Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Azért lejtőn való megálláskor-elinduláskor hasznos a kézifék... :)

Vagy ti olyankor "tartjátok" kuplunggal? :)

Én csak hidegben nem használom a kéziféket parkolásnál (télen).

Sőt, gyakran, ha lámpánál gurul az autó valamerre, akkor is behúzom.

Inkább, mint sebességben hagyva, kinyomott kuplunggal, benyomott fékkel várjak. Sokáig ez a rossz szokásom volt. A kuplung csere drágább, mint a fék munkahengeré... (talán)

(persze üresbe is lehet tenni)

Ezt a J-mben megoldották. Ha megállsz emelkedőn 2 sec-ig a hátsó tengely fékei fékeződnek, ha megindul előre, akkor kiold. Amúgy én a G-n sem nagyon szoktam kézifékkel elindulni, mert azon meg nagyon be kellett húzni, hogy megfogja. Azon elég halvány a kézifék. Mérlegállással szinte mindenhol meg lehet oldani.

Amúgy a korábbi probléma, amit említettetek, valószínű befagyott a dobfék, vagy pedig a kötél. De azért én szétszedném azt a féket. Ha megmelegedett akkor akár a csapágy is károsodhatott...

Az nagy baj, ha nekem nem úgy néz ki az a cucc a kézifék alatt? http://kepfeltoltes.hu/view/141230/kocsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezt csak azért mondom, mert akkor hagytam kicsit pihenni a kocsit, majd egy hét múlva magától eltűnt a figyelmeztető lámpácska. Aztán tegnap megint megtettem ugyanazt az utat, amit november másodikán és lám-lám, újból előjött a lámpa, szakadozva húz, gázolás nélkül fulladozik a motor. Eléggé idegesítő és nem lehet normálisan vezetni így...

Ez ugyanaz. ;)

Olyan hiba az ami nem mindig elő, ha x indítás után nem okoz problémát, akkor törlődik (ez vagy üzemanyag korrekciós hiba lesz, vagy gyújtáskimaradás az egyik hengerben, ilyenkor lekapcsolja a hibás hengert a katalizátor károsodás elkerülése miatt). Szóval villogtasd ki. ;) GÁZ+FÉK benyom, gyújtás ráad. 10=0 8=8 (villogások száma). Két szám között kicsit nagyobb a szünet. 4 jegyű számsor. Ha nem érted hogy kell csinálj egy videót. ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ezt a J-mben megoldották. Ha megállsz emelkedőn 2 sec-ig a hátsó tengely fékei fékeződnek, ha megindul előre, akkor kiold. Amúgy én a G-n sem nagyon szoktam kézifékkel elindulni, mert azon meg nagyon be kellett húzni, hogy megfogja. Azon elég halvány a kézifék. Mérlegállással szinte mindenhol meg lehet oldani.

Amúgy a korábbi probléma, amit említettetek, valószínű befagyott a dobfék, vagy pedig a kötél. De azért én szétszedném azt a féket. Ha megmelegedett akkor akár a csapágy is károsodhatott...

NEM DOBFÉK HANEM TÁRCSA.

Ez ugyanaz. ;)

Olyan hiba az ami nem mindig elő, ha x indítás után nem okoz problémát, akkor törlődik (ez vagy üzemanyag korrekciós hiba lesz, vagy gyújtáskimaradás az egyik hengerben, ilyenkor lekapcsolja a hibás hengert a katalizátor károsodás elkerülése miatt). Szóval villogtasd ki. ;) GÁZ+FÉK benyom, gyújtás ráad. 10=0 8=8 (villogások száma). Két szám között kicsit nagyobb a szünet. 4 jegyű számsor. Ha nem érted hogy kell csinálj egy videót. ;)

Link to comment
Megosztás:

Naszóval. Leírom az egész menetet, úgy, ahogyan megtörtént. Beültem a kocsiba és rendesen beindítottam (-15 fok volt az éjjel, most -13,5 van és kíváncsi voltam hogy elsőre indul-e. Beindult nagy örömömre.) Utána leállítottam a motort, benyomtam a féket és a gázt (ami nagyon szokatla érzés volt). Gyújtás után a 3 alap lámpácskából csak a két baloldali égett (az akku és az a motorféleség). Villogott 10et, kigyúlt az olaj jelző lámpácska (ez a harmadik, ami eddig nem égett), aztán villogott 3at, majd megint 10et és kettőt. Mennyivel vagyunk így okosabbak?

Link to comment
Megosztás:

Naszóval. Leírom az egész menetet, úgy, ahogyan megtörtént. Beültem a kocsiba és rendesen beindítottam (-15 fok volt az éjjel, most -13,5 van és kíváncsi voltam hogy elsőre indul-e. Beindult nagy örömömre.) Utána leállítottam a motort, benyomtam a féket és a gázt (ami nagyon szokatla érzés volt). Gyújtás után a 3 alap lámpácskából csak a két baloldali égett (az akku és az a motorféleség). Villogott 10et, kigyúlt az olaj jelző lámpácska (ez a harmadik, ami eddig nem égett), aztán villogott 3at, majd megint 10et és kettőt. Mennyivel vagyunk így okosabbak?

Üdv!

Ha jól számolom:

P0302

Fault Cylinder Misfire Detected CYL2

Égéskimaradás a 2-es hengerben.

Link to comment
Megosztás:

Naszóval. Leírom az egész menetet, úgy, ahogyan megtörtént. Beültem a kocsiba és rendesen beindítottam (-15 fok volt az éjjel, most -13,5 van és kíváncsi voltam hogy elsőre indul-e. Beindult nagy örömömre.) Utána leállítottam a motort, benyomtam a féket és a gázt (ami nagyon szokatla érzés volt). Gyújtás után a 3 alap lámpácskából csak a két baloldali égett (az akku és az a motorféleség). Villogott 10et, kigyúlt az olaj jelző lámpácska (ez a harmadik, ami eddig nem égett), aztán villogott 3at, majd megint 10et és kettőt. Mennyivel vagyunk így okosabbak?

Üdv!

Ha jól számolom:

P0302

Fault Cylinder Misfire Detected CYL2

Égéskimaradás a 2-es hengerben.

Link to comment
Megosztás:

Naszóval. Leírom az egész menetet, úgy, ahogyan megtörtént. Beültem a kocsiba és rendesen beindítottam (-15 fok volt az éjjel, most -13,5 van és kíváncsi voltam hogy elsőre indul-e. Beindult nagy örömömre.) Utána leállítottam a motort, benyomtam a féket és a gázt (ami nagyon szokatla érzés volt). Gyújtás után a 3 alap lámpácskából csak a két baloldali égett (az akku és az a motorféleség). Villogott 10et, kigyúlt az olaj jelző lámpácska (ez a harmadik, ami eddig nem égett), aztán villogott 3at, majd megint 10et és kettőt. Mennyivel vagyunk így okosabbak?

0302 = 2.henger égéskimaradást érzékel

Okai lehetnek: gyertya, trafó, injektor, beragadt szelep. Gyertya cserével kezdenék a helyedben. Ha nem oldja meg egy kompressziót méretnék, azzal ki lehetne zárni a szelepszorulást. Utána a két megmaradt lehetőség már zsebbe nyúlós, mondjuk ha tudsz kölcsönkérni egy trafót, és azzal kipróbálni, az jó. A trafók szeretnek elhalálozni, az nem vitás. Az injektorra esetleg orvosság lehet jobb benzin, és valami injektor tisztító adalék.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

0302 = 2.henger égéskimaradást érzékel

Okai lehetnek: gyertya, trafó, injektor, beragadt szelep. Gyertya cserével kezdenék a helyedben. Ha nem oldja meg egy kompressziót méretnék, azzal ki lehetne zárni a szelepszorulást. Utána a két megmaradt lehetőség már zsebbe nyúlós, mondjuk ha tudsz kölcsönkérni egy trafót, és azzal kipróbálni, az jó. A trafók szeretnek elhalálozni, az nem vitás. Az injektorra esetleg orvosság lehet jobb benzin, és valami injektor tisztító adalék.

Kicsit lehet tágítani a határokat.

Üzemanyag ellátás/befecskendezés.

Nem árt ránézni az elektromos ellátásra (akksi, generátor, vezetékezés).

Nekem is volt ilyenem egyszer, 3-as henger, aztán az összesben.

Akksi csere (mert már kaki volt), saru csere (mert esett rajta a fesz, nem volt rendesen töltés), és azóta nem jött elő 3-5e km óta...

Prémium benzinhez nem ajánlják az injektor tisztítót, az már eleve jobban adalékolt.

Összeveszhetnek az adalékok, és azt a gumi alkatrészek bánhatják.

Szerintem elég csak a jobb benzin magában, de ahhoz is kell pár ezer km.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Boldog Új Évet mindenkinek!

Úgy néz ki hogy meghalt az ablaktörlő karom, mert múltkor màr írtam hogy nem mos ablakot ha magam fele húzom.

Ma minden àt lett nézve rajta és csak akkor mos ablakot elől is és hàtul i ha megy màr az ablaktörlő, ha csak magam fele húzom akkor nem működik.

Mi lehet a probléma? Új kar vagy csak érintkezés?

Ha új kar akkor azt lehet venni időzítőset is és jó is lesz hozzà? Mert most sajnos nem olyan van!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Boldog új évet kívánok mindenkinek!

Az lenne a kérdésem hogy van e valakinek Exide típusú akku az autójában és arról esetleg tapasztalata hogy mennyire jó vagy rossz.Olvastam róla jót hogy új technológia,nagy teljesítmény,hosszabb élettartam stb.,de rossz tesztet is találtam.Kinek mennyire vált be?(prémium vagy excell típuson gondolkozom)

Köszönöm!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Boldog új évet kívánok mindenkinek!

Az lenne a kérdésem hogy van e valakinek Exide típusú akku az autójában és arról esetleg tapasztalata hogy mennyire jó vagy rossz.Olvastam róla jót hogy új technológia,nagy teljesítmény,hosszabb élettartam stb.,de rossz tesztet is találtam.Kinek mennyire vált be?(prémium vagy excell típuson gondolkozom)

Köszönöm!

Szia! Nekem az elozo is az volt es a mostani is. Elso premium volt. Kb 5 evet birt. Hihetetlen jo volt, amig nem merult le koppra. Ettol meghalt.

A mostani excell sok csillagos novelt indito aramu. Egyszer ez is lemerult. Azota szarakodok vele. Nemtudom mas akksik hogy birjak a nullazast. Ezek rosszul. Legkozelebb GM-et veszek az biztos!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Székesfehérvár vagy környékén keresnék vmi opel fanatikust aki megállapítaná nekem hogy a hátsó csomagtér felől jövő folyamat kopogás mi lehet?!

2éve van meg a zörgés/kopogás,3x voltam futóművesnél akik tökéletesnek mondták ELEJÉT-HÁTULJÁT!legutóbb 2hónapja...kipufogót is megnézték.

Lengéscsillapító(monroe) csere 9hónapja volt(6e km),a csomagtér ajtón lévő gumiállító tekerő is állítva lett tehát nem az ajtó zörög!

Hátsó rugó nincs eltörve,gumiszelent jó!

A csomagtérből mindent kipakoltam,pótkereket kivettem de megmaradt a zörgés,kopogás!

Tehát összegezve ez egy elég nagy rejtély,amit 3 különböző futóműves se tudott megállapítani!

Ha valaki tud segíteni nagyon megköszönném.....persze nem ingyen kérem!!

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Boldog új évet kívánok mindenkinek!

Az lenne a kérdésem hogy van e valakinek Exide típusú akku az autójában és arról esetleg tapasztalata hogy mennyire jó vagy rossz.Olvastam róla jót hogy új technológia,nagy teljesítmény,hosszabb élettartam stb.,de rossz tesztet is találtam.Kinek mennyire vált be?(prémium vagy excell típuson gondolkozom)

Köszönöm!

Ugyan nem erre voltál kíváncsi, de hátha tágul kissé az érdeklődési köröd.

Nekem még a gyári aksi van benne, ez a tizedik tele, és még idén raktam rá először töltőt, azt is csak biztos ami biztos alapon, a hideg és a heti egyszeri kevés km miatt.

Egyébként a töltés is szinte idézőjelbe tehető, a robogóm ökölnyi ketyeréjét akasztottam rá kétszer vagy háromszor, "igazi" töltőm nincs is.

Igaz, itthon garázsban áll, de fűtés nincs, és legutóbb egy hét pihi után a benti -3 fok mellett (kinn akkor volt -8-10) pöccre indult.

Szóval ha már más is a gyárihoz visszatérésben gondolkodik, én is bátran merem ajánlani a GM-et, bár ki tudja, melyik matrica alatt melyik gyár milyen minősége van valójában...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Székesfehérvár vagy környékén keresnék vmi opel fanatikust aki megállapítaná nekem hogy a hátsó csomagtér felől jövő folyamat kopogás mi lehet?!

2éve van meg a zörgés/kopogás,3x voltam futóművesnél akik tökéletesnek mondták ELEJÉT-HÁTULJÁT!legutóbb 2hónapja...kipufogót is megnézték.

Lengéscsillapító(monroe) csere 9hónapja volt(6e km),a csomagtér ajtón lévő gumiállító tekerő is állítva lett tehát nem az ajtó zörög!

Hátsó rugó nincs eltörve,gumiszelent jó!

A csomagtérből mindent kipakoltam,pótkereket kivettem de megmaradt a zörgés,kopogás!

Tehát összegezve ez egy elég nagy rejtély,amit 3 különböző futóműves se tudott megállapítani!

Ha valaki tud segíteni nagyon megköszönném.....persze nem ingyen kérem!!

Köszönöm!

Szevasz!

Esetleg Caravan? Nekem a zárat kellett befújni alaposan többször is a csomagtér ajtóban (és magát a zárat is) és az egyik hátsó ajtóban is. Kalaptartód nem zörög? Nem lehetséges hogy a hátsó üléssor vagy valamelyik kárpitelem rezeg/mozog? Amikor a masinámon zörög valami, megkérem egy kedves ismerősöm hogy üljön be és menet közben nyomkodja végig a masinát (pl a belteret ha gyanús valamerre-valami). Volt hogy a csomagtartóban ült szerencsétlen és így jöttünk rá, de volt hogy én behúzott kézifékkel kettesben lassan felengedve terheltem a kocsit amíg ő kézrátétellel végignézte a motorteret hogy mi ad vibráló hangot. Két perc alatt az is meglett... Te próbáltál már ilyesmi házi-praktikát?

Megbízható szervizt tudok ajánlani privátban, vagy éppenséggel én szívesen segítek a már vázolt "kézrátételes" próbálkozással... Bár, ha tényleg futómű, akkor abban nem tudok segítségedre lenni...

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Ugyan nem erre voltál kíváncsi, de hátha tágul kissé az érdeklődési köröd.

Nekem még a gyári aksi van benne, ez a tizedik tele, és még idén raktam rá először töltőt, azt is csak biztos ami biztos alapon, a hideg és a heti egyszeri kevés km miatt.

Egyébként a töltés is szinte idézőjelbe tehető, a robogóm ökölnyi ketyeréjét akasztottam rá kétszer vagy háromszor, "igazi" töltőm nincs is.

Igaz, itthon garázsban áll, de fűtés nincs, és legutóbb egy hét pihi után a benti -3 fok mellett (kinn akkor volt -8-10) pöccre indult.

Szóval ha már más is a gyárihoz visszatérésben gondolkodik, én is bátran merem ajánlani a GM-et, bár ki tudja, melyik matrica alatt melyik gyár milyen minősége van valójában...

Szerintem sürgősen cseréld le,ha nem akarsz egy nagyobb kiadást!...nekem 12éves korában adta meg magát, csúcsforgalomban a Hungária kr.úton és vitte magával az önindítóm is.A tétel több mint 50E ft..Azt mondta a szerelőm,hogy max 6 éves korában minden képen cserélni kell,mert bármikor megadhatja magát...

Módosítva : Virgo
Link to comment
Megosztás:

Szia! Nekem az elozo is az volt es a mostani is. Elso premium volt. Kb 5 evet birt. Hihetetlen jo volt, amig nem merult le koppra. Ettol meghalt.

A mostani excell sok csillagos novelt indito aramu. Egyszer ez is lemerult. Azota szarakodok vele. Nemtudom mas akksik hogy birjak a nullazast. Ezek rosszul. Legkozelebb GM-et veszek az biztos!

Ugyan nem erre voltál kíváncsi, de hátha tágul kissé az érdeklődési köröd.

Nekem még a gyári aksi van benne, ez a tizedik tele, és még idén raktam rá először töltőt, azt is csak biztos ami biztos alapon, a hideg és a heti egyszeri kevés km miatt.

Egyébként a töltés is szinte idézőjelbe tehető, a robogóm ökölnyi ketyeréjét akasztottam rá kétszer vagy háromszor, "igazi" töltőm nincs is.

Igaz, itthon garázsban áll, de fűtés nincs, és legutóbb egy hét pihi után a benti -3 fok mellett (kinn akkor volt -8-10) pöccre indult.

Szóval ha már más is a gyárihoz visszatérésben gondolkodik, én is bátran merem ajánlani a GM-et, bár ki tudja, melyik matrica alatt melyik gyár milyen minősége van valójában...

Szerintem sürgősen cseréld le,ha nem akarsz egy nagyobb kiadást!...nekem 12éves korában adta meg magát, csúcsforgalomban a Hungária kr.úton és vitte magával az önindítóm is.A tétel több mint 50E ft..Azt mondta a szerelőm,hogy max 6 éves korában minden képen cserélni kell,mert bármikor megadhatja magát...

Köszönöm a válaszokat.

Az enyém 8 éves GM és most kezdett el gyengélkedni a hidegben.Jelenleg töltöm még lehet hogy bírja majd.Ezért kezdtem el böngészni az akku piacot és tűnt fel az Exide,de én is a gyári pártján vagyok és ha kell valszeg azt is veszek bár valóban nem tudni ki gyártja.De ha legalább 8 évet az is kibír,akkor nekem mindegy.

És hogy még jobban táguljon az érdeklődési köröm - nemsokára első féktárcsákat is vennem kell.Pl.a Cromaxnál legalább 10 fajtát árulnak.Melyik márka megbízható a gyárin kívül?Visszaolvasva itt a Brembo-ról hallottam a legtöbb rosszat.

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat.

Az enyém 8 éves GM és most kezdett el gyengélkedni a hidegben.Jelenleg töltöm még lehet hogy bírja majd.Ezért kezdtem el böngészni az akku piacot és tűnt fel az Exide,de én is a gyári pártján vagyok és ha kell valszeg azt is veszek bár valóban nem tudni ki gyártja.De ha legalább 8 évet az is kibír,akkor nekem mindegy.

És hogy még jobban táguljon az érdeklődési köröm - nemsokára első féktárcsákat is vennem kell.Pl.a Cromaxnál legalább 10 fajtát árulnak.Melyik márka megbízható a gyárin kívül?Visszaolvasva itt a Brembo-ról hallottam a legtöbb rosszat.

üdv.

Én a Bosch betét+tárcsát vettem, nem ajánlom.

személyes tapasztalatom korábbi kocsimnál a Textar tárcsa+betét.

én nem keverem a márkákat, ha a betét textar akkor a tárcsa is legyen textar, vagy amit kinéztél.

Link to comment
Megosztás:

Felkészült akku kereskedésben rá tudnak mérni az akksira, hogy csereérett-e már.

Nekem azt tatanácsolták, hogy tél előtt, és tavasszal érdemes feltölteni, mert egy autó sem tölt rendesen. Legalábbis az nem ugyanaz, mint amikor külső töltővel feltöltöd. Így lehet meghosszabbítani az élettartamát. Egy haldokló akksi valóban nem játék...

Én most bannert vettem. Néztem a GM-et is, de árban nem tetszett. Állítólag amit boltban veszel, már nem bír annyit, mint amit a gyárban tesznek bele. Nem emlékszem pontosan, de talán árban több mint a duplája lett volna a bannernak, de nem gondolom, hogy annyival többet ki is bír. Ha igen, akkor is jobb nekem kétszer feleannyit kiadni, mint egyszer egy nagyobb összeget :)

Link to comment
Megosztás:

Felkészült akku kereskedésben rá tudnak mérni az akksira, hogy csereérett-e már.

Nekem azt tatanácsolták, hogy tél előtt, és tavasszal érdemes feltölteni, mert egy autó sem tölt rendesen. Legalábbis az nem ugyanaz, mint amikor külső töltővel feltöltöd. Így lehet meghosszabbítani az élettartamát. Egy haldokló akksi valóban nem játék...

Én most bannert vettem. Néztem a GM-et is, de árban nem tetszett. Állítólag amit boltban veszel, már nem bír annyit, mint amit a gyárban tesznek bele. Nem emlékszem pontosan, de talán árban több mint a duplája lett volna a bannernak, de nem gondolom, hogy annyival többet ki is bír. Ha igen, akkor is jobb nekem kétszer feleannyit kiadni, mint egyszer egy nagyobb összeget :)

Nem tudom hol nézted az árakat, a Csergőnél 24e ért van 50 Ah-ás GM, és 17-ért 44-es Motorcraft, ami ugyanaz, csak más a matrica rajta.
Link to comment
Megosztás:

Nem tudom hol nézted az árakat, a Csergőnél 24e ért van 50 Ah-ás GM, és 17-ért 44-es Motorcraft, ami ugyanaz, csak más a matrica rajta.

http://ajanlatok.spar.hu/akcios_ujsag/interspar-akcios-ujsag-20150102-20150107/641/1

Én Varta Black Dynamicot vettem tavaly talán 18e-ért, igaz 55Ah-t. De van itt 45Ah-s ami elég bőven a G-ba, ha benzines... (14e)

Amikor eladtam a kocsit, azt a corsa 2006/06-os akksijával adtam el. Háát átforgatta, de beindult. :) A Corsa meg megkapta ezt, éppen csak belefért. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Boldog új évet kívánok mindenkinek!

Az lenne a kérdésem hogy van e valakinek Exide típusú akku az autójában és arról esetleg tapasztalata hogy mennyire jó vagy rossz.Olvastam róla jót hogy új technológia,nagy teljesítmény,hosszabb élettartam stb.,de rossz tesztet is találtam.Kinek mennyire vált be?(prémium vagy excell típuson gondolkozom)

Köszönöm!

Ha esetleg spórolni akarnál és nem prémium kategóriával szemezel, akkor én merem ajánlani ami nálam benne van. Magyar gyártás, 12-3ezer körül van az 55Ah-s.

http://www.argep.hu/trend/ELEC/Electric-power-55ah.html

Link to comment
Megosztás:

Ha esetleg spórolni akarnál és nem prémium kategóriával szemezel, akkor én merem ajánlani ami nálam benne van. Magyar gyártás, 12-3ezer körül van az 55Ah-s.

http://www.argep.hu/trend/ELEC/Electric-power-55ah.html

Üdv!

Nekem is pont ilyen van az 1.7 td g astrámba!

Már ezzel vettem!

Látszólag nem egy mai darab, de most a -12-ben is indult az autó rendesen! Nehezebben ugyan de gond nélkül!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Mindenkinek B.U.E.K!!

Segítséget szeretnék kérni a probléma megoldására!

Van egy G Astram és 2 hete cseréltem le a fagyállót és elkezdet fogyni ma takarítottam és a szőnyeg kivétele után észrevettem hogy vizes a padló. Érzödik a fagyálló szaga is és meg nyaltam ahogy meg fogtam és édes így tuti fagy álló!!!

És hogy kerül oda vagy honnan mert folyhat mert nézegettem a zseblámpával és nem látszik! Találkoztatok e ilyen problémával és ha tudtok segítsetek már !

Köszi előre is

udv Csaba

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sürgősen cseréld le,ha nem akarsz egy nagyobb kiadást!...nekem 12éves korában adta meg magát, csúcsforgalomban a Hungária kr.úton és vitte magával az önindítóm is.A tétel több mint 50E ft..Azt mondta a szerelőm,hogy max 6 éves korában minden képen cserélni kell,mert bármikor megadhatja magát...

Eredetileg az elmúlt évre terveztem a cserét, de sajnáltam volna ilyen hibátlanul működő aksit enyészetbe küldeni.

Amikor a robogóba vettem akkumulátort (Lestiéknél), megemlítettem a szakinak az Astra korát is, és bár elvileg érdeke lenne rábeszélnie idő előtti cserére, mégsem tette, sőt tőle is 12 évet kibíró GM példányokról hallottam.

Még csak azt se mondta, vigyem el hozzájuk megnézetni, de nyár elején a vizsga előtti felkészítés során majd erre is sort kerítek.

Ha teljesen megnyugtató eredményt kapok, akkor alighanem nekimegyek még egy évnek, de utána megint ellenőriztetni fogom mindenképpen.

Az önindító kinyírását nem igazán értem, de persze elhiszem, hogy nálad összefüggött a két dolog, viszont rákeresve, mit okozhat egy elhalálozott aksi, nem igazán találtam semmi komolyat, inkább csak olyasmit, hogy mi veszélyes az akkumulátorra.

Szóval a jövőben már nem tervezem az "öreget" "gondozásmentesen" üzemeltetni, de hibátlan működés közben kidobni se szeretném.

Link to comment
Megosztás:

Végre rászántam magam a termosztát cserére (Z14XE), ebben a nagy hidegben már a 80-at sem igazán akarta elérni a hőfok mutató. Előtte csak annyi volt a tünet, hogy alacsony terhelésen, vagy hosszú motorfék után 80 alá is benézett a mutató (nyitva ragadt a termosztát). Mivel nyáron vettem a kocsit, nem igazán tűnt fel, hogy nem oké, pedig már biztos vásárláskor is szar volt.

A legnagyobb szívás a nagy vastag vízcső leszedése volt, egyszerűen nem fértem hozzá a bilincshez, úgyhogy inkább leszedtem a hűtő felől és a termosztáttal együtt kiemeltem. :) Utána már meg tudtam fogni a bilincset is és egy kis erőlködés után lejött a cső. Brutál vízkő lerakódás volt a termosztát és a cső csatlakozásánál. A termosztát úgy néztem, hogy még a gyári volt, mert 2003 januárinak volt jelölve. Most is gyári került bele. A vastag csövet letakarítottam amennyire tudtam, aztán minden vissza. Nem engedtem le teljesen a hűtővízet, csak olyan 3.5-4 litert, 2 L új gyári fagyállóval meg desztillált vízzel töltöttem föl, de még kell bele töltenem deszt. vízet, a próba kör után légtelenítette magát a rendszer aztán lement a vízszint. A jó hír, hogy stabilan áll a 80 és 90 között félútnál picit feljebb a mutató hegyről lefelé jövet is, meg városi 50-es tempónál is! Úgyhogy siker volt az első termosztát cserém. :)

Hogy jobban hozzáférjek a csövekhez kicsit még bontottam :) Légszűrőház, meg a fojtószelep házhoz vezető csövek le. Kipucoltam a szelepfedélből jövő vastagabb csövet is, tele volt majonéz szerű trutyival, bár a nyáron már takarítottam azt a környéket. A fojtószelep viszont nem lett koszos egyelőre.

Biztos közrejátszott a rossz termosztát is, hogy ennyi cucc lerakódott abban a csőben, majd pár hónap múlva újra megnézem.

Módosítva : vsz
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.