Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok.

Hétvégén kicseréltem a hidrotokeket az automban,mert állítólag azért kopogott hidegen nagyon! Nos miután kicseréltem, semmi nem változott,maradt ugyanaz a traktor hangja... Valaki találkozott már ilyen jellegű problémával?  Ina tokeket raktam bele,a vez.tengelyek nem kopottak,az olajat nem eszi,5w-40 van benne és az is volt... Állítólag a leomlom van elrepedve,de nem hinném.... Z18xe

Link to comment
Megosztás:

A kopogás nálam is megvan, (Castrol 5W-40, dexos2, kb. 5.000 km futott). Első indításnál reggel 1-5 percig!, amíg a vízhőfok mutató meg nem mozdul, majd utána

mint a doxa" jár, mintha mi sem történt volna. Érdekes módon kb. 1 hónapja jött elő, de nem minden nap jelentkezik. Van, hogy 2-3 napig semmi, pl. ma sem.

Van olyan is, délután 4-kor (munka után haza, addig állt az autó) szintén csattog 1-2 percig, bár ez nagyon ritkán fordul elő szerencsére.

 Számomra is érthetetlen, hiszen az olaj az előírásnak megfelelő, és elvileg még nem kellene cserélni (life).

?

 

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel nem indult az autóm...

Akksi, mivel meg se nyikkant semmi, még a központi zár se. Tegnap még mentem vele egy rövidebb távot, így gyakorlatilag 1 éjszaka alatt merült le. Az akksi szerintem még garanciális 1,5 éves Banner Powerbull 44Ah.

A riasztóm se volt bekapcsolva, mivel az is rosszalkodott mostanában, indokolatlanul beriasztott. Bár most így újragondolva lehet, hogy az alacsony feszültséget jelezte?! Kikapcsolt riasztó gondolom nem fogyaszt (annyit)...

Este felnyomom töltőre, de 3 hét múlva Balaton, 2 hét múlva szintén egy nagyobb út, jó lenne úgy elindulni, hogy vissza is tudok jönni...

Mit nézzek meg?? Mitől tud merülni? Kesztyűtartó világítás, csomagtér világítás, belső világítás. Ezeket megnézem, ha lesz  töltött akksi a kocsiban. Mi lehet még? Most volt vezérlés csere, el lehetett ott valamit rontani elektromos szempontból? A generátor körül... 

Bár gondolom, ha járó motornál van 14V, akkor nem onnan van a gond...

Ha a riasztónak kihúzom a tápcsatlakozóját, akkor azt is ki tudom zárni. Annak egyébként papírok szerint pár mA a felvétele, persze gondolom, ha jól működik...

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

Autórádió volt cserélve mostanában, de azt egyrészt szakműhely szerelte be, másrészt szerintem nem gyanús, nem felejt, illetve ha kihúzom a kulcsot kikapcsol, nem úgy, mint a gyári. Teljesen jól működik, mellesleg éjszakára felviszem az előlapot...

Nyugalmi áramfelvételt hogy tudok mérni? És mennyi az az érték, ami gyanús?

Link to comment
Megosztás:

19 perce, outsider írta:

Autórádió volt cserélve mostanában, de azt egyrészt szakműhely szerelte be, másrészt szerintem nem gyanús, nem felejt, illetve ha kihúzom a kulcsot kikapcsol, nem úgy, mint a gyári. Teljesen jól működik, mellesleg éjszakára felviszem az előlapot...

Nyugalmi áramfelvételt hogy tudok mérni? És mennyi az az érték, ami gyanús?

Az akku + ról vedd le a sarut, és iktasd be közé a multimétert. Így megtudod mérni miután nyugalmi állapotba kerül minden (kb 30 perc) hogy mennyi a nyugalmi áramfelvétel. A Multititmer 30 perc után lekapcsolja a belsőtér, csomagtartó stb világítást nem hinném hogy az merítené le.

Nem lepődnék meg rajta hogy csak simán rossz az akkud. Nekem is ez a márka volt igaz más kategóriájú járműben 1,5 év után kuka, nem indított. Csak sajna nekem már akkor nem volt garanciális.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma reggel, mikor indítottam az autót elkezdett 1800 körül pörögni. Kétszer-háromszor leállítottam és újraindítottam és helyreállt az alapjárat. Viszont (mintha a középkonzol felől hallottam volna) valami indításkor pár másodpercre úgy zúgott, mint valami pici villanymotor. Kiértem a munkahelyemre, addigra tökéletes volt az alapjárat, de leállításkor megint hallottam azt a zúgó hangot. (Olyan hang, mint amikor a CD léjátszóból kiadatom a lemezt, de az be sem volt kapcsolva. Munkába menet az előlapot sem teszem bele.) Azóta többször is próbáltam indítani és leállítani, de megszűnt a jelenség. Látszólag tökéletes a gép. Évek alatt ezt a hangot még sosem hallottam. És bár lehet, hogy a motortérből jött, én megesküdnék rá, hogy a középkonzol mögül hallottam. Mi a csuda tud ilyen hangot adni? 

2004. 01. Astra G Z14XE lépcsőshátú

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, outsider írta:

Ácsi! Jól gondolom, hogy a kesztyűtartó világítást a bal oldali kesztyűtartó kengyel kapcsolja ki?

Mert nekem az enrmég tört ki, pár napja meg kitörtem a csonkját is...

Ez (mondjuk ez a bal oldali):

 

Jól gondolod! :)
Banner akksival nekem pont jó tapasztalatom van, az F Astrában 6 évig bírta, de szorosan összefügg az élettartama a generátor állapotával.

Link to comment
Megosztás:

9 perce, ufonauta írta:

Azóta többször is próbáltam indítani és leállítani, de megszűnt a jelenség. Látszólag tökéletes a gép. Évek alatt ezt a hangot még sosem hallottam. És bár lehet, hogy a motortérből jött, én megesküdnék rá, hogy a középkonzol mögül hallottam. Mi a csuda tud ilyen hangot adni? 

2004. 01. Astra G Z14XE lépcsőshátú

Zsalu mozgató motor?

Link to comment
Megosztás:

14 perce, Krajcso írta:

Jól gondolod! :)
Banner akksival nekem pont jó tapasztalatom van, az F Astrában 6 évig bírta, de szorosan összefügg az élettartama a generátor állapotával.

Én mondjuk töltöm az akksit tél előtt illletve utána is, az kereskedő javaslatára...

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Zolika77 írta:

Most pl Eneos,de előtte Kroon-oil volt végig, F.lali,nekem csak addig ameddig 1000RPM felett jár a motor a dusitas miatt. De nagyon gyanúsan olyan mintha vissza folyna az olaj...

Igen, olyan mintha a "hideg" olaj nem jutna fel a hidrotőkékhez. Ahogy "megtörik az olaj" minden ok. Nem értem, hogy miért nem elég az 5W viszkozitás. Az olajat nem eszi, a szint a középjel fölött van (kb 3/4). Kíváncsi vagyok az olajguruk véleményére.

 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, flali írta:

Igen, olyan mintha a "hideg" olaj nem jutna fel a hidrotőkékhez. Ahogy "megtörik az olaj" minden ok. Nem értem, hogy miért nem elég az 5W viszkozitás. Az olajat nem eszi, a szint a középjel fölött van (kb 3/4). Kíváncsi vagyok az olajguruk véleményére.

 

Én mindig fullon tartom a szintet...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hali!

 

Z16XE alapjárata 100-200at ingadozik,üzemmeleg állapotban. Azt gondoltam,a fojtószelep lesz a ludas,kitisztítottam,de ugyanolyan. Próbaképpen kicseréltem egy bontottra,azzal is hajszálra az a jelenség. Hibakód,egyéb rendellenesség nincs, jól megy,jól fogyaszt,stb. Merre érdemes elindulni a hibakereséssel,mi befolyásolja az alapjáratot ennél a motornál? Légtömegmérő? Vagy esetleg veztengely jeladó?

 

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

3 órája, bucynus írta:

Zsalu mozgató motor?

Akár az is lehetne. De pár éve eltörött és le lett húzva róla a vezeték. Azóta nem is tudom váltani a külső-belső keringetést. (klíma nélküli kocsi, így nagy jelentősége nincs, bár néha jól jönne)

Link to comment
Megosztás:

9 órája, flali írta:

A kopogás nálam is megvan, (Castrol 5W-40, dexos2, kb. 5.000 km futott). Első indításnál reggel 1-5 percig!, amíg a vízhőfok mutató meg nem mozdul, majd utána

mint a doxa" jár, mintha mi sem történt volna. Érdekes módon kb. 1 hónapja jött elő, de nem minden nap jelentkezik. Van, hogy 2-3 napig semmi, pl. ma sem.

Van olyan is, délután 4-kor (munka után haza, addig állt az autó) szintén csattog 1-2 percig, bár ez nagyon ritkán fordul elő szerencsére.

 Számomra is érthetetlen, hiszen az olaj az előírásnak megfelelő, és elvileg még nem kellene cserélni (life).

?

 

Nálam dettó! Olaj időben cserélve mindig, castrol edge titanium fst 5w40 és indítás után csattognak a tőkék sőt néha melegen is hallom. Mondjuk x-es motor már sokszor gondolgoztam visszatérjek e a 10w40-es olajhoz ami a gyári előírás, de csak jobb a mostani nem?!?

Link to comment
Megosztás:

34 perce, trassher írta:

Katalizátor előtti lambdaszonda cseréje házilag is egyszerű? Jól gondolom, hogy a régi szondát lecsatlakoztatom, kitekerem, az újat pedig be majd összedug és örül?

Az elmélet szerint ennyi.... A gyakorlatban meg annyira megy így, minthogy én elképzeltem hogy egy nap alatt kifestem a garázst. Az egy nap lassan letelik, jó ha a harmadánál járok a teendőknek.... De vissza a szondacseréhez: olyan szinten van belegyógyulva az évek alatt kapott hőnek köszönhetően, hogy sok szerelő már a dolog hallatán is sokkot kap hogy micsoda szívás azt kibányászni... Aztán lehet hogy van akinek szerencséje van és nem szív vele. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

24 perce, Janó32 írta:

Az elmélet szerint ennyi.... A gyakorlatban meg annyira megy így, minthogy én elképzeltem hogy egy nap alatt kifestem a garázst. Az egy nap lassan letelik, jó ha a harmadánál járok a teendőknek.... De vissza a szondacseréhez: olyan szinten van belegyógyulva az évek alatt kapott hőnek köszönhetően, hogy sok szerelő már a dolog hallatán is sokkot kap hogy micsoda szívás azt kibányászni... Aztán lehet hogy van akinek szerencséje van és nem szív vele. 

Valamivel előtte megpróbálom kicsit megáztatni a menetes szárat, hátha. Néztem videókat is, van külön lambdaszonda dugókulcs a kábel miatt. Kíváncsi leszek hogy alakul a dolog.

A festésről meg annyit, hogy a héten kerítést fogok festeni. Durván 21m2-nyi fa, 2 rétegben kívül-belül + a fémkeretet lecsiszolom és azt is festem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Nagytakarításra készülök az olajos részeknél, és tanácsot szeretnék kérni. Az autó 2000-es 1.4 16V G astra, motorkód Z14XE. Vele volt korábban sok motorikus probléma a lerakódott koksz miatt. Most fojtószelepház takarítást, olajcserét tervezek, EGR szelep tisztítást -mivel nincs lefalazva-, illetve leszedném az olajteknőt is a csere közben, mert gyanítom, hogy 16 év alatt egyszer se volt kipucolva. Viszont itt jönne a kérdésem: ha már leszedem az olajteknőt, milyen tömítést használjak a visszarakásnál? Szilikont vagy parafát?

Parafának ezt néztem:

https://alkatreszek.hu/71_12996_10

szilikonnak pedig ezt:

https://alkatreszek.hu/cor_023999p_p

Illetve gondolkoztam a lefalazáson is, pesten vagy környékén ismertek valakit, aki foglalkozik falazással és programozással?

Valamint egy észrevétel: 2 évvel ezelőttig apu 10w40-es olajat használt a motorhoz, 8e km alatt 1,5-2 litert evett meg. 2 éve áttértem 5w30-ra, ez lecsökkent 1 literre. A távból kb 50% autópálya, 40% város, 10% egyéb út. Városban rövid távok, hideg motorral. Más mit tapasztalt ezzel kapcsolatban?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Proh írta:

Sziasztok!

 

Nagytakarításra készülök az olajos részeknél, és tanácsot szeretnék kérni. Az autó 2000-es 1.4 16V G astra, motorkód Z14XE. Vele volt korábban sok motorikus probléma a lerakódott koksz miatt. Most fojtószelepház takarítást, olajcserét tervezek, EGR szelep tisztítást -mivel nincs lefalazva-, illetve leszedném az olajteknőt is a csere közben, mert gyanítom, hogy 16 év alatt egyszer se volt kipucolva. Viszont itt jönne a kérdésem: ha már leszedem az olajteknőt, milyen tömítést használjak a visszarakásnál? Szilikont vagy parafát?

Parafának ezt néztem:

https://alkatreszek.hu/71_12996_10

szilikonnak pedig ezt:

https://alkatreszek.hu/cor_023999p_p

Illetve gondolkoztam a lefalazáson is, pesten vagy környékén ismertek valakit, aki foglalkozik falazással és programozással?

Valamint egy észrevétel: 2 évvel ezelőttig apu 10w40-es olajat használt a motorhoz, 8e km alatt 1,5-2 litert evett meg. 2 éve áttértem 5w30-ra, ez lecsökkent 1 literre. A távból kb 50% autópálya, 40% város, 10% egyéb út. Városban rövid távok, hideg motorral. Más mit tapasztalt ezzel kapcsolatban?

Hiába akarsz te parafa tömítést, ha nem az kell bele. Legalábbis a Cromax ezt hozza neked.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Tudtok tanácsot adni egy újonnan jelentkezett hibával kapcsolatban? Mostanában menet közben bevillan a hibajelző (LPG-vel megyek általában). Kivillogtatva 1-1-2-10. Hogyan értelmezzem a villogást? Ez most 112 ( Beszívott levegő hőmérséklet érzékelő 1 áramkör alacsony jelszintű bemenet ) vagy 120 (  Fojtószelep/gázpedál helyzet érzékelő/kapcsoló A áramkör  ) ? Van olyan, hogy a következő indításnál meg már nem világít (úgy, hogy nem olvastam ki!). Ma észre vettem, hogy szépen egyenletesen gurultam, és amikor kigyulladt a lámpa, akkor megtorpant egy kicsit az autó és utána ment tovább rendesen.

Köszi a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.