Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

48 perce, zotya975 írta:

Nem magán a motoron vannak a lapátok hanem egy mechanikán. Meg kell nézni hogy az egész mechanika lötyög, vagy maga a tengely a perselyben. Ha az előbbi akkor meg kell húzni a rögzítést ami valószinűleg egy műanyag anya kivülről, ha az utóbbi akkor csere. De amúgy ha ott nem jut be víz, és más problémát nem okoz, én csak megzsíroznám a tengelyt és visszaraknám. 

Köszi a segítséget!!!! 

Ja, amúgy ha ott betud jutni a víz, akkor tud nekem gyújtás problémát okozni? Mert esős időben, vagy nagy mosáskor, vagy télen, a hó rá esett, tavaly, volt hogy kínlódott, még le is állt. Le állni csak akkor állt, ha levettem a lábam a gázról. De egész nyáron, hogy nem volt vizesedés, mosni is óvatosan mostam, nem volt gond. Létezne, hogy ott beázna valami vezeték? De még szerintem, akkor is segítene a kicsi zsírzás, mert az is fékezi a vizet valamennyire, igaz nem szuper ha véletlen valami uton módon a szélvédőre kerül. 

Módosítva : alibi
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy kis segítségre lenne szükségem. Tönkrement a hűtőventilátor előtét ellenállásom , így nincs egyes és kettes fokoztatom csak hármas ami ha jól tudom 105 foknál kapcsol. Ahogy nézem újonan bosch ventivel együtt, 70-100 ezer körül van, ami nagyon borsos. Tudtok esetleg valami más megoldást mint egy teljesen új vásárlása? Esetleg műhelyt Pesten ami erre szakosodott?

Köszi előre is!

 

 

Link to comment
Megosztás:

48 perce, prono írta:

Sziasztok,

Egy kis segítségre lenne szükségem. Tönkrement a hűtőventilátor előtét ellenállásom , így nincs egyes és kettes fokoztatom csak hármas ami ha jól tudom 105 foknál kapcsol. Ahogy nézem újonan bosch ventivel együtt, 70-100 ezer körül van, ami nagyon borsos. Tudtok esetleg valami más megoldást mint egy teljesen új vásárlása? Esetleg műhelyt Pesten ami erre szakosodott?

Köszi előre is!

 

 

Szia!

A XX. kerületben a Hüllő kft nekem vállalta volna az ellenállás cserét kb 30ezerért. Kis házimunkával otthon is megoldható ingyen. Ha ki tudod szedni a helyéről, a nehezén már túl vagy. Az ellenálláshuzalok nem szoktak tönkremenni. Nekem az ellenálláshuzal-spirál rögzítésénél volt kontakthiba. Nem akarok hazudni, de úgy emlékszem, tisztítás után egy kábelsarut vágtam el, és a vezetékre való végével rögzítettem a spirált a kivezetéshez. Forrasztással mindenesetre ne próbálkozz.

Van még benne egy párszáz forintos hőbiztosíték is, ami tönkremehet, de ez ritkábban fordul elő. ha mégis, akkor ki lehet cserélni, de akár át is hidalhatod.

A lenti oldalon egy korrodált fűtőmotor ellenállás van, de a hűtőventillátoré is hasonló.

http://picclick.de/Opel-Astra-G-Widerstand-Vorwiderstand-90560362-52475432-262702280892.html

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

10 éves autóm (Z16XEP) a sok sok gondoskodás és minőségi alkatrész ellenére egyre gatyább. Ez nagyban rontja köztem és az autóm közötti kapcsolatot. :-)

1. Váltó

Hidegen egyesből kettesbe kapcsoláskor egyre többször reccsen. A pedált rendesen kinyomom, ez nem okozhatja a problémát. Hidegen sokszor csak gázfröccsel lehet normálisan váltani.

Olajat cseréltem benne, az nem váltotta meg a világot, annyi, hogy kevésbé masszás a váltás érzete, és melegen gyorsabb a váltás, csak éppen a fenti, zavaró bajok maradtak.

 

2. Dadogós indulás

Egy másik tünet: meleg motornál egyesből való elinduláskor néha ledadog a motor. Nagyobb gázzal kell indulni mint normálisan (régen), és folyamatosan játszani a pedállal. Ezt is kb egy éve csinálja. EGR tisztítva, pillangó tisztítva. hibakód nincs.

 

Van valami tippetek hogyan lehet meggyógyítani?

A szerelő nem érzékelheti ezeket a problémákat mert nincs is annyit nála, de amikor másnak odaadom vezetni (igaz, nem opeleseknek), észreveszik minkettőt és nekik is furcsa. Új kora óta nálam van, tuti, hogy az elején nem ilyen volt, tehát gondolom helyre is lehet hozni. Minden másban rendben a verda, fogyasztás, nyomaték is kiváló. A fentiek miatt azonban városban, főleg télen elég nyűgös.

 

Köszi:

Attila

Link to comment
Megosztás:

18 órája, Csalán írta:

Sziasztok!

 

10 éves autóm (Z16XEP) a sok sok gondoskodás és minőségi alkatrész ellenére egyre gatyább. Ez nagyban rontja köztem és az autóm közötti kapcsolatot. :-)

1. Váltó

Hidegen egyesből kettesbe kapcsoláskor egyre többször reccsen. A pedált rendesen kinyomom, ez nem okozhatja a problémát. Hidegen sokszor csak gázfröccsel lehet normálisan váltani.

Olajat cseréltem benne, az nem váltotta meg a világot, annyi, hogy kevésbé masszás a váltás érzete, és melegen gyorsabb a váltás, csak éppen a fenti, zavaró bajok maradtak.

 

2. Dadogós indulás

Egy másik tünet: meleg motornál egyesből való elinduláskor néha ledadog a motor. Nagyobb gázzal kell indulni mint normálisan (régen), és folyamatosan játszani a pedállal. Ezt is kb egy éve csinálja. EGR tisztítva, pillangó tisztítva. hibakód nincs.

 

Van valami tippetek hogyan lehet meggyógyítani?

A szerelő nem érzékelheti ezeket a problémákat mert nincs is annyit nála, de amikor másnak odaadom vezetni (igaz, nem opeleseknek), észreveszik minkettőt és nekik is furcsa. Új kora óta nálam van, tuti, hogy az elején nem ilyen volt, tehát gondolom helyre is lehet hozni. Minden másban rendben a verda, fogyasztás, nyomaték is kiváló. A fentiek miatt azonban városban, főleg télen elég nyűgös.

 

Köszi:

Attila

Az egyes akár szinkrongyűrű is lehet, kettest kapcsolsz a legtöbbször. ......a másikat passzolom.

Link to comment
Megosztás:

19 hours ago, lunimaci said:

Szia!

A XX. kerületben a Hüllő kft nekem vállalta volna az ellenállás cserét kb 30ezerért. Kis házimunkával otthon is megoldható ingyen. Ha ki tudod szedni a helyéről, a nehezén már túl vagy. Az ellenálláshuzalok nem szoktak tönkremenni. Nekem az ellenálláshuzal-spirál rögzítésénél volt kontakthiba. Nem akarok hazudni, de úgy emlékszem, tisztítás után egy kábelsarut vágtam el, és a vezetékre való végével rögzítettem a spirált a kivezetéshez. Forrasztással mindenesetre ne próbálkozz.

Van még benne egy párszáz forintos hőbiztosíték is, ami tönkremehet, de ez ritkábban fordul elő. ha mégis, akkor ki lehet cserélni, de akár át is hidalhatod.

A lenti oldalon egy korrodált fűtőmotor ellenállás van, de a hűtőventillátoré is hasonló.

http://picclick.de/Opel-Astra-G-Widerstand-Vorwiderstand-90560362-52475432-262702280892.html

Szia, 

Köszönöm szépen a választ. Egyeztettem a szerelő sráccal és nekem az előtét ellenállás ment tönkre ezért sajnos a te módszered nem segít most.

Alkatrészt találtam itt: https://opeleseknek.hu/opel-astra-h-classic-2004-alkatreszek/opel-hutoventilator-motor-komplett-hutomotor-ventilator-ellenallas-astrah-z14xel-z14xep-z16xep-z18xe-14-16-18-16v-benzin-6341168-0130303300-bosch

Viszont ventilátorral együtt van, és így nagyon drága. Külön ennél a forgalmazónál nincs. 

A kérdésem kettős lenne: 

1. a fenti linken lévő ellenállást honnan lehetne beszerezni külön?

2. van külön hasonló ellenállás, de más értékekkel és lábakkal. Ezt vajon rá lehet kötni valahogyan, mert így fele annyi lenne a bekerülési ár...

https://opeleseknek.hu/opel-astra-g-classic-1998-2009-alkatreszek/opel-hutoventilator-motor-ellenallas-klimaval-szereltekhez-z14xep-z16xep-14-16-benzin-gm-gyari-1341721

Köszönöm!

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, prono írta:

Szia, 

Köszönöm szépen a választ. Egyeztettem a szerelő sráccal és nekem az előtét ellenállás ment tönkre ezért sajnos a te módszered nem segít most.

Alkatrészt találtam itt: https://opeleseknek.hu/opel-astra-h-classic-2004-alkatreszek/opel-hutoventilator-motor-komplett-hutomotor-ventilator-ellenallas-astrah-z14xel-z14xep-z16xep-z18xe-14-16-18-16v-benzin-6341168-0130303300-bosch

Viszont ventilátorral együtt van, és így nagyon drága. Külön ennél a forgalmazónál nincs. 

A kérdésem kettős lenne: 

1. a fenti linken lévő ellenállást honnan lehetne beszerezni külön?

2. van külön hasonló ellenállás, de más értékekkel és lábakkal. Ezt vajon rá lehet kötni valahogyan, mert így fele annyi lenne a bekerülési ár...

https://opeleseknek.hu/opel-astra-g-classic-1998-2009-alkatreszek/opel-hutoventilator-motor-ellenallas-klimaval-szereltekhez-z14xep-z16xep-14-16-benzin-gm-gyari-1341721

Köszönöm!

 

Szia!

Előtét ellenállásnak az egész dobozt hívják, amilyenek a fényképeken is vannak, és az még tovább bontható. A szerelő kiszedte ezt a dobozt megnézni a belsejét? Ha nem, még lehet javítható.

Külön újonnan nem láttam én sem sehol, bontóban esetleg érdemes keresni.

Más ellenállás más fordulatszámot fog eredményezni, de végülis feltehető, ha nincs más. Hogy mennyi barkácsolással, azt nem tudom, mert ezt a ventillátorházban kéne rögzíteni a hűtése miatt. Átalakító kábel készítése nem jelent problémát annak, aki kicsit is ért a villanyszereléshez.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 06. at 16:29, lunimaci írta:

Köszönöm a választ. Igen, ma már szinte használhatatlan volt a kocsi, legjobb esetben is csak 3 henger megy + már világít mindkét hibajelző. Az 1. henger teljesen halott, aztán alapjáraton járatva pár mp. után valamelyik másik is megáll, majd pörgetve az újraindul. Kompresszió van; szikrát néztem, volt mindegyiken, de elég gyengének és rendszertelennek tűnnek.

Holnap megpróbálok szerezni egy trafót, remélem csak annyi baja lesz. Majd megírom, hogy sikerrel jártam-e.

Köszönöm a segítséget, trafócsere után minden rendben. Még egy kicsit rekedt a hangja, meg ma egyszer bedobta az égéskimaradás hibát, de ezt betudom annak, hogy elkormolódott a rendszer a hibás üzem alatt. Majd megyünk fagyizni, ha nem múlik a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Birtokomba került 4 hónapja a kis szeretett 98-as 1.6 16v G astrám :)) Sajnos igénytelen tulajtól vettem (első autó bele futottam) és most előjött egy nagyon komoly hiba! (képen mellékelve)  Az a fém könyök ami a hűtéscsővel folytatódik tőbe elrepedt!!! Sejtelmem sincs hogyan és miért talán a kor. Így ömlik a víz ott amint utánatöltök. Érdekelne hogy bontva lehet e kapni vagy esetleg újonnan is ? Köszönöm!  ITT A KÉP

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, lunimaci said:

Szia!

Előtét ellenállásnak az egész dobozt hívják, amilyenek a fényképeken is vannak, és az még tovább bontható. A szerelő kiszedte ezt a dobozt megnézni a belsejét? Ha nem, még lehet javítható.

Külön újonnan nem láttam én sem sehol, bontóban esetleg érdemes keresni.

Más ellenállás más fordulatszámot fog eredményezni, de végülis feltehető, ha nincs más. Hogy mennyi barkácsolással, azt nem tudom, mert ezt a ventillátorházban kéne rögzíteni a hűtése miatt. Átalakító kábel készítése nem jelent problémát annak, aki kicsit is ért a villanyszereléshez.

Hali! 

A doboz is szét lett kapva,ki lett mérve és biztos hogy a zöld kerámia testben levő tekerccsel van a gond... 

Venti nélkül sajnos nem találtunk még, de megpróbálom majd a céget amit írtál.

Köszi.

 

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Máté.94 írta:

Sziasztok. Birtokomba került 4 hónapja a kis szeretett 98-as 1.6 16v G astrám :)) Sajnos igénytelen tulajtól vettem (első autó bele futottam) és most előjött egy nagyon komoly hiba! (képen mellékelve)  Az a fém könyök ami a hűtéscsővel folytatódik tőbe elrepedt!!! Sejtelmem sincs hogyan és miért talán a kor. Így ömlik a víz ott amint utánatöltök. Érdekelne hogy bontva lehet e kapni vagy esetleg újonnan is ? Köszönöm!  ITT A KÉP

Nagy valószínűséggel el tört vagy meg repedt a műagyag könyök ezért ezt sürgősen javítani kell mert meg főzheted a motort ha nem figyelsz oda. https://cromax.hu/hutorendszer/termosztat_es_alkatreszei/termosztat/termosztat_opel_astra_g_zafira_a_26343

https://cromax.hu/termosztat_opel_26238

ezért egyben kell cserélni a termosztátot,vagy megoldható csak a könyök csere ha jól emlékszem valaki már itt a fórumon javított fémre.

Módosítva : astra 1
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 minutes ago, astra 1 said:

Nagy valószínűséggel el tört vagy meg repedt a műagyag könyök ezért ezt sürgősen javítani kell mert meg főzheted a motort ha nem figyelsz oda. https://cromax.hu/hutorendszer/termosztat_es_alkatreszei/termosztat/termosztat_opel_astra_g_zafira_a_26343

https://cromax.hu/termosztat_opel_26238

ezért egyben kell cserélni a termosztátot,vagy megoldható csak a könyök csere ha jól emlékszem valaki már itt a fórumon javított fémre.

Koszonom a valaszt es a segitseget meg is fogom rendelni az alkatreszt. Nekem jelenleg is fem(termosztat, konyok) az repedt vegig.  Nem melegedett a motor gondolom a nagyon hideg ido miatt de egyszer csak felugrott a hofok mero le is tiltott a az elektronika ami nem hult vissza. remelem nem let tnagyobb baj .

Link to comment
Megosztás:

4 órája, lunimaci írta:

Köszönöm a segítséget, trafócsere után minden rendben. Még egy kicsit rekedt a hangja, meg ma egyszer bedobta az égéskimaradás hibát, de ezt betudom annak, hogy elkormolódott a rendszer a hibás üzem alatt. Majd megyünk fagyizni, ha nem múlik a dolog.

Örülök. Trafó milyen márkájú ment bele?

Gyertyákat is cseréltél?

Link to comment
Megosztás:

8 órája, prono írta:

Hali! 

A doboz is szét lett kapva,ki lett mérve és biztos hogy a zöld kerámia testben levő tekerccsel van a gond... 

Venti nélkül sajnos nem találtunk még, de megpróbálom majd a céget amit írtál.

Köszi.

 

 

https://cromax.hu/hutorendszer/huto_ventilator_keret_es_resze/hutoventilator_alkatreszei/hutoventilator_ellenallas_astra_g_zafira_a_2_0_2_2+diesel_49156

A motorkódot ne nézd. Ha van rá lehetőséged akkor a csatlakozót nézd meg. Ha egyezik a tiéddel akkor nyugodtan megveheted. Az se zavarjon meg, hogy a zöld ellenállás helyett még tekercs ellenállás van beépítve.

Bontót is megpróbálhatod, de szerintem nem fogják a ventilátor nélkül odaadni. Próba.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Cs. Zoltán írta:

Örülök. Trafó milyen márkájú ment bele?

Gyertyákat is cseréltél?

Trafó egy számomra eddig ismeretlen típus ment bele: Meat&Doria-Hoffer. Ilyen volt a boltban azonnal. Hasonló árban még Hüco-Hitachi, Mobiletron, Ghibaudi és Era lett volna rendelésre, de ezek a nevek sem mondanak nekem többet. Beru és Delphi több mint duplája lett volna, szintén rendelésre.

Gyertyát egy hónapja cseréltem (NGK N1-BKR5EK), mert akkor egyszer a hidegben 3hengerezett, és óriási hézag volt már mindegyiken (45e km után). Csere után eddig hibátlan volt a kocsi. Persze most is kiszedtem, de a meneten lerakódott kormot kivéve újszerűnek tűnik.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Csalán írta:

Köszönöm!

Van valami módszer arra, hogyan lehet kitesztelni egy ilyen hibát, vagy csak szétszedés mutatja meg az igazi okot?

Hát autószerelőnek ( gondolom ő fogja cserélni) tudnia kell a hang alapján hogy mi ez....de amúgy ha más okot nem találni és csak egy adott sebességbe kapcsoláskor jön elő akkor gyanús.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, lunimaci írta:

Trafó egy számomra eddig ismeretlen típus ment bele: Meat&Doria-Hoffer. Ilyen volt a boltban azonnal. Hasonló árban még Hüco-Hitachi, Mobiletron, Ghibaudi és Era lett volna rendelésre, de ezek a nevek sem mondanak nekem többet. Beru és Delphi több mint duplája lett volna, szintén rendelésre.

Gyertyát egy hónapja cseréltem (NGK N1-BKR5EK), mert akkor egyszer a hidegben 3hengerezett, és óriási hézag volt már mindegyiken (45e km után). Csere után eddig hibátlan volt a kocsi. Persze most is kiszedtem, de a meneten lerakódott kormot kivéve újszerűnek tűnik.

Sziasztok! 

Trafó nekem is meatdoria van már két éve, hibátlan eddig (kopp-kopp)Ismétlem hogy utángyártott ellenére két éve a kocsiban hibamentesen. Nekem is ismeretlen volt, de olcsóssaga ellenére ajánlotta a boltos. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Gazda írta:

Sziasztok! 

Trafó nekem is meatdoria van már két éve, hibátlan eddig (kopp-kopp)Ismétlem hogy utángyártott ellenére két éve a kocsiban hibamentesen. Nekem is ismeretlen volt, de olcsóssaga ellenére ajánlotta a boltos. 

Sziasztok!

Nekem június óta mobiletron trafóm van. Eddig jó!

Mikor cseréltem meglepődtem az eddig használt trafón csak számok voltak márka név nem.  

Link to comment
Megosztás:

Én Remélem, hogy tartós lesz nálatok az utángyártott trafó, de nem ritka a rövid (1-2 éves) használhatóságról szóló bizonyság sem az ilyeneknél.

Már nem tudom milyet tett bele anno a szerelőm,  40.000ft körül volt, egy évre rá hiba nélkül adtam el.

Én inkább a gyári alkatrészeket preferálom, ha csak lehet. Az utángyártott, főleg a "no name" félék rizikósabbak. Ráadásul, ha melléfogsz vele, gazdaságtalan alternatíva is, hiába olcsóbb. Gyári alkatrészek drágábbak ugyan (általában), de jó eséllyel biztosabb pontot jelentenek. Szerintem. :)

 

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

7 órája, lunimaci írta:

Trafó egy számomra eddig ismeretlen típus ment bele: Meat&Doria-Hoffer. Ilyen volt a boltban azonnal. Hasonló árban még Hüco-Hitachi, Mobiletron, Ghibaudi és Era lett volna rendelésre, de ezek a nevek sem mondanak nekem többet. Beru és Delphi több mint duplája lett volna, szintén rendelésre.

Gyertyát egy hónapja cseréltem (NGK N1-BKR5EK), mert akkor egyszer a hidegben 3hengerezett, és óriási hézag volt már mindegyiken (45e km után). Csere után eddig hibátlan volt a kocsi. Persze most is kiszedtem, de a meneten lerakódott kormot kivéve újszerűnek tűnik.

Rossz minőségű / elhasználódott gyertya, úgy tudom kiütheti a trafót. Az NGK-val vannak rossz tapasztalatok, én mindenképp cserélném őket gyárira, nem G Astrába való az.  Árban sincs akkora különbség, hogy ne érje meg a gyári. De, nyilván te tudod... :)

 

Módosítva : Cs. Zoltán
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 12/1/2016 at 3:03 PM, gsuveg said:

Koszi, az auto mar szerelonel van. amint kiderult a hiba megirom :)

a nemreg beszerelt futesradiator tomodott el, az okat nem tudtak megmondani. az uj radiatorral a futesi problema megoldotott. 300km-el kesobb is a viz tiszta es futes jo. szerencsere :)

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 08. at 15:28, Csalán írta:

Köszönöm!

Van valami módszer arra, hogyan lehet kitesztelni egy ilyen hibát, vagy csak szétszedés mutatja meg az igazi okot?

de az is lehet hogy kiszárad a golyo nincs kenése nálam is ez volt, kenés után megjavult.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.