Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Céges Astrán ez a motor lámpa folyamatosan világított (275E km-nél). Úgy mentünk vele németbe...

De kb az összes céges Astra esetében ez volt. Semmi nem érződött menetteljesítményben, fogyasztásban stb...

Mondjuk az 1.2-esek azok botrányosan rosszak voltak, azok nem mentek sehova. De az 1.4 16V sedan az ment rendesen.

Azt nem tudom volt-e valami ezzel a lámpával. Tehát csináltak-e velük valamit, és annak ellenére világítottak...

Egyébként elvileg rendszeresen karbantartották őket.

Link to comment
Megosztás:

Céges Astrán ez a motor lámpa folyamatosan világított (275E km-nél). Úgy mentünk vele németbe...

De kb az összes céges Astra esetében ez volt. Semmi nem érződött menetteljesítményben, fogyasztásban stb...

Mondjuk az 1.2-esek azok botrányosan rosszak voltak, azok nem mentek sehova. De az 1.4 16V sedan az ment rendesen.

Azt nem tudom volt-e valami ezzel a lámpával. Tehát csináltak-e velük valamit, és annak ellenére világítottak...

Egyébként elvileg rendszeresen karbantartották őket.

Nekem több mint négy éve világít EGR hiba miatt. Igaz bizonyos idő után törlődik, de ahogy eléri az üzemi hőfokot, jelez megint. Már megszoktam.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni: 2003-as évjáratú Astra G 1,4 16v(14XE)-vel kapcsolatban.Két napja menet közben minden előzmény nélkül leállt.Nem tudtam beindítani, hazahúztuk.Otthon megpróbáltam indítani, beindult, majd mentem vele, és megint leállt.Melegen megint nem indult.Ha valamelyest hül vagy kihül, megint indul.Sárga lámpa nincs, viszont hibakódok:230; 400.EGR tisztítás, ledugózás tegnap megtörtént, a hiba nem szűnt meg.Üzemanyagszivattyú csere megtörtént, a hiba nem szűnt meg.Mindenképpen a melegedéssel keletkezik a leállás, az udvarban 10-12perc járatás után, mindig leáll(Kb 85-90foks ilyenkor a víz, de a hűtőventillátor még nem kapcsol be).Valakinek tippje?

Köszönettel: István

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni: 2003-as évjáratú Astra G 1,4 16v(14XE)-vel kapcsolatban.Két napja menet közben minden előzmény nélkül leállt.Nem tudtam beindítani, hazahúztuk.Otthon megpróbáltam indítani, beindult, majd mentem vele, és megint leállt.Melegen megint nem indult.Ha valamelyest hül vagy kihül, megint indul.Sárga lámpa nincs, viszont hibakódok:230; 400.EGR tisztítás, ledugózás tegnap megtörtént, a hiba nem szűnt meg.Üzemanyagszivattyú csere megtörtént, a hiba nem szűnt meg.Mindenképpen a melegedéssel keletkezik a leállás, az udvarban 10-12perc járatás után, mindig leáll(Kb 85-90foks ilyenkor a víz, de a hűtőventillátor még nem kapcsol be).Valakinek tippje?

Köszönettel: István

Nekem 90 fok fölött szokott bekapcsolni a ventilátor.

Korábban mondtak ilyesmit az általad említett hibára, hogy szelep megszorulás.

Kicsit olvass vissza, egy srácnak volt most pont ilyen problémája.

Végül is megoldás nem született, legalábbis azóta nem írt...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan problémám lenne,h a computer kiírja nekem az ABS problémát+ a km óra nem működik.Mitől lehet ez? És amikor visszakapcsolok kisebb sebbességi fokozatba vagy kicsit rálépek a gázra,akkor ránt egyet.

Köszönöm a segítséget!

Kerékcsapágy csere, abban van a jeladó. Azért dob hibát ABS-re és azért nem megy a km óra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne:P1482-es hibakódra mi a megoldás? Annyit tudok, h ez a gép elejében lévő ventillátorral van összefüggésben. A kis villáskulcs egy idő után magától megszűnik, van, h indítás után egyből (a hiba törölve lett, de minden gyújtásnál vissza jön). A ventillátor kapcsol ahogy kell. Tippek, h mit nézzek át vagy ilyesmi?

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt és nem tudok témát indítani, de van egy G astra (z14xep) problémám, amire egyszerűen nem találok megoldást.

Tavaly nyáron utólag került beépítésre a klíma a kocsiba, és mivel ez nyár végén történt, nem volt igazán mód kipróbálni.

Sajnos úgy tűnik, mintha nem lenne megfelelő azóta a motor hűtése. Az már télen és tavasszal is feltünt, hogy 8-10 C kinti hőmérséklet mellet is elég gyakran bekapcsol a ventilátor, viszont amióta melegebb van és használjuk a klímát is megy mint a veszett, gyakran az autó leállítása után is zúg 1-2 percig. És előfordult, hogy ki kellett kapcsolni a klímát és be a fűtést, mert elérte a hőmérséklet mutató a százat. Azt értem, hogy nehezíti a hűtést, hogy a klímahűtő a vízhűtő elé került, de nem gondolom, hogy ez természetes lenne.

A klíma beszereléskor bontott alkatrészeket szereztem, de klímahűtőt újat vettem (Nissen) és a vízhűtő (no name)is új (mert abból a klímás nagyobb mint a klíma nélküli volt). A klíma egyébként jól teszi a dolgát.

A termosztátot a múlt héten kicseréltük, talán mintha 1 fokkal jobb lenne (bár kipróbáltam hogy forrásban lévő vízben a régi is szépen nyit). A ventilátor előtét ellenállása jó, a víz érezhetően kering. Állóhelyzetben persze :evilgrin: nem melegszik fel annyira, hogy ne bírna el vele a ventillátor, ezért a szervízben sem igazán tudnak vele mit kezdeni a találgatás és alkatrészek cserélgetése találomra pedig elég költséges dolog. Ha van valami használható ötletetek azt örömmel venném, mert egyébként szeretem az autót és mivel szinte új korától nálam van különösen értékes számomra. Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Cserelve lett a fekpofa es a tarcsa is, azota erosebb fekezesnel a pedalon keresztul erzek nemi pattogast/vibralast. A fekolaj csak utan lett toltve azt meg nem lett cserelve. Letezhet, hogy a tarcsahoz nem illeszkedik jol a betet? Kis fekezesnel normalis minden. Kb 20 km mentem csak csere ota, de problema eseten nem szadiznam vagy ez normailis es osszekopik meg?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Cserelve lett a fekpofa es a tarcsa is, azota erosebb fekezesnel a pedalon keresztul erzek nemi pattogast/vibralast. A fekolaj csak utan lett toltve azt meg nem lett cserelve. Letezhet, hogy a tarcsahoz nem illeszkedik jol a betet? Kis fekezesnel normalis minden. Kb 20 km mentem csak csere ota, de problema eseten nem szadiznam vagy ez normailis es osszekopik meg?

2-300 km intenzív használat, erőteljes fékezgetések után térjünk vissza rá. 20 km alatt még csak langyos sem lett a tárcsa, nem hogy kopott volna.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Cserelve lett a fekpofa es a tarcsa is, azota erosebb fekezesnel a pedalon keresztul erzek nemi pattogast/vibralast. A fekolaj csak utan lett toltve azt meg nem lett cserelve. Letezhet, hogy a tarcsahoz nem illeszkedik jol a betet? Kis fekezesnel normalis minden. Kb 20 km mentem csak csere ota, de problema eseten nem szadiznam vagy ez normailis es osszekopik meg?

Amikor én vettem tárcsát, akkor a hozzá adott leírásban szerepelt, hogyan kell "befékezni", hogy elérje a megfelelő működést, és hatást.

Olyasmik voltak benne, hogy mennyiről mennyi idő alatt lassítsunk stb.

De ahogy a többiek mondják, 100km biztos kell hozzá, de inkább több. De nem is a km-en, hanem a fékezések számán múlik. Csak a satuzások között hagyd hogy hűljön. Nehogy beégesd.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ilyen volt. Nagyobb fogyasztó kapcsolásakor iszonyatosan lerántotta az alapjáratot, de a legzavaróbb az volt hogy csak ritkán állt vissza a fordulat, helyette ugrált a két érték között 750-->520-->750--520 gázpedál érintésig, mivel ezzel meghülyítette a vezérlőt - ami nem tudott nagyobb mértékben beavatkozni, mint ami gyárilag meg van neki adva.


És ilyen lett



A 100A-es utángyártott generátor (ezzel vettem a kocsit) jónak tűnt próba padon is. A vadiúj Delco 100A-es fel lett próbálva, de ugyanezt produkálta.
Kisebb szíjtárcsát is kapott (54mm helyett 48mm-es átmérő, mely kb 10%-kal több áramot biztosít alapjáraton). Semmi sem változott.

Megoldás: 70A-es generátor (DRI márka, mely a hozzá adott jegyzőkönyv szerint 88A-t tud 6000-s fordulaton).
Link to comment
Megosztás:

Most nemazért, de ez csak tüneti kezelés, még ha úgy is tűnik, hogy megoldottátok a problémát. Persze, hogy nem látszik a probléma a kisebb generátorral, mert ha a generátor csak kisebb áramot tud adni, akkor a főtengelyt is kevésbé terheli. Nem az volt a probléma eddig sem, hogy a generátor nem tudott elég áramot adni, hanem épp az, hogy adott, csak ehhez azt az energiamennyiséget fel is kell vennie a főtengelytől. Ezért nem javított, hanem inkább még rontott (bár lehet, hogy észrevehetetlen mértékben) a helyzeten az 54->48mm tárcsacsere is, mert nagyobb fordulaton járt a generátor, hirtelen terhelésemelkedéskor nagyobb áramot tudott adni, még jobban fogta a főtengelyt.

Mennyi áramot tud a 70A-es generátor 1500 fordulaton? Gyanítom, jóval kevesebbet, mint a 100A-esek tudtak.

Link to comment
Megosztás:

Most nemazért, de ez csak tüneti kezelés, még ha úgy is tűnik, hogy megoldottátok a problémát. Persze, hogy nem látszik a probléma a kisebb generátorral, mert ha a generátor csak kisebb áramot tud adni, akkor a főtengelyt is kevésbé terheli. Nem az volt a probléma eddig sem, hogy a generátor nem tudott elég áramot adni, hanem épp az, hogy adott, csak ehhez azt az energiamennyiséget fel is kell vennie a főtengelytől. Ezért nem javított, hanem inkább még rontott (bár lehet, hogy észrevehetetlen mértékben) a helyzeten az 54->48mm tárcsacsere is, mert nagyobb fordulaton járt a generátor, hirtelen terhelésemelkedéskor nagyobb áramot tudott adni, még jobban fogta a főtengelyt.

Mennyi áramot tud a 70A-es generátor 1500 fordulaton? Gyanítom, jóval kevesebbet, mint a 100A-esek tudtak.

Tudom, hogy valamiért nem tud a motor nagyobb nyomatékot szolgáltatni alapjáraton (úgy rémlik a fojtószelep max 13%-ra nyílik ki beavatkozáskor, de ez kevés kakaót biztosított nálam), ezért küzdött a 100A-essel. De annak sem láttam értelmét, hogy nem használható az akku mint tartalék, ugyanis a generátor látja el (látná el feladatát), de nyomaték hiány miatt nem képes rá, így csak fulladozik a motor és próbálkozik az ECU.

Sajna nem tudom, hogy mennyire képes 1500-as fordulaton a 70A-es generátor, mert az adatlap a szerelő asztalán maradt. Más gondja nem volt az autónak (fogyasztás 6,3 l/100 km), így ha ez a megoldás tartós marad számomra megfelelő. Kérdés, hogy ha egyszer akkut kell cserélnem, maradjak az 55Ah-nál vagy tegyek bele kisebbet?

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sógor Delphi fűtésrendszerű Astráját is utolérte a szokásos végzet. Nekem Behr van, így nem tudtam hogy is álljak a dolognak hirtelenjében.

Akinek tört már el a külső-belső levegőt váltó tengely, az hogy csinálta meg? Elég a ragasztás? Vagy meg lett erősítve?

Elég drágának találom a Cromaxos csomagot:

https://cromax.hu/300000000-futorendszer/300860000-futesrenszer-alkatreszei/300860385-futomotor-haz-alkatreszei/145258-belso-keringtetohaz-opel-astra-g-1998-2009

Ennél olcsóbb megoldást szeretnék találni!

Esetleg ha leírást, vagy fényképeket is tudna valaki adni a műveletről, annak nagyon örülnék!

A csináld magad leírása elég hiányosnak és zavarosnak tűnik nekem így, hogy közben nem látom az autót.

Köszönöm!

(Qpack 2008-as hozzászólásából látni néhány dolgot, de a képek szerint felfelé jön ki, leírásban pedig belső szerelést ír. Ott viszont talán még mást is bontani kell.)

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sógor Delphi fűtésrendszerű Astráját is utolérte a szokásos végzet. Nekem Behr van, így nem tudtam hogy is álljak a dolognak hirtelenjében.

Akinek tört már el a külső-belső levegőt váltó tengely, az hogy csinálta meg? Elég a ragasztás? Vagy meg lett erősítve?

Elég drágának találom a Cromaxos csomagot:

https://cromax.hu/300000000-futorendszer/300860000-futesrenszer-alkatreszei/300860385-futomotor-haz-alkatreszei/145258-belso-keringtetohaz-opel-astra-g-1998-2009

Ennél olcsóbb megoldást szeretnék találni!

Esetleg ha leírást, vagy fényképeket is tudna valaki adni a műveletről, annak nagyon örülnék!

A csináld magad leírása elég hiányosnak és zavarosnak tűnik nekem így, hogy közben nem látom az autót.

Köszönöm!

(Qpack 2008-as hozzászólásából látni néhány dolgot, de a képek szerint felfelé jön ki, leírásban pedig belső szerelést ír. Ott viszont talán még mást is bontani kell.)

Nekem a zsalu lapát vége teljesen szétrepedt. Bontós ismerősömnél kerestem egy jobb állapotban lévőt és a motor végálláskapcsolóit megcsinálva raktam be. De egyébként, ha nem lett volna jobb állapotú, akkor megragasztás után fordítva tettem volna vissza, mert mind a két vége egyforma. Leírással nem tudok szolgálni sajnos. De jól nézzétek körbe, hogy minden csavar ki legyen szedve, mert nem fog lejönni, csak törés árán. Olyan lehetetlen helyen is van csavar, ahol a kutya nem gondolná, hogy még egy van. A motort meg DartVödör fórum társ leírása alapján csináltam meg. Nálam még annyi fúrcsaság volt, hogy a fűtésrendszerem Delphi, de valamiért a motor meg Behr típushoz való volt. Lehet az előző gazdái az autónak próbálták javítani.

239401627DSC_0250_www.kepfeltoltes.hu_.jDSC_0247_www.kepfeltoltes.hu_.jpgDSC_0249_www.kepfeltoltes.hu_.jpg1070431535DSC_0246_www.kepfeltoltes.hu_.

Módosítva : Probert
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Nálam is ez tört el, szerencsére a mozgató motorok működtek/nek. Én vettem új zsalut, de nem biztos, hogy mégegyszer megvenném. :pinch:

Ha új zsalut vettem volna is megcsináltam volna a végálláskapcsolókat, mert többet nem akarom szétszedni. Remélem nem is kell! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Opel Astra G 1,4 Twinport, 2009-es kiadásnál az a problémám, hogy ha a fényszórót bekapcsolom (rendesen világít) a műszerfalvilágítás, óra, dátumkijelző háttérvilágítása megszűnik. Ha kikapcsolom a fényszórót, akkor minden rendben a műszerfalvilágítással.

Mi lehet a hiba, mit javasoltok?

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Opel Astra G 1,4 Twinport, 2009-es kiadásnál az a problémám, hogy ha a fényszórót bekapcsolom (rendesen világít) a műszerfalvilágítás, óra, dátumkijelző háttérvilágítása megszűnik. Ha kikapcsolom a fényszórót, akkor minden rendben a műszerfalvilágítással.

Mi lehet a hiba, mit javasoltok?

Előre is köszi.

Nem csak elhalványodik? Nézd meg, hogy a világítás kapcsolónál a hátérvilágítás potmétere nincs-e letekerve. (én néha térdemmel el szoktam nyomni)

Link to comment
Megosztás:

Az elmúlt hétvégén mókoltam egy kicsit a kormányoszlopon található zárszerkezeten. Két éve nyáron már a feleségemet frászba hozta, hogy nem tudta elfordítani a kulcsot a zárban és ezzel együtt elindítani az autót. A meleg beálltával már az idén is volt, hogy megakadt néha, ill. amikor kihúztam a kulcsot a zárból akkor kézzel rá kellett nyomni mert nem ugrott ki. Ezért gondoltam, hogy - megelőzendő a problémát - "belenézek".

Miután kivettem a zárbetét házát a helyéről, hirtelen nem is bírtam elfordítani a kulcsot a betéttel. Többszöri próbálkozásra bírtam végállásba fordítani, ahonnán már nem volt más hátra mint szétszedni. A szétszedést nagyon ésszel kell csinálni. Két helyen is van egy olyan csap ill. egy retesz a zárbetétben, amelyet apró rugók feszítenek. (A szétszedésről itt van néhány kép. Egy orosz Opel fórumból valók.) Ha ezek elpattannak akkor lehet vakarni a fejet.

Szóval, miután szétszedtem a szerkezetet, meg is lett a hibák forrása. Az egyik, hogy a furat amelyben a zárbetét elfordul, ki van kopvava. Ez pedig azt eredményezi, hogy a zárbetétből merőlegesen kiálló fém csap - amelyet igen erősen rugó feszít - nem tud benyomódni és a fészkéből kiugrani amikor elfordítanánk a kulcsot.

A másik, hogy vagy a kulcs vagy pedig a zárbetét lamellái olyan mértékben meg vannak kopva, hogy amikor a zárbetétben benne van a kulcs akkor a lamellák kiállnak a zárbetét palástjából és akadnak a zárbetét házában lévő nútban. Ez tisztán látszott is mert a ház belsejében a lamellák szép csíkokat húztak.

Mindkét hibát próbáltam átmenetileg orvosolni. Mivel kopásról van szó sajnos előbb-utóbb csere lesz a vége.
Az elsőnek (tehát az elfordítás és a kulcs kihúzás utáni zár "kiugrás") az lett a megoldása, hogy a zárbetét házában a fémcsap fészkének az oldalfalát salberral (háromszög reszelőből készült sorjázó szerszám) megkapargattam hogy a fémcsap könnyebben átugorjon egyik helyről a másikba. Kulcskihúzáskor a zárbetét így alaphelyzetbe ugrik.

A lamella kiállásnál - nem volt mese - tűreszelővel megigazgattam a sarkait, hogy ne akadjanak.

Így most jó, de előbb-utóbb cserélni kell.

z_rbet_t_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

Nem csak elhalványodik? Nézd meg, hogy a világítás kapcsolónál a hátérvilágítás potmétere nincs-e letekerve. (én néha térdemmel el szoktam nyomni)

köszi a válaszod.

végülis igen, elhalványodik teljesen, ha kikapcsolom a világítást az óra, km óra stb. az aktuális értéket mutatja, tehát működnek, csak a kijelzés nem látszik, ha rajta a világítás.

háttérvilágítás potmétere? kb. hol keressem, hogy néz ki? elég analfabéta vagyok a kocsikhoz...

Link to comment
Megosztás:

köszi a válaszod.

végülis igen, elhalványodik teljesen, ha kikapcsolom a világítást az óra, km óra stb. az aktuális értéket mutatja, tehát működnek, csak a kijelzés nem látszik, ha rajta a világítás.

háttérvilágítás potmétere? kb. hol keressem, hogy néz ki? elég analfabéta vagyok a kocsikhoz...

A világításkapcsoló alatt, a hátsó ködlámpakapcsolótól jobbra. A potméter vízszintes fehér vonalkájának felső állásban kell állnia.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is lenne egy kis gondom:

Az utóbbi egy-két hónapban zavaró dologra lettem figyelmes. Reggelente, ill. egész napos állás után délután, az autót csak másodjára lehet beindítani. Az első indítás mindig sikertelen. A másodiknál tökéletesen indul az autó. Az indulás után van egy kis rángatózás és nagyon gázadásra sem reagál a motor. Aztán 1-2 perc melegítés után minden rendben. Hibakódot nem dobott eddig az autó. Üzemanyagszűrő a télen cserélve volt. Spurit is szoktam időnként használni. Ugyan gázzal is üzemel a kocsi, de a hiba orvoslása érdekében az utóbbi ezer kilométert benzinnel tettük meg, azonban a helyzet változatlan.

Azt kérdezném a szakavatottabb márkatársaktól, hogy más járt-e már így?
Próbáltam visszaolvasni, de konkrétan így nem találtam, hogy valakinél jelentkezett volna ez a tünet.

Azt nem tudom, hogy van-e valahol a rendszerben egy visszacsapó szelep amely megtartja a nyomást? Első körben arra gondoltam, hogy reggel első indításkor, benzinnyomást kellene méretni, hátha valahol elszökik, aztán tovább lépni. Esetleg ha lenne valakinek ötlete, hogy mit lenne még érdemes megvizsgálni, akkor hálás lennék.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.