Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

3 órája, Handbrake írta:

Húzd le és menj úgy vele... ha úgy jó akkor az a gond. Nekem is mikor döglődött ezt csinálta.

Mentem vele úgy, de ugyan az volt a helyzet!

Akkor mégsem a légtömegmérő lesz a gond?

indításkor rögtön dobta a check engine-t

ilyenkor kell hibakódot töröltetnem?

Link to comment
Megosztás:

Üdv again :D

Szóval kitakarítottam féktisztítóval a légtömegmérőmet és most nagyon lomha az autó. 

Lehúztam a csatlakozóját is úgy is mentem. Nem változott a dolog.

Muszáj lesz vennem egy új légtömegmérőt.

Szerelő óva intett a leggagyibb Automega márkától!

Kérdésem, hogy milyet érné meg venni?

JP, Hans Pries, MgM Parts, ezek jöhetnek szóba.

Érdekes, hogy a kovács Autó oldalán a JP is van 2 különböző árral.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 

Szerintetek az alábbi miért lehet? 
1év2 hónapja lett a kipufogórendszer cserélve, katalizátor és leömlő + leömlő és flexi csö közötti szakasz kivételével minden.

A napokban azt tapasztalom, hogy 2-es, 3-as-ban ha lepadlózom a gázt olyan mély, dübörgő hangja van. Ez van kb 1200-2400 közötti fordulaton, felette, alatta, más sebesség fokozatban semmi. Üresben is, ha megpörgetem semmi ilyen hang csak ha terhelt a motor és csak 2-3. fokozatban.

Még nem tudtam alánézni, de ez kipufogó lenne, vagy mi?

köszi a tanácsokat előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem 1,4 16V G Astrám van. (Z14XE)

Lenne egy kis gondom, Eddig folyamatosan világított a Check Engine lámpám, kiolvastuk EGR a ludas, kiütöttük a hibakódot és kitakarítottuk az EGR-t, de pár nap után ismét lámpa. Ugyanúgy EGR hiba szóval leszartam mondom majd veszek másikat. Ám de ma olyat csinált, hogy mentem kb 2-3 km-t 4-esben 90-100-al, és elkezdett villogni a Check Engine. Szóval ha nyomom a gázt villog, ha leveszem a lábam a gázról akkor "csak" folyamatosan világít. (Hozzáteszem hogy 5 napja "le van szakadva" a kipufogó (hátsó dobnál elengedte a hegesztés), amit csak holnap tudok megcsináltatni, de nem is mentem vele sokat, 5 nap  alatt kb 20-25km)

Valami ötlet?

Csak mert most akarom vinni vezérműszíj cserére is, és persze most lenne cserélve az EGR is.

Köszönöm előre is a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, padarmisi írta:

Üdv again :D

Szóval kitakarítottam féktisztítóval a légtömegmérőmet és most nagyon lomha az autó. 

Lehúztam a csatlakozóját is úgy is mentem. Nem változott a dolog.

Muszáj lesz vennem egy új légtömegmérőt.

Szerelő óva intett a leggagyibb Automega márkától!

Kérdésem, hogy milyet érné meg venni?

JP, Hans Pries, MgM Parts, ezek jöhetnek szóba.

Érdekes, hogy a kovács Autó oldalán a JP is van 2 különböző árral.

Köszi

Ha a bejövő hőmérséklet érzékelőre gondolsz (IAT), akkor én pl FAE márkájút vettem. Versenyben volt még a Facet is. A MAP-ot már említetted, az is igazából nyomás szenzor, a MAF, ami ténylegesen légtömegmérő. A MAP és az IAT együttesen funkcionál légtömegmérőként...

MAP-ból én Delphi-t vennék.

Link to comment
Megosztás:

22 perce, outsider írta:

Ha a bejövő hőmérséklet érzékelőre gondolsz (IAT), akkor én pl FAE márkájút vettem. Versenyben volt még a Facet is. A MAP-ot már említetted, az is igazából nyomás szenzor, a MAF, ami ténylegesen légtömegmérő. A MAP és az IAT együttesen funkcionál légtömegmérőként...

MAP-ból én Delphi-t vennék.

Amire én gondolok az a MAF szenzor

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

23 órája, feel2006 írta:

Sziasztok, 

Szerintetek az alábbi miért lehet? 
1év2 hónapja lett a kipufogórendszer cserélve, katalizátor és leömlő + leömlő és flexi csö közötti szakasz kivételével minden.

A napokban azt tapasztalom, hogy 2-es, 3-as-ban ha lepadlózom a gázt olyan mély, dübörgő hangja van. Ez van kb 1200-2400 közötti fordulaton, felette, alatta, más sebesség fokozatban semmi. Üresben is, ha megpörgetem semmi ilyen hang csak ha terhelt a motor és csak 2-3. fokozatban.

Még nem tudtam alánézni, de ez kipufogó lenne, vagy mi?

köszi a tanácsokat előre is!

Meglett a hiba oka. 

A leömlő hövédő mögött a leömlő repedt félig szét az 1-es hengerből kimenő..

Link to comment
Megosztás:

Üdv!Segítségre lenne szükségem!Van egy 2001 g astram z14xe motorral ellátott autóm, a probléma az lenne hogy ha a kuplungot kinyomom vagyis váltok az alapjárat felugrik 500 1000 változó de főleg hideg motornál látszik a legjobban! semmi más hibát nem produkál nem rángat nem dadog álló helyzetben nem ingadozik az alapjárat csakis váltásnál csinálja!A kuplung nem csuszik! Azóta csinálja mióta motor felújítása volt megszorult a vízpumpa és ledobta a szíjat!cserelve lett:gyertyák termosztát olaj olajszűrő tömítés készlet vízpumpa vezérlés szett generátor szíj, szereztem rá bontott hengerfejet abba lett cserelve szelepszár szimering illetve be lettek csiszolva a szelepek!valakinek ötlet javaslat mi lehet a baj??? 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 28. at 22:07, outsider írta:

Na. 30k volt a hűtő csere. A szervízben alapból Nissens-t néztek bele, így nem is kellett tiltakoznom :)

https://drive.google.com/file/d/0B3Ogu6D3BWeCUEI0emxlS0NUd2c/view?usp=drivesdk

Vajon mi ez a lyuk rajta? Ilyen mintha nem lett volna a gyárin... Folyni nem folyik rajta semmi :)

https://drive.google.com/file/d/0B3Ogu6D3BWeCQ1JrQ3FHYnRrcG8/view?usp=drivesdk

Így folyt a régi...

Hát nekem a Nissens 2 év után elkezdett engedni..... Reméljük a tied nem fog!
Most Valeo van benne :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kombi hátsó ajtó zárat nem tudom kinyitni....
Egyik pillanatról a másikra...egyszer csak nem tudtam kinyitni......a központi zár nem nyitja....kulccsal sem tudom kinyitni.
A kulccsal eltudom fordítani a zárat, de benyomni nem tudom.....
A többi ajtó rendesen működik...

Kinek van ötlete?
Hogy kezdjek javításhoz, hiba kereséshez?

1. relé vagy biztosíték a gond?
2. másszak be hátra bontsam le a borítást és nyissam ki ott valahogy?

Még nem volt időm elkezdeni a keresését, pont hétvégi Bp-Sopron-Bp kiruccanáskor romlott el.....

Link to comment
Megosztás:

17 perce, bonat írta:

Kombi hátsó ajtó zárat nem tudom kinyitni....
Egyik pillanatról a másikra...egyszer csak nem tudtam kinyitni......a központi zár nem nyitja....kulccsal sem tudom kinyitni.
A kulccsal eltudom fordítani a zárat, de benyomni nem tudom.....
A többi ajtó rendesen működik...

Kinek van ötlete?
Hogy kezdjek javításhoz, hiba kereséshez?

1. relé vagy biztosíték a gond?
2. másszak be hátra bontsam le a borítást és nyissam ki ott valahogy?

Még nem volt időm elkezdeni a keresését, pont hétvégi Bp-Sopron-Bp kiruccanáskor romlott el.....

Nekem 1 hónapja volt ilyen!

Beparáztam, bemásztam hátra, feszegettem, adtam neki WD40-et.

Feszegettem kintről tovább. egyszer csak kinyílt. adtam neki még WD40-et és azóta (lekopogom) nem volt vele ilyen gond!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, padarmisi írta:

Nekem 1 hónapja volt ilyen!

Beparáztam, bemásztam hátra, feszegettem, adtam neki WD40-et.

Feszegettem kintről tovább. egyszer csak kinyílt. adtam neki még WD40-et és azóta (lekopogom) nem volt vele ilyen gond!

és szét kellett szedned a belső borítást?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, bonat írta:

Hát nekem a Nissens 2 év után elkezdett engedni..... Reméljük a tied nem fog!
Most Valeo van benne :D

Nissens volt anno az F-be beszerelve, 5-6 évet azzal használtam és azzal lett eladva, tökéletesen tette a dolgát.

2 órája, bonat írta:

Kombi hátsó ajtó zárat nem tudom kinyitni....
Egyik pillanatról a másikra...egyszer csak nem tudtam kinyitni......a központi zár nem nyitja....kulccsal sem tudom kinyitni.
A kulccsal eltudom fordítani a zárat, de benyomni nem tudom.....
A többi ajtó rendesen működik...

Kinek van ötlete?
Hogy kezdjek javításhoz, hiba kereséshez?

1. relé vagy biztosíték a gond?
2. másszak be hátra bontsam le a borítást és nyissam ki ott valahogy?

Még nem volt időm elkezdeni a keresését, pont hétvégi Bp-Sopron-Bp kiruccanáskor romlott el.....

Kombinál havonta 1x manuálisan [kulccsal] át kell mozgatni a zárszerkezetet ill kenőanyaggal átfújni. Ha csak távirányítóról van használva, akkor összegyógyul és gond lesz belőle...

Link to comment
Megosztás:

5 órája, bonat írta:

Hát nekem a Nissens 2 év után elkezdett engedni..... Reméljük a tied nem fog!
Most Valeo van benne :D

Hol folyt?

Kíváncsi vagyok megáll-e a vízfogyásom. 2-3 deci fogyott 3000 km-enként, nem túl jelentős.

A gyári hűtő a klipszelésnél engedett, ahol az alu a műanyaghoz van fogatva. Ott mindig kissé sötétebb volt a lamella színe. Így utólag már lehet hogy ott folyamatosan engedett mindkét oldalán. De megérintve soha sem érződött nedvesnek... 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, padarmisi írta:

Nekem 1 hónapja volt ilyen!

Beparáztam, bemásztam hátra, feszegettem, adtam neki WD40-et.

Feszegettem kintről tovább. egyszer csak kinyílt. adtam neki még WD40-et és azóta (lekopogom) nem volt vele ilyen gond!

Egyszer nekem is volt ilyen. Próbáltam zárni központival, majd kézzel csak azt nyitni zárni és 2-3 próbálkozás után jó lett.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Janó32 írta:

Nissens volt anno az F-be beszerelve, 5-6 évet azzal használtam és azzal lett eladva, tökéletesen tette a dolgát.

Kombinál havonta 1x manuálisan [kulccsal] át kell mozgatni a zárszerkezetet ill kenőanyaggal átfújni. Ha csak távirányítóról van használva, akkor összegyógyul és gond lesz belőle...

Én is így szoktam.Néha kipróbálom és működik. Valahol be kell másznom,ha elromlik a távnyitó:)Már csak azért is,mert az ajtókon nem volt kulcslyuk.Most van,hogy kicseréltem ezüstre,de nincs benne a rudazat ami nyitja kulccsal.Ha kapok bal hátsó ezüst kilincset akkor az lesz elöl.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 01. at 14:29, outsider írta:

Hol folyt?

Kíváncsi vagyok megáll-e a vízfogyásom. 2-3 deci fogyott 3000 km-enként, nem túl jelentős.

A gyári hűtő a klipszelésnél engedett, ahol az alu a műanyaghoz van fogatva. Ott mindig kissé sötétebb volt a lamella színe. Így utólag már lehet hogy ott folyamatosan engedett mindkét oldalán. De megérintve soha sem érződött nedvesnek... 

Ugyanott ahol neked a gyári, amit írtál. Klipszelésnél.
Semmi fizikai sérülés nem volt rajta, 2 évesen ránézésre tiszta újnak nézett ki.
Csak ősszel kezdett egyik oldalon ereszteni, és Februárban a másik oldalon is, akkor amikor változott a hőmérséklet!

Na én meg tegnap szétszedtem a hátsó ajtót és megcsináltam a szerkezetet!
Majd csinálok képeket, hogy lássátok és hasznos legyen a szétszedés :D .
A lényeg, hogy nem a zárral volt a gond, hanem az L alakú dróttal amit a központi zár húzogat.
Az egyik vége kiugrott a helyéről, így nem tudott visszamenni, és ezért nem tudtam benyomni a zárat kívülről.
Egyébként viccesen működik az egész. Majd képeken meglátjátok!

Módosítva : bonat
Link to comment
Megosztás:

59 perce, OpelAtti írta:

Sziasztok!

Kérdezném, a termosztátba belecsavart műanyag vízcső csonk L-alku, hol lehet kapni? Vagy esetleg helyette valami fémből valami?

Elrepedt, mikor hozzáértem le is tört, a menetes részt szerencsére ki tudtam szedni.

Új termosztátház+termosztát. Én is így jártam. Esetleg ha van ismerősöd aki legyártja a csonkot.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni világítás problémával kapcsolatban.

A minap éjszaka jelentkezett a "látványos" probléma, miszerint mindkét tompított fényszóró elment, absz nem világít.

Helyzetjelző van stabilan, refi természetesen csak villogásra.

Biztiket égőket ellenőriztem azok rendben. Kiszedtem a világítás kapcsolót, szétszedtem teljesen, megtisztítottam + wd40, összeraktam, semmi.

Mi lehet még vajon? Esetleg a világítás kapcsoló hátsó érintkezőiről nincs vkinek vmi leírás?

Előre is köszönöm a segítséget.

Módosítva : lacika555
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, OpelAtti írta:

Sziasztok!

Kérdezném, a termosztátba belecsavart műanyag vízcső csonk L-alku, hol lehet kapni? Vagy esetleg helyette valami fémből valami?

Elrepedt, mikor hozzáértem le is tört, a menetes részt szerencsére ki tudtam szedni.

https://cromax.hu/hutorendszer/termosztat_es_alkatreszei/termosztat/termosztat_opel_astra_g_zafira_a_26343

http://opelcentrum.hu/?category_id=208&option=com_virtuemart&page=shop.browse&Itemid=11&vmFilter_tipus=Astra+G&vmFilter_kategoria=42&vmFilter_alkategoria=208

Módosítva : astra 1
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.