Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Uhuhu!

Egyszer említettél egy spéci Astra G-hez kifejlesztett szervóolajat. Ennek van neve is, vagy csak simán bemegyek a szervizbe, és kérek egy egységnyit. Tényleg! Milyen kiszerelésben lehet kapni? Időnként ezt is cserélni kell?

Hirtelen ezt találtam neked:

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopi...mp;#entry351046

Nem hinném hogy normál esetben gyakran cserélni kellene a szervóolajat, bár most hirtelen nem néztem meg a szervizfüzetet... Miért akarod cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem jól teszed :D

Konkrétan miért? írd meg légyszi Gabi egy pár sorban nekem.

Azt mondják azért mert magyar még "nagyon jó", no meg az ára is (majdnem 5000Ft/l) meg az ACE 4 minősítés +bla, bla.....

Mondjuk én még sosem használtam, nem is ismerem.

Szerintem nem kifejezetten az Opel autók olaja....

Link to comment
Megosztás:

Hirtelen ezt találtam neked:

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopi...mp;#entry351046

Nem hinném hogy normál esetben gyakran cserélni kellene a szervóolajat, bár most hirtelen nem néztem meg a szervizfüzetet... Miért akarod cserélni?

Szia!

Nem akarom cserélni, ha nem muszáj. Az autó most év végén lesz nyolc éves, két éve van nálam. Ezért szeretnék több infót megtudni arról, hogy milyen folyadékokat, alkatrészeket kell nemsokára cserélni. Arra gondoltam, hogy ez is elhasználódik egy idő után, de nem tudom, hogy mikor jön el az az idő.

A fékolaj forráspontját nemrég mérettem, a szerelő szerint ez még idén cserés lesz. (158°C).

Link to comment
Megosztás:

Konkrétan miért? írd meg légyszi Gabi egy pár sorban nekem.

Én sok évvel ezelőtt az egyik prémium típusából próbáltam a 10w40-et (nevét már meg nem mondom...),

akkor hallottam életemben először a hidrotőkéket zenélni. :D Elég magyarázat? :D

(az ára akkor is a castrolét verte /L, akkor tértem rá a castrol rs-re, ami még annó német volt :D ).

Link to comment
Megosztás:

Köszi Endyka! Mindenképp 5w kell bele, de Mobil olajat még soha nem használtam.

Gondolom jók vele a tapasztalataid, mindig ilyet használtál? Mennyi belőle 4L?

Erről mi a véleményetek: MOL Dynamic Prima 5W-40

Én spec. idegenkedek a MOL cuccaitól....

Vélemény??

1l/protection Formula--> 2300ft, mivel az enyémbe 4.5liter kell gyárilag, így veszek 1db 4L-eset(8600ft) meg 1 db Litereset--> 10900 összesen.

1000km-eres kora óta csak ez van benne, elég az hozzá, hogy elmúlt a kocsi 3éves, 80.000kmer van benne, 10ezrenként lecserélem és kb 2-5 dl-ert eszik belőle 10ezer km-erenként. Amellett halkan jár a moci tőle. Persze minden alkalommal cserélünk Pollen-Levegő-Olaj valamint Üzemanyagszűrőt is!

Amit neked ajánlottam, abból 4Liter: 9400Ft.

Link to comment
Megosztás:

Konkrétan miért? írd meg légyszi Gabi egy pár sorban nekem.

Azt mondják azért mert magyar még "nagyon jó", no meg az ára is (majdnem 5000Ft/l) meg az ACE 4 minősítés +bla, bla.....

Mondjuk én még sosem használtam, nem is ismerem.

Szerintem nem kifejezetten az Opel autók olaja....

Hát még az ismertebb oljajok, Castrol, Mobil1, Motul is olcsóbbak...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem akarom cserélni, ha nem muszáj. Az autó most év végén lesz nyolc éves, két éve van nálam. Ezért szeretnék több infót megtudni arról, hogy milyen folyadékokat, alkatrészeket kell nemsokára cserélni. Arra gondoltam, hogy ez is elhasználódik egy idő után, de nem tudom, hogy mikor jön el az az idő.

A fékolaj forráspontját nemrég mérettem, a szerelő szerint ez még idén cserés lesz. (158°C).

2 évente elvileg csere a fékfolyadék...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem valami apró betegsége van az autómnak. Mintha nem húzna eléggé. Lehet én érzem úgy de mintha valami nem volna kerek. Gázadáskor egy pillanatra szívó hangot hallok(pedig turbo nincs benne) mintha falsot szívna, Szerelő ismerősöm meghallgatta szerinte minden rendben, meg ma vettam észre hidegen egy hirtelen gázadáskor dadog. De csak hidegen és abba hagyja. a Alapjraton minimálisat ugrál a fordulatszám. Agr csere már volt (gyári) mégis néha ránt egyet, folytó szlep ház alaposan ki lett pucolva, gondolkodom az agr lezáráson. Lehetk éne egy benya szűrőt cserélni, tavaly új gyertyák mentek bele azóta ment 15e km t 10 ezrenként castrol 7200 olajat kap. És nem eszi érdekes módon x16xel, csak picit csipegeti.

Link to comment
Megosztás:

Öreg hiba volt ennyit menni egy olajjal... most nagyon durván nézhet ki a motor belseje, inkább ne is akard tudni :D

Öblítő adalékot semmiképpen ne tegyél bele, mert a szennyeződéseket tényleg feloldja, de azok rögtön el fogják

tömíteni az olajjáratokat a csapágyaknál és a hidrotőkéknél is (valószínű már most is dugulás miatt csattog valamelyik

tőkéd). Az egyetlen maradéktalanul jó megoldás az, ha le van véve a hengerfej, ki van pucolva (és felújítani és kéne

akkor már, nem vészes árban). És ezzel együtt a kartert is le kell venni, és rendesen átmosni, ahol csak elérhető.

Továbbá az olajpumpát is át kell mosni. Ha szerencséd van, akkor nincs olyan szar helyzet, hogy szét is kelljen

fűzni a blokkot.

Sajnos ezzel jár, ha az ember nem karbantartja a motort rendesen... tudom hogy nem a te sarad ez, de sajna nálad

csapódik le. :D

majd még meglátom, hogy mi legyen. volt egy corsa b-m, ott egyszer elment a vezérlésem. jó pár szelepet elnyomott, akkor kb 2 éve az volt emlékeim szerint 150 körül... Ez is valami hasonló művelet?

Mondjuk talán enyhítő körülmény, hogy hosszú távokra volt használva... Igazából más problémát nem tapasztaltam, az olajat is csak csipegeti. 5e km alatt minimális olajfogyasztásom volt. Amúgy a nivó melyik részén érdemes már utántölteni? min max érték között?

Link to comment
Megosztás:

akkor hallottam életemben először a hidrotőkéket zenélni.

Ez több mint elég.......

aszem meggyőztél végleg..... :D

Csak azt nem értem, hogy miért nem tud minden olajtól egyformán szépen csendesen járni egy motor....?

Nekem egyszer egy ismerősöm "mosta át" a motorját motoröblítővel olajcsere előtt, aztán bele az új olaj.

Az addig kiválóan teljesítő olaj itt most összefost@ magát és megszünt úgymond a normál kenőképessége és lett hangja szépen a motornak. Nyilván nem lehet maradéktalanul leengedni a mosó folyadékot és ez frankón keveredhetett a friss olajjal...

A második vagy harmadik csere után lett jó újra..... :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem valami apró betegsége van az autómnak. Mintha nem húzna eléggé. Lehet én érzem úgy de mintha valami nem volna kerek. Gázadáskor egy pillanatra szívó hangot hallok(pedig turbo nincs benne) mintha falsot szívna, Szerelő ismerősöm meghallgatta szerinte minden rendben, meg ma vettam észre hidegen egy hirtelen gázadáskor dadog. De csak hidegen és abba hagyja. a Alapjraton minimálisat ugrál a fordulatszám. Agr csere már volt (gyári) mégis néha ránt egyet, folytó szlep ház alaposan ki lett pucolva, gondolkodom az agr lezáráson. Lehetk éne egy benya szűrőt cserélni, tavaly új gyertyák mentek bele azóta ment 15e km t 10 ezrenként castrol 7200 olajat kap. És nem eszi érdekes módon x16xel, csak picit csipegeti.

Bezony nem árt megnézni, minden vákumcső rendben van-e, mert a fals levegő okozhat ilyen tüneteket.

Elég egy kis repedés a csövön, amit nem is mindig észlelni, csak ha mondjuk bemozdul a motor, és akkor nyílik

meg kicsit...

AGR lezárás nem hülyeség, próbáld ki :D

Illetve még a gyertyakábelek lehetnek ludasak ilyen esetben, ha már elöregedett a szigetelésük.

Link to comment
Megosztás:

majd még meglátom, hogy mi legyen. volt egy corsa b-m, ott egyszer elment a vezérlésem. jó pár szelepet elnyomott, akkor kb 2 éve az volt emlékeim szerint 150 körül... Ez is valami hasonló művelet?

Mondjuk talán enyhítő körülmény, hogy hosszú távokra volt használva... Igazából más problémát nem tapasztaltam, az olajat is csak csipegeti. 5e km alatt minimális olajfogyasztásom volt. Amúgy a nivó melyik részén érdemes már utántölteni? min max érték között?

Nem, ez mindenképpen olcsóbb... Egy ilyen hf felújítás a pucolással és minden sallanggal (hf csavarok, tömítések) megvan

50ből, és akkor már ebbe szerintem a kartertömítés és olajpumpa tömítés is belefér. :D Plusz egy kevéske munkadíj...

Patyiék nemrég csináltak egy ugyanilyen esetet, elmelóztak vele egy ideig, de nem hinném hogy 20-nál többet kértek

volna melódíjra. Éppen erről mesélte Börni, hogy fél vödör dzsuvát kiszedtek a motorból, a karternek első körben spaklival

álltak neki :D

min-max között félúton érdemes tartani... figyelj a vízszintes helyzetre ellenőrzéskor :D

Link to comment
Megosztás:

Szép napot!

Nemrég kicseréltettem ezt a fránya balelső kerékjeladót és úgy tűnik jó is marad már. Szívem szerint nekiálltam volna otthon, de ki kellett húzni hozzá a féltengelyt és hát ehhez nem volt megfelelő szerszámozottságom.

Viszont érdekelne hogy használ-e valaki innen a gyáritól jobb minőségű lengéscsillapítókat, pl Koni.

Előző Vectrámban az volt és mintha jobban "egybe" lett volna az autó mozgása.

Link to comment
Megosztás:

Tény hogy a Konikkal jobban rá lehet tenni az útra az autót, ha jól vannak beállítva, és a rugók sem

szarok hozzá... de persze mindezt komfortvesztéssel :D

Olyant csinálhat pl a rossz első teló hogy fékezéskor elkezd oszcillálni :-), és olyan mintha a tárcsa ütne?

Mert nekem valami ilyesmi van. A kerekeket centíroztattam, a gumik is jók az tuti, de közepes, gyengébb tartós fékezéskor ráz.

Viszont ha erősebben határozottabban odalépek akkor nem vagy sokkal kevésbé.

Link to comment
Megosztás:

Bezony nem árt megnézni, minden vákumcső rendben van-e, mert a fals levegő okozhat ilyen tüneteket.

Elég egy kis repedés a csövön, amit nem is mindig észlelni, csak ha mondjuk bemozdul a motor, és akkor nyílik

meg kicsit...

AGR lezárás nem hülyeség, próbáld ki :D

Illetve még a gyertyakábelek lehetnek ludasak ilyen esetben, ha már elöregedett a szigetelésük.

Köszi a választ. Gyertya kábel cserén már gondolkodtam. Majd veszek jó kis gyárit. Az agr elvileg nem nyit mindenkor nem? A computer "dönti" el mikor kell nyitnia. Illetve csak közepes terhelésnél dolgozik (gondolom én) Meglesem a csöveket milyenek. Mégegyszer kösz a választ.

Link to comment
Megosztás:

Olyant csinálhat pl a rossz első teló hogy fékezéskor elkezd oszcillálni :-), és olyan mintha a tárcsa ütne?

Mert nekem valami ilyesmi van. A kerekeket centíroztattam, a gumik is jók az tuti, de közepes, gyengébb tartós fékezéskor ráz.

Viszont ha erősebben határozottabban odalépek akkor nem vagy sokkal kevésbé.

Szerintem az inkább a féktárcsa hibája, de extrém rossz csillapításnál elképzelhető az általad említett ok is.

Köszi a választ. Gyertya kábel cserén már gondolkodtam. Majd veszek jó kis gyárit. Az agr elvileg nem nyit mindenkor nem? A computer "dönti" el mikor kell nyitnia. Illetve csak közepes terhelésnél dolgozik (gondolom én) Meglesem a csöveket milyenek. Mégegyszer kösz a választ.

Csak részterhelésnél nyit ki.

Erről az AGR szelepről jut eszembe.

Most van 95e Km az autómban. Lezárassam most, mielőtt bedöglik a szelep?

Ha jól emlékszem, elromlott szelepnél nem elég lezárni, új szelep is kell bele, mert hibát jelez a vezérlésnek/motorirányításnak?

Akkor inkább még most?

Kb így igen. Ha már teljesen kikopik a tengely szára, akkor hiába zárod le, ugyanúgy nyomja majd

a hibákat. De annyi pluszt ad, hogy akkor legalább nem áll le az autó :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Mai olajutántöltésemnél szemrevételeztem a motorteret és a generátor ékszíjat eléggé elhagyottnak láttam: sűrű, keresztirányú repedések (csak felszíni repedésnek látszanak). Van ennek valami csereciklusa, vagy vizuális alapon megy? Nem tudom, merjek-e így járni vele? (2001, Z14XE, 135e km). Vélemény?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az inkább a féktárcsa hibája, de extrém rossz csillapításnál elképzelhető az általad említett ok is.

Csak részterhelésnél nyit ki.

Kb így igen. Ha már teljesen kikopik a tengely szára, akkor hiába zárod le, ugyanúgy nyomja majd

a hibákat. De annyi pluszt ad, hogy akkor legalább nem áll le az autó :D

Leírnád, hogy hogyan kell lezárni?

Valami vékony fémlapra emlékszem.

Utána hogy fog menni az autó? Zöldkártya?

Link to comment
Megosztás:

Mai olajutántöltésemnél szemrevételeztem a motorteret és a generátor ékszíjat eléggé elhagyottnak láttam: sűrű, keresztirányú repedések (csak felszíni repedésnek látszanak). Van ennek valami csereciklusa, vagy vizuális alapon megy? Nem tudom, merjek-e így járni vele? (2001, Z14XE, 135e km). Vélemény?

Szerintem az már éppen csereérett :D

Nem egy iszonyat tétel. Viszont nézd meg a feszítőgörgőjét is, ha le van

róla véve a szíj, nem-e lóg nagyon. Mert akkor az is csere (valószínű kell).

Leírnád, hogy hogyan kell lezárni?

Valami vékony fémlapra emlékszem.

Utána hogy fog menni az autó? Zöldkártya?

Jaja, csak egy vékony fémlapot kell alá vágni.

X-es mocik tuti átmennek AGR nélkül is, ZxxXE-sről is hallottam már ilyet, twinportosról meg semmi tapasztalat.

Egyébként még viszonylag nyitott a zk rendszer, tehát minimális plusz pénzért szinte minden átmegy :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.