Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

El sem tudom mondani, h hányszor akartam már lecserélni!

de sajna pénz beszél..

Most inkább aprádonként próbálnám helyrehozni.

a rádiókikötéssel próbálkoztam, szétkötöttem, ugyanúgy lemerült.

Csomagtér, kesztyűtartó világítást is ellenőztem, lekapcsolnak.

Amit elfeljtettem írni, h van benne /szerintem utólagosan beszerelt/ riasztó, de már vagy 3-4éve szétkötettem.

inkább valami megbiztható villamosságira bíznám, ezek az egyszerűbb dolgok nem vezettek eredményre

Műszerrel meg lett mérve, hogy mennyi áram folyik ki az akksiból?

Ha van műszered, tedd 20A-es (vagy 10A) állásba, sorba a negatív pólussal az árammérőt. Annak mutatnia kell valamit. Hátha kitaláljuk, mi fogyaszthat annyit.

És akkor a biztosítékokat egyesével kiveszed. Aminek a kivételekor megszűnik, az lesz a ludas. Onnan már könnyebb kinyomozni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv minden fórumozónak.

Tudom nem ez a topic ahová ezt a kérdéstkellene föltennem de talán ez a leg aktívabb.

A következőt szeretném kérdezni és tudni. Egy Opel Zafira A tipusú autóm van Y20DTH motorral. Osztrákból hoztam az autót viszonylag kevés kilóméterrel . A gondom az hogy nagyon rövid váltó van alatta 5sebességben 3000fordulaton 120km/h a sebessége. A váltó F23as és SJ az alfakódja. Más számot nem találta rajta. Vettem egy F23as SB alfakódú váltót ami elvileg hosszúnak kellene lennie. Szeretném tudni hogy valóban az SB az hosszú váltó. Mert feleslegesen nem akarom szét szedni az autót. Meg ha már szét szedem a kettős tömegű lendkereket kicserélem kiváltó szettel. Válaszotokat várom és előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Szép estét mindenkinek!

Ma olyan helyen közlekedtem a géppel, ahol jól hallhatóan visszaverődtek az autó hangjai. Leengedett ablakoknál arra lettem figyelmes, hogy ha tartok egy adott tempót (jelen esetben kb 30km/h) majd hirtelen belelépek egy picit a gázba, akkor a meglódulással együtt egy pillanatig mintha megcsörrenne -viszonylag halkan- valami. Többször is megismételtem más más sebességről, csinálta. Aztán vagy addig szórakoztam vele, míg a végén már abbahagyta, vagy már nem verődött vissza úgy a hang, vagy nekem ment el a hallásom a huzattól... Nagy a gáz? Valami ötlet vagy tapasztalat?

Link to comment
Megosztás:

Nem lett megmérve az áramos dolog, de kezd érdekelni a dolog :)

Mit kell szereznem ehhez? Műszer/multiméter elég/, mégvalami?

Ahj de jó lenne, ha végre elmúlna ez a rémálom, pláne tél közeledtével...

Üdv,

Nekem anno a TID (háromsoros kijelző) világítása volt az elektromos vámpír.

Erre akkor figyeltem fel, amikor egyszer kivettem és kicseréltem az egyik kiégett izzóját. Utána valahogy jobban kezdett merülgetni az akksi, kb. 3-4 naponta kellett tölteni. Majd vettem egy újat, de azzal sem lett orvosolva a probléma, továbbra is merült, ha lassaban is.

Méregettem, hát volt némi áramfelvétel, de nem vészesen sok -már nem emlékszem mennyi.

Végül is véletlenül jöttem rá a dologra: egyszer sötétben ránéztem a lezárt autóra és akkor látom, hogy a kijelző háttérvilágítása megy, de a kijelző üres.

Autóvillamosság és kijelző egység csere lett belőle.

Link to comment
Megosztás:

Szép estét mindenkinek!

Ma olyan helyen közlekedtem a géppel, ahol jól hallhatóan visszaverődtek az autó hangjai. Leengedett ablakoknál arra lettem figyelmes, hogy ha tartok egy adott tempót (jelen esetben kb 30km/h) majd hirtelen belelépek egy picit a gázba, akkor a meglódulással együtt egy pillanatig mintha megcsörrenne -viszonylag halkan- valami. Többször is megismételtem más más sebességről, csinálta. Aztán vagy addig szórakoztam vele, míg a végén már abbahagyta, vagy már nem verődött vissza úgy a hang, vagy nekem ment el a hallásom a huzattól... Nagy a gáz? Valami ötlet vagy tapasztalat?

Hello,

Pl. kavics (murva) az első teló rugótányérjában tud huncut csörgést okozni...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Holnap, vagy max holnapután meglesem, és köszi előre is mindenkinek.

Csak h a biztosra menjek, nyugalmi állapotban mérjek /gyújtás nélkül/, és ezt a sorbakötést ugye úgy értitek, hogy a piros mérővezeték a +-ra, a fekete a negatívra megy az akksira?!

Sorry, de nem győzöm hangsúlyozni, h csak tanították ez elektrot, annak is már vagy 10 éve...

es akkor mehet minden biztosíték kifele, de csak az utastérben elhelyezkedőből, vagy a motortereset is kellene vizsgálni?

Link to comment
Megosztás:

Holnap, vagy max holnapután meglesem, és köszi előre is mindenkinek.

Csak h a biztosra menjek, nyugalmi állapotban mérjek /gyújtás nélkül/, és ezt a sorbakötést ugye úgy értitek, hogy a piros mérővezeték a +-ra, a fekete a negatívra megy az akksira?!

Sorry, de nem győzöm hangsúlyozni, h csak tanították ez elektrot, annak is már vagy 10 éve...

es akkor mehet minden biztosíték kifele, de csak az utastérben elhelyezkedőből, vagy a motortereset is kellene vizsgálni?

Sorba kötés: A multi egyik szálát az aksisarura másikat meg az aksira. Szóval a multival kötöd össze az aksit és a kocsit. Arra figyelj ha bent a kulcs vagy nyitod csukod az ajtót akkor lesz felvétel. Szerintem csukj be mindent hagyd pihenni egy fél órát a kocsit hogy minden elektronika elcsituljon és akkor nézd meg mit mutat a multiméter. Nekem anno szerelőm ezt tanácsolta.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

Annyi már biztossá vált, hogy emelkedett az olajszint, valószínűleg oda folyik el a víz. Ilyet tapasztalt valaki esetleg? Valamelyik oldalon láttam, olyat, hogy a vízpumpa felől egy rosszul visszatett tömítés miatt járt így valaki. Ott lehet, hogy át tud jutni olajtérbe a víz?

Illetve Z14XEP-nél létezik a blokkon belül esetleg gyártáskori technológiai furat? Amit még gyártáskor vissza is dugóztak? Erről hallott már valaki?

Köszi előre is!

Hát, a fehér trutyi valóban lehet a sok városi rövidtávos hidegen járatástól. Azonban ennyi hűtővíznek nem szabadna fogynia akkor sem, ez tartok tőle nem jó jel, pláne hogy nem autópályán hajtod ki a lelkét. Ha valóban nem rendszer tömítetlenségi gond van, akkor jó esetben "csak" egy HF tömítés csere megoldja a kérdést, rosszabb esetről -már az is elég rossz ha "csak" ennyi- ne is beszéljünk.

Módosítva : donaldkacsa
Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

Annyi már biztossá vált, hogy emelkedett az olajszint, valószínűleg oda folyik el a víz. Ilyet tapasztalt valaki esetleg? Valamelyik oldalon láttam, olyat, hogy a vízpumpa felől egy rosszul visszatett tömítés miatt járt így valaki. Ott lehet, hogy át tud jutni olajtérbe a víz?

Illetve Z14XEP-nél létezik a blokkon belül esetleg gyártáskori technológiai furat? Amit még gyártáskor vissza is dugóztak? Erről hallott már valaki?

Köszi előre is!

Miért olajos a vized? Vagy az olajad habosodik erőteljesen?

Sorba kötés: A multi egyik szálát az aksisarura másikat meg az aksira. Szóval a multival kötöd össze az aksit és a kocsit. Arra figyelj ha bent a kulcs vagy nyitod csukod az ajtót akkor lesz felvétel. Szerintem csukj be mindent hagyd pihenni egy fél órát a kocsit hogy minden elektronika elcsituljon és akkor nézd meg mit mutat a multiméter. Nekem anno szerelőm ezt tanácsolta.

Én is akartam írni, de elfogytak a hozzászólásaim. :)

Holnap, vagy max holnapután meglesem, és köszi előre is mindenkinek.

Csak h a biztosra menjek, nyugalmi állapotban mérjek /gyújtás nélkül/, és ezt a sorbakötést ugye úgy értitek, hogy a piros mérővezeték a +-ra, a fekete a negatívra megy az akksira?!

Sorry, de nem győzöm hangsúlyozni, h csak tanították ez elektrot, annak is már vagy 10 éve...

es akkor mehet minden biztosíték kifele, de csak az utastérben elhelyezkedőből, vagy a motortereset is kellene vizsgálni?

Áram mérésben (A) nehogy úgy mérj ahogy írtad, mert elégnek a vezetékeid, és a műszer! ;)

Akkor elmagyarázom:

Feszültség mérés (V állás) akkor teheted a két pólusra Piros pozitívra Fekete negatívra. (ezt ha nem érted az sem gond: ilyenkor az alapműszerrel egy soros ellenállás van, nagy impedanciás mód, nagyon kicsi áram folyik a műszerben)

Áram mérés (A állás) és 10 vagy 20A-esbe át kell dugni! (kocsin MINDEN fogyasztót kapcsolj le, minden ajtót zárj be!) Mert alapból csak 200mA-t tudna mérni. Az jó, de ne szaladjunk előre. Szóval 10 v. 20A-es üzemmód.... Leveszed a negatív sarut. A műszer piros vezetékét a saruhoz, a feketét az akksi saruhoz érinted. Ne ijedj meg, de ilyenkor van egy kisebb szikra, pár cucc elindul a kocsiban, pl rádió készenlét, multitimer... Majd kb 10 sec múlva nézd meg, hogy mit mutat. Ha 3.5 digites műszered van 20A-es méréshatáron, akkor annak a legnagyobb felbontása 0,01A azaz 10mA. Na ott max 0,01A-t mutathat, ha több akkor valami nem jó. (vagy nem pontos a műszer). Ha pl 100mA körüli értéket mutat, akkor először vedd ki a belső világítás biztosítékát, hogy az ne zavarjon be. Nézd meg a műszert. Ha az okozta, akkor azon a vonalon keresgetünk. Majd egyesével a többit kiveszed (de a belső világítást ne tedd vissza, mert ha benne van, akkor megy a világítás, meghamisítja a mérést), megnézed, és visszarakod. Ahol az áramfelvétel megszűnik, ott lesz a hiba. Megnézed, megírod, s kitaláljuk. ;)

Ha az áram kisebb mint 100mA akkor pedig csináld így: Leveszed a negatív sarut. Kiveszed a belső világítás biztosítékát!!! (mert ha nem, akkor a 200mA-es méréshatár kevés lesz, s kiég a műszered biztosítéka) Az akksi sarút és az aksit egy vezetékkel összezárod, majd a műszer piros vezetékét a saruhoz, a feketét az akksi saruhoz érinted. leveszed a vezetéket, de a műszer vezetékeit nem veszed le egy pillanatra sem! - legjobb ha csíptetős lenne a vezetéke - (ezzel elkerülöd, hogy a kezdeti áramlökés a műszeredet kiiktassa). Így 10mA alatt, de inkább 1-5mA-t mutathat a műszer. Ha nem, akkor biztosíték kiszedéssel megállapítod, hogy mi fogyaszt.

De itt jegyzem meg, hogy ha 100mA fogyasztásod van, azzal is egy hét állás után lehet már gond, 24*0,1*7= 17,8Ah fogy el.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Na ez nem semmi, köszönöm szépen...

Ez alapján már csak sima lesz, és sorry az értetlenkedésért, először csinálom. Legközelebb már én is hátha segíthetek, a jelenlegi helyzetemben lévő cartársaknak / pláne, h ezt sorry, de lementettem az Astrás dolgaim közé :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, az őszi revizíó alkalmán úgy maradtam pár kérdéssel:

Égve maradt az ABS lámpa kb egy napra, eltűnt, hibakód nincs, és utánna néha-néha enyhe fékezésnél mintha működött volna az ABS, de nagyon enyhe pedálerőnél. Lecseréltem a fékfolyadékot, légtelenítés, és még most is előfordul de csak szintén ritkán... Lehet hogy az ABS hidroszivattyúja levegős? Vagy tömörtelen?

A kombi hátsó ablaktörlő lapát meg mindig kacsán áll meg, néha vagy 20 fokban is ferde, nagyon zavar, nem lehet annak a végálláskapcsolóját beállítani? (100ból 1x jól áll meg, szinte vízszintesen... :blink: )

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg döglődik az ABS jeladód a kerékcsapágyban.

Sziasztok, az őszi revizíó alkalmán úgy maradtam pár kérdéssel:

Égve maradt az ABS lámpa kb egy napra, eltűnt, hibakód nincs, és utánna néha-néha enyhe fékezésnél mintha működött volna az ABS, de nagyon enyhe pedálerőnél. Lecseréltem a fékfolyadékot, légtelenítés, és még most is előfordul de csak szintén ritkán... Lehet hogy az ABS hidroszivattyúja levegős? Vagy tömörtelen?

A kombi hátsó ablaktörlő lapát meg mindig kacsán áll meg, néha vagy 20 fokban is ferde, nagyon zavar, nem lehet annak a végálláskapcsolóját beállítani? (100ból 1x jól áll meg, szinte vízszintesen... :blink: )

Link to comment
Megosztás:

Az olajon nem látszik semmi, de az olajsapka egy hete volt tisztára törölve, és most így néz ki:

olajsapka_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

nekem is így nézett ki amikor gm 5w30 volt benne.

rövid távok miatt gondolom.

most fuchs van benne és nem ilyen!

mondjuk volt egy komplett vezérlés csere az összes tömítéssel,

és még vízpumpát is cseréltek. akkor lett cserélve erre az olajra.

nekem sem a csere előtt sem most nem fogyott a víz.

Link to comment
Megosztás:

Sajna nekem fogy a víz. Jó lenne tudni, hogy hol...

nekem is így nézett ki amikor gm 5w30 volt benne.

rövid távok miatt gondolom.

most fuchs van benne és nem ilyen!

mondjuk volt egy komplett vezérlés csere az összes tömítéssel,

és még vízpumpát is cseréltek. akkor lett cserélve erre az olajra.

nekem sem a csere előtt sem most nem fogyott a víz.

Link to comment
Megosztás:

Az olajon nem látszik semmi, de az olajsapka egy hete volt tisztára törölve, és most így néz ki:

olajsapka_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Ez nagyon nem fest jól... Ez sokkal többnek néz ki -ha egy hét alatt lett ilyen miközben még nincs téli hideg- mint ami magyarázható lenne a hideg használatot jellemző lecsapódással... Szerintem átéghetett a hengerfej tömítés és ezért dolgozik össze. Lehet hogy elég "csak" a tömítést cserélni és néhány járulékos alkatrészt, de lehet hogy a hengerfej síkjával is gond lesz...

Módosítva : Morgó Medve
Link to comment
Megosztás:

Miért olajos a vized? Vagy az olajad habosodik erőteljesen?

Én is akartam írni, de elfogytak a hozzászólásaim. :)

Áram mérésben (A) nehogy úgy mérj ahogy írtad, mert elégnek a vezetékeid, és a műszer! ;)

Akkor elmagyarázom:

Feszültség mérés (V állás) akkor teheted a két pólusra Piros pozitívra Fekete negatívra. (ezt ha nem érted az sem gond: ilyenkor az alapműszerrel egy soros ellenállás van, nagy impedanciás mód, nagyon kicsi áram folyik a műszerben)

Áram mérés (A állás) és 10 vagy 20A-esbe át kell dugni! (kocsin MINDEN fogyasztót kapcsolj le, minden ajtót zárj be!) Mert alapból csak 200mA-t tudna mérni. Az jó, de ne szaladjunk előre. Szóval 10 v. 20A-es üzemmód.... Leveszed a negatív sarut. A műszer piros vezetékét a saruhoz, a feketét az akksi saruhoz érinted. Ne ijedj meg, de ilyenkor van egy kisebb szikra, pár cucc elindul a kocsiban, pl rádió készenlét, multitimer... Majd kb 10 sec múlva nézd meg, hogy mit mutat. Ha 3.5 digites műszered van 20A-es méréshatáron, akkor annak a legnagyobb felbontása 0,01A azaz 10mA. Na ott max 0,01A-t mutathat, ha több akkor valami nem jó. (vagy nem pontos a műszer). Ha pl 100mA körüli értéket mutat, akkor először vedd ki a belső világítás biztosítékát, hogy az ne zavarjon be. Nézd meg a műszert. Ha az okozta, akkor azon a vonalon keresgetünk. Majd egyesével a többit kiveszed (de a belső világítást ne tedd vissza, mert ha benne van, akkor megy a világítás, meghamisítja a mérést), megnézed, és visszarakod. Ahol az áramfelvétel megszűnik, ott lesz a hiba. Megnézed, megírod, s kitaláljuk. ;)

Ha az áram kisebb mint 100mA akkor pedig csináld így: Leveszed a negatív sarut. Kiveszed a belső világítás biztosítékát!!! (mert ha nem, akkor a 200mA-es méréshatár kevés lesz, s kiég a műszered biztosítéka) Az akksi sarút és az aksit egy vezetékkel összezárod, majd a műszer piros vezetékét a saruhoz, a feketét az akksi saruhoz érinted. leveszed a vezetéket, de a műszer vezetékeit nem veszed le egy pillanatra sem! - legjobb ha csíptetős lenne a vezetéke - (ezzel elkerülöd, hogy a kezdeti áramlökés a műszeredet kiiktassa). Így 10mA alatt, de inkább 1-5mA-t mutathat a műszer. Ha nem, akkor biztosíték kiszedéssel megállapítod, hogy mi fogyaszt.

De itt jegyzem meg, hogy ha 100mA fogyasztásod van, azzal is egy hét állás után lehet már gond, 24*0,1*7= 17,8Ah fogy el.

Sziasztok!

Köszi még egyszer a leírást, eredmény:

10A-es üzemmódban 20m-s kapcsolóállásban mérve 0,06-ot mutatott a műszer!? Ez gáz igaz?

Sajnos a biztosítékos végignézésre nem volt időm, de már érdekel a dolog nagyon-nagyon...

Az akksinál néztem feszültséget is, motor indítás nélkül mutatott 12,6 V-ot, rámértem kasztnira kötve is, motorblokkhoz is, szinte pont ilyen értéket mutatott, bár néha eléggé ugrált a gép.

És képzeljétek nem mértem rá a bekapcsolt motoros feszkóra, de majd pótolom. Arra már volt mérve, és olyan 14,6-14,7 V-ot mutatott. az a standard igaz?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszi még egyszer a leírást, eredmény:

10A-es üzemmódban 20m-s kapcsolóállásban mérve 0,06-ot mutatott a műszer!? Ez gáz igaz?

Sajnos a biztosítékos végignézésre nem volt időm, de már érdekel a dolog nagyon-nagyon...

Az akksinál néztem feszültséget is, motor indítás nélkül mutatott 12,6 V-ot, rámértem kasztnira kötve is, motorblokkhoz is, szinte pont ilyen értéket mutatott, bár néha eléggé ugrált a gép.

És képzeljétek nem mértem rá a bekapcsolt motoros feszkóra, de majd pótolom. Arra már volt mérve, és olyan 14,6-14,7 V-ot mutatott. az a standard igaz?

10A-es dugaszban 10A-es állásban mérj! A 20mA-es állás olyankor nem megy!!!

Vagy csal elírtad. Ha 0,06A-ról beszélünk az már sok. De mondtam hogyan pontosítsd, úgy nézd meg, és ki is kellene szedni a biztosítékokat. (tudod vezeték levesz, 200mA-es méréshatár, és persze 200mA-es dugasz.

Az csak a 200mA-es dugaszban, ahol pl a feszt is méred.

Képen fekete: oda a fekete vezetéket

Piros: oda a piros fezetéket, és oda a kapcsolót, ott csak a 10 vagy 20A-es állás működik. De van olyan ahol nem kell állítani, azaz tud A-t és mA-t mérni.

Sárga: 200mA-es méréshatár, második lépcsőben odadugni, ahogy feljebb írtam.

Ha nem megy a műszeredről csinálj egy képet róla.

És elég egy köszönöm gomb! :D

Hiába mérsz feszt, abból nem merül ki. Elvileg 14.4V fölé nem mehet a töltés sem. Vagy a feszabályozód rossz, vagy a műszered.

(mára megint elfogyott a hozzászólásom, majd holnap, vagy keress meg mailben!)

muszerek_A_www.kepfeltoltes.hu_.png

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Na örülők hogy nem volt nagyobb gond. Azért szerintem nem ártana beszerezned egy ilyen csövet, mert ha megmarta a benzin máshol is ki fog lyukadni. Nekem 2011 óta van LPG, érdekes hogy 2013 decemberéig bírta az első, aztán nagyjából három havonként kelett cserélni. Most ilyen http://acpumpa.com/cars/benzin-flexicso-benincso van benne, kíváncsi vagyok meddig bírja.

Szia!

Nekem 2010 óta van benne LPG (79ekm) és még nem kellett cserélni...

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Hali,

már nevetek magamom, persze h nem úgy csináltam...

de szinte teljesen azonos a képen látható fekete multiméterrel a kölcsönkapott. Feszre visszamentem, rámértem és 14,2 Vot mutatott járó motornál. Holnap sajna egész nap meló, este mindenféleképp ránézek...

úgy látszik már-már az emlékezetemmel lesz gond, nem külső error miatt :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem 2010 óta van benne LPG (79ekm) és még nem kellett cserélni...

Üdv.

Szia!

Nem értem én sem, hogy lehet hogy ennyiszer tönkrement. A fórumot olvasgatva ez nem egy gyakori hiba. Arra gondoltam, (szinte mindíg egy helyen tankoltam benzint), hogy talán az üzemanyag minőségével is lehet baj, pl. túl sok etanolt tesznek bele hogy olcsón tudják adni. Mostmár máshova járok, majd meglátom mi változik. Még kb 1 hónap telt el az utolsó csere óta.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem értem én sem, hogy lehet hogy ennyiszer tönkrement. A fórumot olvasgatva ez nem egy gyakori hiba. Arra gondoltam, (szinte mindíg egy helyen tankoltam benzint), hogy talán az üzemanyag minőségével is lehet baj, pl. túl sok etanolt tesznek bele hogy olcsón tudják adni. Mostmár máshova járok, majd meglátom mi változik. Még kb 1 hónap telt el az utolsó csere óta.

Mi történt az eredeti csővel? Mert azzal nem szokott gond lenni, én is a pumpa cserekor tönkretettem az eredeti csövet, aztán amit betettem, az nem bírta a benzint kívülről és szétmállott...
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.