Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok !

Volna egy visszatérő problámám. Adott egy astra-g 98-as x14xe motorkódú szgk.

Minden előzmény nélkűl menet közben kigyulad a sárga lámpa ( majd elalszik ) ,utána megint vissza.

A motor erőtlen lesz, nekem vezetés közben olyan érzés mintha nem menne egy henger , nem áll le a kocsi van rendesen alapjárat, de ha odalépek neki nagyon nehezen pörög fel. Még 90-100 körűl is érezni rángatást. Idehaza kilámpáztam (0,2,0,0, hibát kaptam ami a befecskendező funkció rendellenességét jelzi). Azért irtam ,hogy visszatérő mert ez a hiba már jelentkezett vagy két hónapja ,de a kocsi állt egy fél napig ,és utána olyan mintha kicserélték volna (megy mint a meszes).

Szerintetek mi okozhatja ezt a problémát .Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni: a haverom G ASTRAja (digitklímás), a levegőt csak a szélvédőre fújja, bármilyen pozícióban van a tekerő.

Szerintetek hol keresgéljek?

Kis lapkák terelik a levegőt? Ha igen, akkor mi mozgatja ezeket?

Találkozott már ilyennel valaki?

Nem a legkellemesebb, nyáron a hideget, télen a meleget fújja az ember képébe.

Köszönöm a segítséget!

Az alvázszám: WOLOTGF3528042506

Link to comment
Megosztás:

Utángyártott ~2e. Én már mondtam párszor, hogy ragasztással nem játszanék. Nekem az utángyártott gyorsabban is fűt. (igaz akkor nagyobb biztos az áramfelvétele)

Na vettem utángyártott tükröt! A jó ku..a annyát annak aki ilyen selejtes szarokat mernek árulni! 2 és fél óra alatt nem tudtam beugrasztani a helyére az állító gömböcskéket! Addig nyomkodtam amíg el nem repedt!

Na akkor most csak visszaragasztom valahogy a gyári tükrömet mert azt legalább fel lehet rakni egyből a helyére!

Link to comment
Megosztás:

A másik ma jöttem haza és sárga lámpa el kezdett világítani nagy örömömre! Kivillogtattam P0136. Ahogy néztem lamdaszonda hiba! Ez akkor most arra akar figyelmeztetni hogy meghalt a szonda?

Vagy a katalizátor :-/

Ez a második lamdaszonda ami a katalizátor működését ellenőrzi.

Ilyen hibám volt nekem is, ki is cseréltem a lamdaszondát. Most kaptam helyette másik hibakódot. Nem megfelelő katalizátor működés.

Módosítva : kahon
Link to comment
Megosztás:

Na az príma lenne! A szonda se egy olcsó mulatság de a katalizátor! :(

Hogyan lehet ezt kiszürni hogy konkrétan melyik is halt meg?

lehet hogy mérni kellene egy károsnak kibocsátást, de ezt még én is lusta voltam megnézetni, vagy oszcilloszkóppal állítólag ki lehet mérni a szondát, de nem tudom biztosra.
Link to comment
Megosztás:

Na vettem utángyártott tükröt! A jó ku..a annyát annak aki ilyen selejtes szarokat mernek árulni! 2 és fél óra alatt nem tudtam beugrasztani a helyére az állító gömböcskéket! Addig nyomkodtam amíg el nem repedt!

Na akkor most csak visszaragasztom valahogy a gyári tükrömet mert azt legalább fel lehet rakni egyből a helyére!

Anno én is így jártam, a szerelőm meg fél perc alatt bepattintotta. Csak gyakorlat kérdése... :)

Link to comment
Megosztás:

Na vettem utángyártott tükröt! A jó ku..a annyát annak aki ilyen selejtes szarokat mernek árulni! 2 és fél óra alatt nem tudtam beugrasztani a helyére az állító gömböcskéket! Addig nyomkodtam amíg el nem repedt!

Na akkor most csak visszaragasztom valahogy a gyári tükrömet mert azt legalább fel lehet rakni egyből a helyére!

Nekem probléma nélkül belement....

A másik ma jöttem haza és sárga lámpa el kezdett világítani nagy örömömre! Kivillogtattam P0136. Ahogy néztem lamdaszonda hiba! Ez akkor most arra akar figyelmeztetni hogy meghalt a szonda?

Az lambdaszonda lesz valószínűleg. De van egy olcsó megoldás, DV-nek ajánlottam, s neki bevált. ;) De már nem látom az oldalán. :(

Link to comment
Megosztás:

Nekem probléma nélkül belement....

Az lambdaszonda lesz valószínűleg. De van egy olcsó megoldás, DV-nek ajánlottam, s neki bevált. ;) De már nem látom az oldalán. :(

Apropó ha már itt tartunk!

Nem lehet hogy nekem azért dob P0420(Katalizátor-rendszer hatékonyság határérték alatt) hibát mert a 2. lambdaszonda cserélve lett, és ehhez az új szondához képest az 1. ami régi már "lusta"?

Lehet kicsit túl bonyolítom, de végül is a két szondán mért érték különbségéből számolja a katalizátor hatékonyságát nem?

Link to comment
Megosztás:

Más.

Cimborám tegnapelőtt vett egy G Astrát(z14xe).

Még nem regisztrált, így én kérdezek helyette.

Halmozott hibája van, és motor is egyetlenül jár alapjáraton.

Ma volt rá egy szabad órám, pár dolgot gyorsan megnéztem.

(nem vagyok autószerelő csak lelkes amatőr)

Amiket kiolvastam:

P0400

P0300

P0136

Egr-t már valaki kitakarította, és a pillangószelep házat is kitakarították.

(mondtam neki hogy nem jó jel, már próbálták rendbe rakni eredménytelenűl)

Holnap gyertya, olaj olajszűrő csere.

Z16xe trafósora és EGR szelepe jó a z14xe motorokhoz?

Ha jó, akkor át rakjuk bele az enyémet.

Ha lecserélte a vezérlést, mondtam menjen "fagyizni".

Akinek van ötlete mit érdemes még megnézni hogy rendbe rakjuk a vasát ne tartsa magában.

Érdemes esetleg kompressziót mérni?

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

A másik ma jöttem haza és sárga lámpa el kezdett világítani nagy örömömre! Kivillogtattam P0136. Ahogy néztem lamdaszonda hiba! Ez akkor most arra akar figyelmeztetni hogy meghalt a szonda?

Azon agyaltam hogy az EGR lefalazásnak nem lehet köze ehhez a hibához? Nem lehet az hogy így hogy nincs visszavezetve a kipufogógáz nem jó értéket kap a szonda?

Lehet hogy mégiscsak kell a visszavezetett kipufogógáz a tökéletes égéshez? A hátvégén felrakjuk műszerre és megnézzük hogy dolgozik a szonda vagy tényleg egyszercsak meghalt semmi előzmény nélkül!

Link to comment
Megosztás:

Azon agyaltam hogy az EGR lefalazásnak nem lehet köze ehhez a hibához? Nem lehet az hogy így hogy nincs visszavezetve a kipufogógáz nem jó értéket kap a szonda?

Lehet hogy mégiscsak kell a visszavezetett kipufogógáz a tökéletes égéshez? A hátvégén felrakjuk műszerre és megnézzük hogy dolgozik a szonda vagy tényleg egyszercsak meghalt semmi előzmény nélkül!

A visszavezetett kipufogógáz a tökéletes égéshez biztos nem kell.

Az a jó emisszió értékekhez kell. (illetve 2004 után már ahhoz se, bár azokba már állítólag más katalizátor ment)

A katalizátor előtti szondának folyton változtatnia kell az értékét 0-1V között.

Idővel ezek ellustulnak, a érzékelés sebessége lecsökken...

A másik katalizátor utáni szonda nekem mindig "lean" szegény keveréket mutat.

Ha nem jól működik, nem jó értéket vesz fel, akkor az látszik majd a műszeren.

A lassulás viszont csak oszcilloszkóppal mérhető.

Bár szerintem az ennél a szondánál nem annyira lényeges.

Más.

Cimborám tegnapelőtt vett egy G Astrát(z14xe).

Még nem regisztrált, így én kérdezek helyette.

Halmozott hibája van, és motor is egyetlenül jár alapjáraton.

Ma volt rá egy szabad órám, pár dolgot gyorsan megnéztem.

(nem vagyok autószerelő csak lelkes amatőr)

Amiket kiolvastam:

P0400

P0300

P0136

Egr-t már valaki kitakarította, és a pillangószelep házat is kitakarították.

(mondtam neki hogy nem jó jel, már próbálták rendbe rakni eredménytelenűl)

Holnap gyertya, olaj olajszűrő csere.

Z16xe trafósora és EGR szelepe jó a z14xe motorokhoz?

Ha jó, akkor át rakjuk bele az enyémet.

Ha lecserélte a vezérlést, mondtam menjen "fagyizni".

Akinek van ötlete mit érdemes még megnézni hogy rendbe rakjuk a vasát ne tartsa magában.

Érdemes esetleg kompressziót mérni?

Köszönöm előre is!

Benzinszűrőt, üzemanyag nyomást is érdemes megnézni.

Mehet bele injektortisztító adalék, vagy adalékos benzin.

Én már egy ideje csak MaxxMotion 95-öt használok. (állítólag amennyivel drágább, az visszajön a kisebb fogyasztáson)

3000E km után javulás érzékelhető (legalábbis nem tudom másra fogni), alacsonyabb fordulatokon jóval fürgébb.

EGR lefalazást érdemes megfontolni, de ahhoz kell egy működő EGR, ha nincs.

Vagy "EGR cheater", az olcsóbb, de nem tudom használt-e már itt valaki...

Égéskimaradásra is jó sok okozat van.

Gondolom megvan az öröm a háznál, hogy frissen vásárolt cucc egyből ezzel indít...

Módosítva : outsider
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha már ennyire/ismét EGR a téma: nekem -egyelőre/eddig- nincs hibajelenség, de gondolkozom a lefalazáson (már egy jó ideje). Azt tudja valaki, hogy ez a szelep mikor lép működésbe (csak üzemmelegen, motorfék, kigyorsítás, lejtmenet-hegymenet stb...)???

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Ha már ennyire/ismét EGR a téma: nekem -egyelőre/eddig- nincs hibajelenség, de gondolkozom a lefalazáson (már egy jó ideje). Azt tudja valaki, hogy ez a szelep mikor lép működésbe (csak üzemmelegen, motorfék, kigyorsítás, lejtmenet-hegymenet stb...)???

Itt megnézheted menet közben.

Úgy láttam, mintha a MAP szenzor értékétől függően kapcsol ki-be, de a végén megdől ez a logika.

Vagy lehet van egy másik változó is a "képletben"...

http://youtu.be/mMhoiIsLYME

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.