Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Mert az Y az diesel, szerintem. De a dizelesek majd megerősítik.

Nem, a kétjegyű szám utáni első betű ha D, akkor dízel. Pl. X17DTL, Y17DT, Z13DTH, A17DTR, B16DTH, stb. Az első betű elvileg a környezetvédelmi szabványt jelenti, X=Euro2, Y=Euro3, Z=Euro4, A=Euro5, B=Euro6, de ezek szerint nem mindig jelenti azt...

Y-os motorkódú benzinesből valóban kevés van, G Astraban nemis volt tudtommal Y-os benzinmotor.

Módosítva : potyo
Link to comment
Megosztás:

Nem, a kétjegyű szám utáni első betű ha D, akkor dízel. Pl. X17DTL, Y17DT, Z13DTH, A17DTR, B16DTH, stb. Az első betű elvileg a környezetvédelmi szabványt jelenti, X=Euro2, Y=Euro3, Z=Euro4, A=Euro5, B=Euro6, de ezek szerint nem mindig jelenti azt...

Y-os motorkódú benzinesből valóban kevés van, G Astraban nemis volt tudtommal Y-os benzinmotor.

Ok! Ezt nem tudtam! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Akkor miért nem Y18XE lett a jelölése? Én is eddig azzal voltam, hogy ami Z, az Euro4, de akkor úgynézem, ezt is sikerült elkúrnia az Opelnek, pedig ők voltak talán az egyetlen gyártó, aminek a motorkódjából még valamit ki is lehetett deríteni dekóder nélkül...

Szerintem nem az Opel kurta el. Mo.-on a kornyezetvedelmi besorolasok evjarat fuggoek is a konnyebseg kedveert. pl a 2005-os Z14XE egr nelkul zold plakettes. A 2003-as Z14XE egr-el kek plakettes.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem az Opel kurta el. Mo.-on a kornyezetvedelmi besorolasok evjarat fuggoek is a konnyebseg kedveert. pl a 2005-os Z14XE egr nelkul zold plakettes. A 2003-as Z14XE egr-el kek plakettes.

Nem a kék-zöld plakettre értettem, hanem hogy miért Z a motorkód első betűje, ha nem felel meg az Euro4-nek?

Link to comment
Megosztás:

Azok jó drága gyűrűk. Kovacsauto-nál 16000Ft körül van egy Kolbenschmidt garnitúra. Meg tömítéskészletet is lehet ott nézni, egy felső tömítéskészlet, amiben benne vannak a szelepszár szimeringek is, 20000Ft. Ehhez még néz az ember egy olajteknő tömítést 2000-ért, hogy ne a legolcsóbbat vegye, meg esetleg egy szíjtárcsa felőli főtengely szimeringet, és akkor nagyjából ennyiből megvan az anyag. Persze jön még az olaj és olajszűrő, és a munkadíj.

cromaxos árak ,de ennél olcsóbban is be lehet szerezni őket!

ez csak kb!

Link to comment
Megosztás:

Akkor miért nem Y18XE lett a jelölése? Én is eddig azzal voltam, hogy ami Z, az Euro4, de akkor úgynézem, ezt is sikerült elkúrnia az Opelnek, pedig ők voltak talán az egyetlen gyártó, aminek a motorkódjából még valamit ki is lehetett deríteni dekóder nélkül...

Azért mert az Euro3-nál viszont valamivel jobban teljesít, egész konkrétan Euro3/D4 a helyes besorolási normája ennek a motornak, de ezt a D4-et csak Németországban ismerik el. Arról van szó hogy a Z18XE valóban csak az Euro3 normát teljesíti, viszont azokat rögtön hidegindítás után is (ezért a D4 kiegészítés), míg az eredeti Euro3 megenged némi (talán 20 másodperc?) bemelegedési időt is.

Egyébként érdekes hogy éppen a németeknél sokkal megengedőbb ez a szabályozás a plakettek színével: ők csak a dízelekkel szemben szigorúak, minden benzines aminek legalább szabályozott katalizátora van (akár az Euro1 is!) zöld plakettet kap náluk, míg dízelből náluk is csak az Euro4 érdemli ki ezt a színt.

Link to comment
Megosztás:

Azért mert az Euro3-nál viszont valamivel jobban teljesít, egész konkrétan Euro3/D4 a helyes besorolási normája ennek a motornak, de ezt a D4-et csak Németországban ismerik el. Arról van szó hogy a Z18XE valóban csak az Euro3 normát teljesíti, viszont azokat rögtön hidegindítás után is (ezért a D4 kiegészítés), míg az eredeti Euro3 megenged némi (talán 20 másodperc?) bemelegedési időt is.

Ez világos, de akkor miért nem az van leírva, hogy X=D2, Y=D3, Z=D4, stb? Miért mondják azt, hogy az első betű az EuroX-et jelenti, ha aztán meg van kivétel? Csak összezavarják ezzel azt, aki szeretné tudni, hogy adott motor minek felel meg, akit meg nem érdekel, annak meg úgysem számít.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ablaktörlővel kapcsolatban lenne kérdésem. Hátha járt már így valaki. Menet közben leesett egy hajtókar és az egyik törlő megállt, másik persze rá is csukódott. Mellékelek egy képet.

ablaktorlo_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A lyukakkal teli karocska végén van egy csap erről esett le a hajtókar. Vissza tudtam pattintani, de nem tartott sokáig. Leeshetett róla valami vagy simán el lehet kopva a szerkezet? Lehet hozzá kapni alkatrészt?

Köszi előre is!

Módosítva : donaldkacsa
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ablaktörlővel kapcsolatban lenne kérdésem. Hátha járt már így valaki. Menet közben leesett egy hajtókar és az egyik törlő megállt, másik persze rá is csukódott. Mellékelek egy képet.

ablaktorlo_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A lyukakkal teli karocska végén van egy csap erről esett le a hajtókar. Vissza tudtam pattintani, de nem tartott sokáig. Leeshetett róla valami vagy simán el lehet kopva a szerkezet? Lehet hozzá kapni alkatrészt?

Köszi előre is!

Szia!

Én pár éve jártam így a jobboldali ablaktörlőkar halt meg ( pont esett az eső). Még jó,hogy nem a baloldali. :)

Nem tudom egyről beszélünk-e?

Elkopott vennem kellett újat.

Mellékelek pár fotót az enyémről:

A régi kopott szétesett állapotban:

K_p519_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

K_p524_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És az új:

707745867K_p536_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

62722469K_p537_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ablaktörlővel kapcsolatban lenne kérdésem. Hátha járt már így valaki. Menet közben leesett egy hajtókar és az egyik törlő megállt, másik persze rá is csukódott. Mellékelek egy képet.

ablaktorlo_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A lyukakkal teli karocska végén van egy csap erről esett le a hajtókar. Vissza tudtam pattintani, de nem tartott sokáig. Leeshetett róla valami vagy simán el lehet kopva a szerkezet? Lehet hozzá kapni alkatrészt?

Köszi előre is!

Szia!

Dettó ue a helyzet itt is...

A jó eséllyel megoldás https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20350000-ablakmosotorlo-rendszer/20350405-ablaktorlo-mechanika-reszei/609468-ablaktorlo-mechanika-kapcsolo-rud-opel-astra-g-jobb-265mm

Természetesen van bal oldali is, (más a méret) nekem a jobb oldal döglött meg.

Link to comment
Megosztás:

Szuper, örülök, hogy kapni hozzá alkatrészt és nem kompletten kell cserélni. Még egy nagy gondom van, sehogy nem akar lejönni a 2 kar. a 13-as anyát leszedtem, adtam neki csavarlazítót, kocogtattam kalapáccsal, próbáltam felfelé feszíteni villáskulccsal. Aztán kifogyott az ötlet. Valaki esetleg tud jobbat?

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Szuper, örülök, hogy kapni hozzá alkatrészt és nem kompletten kell cserélni. Még egy nagy gondom van, sehogy nem akar lejönni a 2 kar. a 13-as anyát leszedtem, adtam neki csavarlazítót, kocogtattam kalapáccsal, próbáltam felfelé feszíteni villáskulccsal. Aztán kifogyott az ötlet. Valaki esetleg tud jobbat?

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Fel kell hajtani az ablaktörlő kart, ugy megmozgatod picit jobbra balra, le fel és már le is kell jönnie. Vagy 5-öt leszedtem már igy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, segítséget kérnék.

A reggeli első indításkor kb bő fél percig nem veszi a fordulatot a motor. Pont úgy viselkedik, mint amikor a karbulátoros autó hidegen szívatóért könyörög... :unsure:

Később már nincs semmi gond, megy mint eddig.

Mihez nyúljak?

Link to comment
Megosztás:

Z14XE 2001 es. zöld plakettel vettem 2012ben és 13 ban műszakin kéket kapott...Na most akkor?

A motor betujelek jok. Arrol nem tehet a gyarto, hogy az unios szabalyok evszam szerint megvan adva, milyen besorolasu autot lehet eladni, behozni. 2005-ben csak zold plakettes autot szabadott forgalomba helyezni. Ezert a normat nem teljesito Astra is azt kapta. Ez utana vagy kek lesz, vagy zold. Sokszor volt tema. Amig nem piros kar vele foglalkozni. Lenyeg hogy szamit a gyartasi ev, a forgalomba helyezes eve es csak ez utan hogy mit tud a motor.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, segítséget kérnék.

A reggeli első indításkor kb bő fél percig nem veszi a fordulatot a motor. Pont úgy viselkedik, mint amikor a karbulátoros autó hidegen szívatóért könyörög... :unsure:

Később már nincs semmi gond, megy mint eddig.

Mihez nyúljak?

Nem romlott meg a benzined?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Próbáld meg egy kis féktiszttóval befújva a torokba, ha úgy indul egyből akkor kevés a benzin. Egy 2005-ös autóba szétment a tankon belül a benzin cső és nehezen indult.

Bocs, félreérthető voltam...indulni indul, de szinte csak alapjárat van, fordulatot nem veszi.

Link to comment
Megosztás:

Bocs, félreérthető voltam...indulni indul, de szinte csak alapjárat van, fordulatot nem veszi.

Hőmérséklet jeladó simán tud ilyet okozni, ha melegebbnek hiszi a vezérlő a motort, mint a valóság. Indításhoz túldúsít a vezérlő, viszont utána ahogy visszaveszi a vélt hőmérséklet alapján szükséges mértékre, már szegény lesz a keverék, gázadásra meg még szegényebb, azért nem veszi a fordulatot. Ha lenyomod a pedált és fixen tartod, akkor összeszedi magát és felpörög?

Ha gázos, akkor meg extraként még a gázvezérlő rossz beállítása miatt megtanult korrekciót benzinüzemben alkalmazva szintén rossz lehet a hideg üzem. Ezt ki tudod úgy deríteni, hogy mész néhánytíz kilómétert benzinnel, és ha utána is rossz még a hideg üzem, akkor nem ez okozza. Gázszerelők mindenféle hülyeséget képesek ilyen esetben összehordani, csak épp a saját munkájukat tekintik tökéletesnek, de ha 2-3 nap benzines használattól megjavul a dolog, akkor biztos a rossz gázbeállítás.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.