Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Biztos nem adnék semilyen pumpáért 40-60e Ft-ot. Nálam német Meyle került bele, 18-20e környékén van, Bárdi vagy Unix.

De ha gondolod rákérdezhetek még valakinél, pont most kértem tőle árat kipufogóra, ha jó az ár, megkérdezhetem neked a pumpát is.

Köszi az infót.

A Delphi egyébként szimpatikus, szerintem az lesz.

Ez a Meyle sem hangzik rosszul.

A többi "noname" is 20 körüli árban van.

Csak a Bosch meg a gyári kerül jelentősen többe.

Gondolom a gyári is Bosch, legalábbis az árából erre következtetek :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek !

A g astrám egyik első fényszórója csak a látható 2 helyen ragasztott fülekkel van rögzítve. Nemrég e ragasztások megadták magukat (rázós utaknak köszönhetően) , most a kasztni tartja a lámpatestet. Tud-e valaki valami használható praktikát a rögzítésre , vagy csak a lámpatest csere segít ?

:hiya: :icon10:

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek !

A g astrám egyik első fényszórója csak a látható 2 helyen ragasztott fülekkel van rögzítve. Nemrég e ragasztások megadták magukat (rázós utaknak köszönhetően) , most a kasztni tartja a lámpatestet. Tud-e valaki valami használható praktikát a rögzítésre , vagy csak a lámpatest csere segít ?

:hiya: :icon10:

Sok-sok évvel ezelőtt (előző Astra-n) hegesztette a lökhárítós az egyik fület. Sok év után ua hibátlanul adtam el... Szerintem kérdezz rá, egy gyári lámpa még hegesztve is lényegesen jobb mint egy utángyártott (pláne ha csak ennyi a gondja).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma sikerült "tetten érnem" a jelenséget (sajnos a képet nem sikerült csatolni), elsősorban klímával, de kikapcsolt klíma mellett is az M3 emelkedőin igencsak felküzdi magát a vízhőmérséklet 100 C-ig sőt kicsivel még az fölé is, de ahogy felérek a "dombtetőre" szépen elkezd visszahűlni (a kinti hőmérséklet 23-25 C volt). Mi lesz ha nyaraláskor 50-100 km-en keresztül megyek emelkedőn 28-30 C fokban :omg: ?

Más z14xep-s motorok is ezt csinálják?

Nekem csak az a fura, hogy menet közben egyáltalán miért kell a ventilátornak bekapcsolnia (már a klímázás esetét kivéve)? Ha az autó halad egy 90-100km/h körül, akkor van elég erős menetszél a hűtőradiátornál, a ventilátor azt már nem tudja fokozni. Ha ennek ellenére eléri azt a hőmérsékletet a hűtőfolyadék, hogy a ventilátor bekapcsoljon, akkor ott valami a keringéssel nincs rendben. Vagy dugulás/lerakódás van, vagy pedig a termosztát nem nyílik ki rendesen.

A termosztát nyit, már az előző is jó volt, de (szerintem feleslegesen) ki is csréltük újra. Előtte méregettük állóhelyzetben a hőmérsékletet a csöveken és a termosztát felől kijövő víz (vagyis inkább a cső) valamivel 90 fok fölött mutatott, lent a visszaáramló olyan 70 fok körül.

Szerdán otthagyom a márkaszervízben, majd megírom mi volt, remélem kiderül, hogy csak valami apróság.

Megjártam a márkaszervízt, de nem érzem, hogy nagyot léptünk előre,(bár remélem tévedek). Elviekben minden megfelelően működik, egyetlen probléma volt, hogy a hosszbordásszíj túl laza, így megkérdezték cseréljék-e a feszítő görgőt (a szíj a klíma beszereléskor már ugye cserélve lett, ezért az maradt), de korrektül tájékoztattak, hogy attól nem biztos, hogy a problémám megoldódik, de nincs már jobb ötletük. Mivel én is hallottam időnként a szíj hangját kértem, hogy cseréljék.

Felmerült az is hogy lehet kezdődő hengerfej probléma, de nem gondolnám, hogy 81 ezer km-nél ez reális feltételezés lehet.

Mindenesetre az egyetlen kapaszkodó, hogy talán a szíj nem hajtotta megfelelően a vízpumpát ...........majd kiderül.

De ha nem oldódott meg a gondom és ha valakinek esetleg adódik egy kiszerelt vízpumpája, ami még egy kipróbálás erejéig működhet és nincs rá szüksége (ha ez egyáltalán elképzelhető megoldás), szívesen átvenném.

Addig is köszönöm az észrevételeket.

Link to comment
Megosztás:

Nekem lesz pumpám de nem tudom hogy várni tudsz-e 3 hetet kb. Semmi baja csak cserélik 210e km van benne. Szívesen odaadom.

Megjártam a márkaszervízt, de nem érzem, hogy nagyot léptünk előre,(bár remélem tévedek). Elviekben minden megfelelően működik, egyetlen probléma volt, hogy a hosszbordásszíj túl laza, így megkérdezték cseréljék-e a feszítő görgőt (a szíj a klíma beszereléskor már ugye cserélve lett, ezért az maradt), de korrektül tájékoztattak, hogy attól nem biztos, hogy a problémám megoldódik, de nincs már jobb ötletük. Mivel én is hallottam időnként a szíj hangját kértem, hogy cseréljék.

Felmerült az is hogy lehet kezdődő hengerfej probléma, de nem gondolnám, hogy 81 ezer km-nél ez reális feltételezés lehet.

Mindenesetre az egyetlen kapaszkodó, hogy talán a szíj nem hajtotta megfelelően a vízpumpát ...........majd kiderül.

De ha nem oldódott meg a gondom és ha valakinek esetleg adódik egy kiszerelt vízpumpája, ami még egy kipróbálás erejéig működhet és nincs rá szüksége (ha ez egyáltalán elképzelhető megoldás), szívesen átvenném.

Addig is köszönöm az észrevételeket.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Z14XEP, 2005-ös Astrám az utóbbi időben terhelésváltásnál 2-3-at rángat. Leginkább visszakapcsolásnál, de motorfékről való finom gyorsításnál is, van valami tippetek? Ezt minden fokozatban és fordulaton csinálja, 3500 felett egy kicsit javul, leginkább városban használom, a múltkorában meghajtottam autópályán, egy kicsit jobb lett.

Köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Z14XEP, 2005-ös Astrám az utóbbi időben terhelésváltásnál 2-3-at rángat. Leginkább visszakapcsolásnál, de motorfékről való finom gyorsításnál is, van valami tippetek? Ezt minden fokozatban és fordulaton csinálja, 3500 felett egy kicsit javul, leginkább városban használom, a múltkorában meghajtottam autópályán, egy kicsit jobb lett.

Köszi a válaszokat!

Hajtsd meg egy kicsit jobban , menj fagyizni. ;) :D

Max felesbe egy kis power nitrot mellé.

Módosítva : Atala
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

2001-es Astrám van Z16XE motorral és egy katalizátor valamint esetleges EGR hibával fordulok hozzátok...

Néhány napja a P0420-as hibakód jelentkezett majd ezt követően alapjárati zörej, ami a katalizátorra utalt.

Ezt elviekben a diagnosztika is alátámasztotta mivel a második szenzor tükrözi az elsőt:

https://imageshack.com/i/nct70tj

Érdekes, hogy alulnézetből egy hajszálrepedés is látszik az egyik kivezető ágon:

https://imageshack.com/i/n1qx4fj

Ami érdekelne, hogy az egyik angol fórumon azt találtam, hogy mindezen jelenség mellet (a hajszálrepedést kivéve) az EGR feszültségszintje 1,22V alatt kellene, hogy legyen.

Nálam ez 1,55V körül van és nem nagyon látni aktivitást részéről...

Egy másik log része:

https://imageshack.com/i/mumknlpj

Ma egy tisztítást és tőmítés cserét is végbevittem, de semmit sem változott...

A tisztítás előtti állapot:

https://imageshack.com/i/npfnn04j

Egy tavalyi log-ot előkotorva, már ott is magasabb volt 1,22V-nál az EGR feedback-je...

Az érdekel, hogy szerintetek a katalizátor mellett az EGR szelep is a végét járja?

Köszi és elnézést a hosszú hozzászólásért!

Link to comment
Megosztás:

köszi, a nitrót miért csak felesbe? Azt írják két tank kell, hogy kitisztítsa a motort.

Én személy szerint nem merem egészbe mivel ezek a motorok nem versenyre lettek(bár nem hinném, h annyival durvább lenne mert akkor sok kocsi megállt volna). Igaz egy Twingós haverom csak ezt tankol bele és olcsobban jön ki mint ha normált tenne bele. De lehet h elbírja én óvatosabb fajta vagyok.

De vki meg 100ast tankol bele. Szóval tőled függ. MIvel fagyizásról van szó és nem normál használatról ezért csak óvatosan. De itt majd max kijavítanak a többiek akinek evvel kapcsolatban van tapasztalata.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek! segitséget szeretnék kérni tölletelk.. van egy 2003 opel astra g 1.4 esem ,,sajnos compurter javitásra szorulna .. van valakinek tapasztalata ..javitassam vagy bontottat vegyek bele ,,

Ebay-en 100 GBP körül már láttam bontottat. Az viszonylag baráti ár.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek! segitséget szeretnék kérni tölletelk.. van egy 2003 opel astra g 1.4 esem ,,sajnos compurter javitásra szorulna .. van valakinek tapasztalata ..javitassam vagy bontottat vegyek bele ,,

Vannak kimondottan erre a hibára szakosodott műhelyek/szakik. Ha javítható, akkor ők jó minőségben tudják javítani garanciával (!), a bontott viszont igencsak lutri...

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek! segitséget szeretnék kérni tölletelk.. van egy 2003 opel astra g 1.4 esem ,,sajnos compurter javitásra szorulna .. van valakinek tapasztalata ..javitassam vagy bontottat vegyek bele ,,

Ők foglalkoznak javítással:

Telefonon: a 06-20-823-63-66-os telefonszámon.

Telephelyünkön : 2045,Törökbálint,Bajcsy-Zsilinszky út 97. szám alatt

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek! segitséget szeretnék kérni tölletelk.. van egy 2003 opel astra g 1.4 esem ,,sajnos compurter javitásra szorulna .. van valakinek tapasztalata ..javitassam vagy bontottat vegyek bele ,,

Budapesten van valamilyen auto digit nevű cég, akik két év garanciát adnak motorvezérlő javításra. Gyorsan és szakszerűen dolgoznak. (1 hét)

Link to comment
Megosztás:

Üdv a jelenlévőknek !

Az utóbbi hetekben a következő problémával szembesültem : a kormányt ha jobbra tekerem halkan kattog elől valami amíg egyenesbe nem kerül a kocsi . Mennyi ideje lehet a féltengelynek (ha egyáltalán ez a baj) ?

Érdemes-e mihamarabb ránézni , vagy lehet halogatni még egy ideig a szervizelést amíg nem fokozódik a kattogás?

:unsure:

Link to comment
Megosztás:

Üdv a jelenlévőknek !

Az utóbbi hetekben a következő problémával szembesültem : a kormányt ha jobbra tekerem halkan kattog elől valami amíg egyenesbe nem kerül a kocsi . Mennyi ideje lehet a féltengelynek (ha egyáltalán ez a baj) ?

Érdemes-e mihamarabb ránézni , vagy lehet halogatni még egy ideig a szervizelést amíg nem fokozódik a kattogás?

:unsure:

Kűlső féltengelycsukló csere.Addig lehet halogatni a cserét míg szét nem esik,aztán rájössz,hogy nem kellett volna :smartass:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Z14XEP, 2005-ös G Astra kombim.

110.000 Km van benne, 10.000-ként olajcsere, most friss műszaki.

80.000-nél lánc csere, az ide tartozó kiegészítőkkel, (lánc feszítő stb...) "had ne mondjam, hogy teljesen kiakadtam ezen, hogy nem gariban cserélték"...

Sajnos újabb problémám van :(

Indításkor, a motor zörgő hangot ad, majd pár pillanat múlva megszűnik. (Olyan, mintha nem akarná felvenni az olajat.)

Ezután, tökéletesen megy a motor.

Igen ám, de amikor fel melegszik, akkor olyan hangja van, mintha egy jó minőségű diesel motor lenne benne.

Az enyhe zörgő hang, a motor jobb oldala felől jön.

Olaj nyomás tökéletes, víz hőmérséklet tökéletes, nyomatéka jó, a fogyasztás is tökéletes.

Személy szerint én a Hidrotőkére gyanakszom, de a segítségeteket kérném, hátha találkoztatok már ilyennel.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Módosítva : Gebapo
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Z14XEP, 2005-ös G Astra kombim.

110.000 Km van benne, 10.000-ként olajcsere, most friss műszaki.

80.000-nél lánc csere, az ide tartozó kiegészítőkkel, (lánc feszítő stb...) "had ne mondjam, hogy teljesen kiakadtam ezen, hogy nem gariban cserélték"...

Sajnos újabb problémám van :(

Indításkor, a motor zörgő hangot ad, majd pár pillanat múlva megszűnik. (Olyan, mintha nem akarná felvenni az olajat.)

Ezután, tökéletesen megy a motor.

Igen ám, de amikor fel melegszik, akkor olyan hangja van, mintha egy jó minőségű diesel motor lenne benne.

Az enyhe zörgő hang, a motor jobb oldala felől jön.

Olaj nyomás tökéletes, víz hőmérséklet tökéletes, nyomatéka jó, a fogyasztás is tökéletes.

Személy szerint én a Hidrotőkére gyanakszom, de a segítségeteket kérném, hátha találkoztatok már ilyennel.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Szia,

Indításkor a zörgés nem valami ilyesmi véletlenül?

https://www.youtube.com/watch?v=4GApv0wiOvA

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Valaki tudna segíteni áramot mérni. A klíma-kompresszorom nem kapcsol. Azt kéne kideríteni, hogy hol vész el a "villany".

Bp. XI. vagy XIII. környékén.

köszi

TC

A feszt kell megmerni a kompresszor tekercsnel. Ha ott nincs, akkor nem elveszik, hanem nem is kapcsol.

Ez lehet gazhiany miatt. Annak ezer oka lehet. Ha van fesz, akkor magnestekercs.

Link to comment
Megosztás:

A feszt kell megmerni a kompresszor tekercsnel. Ha ott nincs, akkor nem elveszik, hanem nem is kapcsol.

Ez lehet gazhiany miatt. Annak ezer oka lehet. Ha van fesz, akkor magnestekercs.

Én is azt mondtam, hogy mérni kellene, mert nem kap áramot. Gáz teljesen feltöltve, a rendszer vákummal tisztítva olaj pótolva. Valaki tudna nekem feszt. mérni??? Szervizből kértem ajánlatot, 3000 Ft-t mondtak. :omg:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.