Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nem, ez mindenképpen olcsóbb... Egy ilyen hf felújítás a pucolással és minden sallanggal (hf csavarok, tömítések) megvan

50ből, és akkor már ebbe szerintem a kartertömítés és olajpumpa tömítés is belefér. :D Plusz egy kevéske munkadíj...

Patyiék nemrég csináltak egy ugyanilyen esetet, elmelóztak vele egy ideig, de nem hinném hogy 20-nál többet kértek

volna melódíjra. Éppen erről mesélte Börni, hogy fél vödör dzsuvát kiszedtek a motorból, a karternek első körben spaklival

álltak neki :D

min-max között félúton érdemes tartani... figyelj a vízszintes helyzetre ellenőrzéskor :D

Az akkor nem is olyan vészes. Lehet beszélek a szerelőmmel, kiváncsi vagyok, Ő hogyan áll a dologhoz.

Amúgy most néztem a nívót és a max jelzés fölött van az olaj.... az gond? 4000 km-t mentem vele olajcsere óta.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy most néztem a nívót és a max jelzés fölött van az olaj.... az gond? 4000 km-t mentem vele olajcsere óta.

Biztos vízszintes talajon nézted? :D

Olajat nem termeli a gép :D Max fehér habosra, de akkor a víz is fogyna :D

Egyébként nem tesz jót a túltöltés, erre figyelj. :D

Link to comment
Megosztás:

Biztos vízszintes talajon nézted? :D

Olajat nem termeli a gép :D Max fehér habosra, de akkor a víz is fogyna :D

Egyébként nem tesz jót a túltöltés, erre figyelj. :lol:

Túltöltés tényleg gáz. Havernak a Peugeotba is simán túllőtték (szakszervíz :D ), ki is nyomott valami szimeringet szépen...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az már éppen csereérett :D

Nem egy iszonyat tétel. Viszont nézd meg a feszítőgörgőjét is, ha le van

róla véve a szíj, nem-e lóg nagyon. Mert akkor az is csere (valószínű kell).

Nem kísértem a szerencsémet, azt hiszem csere lesz, köszi. :D

Link to comment
Megosztás:

Öreg hiba volt ennyit menni egy olajjal... most nagyon durván nézhet ki a motor belseje, inkább ne is akard tudni :D

Öblítő adalékot semmiképpen ne tegyél bele, mert a szennyeződéseket tényleg feloldja, de azok rögtön el fogják

tömíteni az olajjáratokat a csapágyaknál és a hidrotőkéknél is (valószínű már most is dugulás miatt csattog valamelyik

tőkéd). Az egyetlen maradéktalanul jó megoldás az, ha le van véve a hengerfej, ki van pucolva (és felújítani és kéne

akkor már, nem vészes árban). És ezzel együtt a kartert is le kell venni, és rendesen átmosni, ahol csak elérhető.

Továbbá az olajpumpát is át kell mosni. Ha szerencséd van, akkor nincs olyan szar helyzet, hogy szét is kelljen

fűzni a blokkot.

Sajnos ezzel jár, ha az ember nem karbantartja a motort rendesen... tudom hogy nem a te sarad ez, de sajna nálad

csapódik le. :D

Ez igaz a Z14XE-s motorra is?

Ugyanis a sógoromtól vettem meg az enyémet, ami ilyen motorral rendelkezik, és a sógorom a szervizkönyv utasításainak megfelelően 1 év vagy 30.000.- km szerviz intervellummal "dolgozott". Azaz most három éves az autó és 94.000.- km van benne, ezen pedig a szervizkönyv alapján három kötelező szervizelést azaz három olajcserét kell érteni.

Akkor ez most nagyon gáz? Amennyiben sűrűbben kellene cserélni, miért nem írja elő a szervizkönyv? :D

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz a Z14XE-s motorra is?

Ugyanis a sógoromtól vettem meg az enyémet, ami ilyen motorral rendelkezik, és a sógorom a szervizkönyv utasításainak megfelelően 1 év vagy 30.000.- km szerviz intervellummal "dolgozott". Azaz most három éves az autó és 94.000.- km van benne, ezen pedig a szervizkönyv alapján három kötelező szervizelést azaz három olajcserét kell érteni.

Akkor ez most nagyon gáz? Amennyiben sűrűbben kellene cserélni, miért nem írja elő a szervizkönyv? :D

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz a Z14XE-s motorra is?

Ugyanis a sógoromtól vettem meg az enyémet, ami ilyen motorral rendelkezik, és a sógorom a szervizkönyv utasításainak megfelelően 1 év vagy 30.000.- km szerviz intervellummal "dolgozott". Azaz most három éves az autó és 94.000.- km van benne, ezen pedig a szervizkönyv alapján három kötelező szervizelést azaz három olajcserét kell érteni.

Akkor ez most nagyon gáz? Amennyiben sűrűbben kellene cserélni, miért nem írja elő a szervizkönyv? :D

nem biztos hogy megéri hogy az oilcserét 30000-ént csinálni mert az oil viscozitása nem biztos hogy elég az elöbbi km. intervallumig.nem beszélve arrol hogy addigra már elég hig lesz az oil és kioldja a szutymákot a berendezésböl . különbözö üzleti meggondolásbol irják ezeket a badarságokat persze ez nem mindenre igaz...............

Link to comment
Megosztás:

végig olvastam jó pár hozzászólást és köszönöm mindenkinek, aki irogatott.

Leírom mi történt, hátha vkin segít majd

35 ezer Km 3 és fél éves g astra (Z14XE)

Hidegbe (de nem mindig) fura hangot adott adott és nem ment a kocsi.

Majd felvillant és folyamatosan éget az egyik kipufogó gá zokfigyelmezető lámpája.

irány kiolvasás > azt mondák gyujtáshíd trajó szar, cserélni kell

kételkedtem benne, mert azt már egyszer gariba cserélték, és nehez hittem el, hogy 3 és fél évet alatt kettőt elfogyaszt a kicsike. Akkor mondtak mindefélét. hogy lehet, tehát nem tudták mizu. aztán olavsgattam itt is és írta vki, hogy lehet gyertya és valóban az volt a bibi.

Opelék viszont azt mondták, hogy az 60ezerig nem kell cserélni. Tévedtek.

Tehát a gyári 36.000 Km-ert bírt. Viszont ennél nagyobb baja sose legyen

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz a Z14XE-s motorra is?

...

Akkor ez most nagyon gáz? Amennyiben sűrűbben kellene cserélni, miért nem írja elő a szervizkönyv? :D

Igen, gáz... az biztos, hogy nem ennek a motornak lesz a leghosszabb élete a testvérei között :D

Azonban még ha nincs semmi gáz, és nálad 10e km-ként cserélődik az olaj jó minőségre, akkor

talán javíthatsz a dolgon kicsit :D

A szervízkönyvet menedzserek írják, akiknek fontosabb eladni az autót, mint 100000km után elégedett

ügyfelekkel találkozni :D

Link to comment
Megosztás:

Igen, gáz... az biztos, hogy nem ennek a motornak lesz a leghosszabb élete a testvérei között :D

Azonban még ha nincs semmi gáz, és nálad 10e km-ként cserélődik az olaj jó minőségre, akkor

talán javíthatsz a dolgon kicsit :lol:

A szervízkönyvet menedzserek írják, akiknek fontosabb eladni az autót, mint 100000km után elégedett

ügyfelekkel találkozni :D

Köszi, akkor még nincs minden veszve... :D

Alapban minden eddigi autómon cseréltem az olajat 10.000.- km-erenként, de sajna ez a verda a sógor cégének nevén volt, és neki fel sem tűnt, hogy túl hosszú a szervizkönyben írt periódus, meg úgy volt vele, hogy mivel övé is a cég, elbírja ha kiesik alóla... :D Úgyhogy a kötelező dolgokon kívül nem sokat csinált az autón.

Szóval úgy tűnik eddig semmi gáz a motorral, egy apró hibától eltekintve:

meleg motornál, ha leállítom és azelőtt indítom újra, hogy lehűlne, akkor néha (nem mindig) lefullad, azaz kis gázzal tud csak elindulni. Eztuán viszont szépen beáll az alapjárat, semmi probléma nem jeletkezik. A gázt sem kell tövig nyomni, éppen csak elég "felé mozdítani" a lábfejemet.

Mikor két hónapja hozzám került az autó és jelentekezett a hiba, Wessz kolléga útmutatásai alapján kipucoltam a pillangószelepet, és jó is volt egészen a múlt hétig, amikor egyszer újra jelentkezett.

Nem mindig csinálja, mondjuk 10 esetből 4-szer.

Lehet ez valami komolyabb bajnak az előfutára, vagy ne törtődjek vele, amíg nem lesz krónikus? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

1999-es 1.4, X14XE Astra G.

Néhány héttel ezelőtt azt vettem észre, hogy folyamatos fűtés mellett a vízhőfok mérő szépen kúszik visszafelé, 80 fok alá is. Ezt követően ezt rendszeresen csinálta már úgy is, hogy a fűtés sem volt rajta.

Volt, amikor menet közben meleg motornál visszakúszott teljesen. Kicseréltettem a termosztátot, azóta i visszamegy néha menet közben 80 fok alá, főleg akkor, amikor hosszabb ideig motorfékkel lassúlok. Egyébként pedig beáll 83-84 fok köré, a 90 fokot szinte soha nem éri el.

Gondoltam a hőgombára, de azt mondták a szervízben, hogy csak egy központi van belőle ami a jelet is adja a számítógépnek, így nem valószínű, hogy az lenne, mert erre utaló hibát nem jelez a műszerfalon. Mondtak olyat is, hogy a műszeregységben kiment egy relé, úgyhogy ha akarom, csak a teljes műszeregység cseréjével oldható meg a dolog.

A másik verzió szerint most működik jól, és különben is, az óra nem pontos (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!).

Szerintetek mi lehet ennek az oka, mit lenne érdemes megnézni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

1999-es 1.4, X14XE Astra G.

Néhány héttel ezelőtt azt vettem észre, hogy folyamatos fűtés mellett a vízhőfok mérő szépen kúszik visszafelé, 80 fok alá is. Ezt követően ezt rendszeresen csinálta már úgy is, hogy a fűtés sem volt rajta.

Volt, amikor menet közben meleg motornál visszakúszott teljesen. Kicseréltettem a termosztátot, azóta i visszamegy néha menet közben 80 fok alá, főleg akkor, amikor hosszabb ideig motorfékkel lassúlok. Egyébként pedig beáll 83-84 fok köré, a 90 fokot szinte soha nem éri el.

Gondoltam a hőgombára, de azt mondták a szervízben, hogy csak egy központi van belőle ami a jelet is adja a számítógépnek, így nem valószínű, hogy az lenne, mert erre utaló hibát nem jelez a műszerfalon. Mondtak olyat is, hogy a műszeregységben kiment egy relé, úgyhogy ha akarom, csak a teljes műszeregység cseréjével oldható meg a dolog.

A másik verzió szerint most működik jól, és különben is, az óra nem pontos (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!).

Szerintetek mi lehet ennek az oka, mit lenne érdemes megnézni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Szia, nem vagyok szakerto, de nekem ugyanigy viselkedett az auto, viszont termosztat csere megoldotta. Nekem a szerelom azt mondta, hogy semmi esetre sem normalis mukodes, ha igy viselkedik a homerseklet. Lehet a motor homerseklet mero is, ami egyszeruen cserelheto.

Nem akarok rosszindulatu lenni, de ha nem ismeros a szerelo, ne vesd el azt sem, h csak papiron csereltek a termosztatot a szervizben. (Markaszervizben pl mar sporoltak meg olajcseret az en esetemben)

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek mi lehet ennek az oka, mit lenne érdemes megnézni?

Nos, a műszeregységben nincs relé, és ott tuti nincs hiba.

Viszont a hőmérséklet jeladó attól még lehet kehés, hogy az ecu nem jelez hibát.

Meg kellene mérni az ellenállását. A termosztátházon találod, egy kétvezetékes csati megy rá.

Sima multiméterrel tudod mérni 100ohm-20Kohm értékek között.

Mérni kellene egyet teljesen kihűlt, régen álló motorral, meg egyet üzemmeleg állapotban

(kézre vigyázni, meleg a motor... :D ). Ha beírod ide a mért értékeket, megmondom hogy

jó-e a jeladó :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Astra Caravanom '99 1.4 16V.

Kb egy hónapja észrevettem, hogy a vezetőoldalon elől a szőnyeg (az eredeti) tocsog a vízben.

Azóta próbálom kiszárítani (szivaccsal, fűtéssel), de nem akar, olyan mintha utánpótlása lenne.

Nem tudom mi lehet a forrása. A hűtővizet azóta nézegetem, szemmel láthatóan nem fogy. Eső azóta nem sok esett.

Van-e valakinek tapasztalata a beázássan kapcsolatban? Hol vannak a gyenge pontjai elől?

Hol van a fűtőradiátor és a fűtéscsap?

Szedtetek már ki szőnyeget? Hogyan kell?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Astra Caravanom '99 1.4 16V.

Kb egy hónapja észrevettem, hogy a vezetőoldalon elől a szőnyeg (az eredeti) tocsog a vízben.

Azóta próbálom kiszárítani (szivaccsal, fűtéssel), de nem akar, olyan mintha utánpótlása lenne.

Nem tudom mi lehet a forrása. A hűtővizet azóta nézegetem, szemmel láthatóan nem fogy. Eső azóta nem sok esett.

Van-e valakinek tapasztalata a beázássan kapcsolatban? Hol vannak a gyenge pontjai elől?

Hol van a fűtőradiátor és a fűtéscsap?

Szedtetek már ki szőnyeget? Hogyan kell?

Ha megízleled és édeskés ízű (fagyálló) akkor lehet hűtő, de be is tud ázni.

Ahol a motorház nyító bowdenje kilép a tűzfalon át, van egy gumidugó (vezető oldalon, az ablak alatti műanyag rács alatt van) amin átmegy a bowden.

Ha ez nincs a helyén simán bevezeti a vizet (eső, autómosás főleg gépi) pont a doblemezen át a szőnyeg alá.Ha sok összegyűlik átfolyik simán hátra is.

Szoktak még itt a bowden mellett a kókler szerelők kábeleket elvezetni, na akkor sem fog tömíteni rendesen, főleg ha utána helyére sem tették a dugót..... :sowwy:

A szőnyeget felvenni nem egyszerű (egyszer már leírtam részletesen is) bontani kell rendesen hozzá (küszöb, első űlés).

Ha csak részlegesen bontod le (műanyag küszöb borítás felpattint, nem leszerel! +első műanyag küszöb borítás ívét leveszed ) akkor féloldalasan felhajtható a szőnyeg a pedálok alatt (kicsúszik a küszöb alól).

Alápakolsz valamit, hogy ne érintkezzen a lemezzel , felhajtod a tűzfal szivacsát (vigyázz, mert ez egy darabban van és könnyen törik, szakad), oda is alápakolsz, na ekkor ki lehet szárítani+hajszárítóval lehet segíteni.

Ez sajna legalább 3-4 nap, hogy csontszáraz legyen.

A tűzfal szivacsát feltétlen emeld meg valamivel, mert így a szivacsból a víz elvezetődik az aljára és így gyorsabban és jobban szárad.

A hátsó rész külön kivehető, de mind az első, mind a hátsó szönyeg egy darabból áll (jobb-bal oldal egyben)!!

Nagyvonalakban ennyi :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ahol a motorház nyító bowdenje kilép a tűzfalon át, van egy gumidugó (vezető oldalon, az ablak alatti műanyag rács alatt van) amin átmegy a bowden.

Köszönöm a kimerítő választ!

Most ugrott be, hogy pár hónapja találtam az udvaron egy átvezető gumidugót és fogalmam sem volt, hogy honnan való! Ennek utána járok!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ!!

A termosztátot biztos, hogy kicserélték, ott voltam. :-)

Viszont ezel kapcslatban van egy aranyos történetem. Ekőször mgpróbálkoztak valami utángyártott alaktrészt beletenni (okos áron!!!! :-) MÁRKASZERVÍZ!!!!))), de megbukott a mutatvány, mert szivárgott az öntvényből a viz. A második ugyanott végigrepedt, ahol az előző szivárgott. Harmadik nekifutásra követeltem, hogy gyárit adjon, én bontottam ki a dobozból, benne van a GM logó és a szám. Ez a leírt hibától eltekintve jól működik...

Mindenképpen megnézem, amit írtál és hamarosan jelentkezem.

Mégegyszer köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ!!

A termosztátot biztos, hogy kicserélték, ott voltam. :-)

Viszont ezel kapcslatban van egy aranyos történetem. Ekőször mgpróbálkoztak valami utángyártott alaktrészt beletenni (okos áron!!!! :-) MÁRKASZERVÍZ!!!!))), de megbukott a mutatvány, mert szivárgott az öntvényből a viz. A második ugyanott végigrepedt, ahol az előző szivárgott. Harmadik nekifutásra követeltem, hogy gyárit adjon, én bontottam ki a dobozból, benne van a GM logó és a szám. Ez a leírt hibától eltekintve jól működik...

Mindenképpen megnézem, amit írtál és hamarosan jelentkezem.

Mégegyszer köszönöm!!!

A visszahülés motorfékes üzemben természetes,m mivel ha elveszed a gázt az injektor nem fecskendez be benzint, ezáltal nem termel hőt a motor!

A termosztát vizsgálására egy módszer! Elindítod akocsit (amikor hideg, több óra állás után), és 2-3 perc mulva (alapjáraton!), és megnézed, hogy hűtő felé vezető csöben a vít ha meleg vagy langyos, akkor nem zár le a termosztátod, akkor csere, az új sem jó!

De szerintem a 83-83 jó lessz, mert annyi lehet amüszerben, és a gombában (mármint tolerancia..)

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Bajtársak!

Boldog tulajdonosa lettem egy ASTRA G 1.6 Caravánnak - évjárat 2004.08!

Nagyon fafa minden csak a gázpedálnak van az eléjén egy holttere.Piszok kellemetlen mert azt hiszem hogy picit nyomom a gázt majd kuplung rá (2-3-4-5 nél) de akkor csak motorfék majd több gáz akkor megidulnak a "lovak". Olyan vagyok mint egy bólogatós-kutya a hátsó ablakban!!! :sowwy:

Kérdésem az lenne hol tudnám állítani a pedál holtjátékát kisebbre. Potinál vagy mechanikai megoldása van?

Segítsetek! A válaszotokat előre is köszönöm!

Astra Rulez!

Link to comment
Megosztás:

sehol... az egy elektronika.

Az rendben van de akár a poti alaplapjának elforgatása vagy a pedál holtpontjának állítása ahol elakad hogy feljebb ne jöjjön... ott gondolnám a mahinálást!

Kicsit 'karcsú' lenne ha semmi lehetőség nincs ilyenkor!? Ahogy sikerült összerakni??? :sowwy: Nem hiszem hogy a deutche ilyen lütyi lenne...vagy mégis?

Köszi! Várom építő javaslataitokat!

Link to comment
Megosztás:

Az rendben van de akár a poti alaplapjának elforgatása vagy a pedál holtpontjának állítása ahol elakad hogy feljebb ne jöjjön... ott gondolnám a mahinálást!

Kicsit 'karcsú' lenne ha semmi lehetőség nincs ilyenkor!? Ahogy sikerült összerakni??? :sowwy: Nem hiszem hogy a deutche ilyen lütyi lenne...vagy mégis?

Köszi! Várom építő javaslataitokat!

Építő javaslat: Szokj hozzá... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.