Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Az X14XE motorban milyen injektorok vannak?

Arra vagyok kíváncsi, hogy az injektor vége elkoszolódhat e akkor, ha nem tökéletes az égés a hengerben?

Nagyon kormosak voltak a gyertyák, gyújtó hidat kellett cserélnem, és meleg motornál üzemanyag bank hibát jelez.

A szakszervizben megnézték, és gyújtóhíd, esetleg injektor hibát mondtak.

Az alap hibajelenség megszűnt a gyújtóhíd csere után, viszont a hibalámpa meg előjött.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

Beázási gondom van. Jobb első ülés lábtér ázik. Hűtővíz meg van.

Leveleket minden lefolyóból kiszedtem.

Budapesttől-Debrecenig a szőnyeg teljesen elázott. A klíma egész úton ment.

Lehet, hogy a klíma kondenzvíz folyik be?

Ha megálltál 3-4 percre, akkor a kocsi alatt lett tócsa? Ha nem, akkor a kondenz víz. A kifolyóját kellene kipucolni. Egy drótot nyomjál fel benne...

A kicsi alján, a tűzfal közepén egy fekete műanyag, ami van lyuk.

Módosítva : imy
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A kérdésem annyi lenne hogy a kocsi papírjai alapján lehet igényelni kulcsot a szalonból? Csak mert a jelenlegi helyzet nálam úgy alakul hogy a pótkulcs egy másolt sz*r, az előző tulaja az autónak az immo chipet áttetette az önindító közelébe a kulcsból és szerintem ez így nagyon nem egészséges, ezért mindenképp szeretnék egy gyári kulcsot chipel, távirányítóval egyben. Lehetséges szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A kérdésem annyi lenne hogy a kocsi papírjai alapján lehet igényelni kulcsot a szalonból? Csak mert a jelenlegi helyzet nálam úgy alakul hogy a pótkulcs egy másolt sz*r, az előző tulaja az autónak az immo chipet áttetette az önindító közelébe a kulcsból és szerintem ez így nagyon nem egészséges, ezért mindenképp szeretnék egy gyári kulcsot chipel, távirányítóval egyben. Lehetséges szerintetek?

Igen, de előbb a kódkártya kell. Az sem olcsó. Azt az alvázszám és a papírok alapján megcsinálják.

Link to comment
Megosztás:

Igen, de előbb a kódkártya kell. Az sem olcsó. Azt az alvázszám és a papírok alapján megcsinálják.

Köszönöm a válaszod. Van nekem egy kártya belefűzve a szervizkönyvben ilyen adatok vannak mint pl VIN, Security code, Engine Type/No,

Key No, Radio Type/code, Serial No és stb.. Ez a kártya az vagy ez egy különálló akármi? Nagyságrendbeli összegbe kb mit jelent ez az egész mizéria?

Módosítva : ftamas0201
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszod. Van nekem egy kártya belefűzve a szervizkönyvben ilyen adatok vannak mint pl VIN, Security code, Engine Type/No,

Key No, Radio Type/code, Serial No és stb.. Ez a kártya az vagy ez egy különálló akármi? Nagyságrendbeli összegbe kb mit jelent ez az egész mizéria?

Az az!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is le van zárva, nincs hibalámpa, nem fogyaszt többet, ugyanúgy megy. Szóval hajrá! ;) (Z14XE, 2003)

Na lefalaztam én is az EGR szelepet! Kérdésem még az hogy érdemes leprogramozni az ECU-bol is az EGR? Van egy ismerős aki Opel szervizben dolgozik és ő mondta hogy érdemes akkor már le is programozni és akkor el lehet felejteni az EGR végleg!

Link to comment
Megosztás:

Ez engem is érdekelne. Mennyiért programozzák le? Kivel érdemes csináltatni? Márkaszervíz?

Olyan 6-7 ezret mondott igy elsőre! Tárnokon van az emberke,és Érden szokott Opel di-fer-ben dolgozni! Ma 2 órára kell hozzá mennem csak gondoltam elöbb rákérdezek itt hogy van e értelme a lefalazott EGR-t le is programozni!

Link to comment
Megosztás:

Ez engem is érdekelne. Mennyiért programozzák le? Kivel érdemes csináltatni? Márkaszervíz?

A leprogramozás abból áll, hogy egy olyan motorvezérlő szoftvert töltenek fel az ECU-ba amelyben gyárilag nem volt EGR.

Általában a 2004-es gyártásúakét.

Az egyik kollégámnak próbálták ezt kivitelezni, de valamilyen ok miatt ez nem sikerült.

Pontosan nem tudom, hogy miért de megkérdezhetem.

Egyébként szerintem ha le van vakolva akkor is meg van oldva végleg az EGR probléma.

Link to comment
Megosztás:

A leprogramozás abból áll, hogy egy olyan motorvezérlő szoftvert töltenek fel az ECU-ba amelyben gyárilag nem volt EGR.

Általában a 2004-es gyártásúakét.

Az egyik kollégámnak próbálták ezt kivitelezni, de valamilyen ok miatt ez nem sikerült.

Pontosan nem tudom, hogy miért de megkérdezhetem.

Egyébként szerintem ha le van vakolva akkor is meg van oldva végleg az EGR probléma.

Hát igen ettől tarok én is hogy nem fog menni! Azért a két év az sok idő ami az én autóm gyártási ideje és 2004 közt eltelt!

Bár nekem azt montda a srác a telefonba hogy 100% hogy meg tuja csinálni! Csak picit tartok az új softvertől! Hiszen ezen a hibán kívül a motoromnak a 12 év alatt semmi komolyabb baja nem volt! Na ezt gyorsan le is kopogom! :)

Módosítva : laci1978
Link to comment
Megosztás:

Le is veheted a szelepet, és lezárhatod a helyét.

Neked hol, és mennyiért programozták le?

köszi, akkor lehúzom, egyelőre nincs lezáró tömítésem.

Weszi csinálta Törökbálinton, 15ezerért. Szóval laci a 6-7ezerrel jó árat kapott. :-)

Link to comment
Megosztás:

Na csak nem lehetett megcsinálni! Ez az évjárat még külön klíma vezérlőt kapott a 2004 utániakat meg már az ECU vezérli állítólag! A 2004-es ben volt csak olyan variáció hogy EGR nélküli motorvezérlő program! Azt rátöltve a motorvezérlőre egyből dobta a klíma alacsony nyomás hibás és az 1-es ventilátor rossz vagy szakadt,és a 2-es ventire is ugyanez a hiba jött! Így ment vissza a a frissebb 2002-es ECU program de itt nem volt lehetőség EGR nélkülit választani! :( Marad így az egész már akkor!

Link to comment
Megosztás:

köszi, akkor lehúzom, egyelőre nincs lezáró tömítésem.

Weszi csinálta Törökbálinton, 15ezerért. Szóval laci a 6-7ezerrel jó árat kapott. :-)

Chromax-ban meg tudod venni a lezáró lemezt nem egy nagy összeg!

https://cromax.hu/110000000-motor/111220000-levego-rendszer/111220419-kipufogogaz-szelep-alkatreszei/413963-zarofedel-egr-lezarashoz-opel

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Na csak nem lehetett megcsinálni! Ez az évjárat még külön klíma vezérlőt kapott a 2004 utániakat meg már az ECU vezérli állítólag! A 2004-es ben volt csak olyan variáció hogy EGR nélküli motorvezérlő program! Azt rátöltve a motorvezérlőre egyből dobta a klíma alacsony nyomás hibás és az 1-es ventilátor rossz vagy szakadt,és a 2-es ventire is ugyanez a hiba jött! Így ment vissza a a frissebb 2002-es ECU program de itt nem volt lehetőség EGR nélkülit választani! :( Marad így az egész már akkor!

Nekem 2003-as és meg tudta csinálni Weszi. Ha nincs nagyon messze Törökbálint, próbáld meg nála.

Köszi a cromax linket, nem gondoltam, hogy ott is van (még OPel gombosnál érdeklődtem, de ők azt mondták nem tudnak ilyenről). Majd úgyis kell kulcsházat rendelnem, akkor rendelek ilyet is.

Módosítva : vsz
Link to comment
Megosztás:

Nekem 2003-as és meg tudta csinálni Weszi. Ha nincs nagyon messze Törökbálint, próbáld meg nála.

Köszi a cromax linket, nem gondoltam, hogy ott is van (még OPel gombosnál érdeklődtem, de ők azt mondták nem tudnak ilyenről). Majd úgyis kell kulcsházat rendelnem, akkor rendelek ilyet is.

Azt nem tudod véletlenül hogy milyen szoftvert rakott fel rá?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.