Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

On 2016. 11. 24. at 18:41, tgabika76 írta:

1., Jó volna tudni hogy van-e fűtéscsapod? Bár mivel azt írod hogy a radiátorba nem jut el a hűtőfolyadék, gyanítom hogy van (az újabbakon nincsen)

2., Mivel cseréltek fűtőradiátort, elég valószínű hogy ki volt már szedve a középkonzol. Ott viszont ha a fűtés kezelőpaneljén a hőmérsékletállító tekerő bowdenjét nem jól akasztják be, akkor hiába tekered a kart a meleg állás felé, nem húz meg eléggé a bowden, és nem fog jönni a meleg.

nem tudom az évjáratodat mm. a kocsidét talán 2001töl csak a klimásokban van fütéscsap , nézz utána mert ha van akkor lehet az a problem.

helyesbitek 2000-tol nincs fütéscsap a g asztrákban most tudtam meg egy opel szervizben.

Link to comment
Megosztás:

Haho

Az öszes vezetékét ki mértem ami a légtömegméröre megy plusz a fojtoszelepét is plusz közbe mozgatam öket de nem találtam szakadást. A csatit is mozgatam járo motornál.Probáltam a vezeték kötegeket is egybe mozgatni akkor volt hogy járo motornál jelentkezet a hiba de ugyanojan mozdulatal sose sikerült ujra elöidézni de mindig a vezérlö környékén mozgatásra reagált.

Azt vetem észre hogy csak meleg motornál jelentkezik a hiba.   p

Módosítva : kalmim
Link to comment
Megosztás:

37 perce, kalmim írta:

Haho

Az öszes vezetékét ki mértem ami a légtömegméröre megy plusz a fojtoszelepét is plusz közbe mozgatam öket de nem találtam szakadást. A csatit is mozgatam járo motornál.Probáltam a vezeték kötegeket is egybe mozgatni akkor volt hogy járo motornál jelentkezet a hiba de ugyanojan mozdulatal sose sikerült ujra elöidézni de mindig a vezérlö környékén mozgatásra reagált.

Azt vetem észre hogy csak meleg motornál jelentkezik a hiba.   p

A légtömegmérő is olyan mint a lambdaszonda. Csak Bosch-t érdemes belőle venni. Én pár hete cseréltettem. Csak a Bosch-t fogadta el.

Link to comment
Megosztás:

52 perce, Bombero írta:

A légtömegmérő is olyan mint a lambdaszonda. Csak Bosch-t érdemes belőle venni. Én pár hete cseréltettem. Csak a Bosch-t fogadta el.

Nem emlékszem milyen az eredeti de lehet nem bosch.(azt hiszem siemens) Most Hüco van bent az nem tudom menyire jó.

Módosítva : kalmim
Link to comment
Megosztás:

15 órája, Bombero írta:

A légtömegmérő is olyan mint a lambdaszonda. Csak Bosch-t érdemes belőle venni. Én pár hete cseréltettem. Csak a Bosch-t fogadta el.

 

14 órája, kalmim írta:

Nem emlékszem milyen az eredeti de lehet nem bosch.(azt hiszem siemens) Most Hüco van bent az nem tudom menyire jó.

Nemtom milyen motorról van szó, nekem a gyári "légtömegmérő" (MAP) Delphi.

Link to comment
Megosztás:

20 hours ago, astra said:

nem tudom az évjáratodat mm. a kocsidét talán 2001töl csak a klimásokban van fütéscsap , nézz utána mert ha van akkor lehet az a problem.

helyesbitek 2000-tol nincs fütéscsap a g asztrákban most tudtam meg egy opel szervizben.

Koszi, az auto mar szerelonel van. amint kiderult a hiba megirom :)

Link to comment
Megosztás:

6 órája, outsider írta:

 

Nemtom milyen motorról van szó, nekem a gyári "légtömegmérő" (MAP) Delphi.

Ma megnéztem az eredetit jól gondoltam siemens volt benne. Amugy x18xe1 motorol van szo.Itt a forumon keresgélve valaki azt irta hogy a Hüco gyári minöség akkor talán anak jonak kell lenie. Megint tanácstalan vagyok.   Légtömegmérö a kábelkötdeg vagy a vezérlön kivül okozhat más ilyen hibakodot? Valakinek ötlet?

Módosítva : kalmim
Link to comment
Megosztás:

3 órája, kalmim írta:

Ma megnéztem az eredetit jól gondoltam siemens volt benne. Amugy x18xe1 motorol van szo.Itt a forumon keresgélve valaki azt irta hogy a Hüco gyári minöség akkor talán anak jonak kell lenie. Megint tanácstalan vagyok.   Légtömegmérö a kábelkötdeg vagy a vezérlön kivül okozhat más ilyen hibakodot? Valakinek ötlet?

Zsir uj bontatlan gyari legtomegmero. Hasonlot vegigjatszottam veztengely jeladoval.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 26. at 10:25, hosszug írta:

Sziasztok!

Lassan egy hónapja kezdődött a fordulatszám ingadozásom, 1 hete voltam olajcserén cseréltünk benzinszűrőt, valamint gyertyákat, a szerelőm az NGK-át javasolta úgyhogy az került bele. Ezek után sem javult a helyzet hidegen fel-le ugrált alapjáraton is a mutató, menet közben is érezhető volt. Fórumon olvastam hogy érdemes az EGR-t és fojtószelepet kitakarítani. Tegnap a leírásoknak köszönhetően meg is történt mondjuk az EGR-t nem találtam nincs benne. A fojtószelepet, valamint csöveket, légtömegmérőt, légszűrőházat kitakarítottam a fojtószelep kapott egy új tömítést. Tisztításhoz denaturált szeszt, és féktisztítót használtam. Összeraktam és mint új korában a fordulatszám kicsit sem mozdult ki. 

Üdv: Gábor

Szia, 

Köszi az infot. 

Én is szeretném megcsinálni a hétvégén. 

Ezeken az instrukciókon kívül, oda kell figyelni valami másra is? 

 

Köszi

Link to comment
Megosztás:

33 perce, Maverick087 írta:

Sziasztok, 

 

'99-es G Astra, első szélvédő, alsó díszlécét cserélte már valaki? A fémmerevítőnek, az enyémben teljesen vége van. Chromax-on van utángyártott és gyári, 5-12.000 Ft-tal,

Melyiket érdemes? 

 

Köszönettel

Szia!

Többen is cseréltük már, szokásos probléma. Van, aki a gyárira esküszik, mert a 2 szélén -elvileg- az felfekszik szépen. Én utángyártottra cseréltem, kevésbé pontosan illeszkedik, a 12ezres gondolom jobb egy fokkal.

Módosítva : peacetrang
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 26. at 10:25, hosszug írta:

Sziasztok!

Lassan egy hónapja kezdődött a fordulatszám ingadozásom, 1 hete voltam olajcserén cseréltünk benzinszűrőt, valamint gyertyákat, a szerelőm az NGK-át javasolta úgyhogy az került bele. Ezek után sem javult a helyzet hidegen fel-le ugrált alapjáraton is a mutató, menet közben is érezhető volt. Fórumon olvastam hogy érdemes az EGR-t és fojtószelepet kitakarítani. Tegnap a leírásoknak köszönhetően meg is történt mondjuk az EGR-t nem találtam nincs benne. A fojtószelepet, valamint csöveket, légtömegmérőt, légszűrőházat kitakarítottam a fojtószelep kapott egy új tömítést. Tisztításhoz denaturált szeszt, és féktisztítót használtam. Összeraktam és mint új korában a fordulatszám kicsit sem mozdult ki. 

Üdv: Gábor

NGK felejtős.

Csak gyári, ráadásul olcsóbb is...

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Maverick087 írta:

Szia, 

Köszi az infot. 

Én is szeretném megcsinálni a hétvégén. 

Ezeken az instrukciókon kívül, oda kell figyelni valami másra is? 

 

Köszi

Gyári gyújtógyertyát inkább, abból is a belevalót (1 pólusú vs 2 pólusú). Továbbá még ezt is fusd át EGR tisztítás előtt. Mi elfelejtettük a tűfuratot, pedig annyira megtisztítottuk kívül/belül. Most lehet hogy teljesen szét kell bontanom és dobhatom el az új gyári tömítést is? Nem tudom h hol van rajta, ha láttuk volna biztosan nem marad ki... 

 

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Janó32 írta:

Gyári gyújtógyertyát inkább, abból is a belevalót (1 pólusú vs 2 pólusú). Továbbá még ezt is fusd át EGR tisztítás előtt. Mi elfelejtettük a tűfuratot, pedig annyira megtisztítottuk kívül/belül. Most lehet hogy teljesen szét kell bontanom és dobhatom el az új gyári tömítést is? Nem tudom h hol van rajta, ha láttuk volna biztosan nem marad ki... 

 

 

5-ször olvastam el amit írtál, még így is nehezen emészthető :)  Szóval mi ez a tűfurat? 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 02. at 9:41, Janó32 írta:

Gyári gyújtógyertyát inkább, abból is a belevalót (1 pólusú vs 2 pólusú). Továbbá még ezt is fusd át EGR tisztítás előtt. Mi elfelejtettük a tűfuratot, pedig annyira megtisztítottuk kívül/belül. Most lehet hogy teljesen szét kell bontanom és dobhatom el az új gyári tömítést is? Nem tudom h hol van rajta, ha láttuk volna biztosan nem marad ki... 

 

 

 

On 2016. 12. 02. at 13:01, Maverick087 írta:

5-ször olvastam el amit írtál, még így is nehezen emészthető :)  Szóval mi ez a tűfurat? 

https://goo.gl/photos/bA5eSfd65FPQxKMK8

Ezen a képen a jobb oldali csőnek a furata...

https://goo.gl/photos/GvJS1ebyJG3aV6XN7

Ezen a képen szintén jobb oldal, felülről a második cső. A szelepfedél felől jön rá egy kis gumicső, bilincs nélkül...

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Maverick087 írta:

Sziasztok, 

 

'99-es G Astra, első szélvédő, alsó díszlécét cserélte már valaki? A fémmerevítőnek, az enyémben teljesen vége van. Chromax-on van utángyártott és gyári, 5-12.000 Ft-tal,

Melyiket érdemes? 

 

Köszönettel

Én utángyártottat vettem. Nem venném meg még egyszer!! :( Állandóan kipattan a helyéről.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Maverick087 írta:

Sziasztok, 

 

'99-es G Astra, első szélvédő, alsó díszlécét cserélte már valaki? A fémmerevítőnek, az enyémben teljesen vége van. Chromax-on van utángyártott és gyári, 5-12.000 Ft-tal,

Melyiket érdemes? 

 

Köszönettel

Én nem rég cseréltem,utángyártottat vettem jól illeszkedik a széleknél is.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, outsider írta:

 

https://lh3.googleusercontent.com/MwjX9a3Patc2ebt0XHFAf9XQ5tf_VZRgKEEUdBJqE_EGl428zaxrFeV-fCKFB6HGxY2wrtWnsBYgtiXzibYYkogZcbi-KigadAhowbuYgpbd5Rkz5K7_fdfbttCbj5MNN7NA8z08DLDkF307DnHLFvV5MyU-JlmqsTQRfLFRiIOdrnavu7cOUAFvLwyg7mKhFUgZTLARM2Bo7IJFwH1zcrPm4XNHqQDZ67z3YP-wa6_3jFoDG_MusPJKUDE8fFbi3bJkNsaNiMWjUSMH0YWcdZy-d_KYPeNW5pJRyr5ySjer42h-iDuo3xikPC7EU3X8gBhFQ0_HQS42BvJKK_FeK1c_nNa25lemXmDKEpxeRJqk2EWxk8yg9ioOt6ZNKeocWpOukJCg2Pn8JMnKBDFwT4vYygSaYnRq8KOk8U7sJUa0izgEmmYSHV6ragH2L1trJVSrrBIXu2guOSGG57P-snYsC6whYu5CERFWPTfEpuBb2vSkwWjKlkNjKTwl9DCjOtl1gOyDDHjWIdV_4Y7BZ45cYn3ays5eihYGUhN0k-Ue8Gx4bUHXzRRpP4kk74EOhRelPPX582wYjimHE-ejatiDFKNYpdOZKWma5HzbYqCoNv_e=w1219-h914-no

Ezen a képen a jobb oldali csőnek a furata...

https://lh3.googleusercontent.com/8mQfR61on18na1m9c77PEmiOwNoC6T4abT_qPKeuRjhF3vEpyvlHrdsoq-FXNgHEYu-A9N8KyLWQeBEHZ3eGaYBBLWOgdJLpQojk49PLQP_ff7mPpaVX7xWsm3wRC0tWB1-IK-JD5d_IjO1PjfjrC6XqCSK0nPdpmEBWcikTYaTOgYWrLPMCX5S8htJGegY5XHJdwFNQlEz5IJUtUAFetS4WbGRiWu0DzNQVhe-lAR0NH1-2gIplfznb6lm36-w-ECN_5-_veRIJOl6IJfSdjfJ--oItd1Q6MybJQYeDxY9zpdqkeYSiHvBcsrHu1muGlqX63_RKwtXX3WfSZZoJHnA6f7ydAZvzcVNDVkTHcfY42SQwpxL6InlA_hpuyP_o1TI_TMvLVUevWJPn4a77QgicrNFENKZcmdOldg3RD890clpqj-8jHC6uvpzaLDAAsKMkY72v5mB7qvU-2xolV9DbNihAskAehSf_U44KePHbhmJgPKMr_2FsJ1WX99YZtbsRC7kohxBo1z6_W-ZQzhPnqBlhIqBcabXNqFNZdVz377QPS21yyJeJpNz1WGv03T_rKH3SyrCLRdjkaAQQ0U5M-LVC-De2mAfZBZmfbsLlASu6=w1219-h914-no

Ezen a képen szintén jobb oldal, felülről a második cső. A szelepfedél felől jön rá egy kis gumicső, bilincs nélkül...

Lehet h ennek tisztításához nem is kell újra mindent darabokra szednem?.... 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Maverick087 írta:

Szia, 

Köszi az infot. 

Én is szeretném megcsinálni a hétvégén. 

Ezeken az instrukciókon kívül, oda kell figyelni valami másra is? 

 

Köszi

Szia.

Én is ezen leírás alapján álltam neki, mielőtt neki állnál tömítést szerezz be a fojtószelepház alá. 

Üdv

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Maverick087 írta:

Sziasztok, 

 

'99-es G Astra, első szélvédő, alsó díszlécét cserélte már valaki? A fémmerevítőnek, az enyémben teljesen vége van. Chromax-on van utángyártott és gyári, 5-12.000 Ft-tal,

Melyiket érdemes? 

 

Köszönettel

Én is az olcsóbbikat vettem.A bal oldalán kicsit eláll.5 ezerért hagy álljon :) 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.