ezt végig kell járni.De ez is utalhat az ecu hibára mert hát az vezéel mindent!

Nincs ez a "mit lát az ecu hány fokos" kicsit eltúlozva? Úgy értem közös jelet kap az ECU és az analóg műszer is. Ha lehúzom a vezetéket, műszerfali vízhőmérő is leesik 0-ra, ami normál esetben 86-87 foknál üzemmeleg, kb 90 foknál pedig kapcsol a ventilátor. Gondolom az analóg műszeren is jelentkezne az eltérés.

Link to comment
Megosztás:

Kopik jobban a vezérműtengely meg a himba egyre erősebb zaj ha nincs hézag hengerek leállhatnak.De ez már drasztikus.Nem megfelelő szervizelésnél nem megfelelő olaj alkalmazásánál tőke hiba vezérműtengely kopás himba kopás jellemző ezekre a motorokra.Ehjez a javításhoz lekell venni a hengerfejet is sajnos mert a himbaház csavarjai fogják a hengerfejet is.

:confused: :icon13: Köszönöm !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Valahol víz folyok az utastérbe. A vezető oldali kárpitom alatt tiszta víz. Valakinek esetleg ötlete merre induljak? A válaszokat előre is köszönöm.

Szia,

az nem lehet hogy a szélvédő előtti szellőzőrácson túl sok falevél, piszok jutott be és eldugította a lefolyó csatornákat? S ilyenkor ha esőt kap akkor az utastér felé ázik be?

Valakinek van ötlete,hogy hová tünik a hütőfolyadék?Semmi csöpögés,szőnyeg száraz,motorba nem látszik,hogy menne.a kupak kicsit olyan fehéres trutymós(elvileg a hideginditástól ott csapódik le a pára),de az olaj tiszta.1000km kb 0.5 liter...ez nem hiszem,hogy normális,főleg mert az elmúlt pár hónapban kezdte...

Szia,

F-nél jártam úgy hogy nekem is csak fogyott de nem láttuk hol, kb a fogyás is ennyi volt mint nálad. Elöregedett egy vízcső, megrepedt a fala, de csak meleg hatására nyílt szét annyira hogy eresszen. Látni nem láttuk hova folyt mert mindig a meleg blokkra ment rá ahonnan rögtön elpárolgott. Nálad nem lehet ilyen probléma? Csövek, csatlakozások üzem melegen is szárazak?

Link to comment
Megosztás:

Nincs ez a "mit lát az ecu hány fokos" kicsit eltúlozva? Úgy értem közös jelet kap az ECU és az analóg műszer is. Ha lehúzom a vezetéket, műszerfali vízhőmérő is leesik 0-ra, ami normál esetben 86-87 foknál üzemmeleg, kb 90 foknál pedig kapcsol a ventilátor. Gondolom az analóg műszeren is jelentkezne az eltérés.

Pont ez az hogy jelentkezik is ha az embernek módjában áll végig járni a kérdést mért ne tegye?De sajnos neki más hiba is van egy másik ecuval kéne megpróbálni!

Link to comment
Megosztás:

Ugyan nekem jobban ette a vizet,de ugyan úgy trutyis volt a 701-es alkatrész és egy hengerfej síkolás és egy hengerfej tömítés segített....

Esetleg fehéres szürkés füst vagy a csövek nyomás alatt nem izzadnak csepegnek vagy illesztési pontoknál...

Másik lehetőség a vízpumpánál való szivárgás,de nem vagyok autószerelő :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2002-es G Astrát Z14XE motorral. Szokásos dolgok lecserélve. Vásárlás után az első esős napon elkezdte csinálni az alapjárati ingadozás, lefulladás, rángatás kombinációt. EGR levakolva, fojtószelepház kitakarítva. Volt már, hogy beadta a 0300-as hibát.

Hibajelenség: van, hogy több 100 km-en keresztül hibamentes. Néha elkezd egyenletes tempónál finoman rángatni. 1-1 pillanatra eltűnik az ereje. Node ahogy megjön az esős párás idő, beüt a krach. Alapjárat eltűnik, vagy durván ingadozik. Berángat menet közben is, van hogy nagyon. Menet közben kinyomva a kuplungot, leáll a motor.

Gyertyák, trafóhíd cserélve. Teszem hozzá, a gyertyák sose voltak kormosak, mindig szépek voltak. Szívótorokba szeleptisztító spray befújva. Utána 65 km autópályás fagyitúra 4500-as fordulaton. A hiba továbbra is fennáll. Lehúzott légtömegmérő mellett is.

Visszaolvasva a fórumot, rengeteg hasonló eset, történet van. Általában csak a probléma van meg, a megoldás nemnagyon. Jó lenne, ha az emberek nem csak addig írnának a fórumra, míg bajuk van, hanem a többi kartárs okulására leírnák azt is, mi oldotta meg a bajt. Sajnos kevés az autószerelő, de sok az alkatrészcserélő ebben az országban.

Aki tud, legyen szíves segítsen kicsit.

Köszönöm szépen,

ákos

EGR-t mennyiért vakolták le?

Új szoftvert tettek a gépre?

Elvileg az is kell, hogy kivegyék vezérlésből, mivel onnatól az EGR nem szállít levegőt.

Link to comment
Megosztás:

Létezik hogy az EGR bármiféle hibakód nélkül sz*r?

Én csak arra gyanakszom, már 2szer volt cserélve eddig.

Nem lepődnék meg, ha most is az lenne a hiba. (még mindig Z14XE)

Ha lehúztuk a csatlakozóját, és úgy mentünk, akkor csak egy hibát dobott fel, a "feszültség kicsi" címmel (talán a P0405 volt).

Ehhez képest ennyi hibakódja van.

P0400=Kipufogógáz-visszavezetés funkció-rendellenesség
P0401=Kipufogógáz-visszavezetés mennyiség kicsi
P0402=Kipufogógáz-visszavezetés mennyiség nagy
P0403=Kipufogógáz-visszavezetés (szelep/végfokozat) funkció-rendellenesség
P0404=Kipufogógáz-visszavezetés „kell"értéktartományon kívüli érték
P0405=Kipufogógáz visszavezetés-érzékelő A jel kicsi
P0406=Kipufogógázvisszavezetés-érzékelő A jel nagy
P0407=Kipufogógázvisszavezetés-érzékelő 13 jel kicsi
P0408=Kipufogógázvisszavezetés-érzékelő B jel nagy
Tehát elvileg több hibát is fel kellett volna hoznia, ha le van húzva a dugó.
Pl a visszavezetett mennyiségre vonatkozóan is kellet volna hibát dobnia.
Gondolkozom hogy ledugóztatom, csak nem tudom érdemes-e.
Van már ezzel kapcsolatban valakinek (pozitív) tapasztalata?
Nyilván új szoftver kell rá, hogy a vezérlés ne "számoljon" az EGR-el...
Tehát kb csak márkaszervíz tudja csinálni.
Azóta még nem mentem városon kívül, nem tudom a legutóbbi mókolások milyen eredményt hoztak.
De végül is lényeges beavatkozás nem történt, tehát sokat nem várok tőle.
Elvileg az EGR-t is kitakarította, megmozgatta a szerelő.
De előfordulhat, hogy terhelés alatt másképp működik, bizonyos tartományban akad, nem zár, nem nyit megfelelően.
Attól függetlenül, hogy kiszerelve mozgatható.
Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

Csak egy tipp azán lehet,hogy jò nagy butaságot irok....

Meg lehetne esetleg kèrdezni egy olyan ,,tuning műhelyt" akik irnak programot az adott autora.....elmondani hogy mit szeretnèl ès esetleg hozzá lehetne esetleg lőni a motort....

Persze az a kèrdès felmerül,hogy mekkora költsèggel járna ez a dolog,de ha műkődik lehetne egy picit erősebb normális èrtèkeket hozo autod ami a műszakin sem vèrzik el.

Kellemes napot!

Link to comment
Megosztás:

Létezik hogy az EGR bármiféle hibakód nélkül sz*r?

Én csak arra gyanakszom, már 2szer volt cserélve eddig.

Nem lepődnék meg, ha most is az lenne a hiba. (még mindig Z14XE)

Ha lehúztuk a csatlakozóját, és úgy mentünk, akkor csak egy hibát dobott fel, a "feszültség kicsi" címmel (talán a P0405 volt).

Ehhez képest ennyi hibakódja van.

P0400=Kipufogógáz-visszavezetés funkció-rendellenesség
P0401=Kipufogógáz-visszavezetés mennyiség kicsi
P0402=Kipufogógáz-visszavezetés mennyiség nagy
P0403=Kipufogógáz-visszavezetés (szelep/végfokozat) funkció-rendellenesség
P0404=Kipufogógáz-visszavezetés „kell"értéktartományon kívüli érték
P0405=Kipufogógáz visszavezetés-érzékelő A jel kicsi
P0406=Kipufogógázvisszavezetés-érzékelő A jel nagy
P0407=Kipufogógázvisszavezetés-érzékelő 13 jel kicsi
P0408=Kipufogógázvisszavezetés-érzékelő B jel nagy
Tehát elvileg több hibát is fel kellett volna hoznia, ha le van húzva a dugó.
Pl a visszavezetett mennyiségre vonatkozóan is kellet volna hibát dobnia.
Gondolkozom hogy ledugóztatom, csak nem tudom érdemes-e.
Van már ezzel kapcsolatban valakinek (pozitív) tapasztalata?
Nyilván új szoftver kell rá, hogy a vezérlés ne "számoljon" az EGR-el...
Tehát kb csak márkaszervíz tudja csinálni.
Azóta még nem mentem városon kívül, nem tudom a legutóbbi mókolások milyen eredményt hoztak.
De végül is lényeges beavatkozás nem történt, tehát sokat nem várok tőle.
Elvileg az EGR-t is kitakarította, megmozgatta a szerelő.
De előfordulhat, hogy terhelés alatt másképp működik, bizonyos tartományban akad, nem zár, nem nyit megfelelően.
Attól függetlenül, hogy kiszerelve mozgatható.

Nem kell programozni semmit ha az EGR lefalazásra kerül (ha jól tudom cromax-ban is lehet kapni 3ezerért ami kell: https://cromax.hu/110000000-motor/111220000-levego-rendszer/111220419-kipufogogaz-szelep-alkatreszei/413963-zarofedel-egr-lezarashoz-opel )

Ebben az esetben az EGR mükszik tovább csak nem szól bele semmibe mert egy zárt részben teszi a dolgát kiemelve a helyéről. Így az ECU azt látja hogy teszi a dolgát, közben további lerakódások már nem érik az egységet, tehát mindenki boldog.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell programozni semmit ha az EGR lefalazásra kerül (ha jól tudom cromax-ban is lehet kapni 3ezerért ami kell: https://cromax.hu/110000000-motor/111220000-levego-rendszer/111220419-kipufogogaz-szelep-alkatreszei/413963-zarofedel-egr-lezarashoz-opel )

Ebben az esetben az EGR mükszik tovább csak nem szól bele semmibe mert egy zárt részben teszi a dolgát kiemelve a helyéről. Így az ECU azt látja hogy teszi a dolgát, közben további lerakódások már nem érik az egységet, tehát mindenki boldog.

De az a levegő amit az EGR visz vissza a motornak, az nem fog hiányozni?

Több helyen olvastam, hogy kell hozzá. Külföldi oldalakon is.

Számomra is így logikus

Link to comment
Megosztás:

Csak egy tipp azán lehet,hogy jò nagy butaságot irok....

Meg lehetne esetleg kèrdezni egy olyan ,,tuning műhelyt" akik irnak programot az adott autora.....elmondani hogy mit szeretnèl ès esetleg hozzá lehetne esetleg lőni a motort....

Persze az a kèrdès felmerül,hogy mekkora költsèggel járna ez a dolog,de ha műkődik lehetne egy picit erősebb normális èrtèkeket hozo autod ami a műszakin sem vèrzik el.

Kellemes napot!

Ebbe az EGR-ben 25E km van.

Vennék én bele újat, ha:

- tudnám biztosra, hogy az a probléma

- ha tudnám hogy nem b*szódik el belátható időn belül :)

A lezárás is érdekes megoldás, ha működik, és ha zöldkártyája attól még lesz az autónak...

Akkor legalább nem kell többet szenvedni az EGR-ekkel...

Első körben a problémámra szeretném megtalálni a megoldást.

Tehát buheráltatni nem feltétlenül szeretném, ha nem muszáj, főleg az agyát.

Eddig olyan megfoghatatlannak tűnik a dolog.

Nagyjából a szerelőm is tanácstalannak látszik.

Csak remélem, hogy a 'fagyizás' megoldás lesz, de valahol meg jobban szertném, ha lenne egy hibás alkatrész, amit megtalálunk, kicseréljük és 'öröm bódottá'...

Ránézésre nem egy széthajtott gépről van szó, kicsit lehet többet ment városban.

Ezért állok kicsit érthetetlenül a dolog előtt :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.