Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Köszi az aksi tippeket :). Mekkora kapacitású a gyárilag szerelt aksi ? Érdemes és befér nagyobb?

én nagyobbat veszek (60Ah) majd az előírtnál, igaz nálam van mélyláda+erősítő és most már az összes hangszóró is bent a helyén,

így biztos kell a fejegységnek is a stabil feszkó :D

és nem mellesleg most már hátul is elektromosak az ablakok és megy a komfort zárásra felfelé 2 ablak általában.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv olyan problémám lenne hogy indtanám az autót de semmi müszerfalon minden rendben kigyul de az autó nem indul viszont tolásra indul de ez ugyebár nem megoldás valamint lenne még egy kis gondom 1 hónapja volt olajcsere 10w 40 gm lett beletöltve és felülről valahonnan szivárog talán a szelepfedéltől az a kérdés eddig mért nem szivárgott a régi olajal opel astra g 14 16v 98.

Annyit még hozzátennék hogy volt már igy de másnap indit rendesen.

Módosítva : freedom
Link to comment
Megosztás:

Üdv olyan problémám lenne hogy indtanám az autót de semmi müszerfalon minden rendben kigyul de az autó nem indul viszont tolásra indul de ez ugyebár nem megoldás valamint lenne még egy kis gondom 1 hónapja volt olajcsere 10w 40 gm lett beletöltve és felülről valahonnan szivárog talán a szelepfedéltől az a kérdés eddig mért nem szivárgott a régi olajal opel astra g 14 16v 98.

Annyit még hozzátennék hogy volt már igy de másnap indit rendesen.

Akkud? Nem fenékzárlatos? Olajbetöltő sapka jó?

Ha jó a sapka akkot szelepfedél tömités, eddig bírta. Nem feltétlen függ össze az olajcserélve. Talán még a szintet nézd meg, h nem e magas.

Link to comment
Megosztás:

Akkud? Nem fenékzárlatos? Olajbetöltő sapka jó?

Ha jó a sapka akkot szelepfedél tömités, eddig bírta. Nem feltétlen függ össze az olajcserélve. Talán még a szintet nézd meg, h nem e magas.

aku rendben másnap reggel tökéletesen indit olajsapkám egyszer lelazult akkor jött ki olaj de azóta uj tömités lett bele téve olaj maxig van

Most próbáltam inditani indult egyből.Lehet valami melegedésből adődik a probléma?

Módosítva : freedom
Link to comment
Megosztás:

Helló! Szeretném a segítségeteket kérni. A problémám a következő: Astra xe14xe mikor benyomtam a kuplungot leesett a fordulatszám és a kocsi leállt. Kicseréltem az alapjárati motort de nem az volt a baja hanem egy vákumcső volt elrepedve azt kicserélve a probléma megszünt. Viszont most megint csinálj, az egr szelepet levakitottam, a gyertya és a benzinszűrő is uj. Van mikor tökéletesen müküdik a kocsi de vab mikor a fordulatszám alapjáraton 500-1500 között mozog utánna pedig leáll. De van mikor 800 körül beáll és szépen jár a motorm. Ezt nem mindig csinálja. Válaszaitokat elöre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok

valahol láttam komplett tető kárpitot tizenezrekért aminek nagyon megorultem mert enyem log mint a.... toke

Kerdesem hogy menyire egyszeru hazilag kicserelni?

Nekem is lóg

Kombim van találtam 10000-ért de először kárpitostól kérek ajánlatot, szerintem te is tedd ezt, hátha

Nekem a szövetragasztása engedett el

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok

valahol láttam komplett tető kárpitot tizenezrekért aminek nagyon megorultem mert enyem log mint a.... toke

Kerdesem hogy menyire egyszeru hazilag kicserelni?

Nem bonyolult, csak beletelik egy kis időbe. Minden sz@rt le kell szedni (kapaszkodok, oszlop burkolatok stb.) és a csomagtartó felöl kihúzni. Ha csak annyi a baja, hogy lóg, ami a sok pára vagy nedves takarítás eredménye, akkor felesleges új kárpitit venni. Vagy elviszedegy kárpitoshoz és Ő visszaragasztja, vagy megteszed Te, ha van elég türelmed és kézügyességed.

Sziasztok!

Melyik biztit,relét kell kivenni ,h ne induljon a verda?...

PL. ac pumpa relé.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Sofőrajtó nyikorog, inkább nyekereg... Bezsíroztam a pántokat, meg azt anyelvet ami bemegy az ajtóba de ugyanaz! Ez milehet? Csak arra a dologra tudok gondolni amibe bemegy a nyelv. Szedjem ki az ajtóból és azt zsírozzam be? Köszi

Gondolom az a nyelv, az ajtó határoló akar lenni. :) Ha "sima " gépzsírt kentél rá az lehet, hogy kevés lesz. Valami olajzó, vagy zsirzó spray kellene amivel meg lehet kínálni rendesen. Vagy kiszeded és úgy a hagyományos zsír is jó lesz + még szemrevételezni is tudod, hogy nincs e elkopva.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni Opel Astra G Classic 1.4 benzines gépjárművel kapcsolatban.

A kérdésem pedig az lenne, hogy mennyire normális az a jelenség, hogy hidegindítás után a szivattyú a hűtőfolyadék kiegyenlítőtartályba már egyből nyomja a folyadékot? Ennek nem csak pár perc eltelte után kellene megindulnia, mikor már melegedett kicsit a motor?

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni Opel Astra G Classic 1.4 benzines gépjárművel kapcsolatban

A kérdésem pedig az lenne, hogy mennyire normális az a jelenség, hogy hidegindítás után a szivattyú a hűtőfolyadék kiegyenlítőtartályba már egyből nyomja a folyadékot? Ennek nem csak pár perc eltelte után kellene megindulnia, mikor már melegedett kicsit a motor?

Köszönöm a segítséget.

Ez így tökéletes.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Segítségeteket szeretném kérni, hogy x14xe motorkódú benzines astrába, érezhetően kevés levegő érkezik be, (szerintem a pollenszűrő cserére szorul ) most lett vásárolva a gépjármű és gondolom sok benne a kosz stb...

A ventillátort felkapcsolom 2-3asba, akkor esetleg valamivel érezhetőbb hogy jön valami, de nem az igazi, másik g astrába ilyen fokozatnál jobban lehet érezni és párásodnak oldalt az ablakok elől illetve a szélvédő is valamennyire. Tudnátok segíteni hogy mégis mi lehet a probléma vagy szerintetek egy pollenszűrő csere orvosolná a problémát? Esetleg más ilyen szűrő van még az astrába ami szabályozná a levegő mennyiség beáramlását ?

köszi segítségeteket előre is.

Szeva!

Én kettő évente cseréltetem a pollenszűrőt. Van elegendő levegő, és ez segít a párásodás ellen is.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Ma voltam műszakin, és környezetvédelmi mérésnél gondok adódtak. Emelt fordulaton magas a CO. Menetem vele egy kört "kikormolni", de semmit nem változott. A rendeleti érték 0,2 -t ír, és nálam ezt meghaladta, úgy rémlik hogy 0,4-ig is felment. A szaki azt mondja hogy katalizátor csere....

Katalizátoron kívül lehet más pl lambda szonda? 104 ezer km van a kocsiban. 3 hónapja lett gyertya, levegőszűrő, 0W40 Mobil 1 ESP cserélve. Ha katalizátort kell cserélni, jó az univerzális is, mert a bontott 45-65 ezer Ft?

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

Én is évente cserélem, ilyennel nem érdemes játszani, több lehet a kár mint a haszon.

Én nem cserélem évente, és ezzel a futásteljesítménnyel nem is lenne értelme, de érdekel, miben és milyen meghibásodást idézhet elő, ha elhanyagolja az ember?

Bevallom, nem vagyok jártas a szellőző rendszer rejtelmeiben, eddig abban a tudatban voltam, hogy "csak" egészségvédő szerepe van, tehát az elodázott csere max. a szellőzés hatékonyságát csökkenti a lassú eltömődés miatt, meghibásodást nem okoz semmiben.

Link to comment
Megosztás:

Én nem cserélem évente, és ezzel a futásteljesítménnyel nem is lenne értelme, de érdekel, miben és milyen meghibásodást idézhet elő, ha elhanyagolja az ember?

Bevallom, nem vagyok jártas a szellőző rendszer rejtelmeiben, eddig abban a tudatban voltam, hogy "csak" egészségvédő szerepe van, tehát az elodázott csere max. a szellőzés hatékonyságát csökkenti a lassú eltömődés miatt, meghibásodást nem okoz semmiben.

Meghibásodást az autó működésében nem okoz. Sokkal inkább az utasokéban. Mindenféle gombák meg tudnak rajta telepedni, azért érdemes évente, vagy akár gyakrabban cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Én is évente cserélem, ilyennel nem érdemes játszani, több lehet a kár mint a haszon.

Sziasztok!

delphi rendszerem van, levettem a kesztyűtartót, a 3 csavart ami rögzíti a fedelet, ki is jött a pollenszűrő de az újat nem tudtam berakni :-( addíg nyektettem míg eltört a szűrő vezetője. Olyan hülyén van megoldva, meg kell hajtani hogy be tudjam tenni, de ottbent elakadt valamibe.

Holnap veszek egy újat, van ötletetek hogy lehet berakni könnyen? Vegyem le a ventillátor fedelet vagy miaz?

Addíg tudok menni vele ha nem használom a ventillátort?

Nincs esetleg valaki tapolcán aki szerelt már ilyet? Olvastam a leírásban hogy valami vékony lemezdarabot vagy drótot rakjak be mögé, de hogyan?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.