Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sztem azt nem forgatod meg, eléggé szorul ahhoz h elég legyen csak visszatolni is. koszt én se zárom ki de annak kisebb esélyt adnék, ha nem volt a kupak lefel szedegetve akkor nem kéne benne lennie.

Másik autón nekem elég volt ez a dugattyú játék. Annyit lehet még,(opelnél nem emlékszem de sztem hasonló), hogy ha van rajta gumiharang azt le, picit rálépni a fékre, hogy csak pár milit jöjjön ki, letörölni és fékolajjal bekenni és úgy visszatolni a dugattyút.

Forgatva visszatolni a hátsó tárcsafék dugattyúját kell. Az elsőket csak simán kalapácsnyéllel, esetleg egy nagyobb csavarhúzóval lehet.

Sok rétű lehet a probléma. Első körön nézd meg a fékbetétek vastagságát. Ha már túl vékonyak akkor a dugattyú (szemmel nem látod) keresztben megfeszül és ezért nem megy vissza alapra. Másodszor ez a rendszer úszónyerges, meg kellene nézni, hogy a úszónyereg pályája nincs e összerohadva. Egy kis felületkezelés után (a betéteket is meg kell tisztítani a fém részét) vékonyan bekenni zsírral. Esetleg a úszónyereg két tengelye van berohadva. Szintén takarítás és egy kis zsírt neki (ide csakis is szilikonos a gumi alkatrészek miatt). A legvégén pedig megjáratni a dugattyút. Egyébként ha leveszed a nyerget és megnézed a betétek vastagságát akkor ki lehet szűrni, hogy melyik oldal fog. Ha a bal oldali betét a vékonyabb akkor valószínűleg az úszónyeregnél kell keresni a hibát, ha a jobb akkor a dugattyúnál.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Helló!

Nekem az lenne a gondom, hogy van egy 1.6 twinportos g astra caravanom, nyáron vettem. Az autót annyira borzasztóan merevnek érzem, ami egy autópályán nagyon tuti, de egy városi és vidéki közlekedésben nagyon nem komfortos. Már-már fapados. Milyen rugókat kéne betenni, hogy lágyítsak kicsit a futóművön?

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Nekem az lenne a gondom, hogy van egy 1.6 twinportos g astra caravanom, nyáron vettem. Az autót annyira borzasztóan merevnek érzem, ami egy autópályán nagyon tuti, de egy városi és vidéki közlekedésben nagyon nem komfortos. Már-már fapados. Milyen rugókat kéne betenni, hogy lágyítsak kicsit a futóművön?

Nagyon nem egészséges hozzányúlni... Az autó alkatrészei ugyebár egy egységként vannak optimalizálva, tehát ha valamit-valahol erősítesz/gyengítesz, akkor az valahol túl sok vagy túl kevés lesz. tehát ha tovább keményíted, akkor olyan részek kapnak többletterhelést (ütéseket), amiknek az nem lesz jó. Ha gyengíted, akkor pedig más területet terhelsz túl, pl a futómű egyéb részeit, mivel azoknak kell többet kibírniuk, aztán ha a méretezésük nincs túlbecsülve, akkor jönnek a meghibásodások (kutyacsont, lengéscsillapító, tornycsapágy, szilentek stb). Sokat nem tehetsz, max kicsit puhábbra hagyod a gumit (előírásoknak megfelelve természetesen).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nagyon nem egészséges hozzányúlni... Az autó alkatrészei ugyebár egy egységként vannak optimalizálva, tehát ha valamit-valahol erősítesz/gyengítesz, akkor az valahol túl sok vagy túl kevés lesz. tehát ha tovább keményíted, akkor olyan részek kapnak többletterhelést (ütéseket), amiknek az nem lesz jó. Ha gyengíted, akkor pedig más területet terhelsz túl, pl a futómű egyéb részeit, mivel azoknak kell többet kibírniuk, aztán ha a méretezésük nincs túlbecsülve, akkor jönnek a meghibásodások (kutyacsont, lengéscsillapító, tornycsapágy, szilentek stb). Sokat nem tehetsz, max kicsit puhábbra hagyod a gumit (előírásoknak megfelelve természetesen).

Szóval akkor ez normális? Másnak is ilyen? Ne hogy már. Én elöl nem akarok semmit variálni egyenlőre, hátul akarok gyengébb rugót, ne pattogjon, dübögjön.

Link to comment
Megosztás:

Szóval akkor ez normális? Másnak is ilyen? Ne hogy már. Én elöl nem akarok semmit variálni egyenlőre, hátul akarok gyengébb rugót, ne pattogjon, dübögjön.

Nem tudom milyen az autód viselkedése, így nem merem azt írni hogy normális úgy ahogy van. Annyi viszont biztos, hogy keményebb és feszesebb mint az előző Astra-m volt (F generáció, igaz, 20 évesen még szinte minden gyári volt a futóműben, volt ideje meglágyulni), de annyira nem mint mondjuk az SX4-é (cégest nyúzok néha) de pl a Focus-é másabb az tény (egészen más a karaktere). Tehát nem olyan mint a Renault/Citroen puha futóműve, az lágyabb. Én inkább amolyan erős közepesnek nevezném, keménynek nem. Ha csak a hátuljához nyúlsz, akkor még érdekesebb viselkedésű lesz, akkor jobban billen a hátulja, instabillá válhat, én nem mernék vele nagyon kanyargós úton autózni. Továbbá ha pakolsz bele és/vagy több felnőtt beül, akkor még az is lehet, hogy belerugózik majd a karosszériába, az meg egyenesen veszélyes.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

scivok, on 19 Jan 2015 - 2:16 PM, said:scivok, on 19 Jan 2015 - 2:16 PM, said:

Szóval akkor ez normális? Másnak is ilyen? Ne hogy már. Én elöl nem akarok semmit variálni egyenlőre, hátul akarok gyengébb rugót, ne pattogjon, dübögjön.

Szerintem nem gyári lehet a rugó benne, mert a típusra nem ez jellemző. Én inkább kissé lágynak érzem. Esetleg a lengéscsillapítókat cserélhették keményebbre.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem gyári lehet a rugó benne, mert a típusra nem ez jellemző. Én inkább kissé lágynak érzem. Esetleg a lengéscsillapítókat cserélhették keményebbre.

Hát elvileg gyári benne minden, de nekem is fura. Próbálom meggyőzni magam, hogy ez így oké, de időnként csak elkezd idegesíteni. Hátsó lengéscsillapítót novemberben már kicseréltem, de semmit sem változott. Így jött hogy a rugók lehetnek csak. Nekem most állandó keresztmetszetű rugó van hátul és gondoltam kicserélem változó keresztmetszetűre. Ezzel kapcsolatos tanács érdekelne, hogy kinek milyen rugója van, esetleg cserélte már. Van keményített rugó is ez talán a utánfutózáshoz. Persze érdekel, hogy más hasonló autót is ilyennek éreztek, de eddig írtak szerint nem. :(

Anyáméknak is G astrájuk van 1.4 twinport 5 ajtós. 2007-ben én hoztam ki a márkakereskedésből, szóval tuti minden eredeti. Az is kemény, de ennyire azért nem, mivel 5 ajtós nem merném összehasonlítani egy az egyben az enyémmel.

Link to comment
Megosztás:

ÜDV. A segítségeteket kérném az alábbi tünetek megvitatásához.

Egyik napról a másikra az autó "kiskocsi villáskulcs" sárga ikonja elkezdett világítani. Az autón semmi más probléma nem jelentkezett menet közben. Az indító kulcs kivétele utáni, ismételt beindításk után kb. 2-3 perc múlva -csak ha megyek vele, és nem megyek 90 km/h felé elalszik a kis ikon. Ha újra 90 felé megyek ismét felvillan és mindaddig úgy is marad amíg ismét le nem állítom az autót ki nem veszem a kulcsot újra nem indítót és megyek vele 2-3 percig 90 alatt. Érdekes ugye...????

Ha nagyon kellene még tüneteket mjondanom hozzá , hát néha észreveszem h az autó alapjárata ingadozik egy kicsit, de csak akkor ha a sárga ikon éppen világít. Jelenleg szakinál van az autó viszont 1 hét után sem tudja mi a probléma. Feltette hibakód olvasóra, azt mondta tárolt hibája nincs. ..

Esetleg valami ötletetek lenne?? valakinek volt már hasonló problémája?? vagy esetleg h merre induljak el mi okozhat ilyen problémát, vagy mi segíthet a hiba feltárásában???

Opel ASTRA G 1.2 z12xe 2001

Módosítva : Pippo
Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem gyári lehet a rugó benne, mert a típusra nem ez jellemző. Én inkább kissé lágynak érzem. Esetleg a lengéscsillapítókat cserélhették keményebbre.

Az enyém, na az kemény! Átlósan felhajtva a kapubejárón, az ívbelső hátsó kerék elemelkedik a levegőbe! Igaz gewindém van és toronymerevítőm... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma belefutottam egy olyan gondba, hogy indultam volna autóval, bepattintottam rádió fejegységet, be is kapcsolt, szólt minden, szépen ráadtam gyújtást, kicsit nyögve nyelve indult (akksi kezd behalni) de beindult, és ezzel egyidőben a rádió megpurcant, mintha kikapcsoltam volna, se kép se hang.

Létezik vmelyik biztosíték adta meg magát? Nézegettem bizt. tábla kiosztást, amiben szerepelt a rádió vagy a cd changer, az a 19, 21 és 34-es biztik. Ezeket meglesem holnap, hátha, vagy ennél nagyobb lehet a gond? Találkozott vki hasonlóval?

Az autó amúgy indult, meg minden más is működött csak a rádió szűnt meg létezni.

Előre is kösz

Link to comment
Megosztás:

Tegyél be két zsák cementet a csomagtartóba :omg:

Ha van benne valami teher, akkor is pattogósnak tűnik?

Két zsák cement még nem volt benne. :) Bár ezt már egy szerelő is javasolta, hogy járjak úgy. No comment....

Megpakolva, 4 emberrel valóban jobb, pattogni nem pattog, de akkor is elég keménynek érzem és dübög. Persze ez lehet mind az én hülyeségem...

Link to comment
Megosztás:

Ööö, azt nem... gondolom ki kellene szedni magát a rádiót.... az viszont nem tudom, hogy kell... mármint hol vannak a rögzítői, hogy férek hozzá, stb....

Esetleg erre nincs vmi howto, akár képekkel? :)

Am köszi, erre nem is gondoltam.

A rádió hátuljában lévő biztit is megsasoltad?

Link to comment
Megosztás:

Ööö, azt nem... gondolom ki kellene szedni magát a rádiót.... az viszont nem tudom, hogy kell... mármint hol vannak a rögzítői, hogy férek hozzá, stb....

Esetleg erre nincs vmi howto, akár képekkel? :)

Am köszi, erre nem is gondoltam.

Ha gyári a rádiód akkor itt egy leírás hogy hogyan is lehet kiszedni :) De valamelyik topicban azt hiszem volt szó is róla hogy hogyan működik a kiszedés, négy szöggel is lehet, én pl CO hegesztéshez használt pálcát hajtottam meg, az pont illett bele és tökéletesen ki tudtam húzni :) Természetesen ha gyáriról van szó. Ha nem akkor a fejegység kézikönyve írja hogy is kell, és adnak is hozzá kiszedőt.

http://carradio.5mp.eu/web.php?a=carradio&o=3h2ABzYnoz

Módosítva : ftamas0201
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék még egy kulcsot csináltatni az autómhoz(G Astra Caravan 1.4 16V z14xe) mert csak egy van hozzá.

Kérdeztem Opel szervízben mennyi lenne, 35e ft, de nem tudom az immo kódját meg a kulcs kódját így plussz 15e lenne. Azt mondta az emberke hogy a kulcs meg immo kód kellhet még, ha esetleg lessz vmikor vmi elektromos gond az autóval. Viszont máshonnan meg azt hallottam, hogy ez kamu. Tehát alváz meg motorszám alapján lehetne csináltatni hozzá távirányítós kulcsot mondjuk 35ezer ftért? Vagy megy ez olcsóbban is?Cseréltem már akkumulátort ott nem volt semmi ilyen gondom.

Erre mi a véleményetek?

Másik dolog: A jelenlegi távirányítós kulcs belsejében le van törve a kis műanyag ami tartja az elemet a helyén, ezért mozog és sokszor nem működik a távirányító része. Ki lehet cserélni a kulcs belsejében a tartó műanyag részt?

Köszi előre is a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék még egy kulcsot csináltatni az autómhoz(G Astra Caravan 1.4 16V z14xe) mert csak egy van hozzá.

Kérdeztem Opel szervízben mennyi lenne, 35e ft, de nem tudom az immo kódját meg a kulcs kódját így plussz 15e lenne. Azt mondta az emberke hogy a kulcs meg immo kód kellhet még, ha esetleg lessz vmikor vmi elektromos gond az autóval. Viszont máshonnan meg azt hallottam, hogy ez kamu. Tehát alváz meg motorszám alapján lehetne csináltatni hozzá távirányítós kulcsot mondjuk 35ezer ftért? Vagy megy ez olcsóbban is?Cseréltem már akkumulátort ott nem volt semmi ilyen gondom.

Erre mi a véleményetek?

Másik dolog: A jelenlegi távirányítós kulcs belsejében le van törve a kis műanyag ami tartja az elemet a helyén, ezért mozog és sokszor nem működik a távirányító része. Ki lehet cserélni a kulcs belsejében a tartó műanyag részt?

Köszi előre is a segítséget.

http://www.ebay.com/itm/Opel-Astra-G-Zafira-A-housing-cover-key-incl-Batteries-OPC-/371194786107?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item566ceef13b

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék még egy kulcsot csináltatni az autómhoz(G Astra Caravan 1.4 16V z14xe) mert csak egy van hozzá.

Kérdeztem Opel szervízben mennyi lenne, 35e ft, de nem tudom az immo kódját meg a kulcs kódját így plussz 15e lenne. Azt mondta az emberke hogy a kulcs meg immo kód kellhet még, ha esetleg lessz vmikor vmi elektromos gond az autóval. Viszont máshonnan meg azt hallottam, hogy ez kamu. Tehát alváz meg motorszám alapján lehetne csináltatni hozzá távirányítós kulcsot mondjuk 35ezer ftért? Vagy megy ez olcsóbban is?Cseréltem már akkumulátort ott nem volt semmi ilyen gondom.

Erre mi a véleményetek?

Másik dolog: A jelenlegi távirányítós kulcs belsejében le van törve a kis műanyag ami tartja az elemet a helyén, ezért mozog és sokszor nem működik a távirányító része. Ki lehet cserélni a kulcs belsejében a tartó műanyag részt?

Köszi előre is a segítséget.

Én utánaszámoltam, hogy ha nem szervizből rendelném a kulcsot akkor mennyibe kerülne.

35Eft-nál megálltam, nem számoltam tovább.

Akku cseréhez nem kell a kód, de előfordulhat olyan gond amihez viszont igen.

Link to comment
Megosztás:

A mutató olyankor hol áll?Tavaly télen még felment nekem 90 fok fölé egy picivel majd onnan vissza kb.87-88 ig,ott stabilan állt,nem ment lejjebb

Most úgy 85 fokig megy utána vissza 80-ig,majd ezek között ingázik, meg a bemelegedés is hosszabb lett úgyhogy jövő héten termosztát csere <_<

Hát nem cseréltem ki!mert kipróbáltam ugyanazon kűlső hőmérséklet mellett(+3,5-4fok)fűtés nélkűl és teljesen feltekert fűtéssel hidegindítás után ugyanazon az úton hogyan melegszik.

Fűtés nélkül 2,5km után mozdult meg a mutató,teljes fűtéssel viszont kellett 5km :smartass:

De a 90fokot nem éri el,előbb nyit a termosztát kb.85foknál(92 helyett),az üzemi hőfok 85 körúl alakul,visszahűlni 80-82-ig hűl terhelés csökkenéskor <_<onnan visszaáll 85-re megint

Fűtés van rendesen,elég hamar nyomja a meleget,így a cserét még nem látom indokoltnak

Link to comment
Megosztás:

Hát nem cseréltem ki!mert kipróbáltam ugyanazon kűlső hőmérséklet mellett(+3,5-4fok)fűtés nélkűl és teljesen feltekert fűtéssel hidegindítás után ugyanazon az úton hogyan melegszik.

Fűtés nélkül 2,5km után mozdult meg a mutató,teljes fűtéssel viszont kellett 5km :smartass:

De a 90fokot nem éri el,előbb nyit a termosztát kb.85foknál(92 helyett),az üzemi hőfok 85 körúl alakul,visszahűlni 80-82-ig hűl terhelés csökkenéskor <_<onnan visszaáll 85-re megint

Fűtés van rendesen,elég hamar nyomja a meleget,így a cserét még nem látom indokoltnak

Nekem is pont ugyanígy alakul a helyzet, teljesen így mutatkoznak a hőfokok nálam is, én sem tartom indokoltnak a cserét :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.