Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Kb 100-as tempónál egyszer csak felgyulladt a kipörgésgátló (egyes helyeken ESP-nek írják, bár kétlem, hogy lenne benne) visszajelzője és hiába nyomtam a gázt nem akart gyorsulni. Olyan volt mintha leszabályzott volna. Majd kb 5 km-rel később már hajlandó volt gyorsulni, de a visszajelző csak egy leállítást követően aludt ki.

Valaki találkozott már ilyennel? Mi lehetett a hiba oka?

Link to comment
Megosztás:

25 perce, norbee80 írta:

Sziasztok!

Kb 100-as tempónál egyszer csak felgyulladt a kipörgésgátló (egyes helyeken ESP-nek írják, bár kétlem, hogy lenne benne) visszajelzője és hiába nyomtam a gázt nem akart gyorsulni. Olyan volt mintha leszabályzott volna. Majd kb 5 km-rel később már hajlandó volt gyorsulni, de a visszajelző csak egy leállítást követően aludt ki.

Valaki találkozott már ilyennel? Mi lehetett a hiba oka?

Ha jól értem a kipörgés gátló jelzett, de amúgy nincs benne? 

Link to comment
Megosztás:

7 perce, zotya975 írta:

Ha jól értem a kipörgés gátló jelzett, de amúgy nincs benne? 

Nem, ezek szerint félreérthető voltam. Szerintem kipörgésgátló van benne (jeges úton ezt már tapasztaltam, olyankor visszajelzett). Most annyi volt, hogy egyenes úton egyszer csak felvillant és az autó nem akart jobban menni.

Az ESP-re írtam, hogy az szerintem nincs benne, csak van ahol erre a visszajelzőre ESP-t írnak.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, norbee80 írta:

Nem, ezek szerint félreérthető voltam. Szerintem kipörgésgátló van benne (jeges úton ezt már tapasztaltam, olyankor visszajelzett). Most annyi volt, hogy egyenes úton egyszer csak felvillant és az autó nem akart jobban menni.

Az ESP-re írtam, hogy az szerintem nincs benne, csak van ahol erre a visszajelzőre ESP-t írnak.

Nem lehetséges hogy jégfoltra futottál? Elég ha az egyik kerék rámegy.

Link to comment
Megosztás:

Just now, zotya975 írta:

Nem lehetséges hogy jégfoltra futottál? Elég ha az egyik kerék rámegy.

Biztos, hogy nem. Meg az furcsa lett volna, hogy kb 5km-en keresztül nem volt hajlandó gyorsulni és a visszajelző pedig csak egy leállítás után aludt ki.

Ennek a visszajelzőnek ugye csak akkor kell mennie, amikor beavatkozik, de itt sajnos nem ez volt.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, tomcsika1 írta:

Ezt eddig én is tudom amit te most leírtál de én valami áthidaló megoldást szeretnék, hogy jó legyen a fűtésem!

Tudtommal a nagyobb motorral szerelt verziókban előfordult kiegészítő elektromos (PTC) utastérfűtés. A normál hűtővizes fűtőradiátor előtt vagy után egy, az előbb említettre nagyon hasonlító méretű és kinézetű fűtőtest. Akartam egyet a sajátomba, mert láttam egyet jó áron és megtetszett, de sajna Z14XEP -nél nincs ilyen funkció. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, norbee80 írta:

Biztos, hogy nem. Meg az furcsa lett volna, hogy kb 5km-en keresztül nem volt hajlandó gyorsulni és a visszajelző pedig csak egy leállítás után aludt ki.

Ennek a visszajelzőnek ugye csak akkor kell mennie, amikor beavatkozik, de itt sajnos nem ez volt.

Meg kellene nézni eltárolódott-e valamilyen ezzel kapcsolatos hibakód a motorvezérlőben, lehetséges hogy kezd kontaktos lenni pl az egyik kerék fordulatszám jeladója. Ha azóta már nem is áll fenn a hiba, akkor is még nagyon sokáig kiolvasható.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, norbee80 írta:

Nem, ezek szerint félreérthető voltam. Szerintem kipörgésgátló van benne (jeges úton ezt már tapasztaltam, olyankor visszajelzett). Most annyi volt, hogy egyenes úton egyszer csak felvillant és az autó nem akart jobban menni.

Az ESP-re írtam, hogy az szerintem nincs benne, csak van ahol erre a visszajelzőre ESP-t írnak.

Ha van ESP akkor van ASR is vagy fordítva ,nálam igy van

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Kösz a befogadást.

Opel Astra G CDTI 1.7. Köv. probléma: Lekapcsolt fényekkel nem működik az indexelés, az ablaktörlő és a belső világítás. Néha felkapcsolt fényekkel is ha beindítom az ablaktörlőt akkor egy relé folyamatosan kattog, a plafon világítás meg vibrál de az ablaktörlő nem működik, de általában egy idő után helyre jön magától. A tegnap jobbra tudtam jelezni, de balra nem, viszont ha balra jeleztem a műszerfalon kétszer gyorsabban villogott a jelzés mint a jobbra jelzésnél. A probléma nem mindig jelentkezik, de egyre gyakrabban. Sejtésem szerint valamelyik biztosíték vagy relé a ludas, meg is takarítottam kontakt spray-el néhányat de nem segített. Valami ötlet? 

Link to comment
Megosztás:

22 perce, huzsolt írta:

Sziasztok. Kösz a befogadást.

Opel Astra G CDTI 1.7. Köv. probléma: Lekapcsolt fényekkel nem működik az indexelés, az ablaktörlő és a belső világítás. Néha felkapcsolt fényekkel is ha beindítom az ablaktörlőt akkor egy relé folyamatosan kattog, a plafon világítás meg vibrál de az ablaktörlő nem működik, de általában egy idő után helyre jön magától. A tegnap jobbra tudtam jelezni, de balra nem, viszont ha balra jeleztem a műszerfalon kétszer gyorsabban villogott a jelzés mint a jobbra jelzésnél. A probléma nem mindig jelentkezik, de egyre gyakrabban. Sejtésem szerint valamelyik biztosíték vagy relé a ludas, meg is takarítottam kontakt spray-el néhányat de nem segített. Valami ötlet? 

Valami tök egyszerű probléma lehet, ez a jobbik eset vagy egy mekkelek belekókányolt az elektromos rendszerbe. Általában az utólagos beépítéssel szokott kísértet járkálni az elektromos rendszerben.

Utólagos riasztó, e. ablak, gps nyomkövető? Ezeket próbáld leellenőrizni.

Link to comment
Megosztás:

2 minutes ago, HaPetya said:

Valami tök egyszerű probléma lehet, ez a jobbik eset vagy egy mekkelek belekókányolt az elektromos rendszerbe. Általában az utólagos beépítéssel szokott kísértet járkálni az elektromos rendszerben.

Utólagos riasztó, e. ablak, gps nyomkövető? Ezeket próbáld leellenőrizni.

Kösz a választ, tudtommal minden gyári, kivéve a rádiót (a kocsit használtan vettem). Azóta viselkedik furcsán mióta hideg van, azért gyanakszom valami kontakt-relé problémára, de az is lehet, hogy egybeesés. 

Módosítva : huzsolt
Link to comment
Megosztás:

35 perce, huzsolt írta:

Sziasztok. Kösz a befogadást.

Opel Astra G CDTI 1.7. Köv. probléma: Lekapcsolt fényekkel nem működik az indexelés, az ablaktörlő és a belső világítás. Néha felkapcsolt fényekkel is ha beindítom az ablaktörlőt akkor egy relé folyamatosan kattog, a plafon világítás meg vibrál de az ablaktörlő nem működik, de általában egy idő után helyre jön magától. A tegnap jobbra tudtam jelezni, de balra nem, viszont ha balra jeleztem a műszerfalon kétszer gyorsabban villogott a jelzés mint a jobbra jelzésnél. A probléma nem mindig jelentkezik, de egyre gyakrabban. Sejtésem szerint valamelyik biztosíték vagy relé a ludas, meg is takarítottam kontakt spray-el néhányat de nem segített. Valami ötlet? 

Szerintem pedig test probléma lesz. Csekkold le a testpontokat.

Link to comment
Megosztás:

1 minute ago, gezoli said:

Szerintem pedig test probléma lesz. Csekkold le a testpontokat.

Ha jól meg gondolom, a rádió antenna drótja eltört és egy hosszú rézdróttal helyettesítettem (izolált) annak ellenére lehet, hogy hozzáér valamihez. Ezzel kezdem. 

Link to comment
Megosztás:

14 perce, huzsolt írta:

Ha jól meg gondolom, a rádió antenna drótja eltört és egy hosszú rézdróttal helyettesítettem (izolált) annak ellenére lehet, hogy hozzáér valamihez. Ezzel kezdem. 

Jó tipp, simán lehet testelés vagy rövidzár, ahogy gezoli is írta. Csak nekem gyanús volt, hogy bal index nincs jobb meg van.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, csicsó írta:

Ha van ESP akkor van ASR is vagy fordítva ,nálam igy van

Öö... nem. Ha van ESP, akkor van kipörgésgátló is (8.x verziószámú ABS vezérlő), de a kipörgésgátló megléte nem jelenti önmagában azt hogy ESP is van (5.x verziószámú ABS vezérlő). Az ESP-hez tartozik kormányszögjeladó meg hasonló nyalánkságok amik a TC-hez (kipörgésgátló) nem kellenek.

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok! 

Kupplung problémám van! Az autóm egy 1999-es g astra caravan, 1.6 8v motorral. Ha jól tudom x16szr... A probléma a teljes mértékben ellenállás mentesen benyomható Kupplung pedál illetve a váltás képességének teljes hiánya. Első körben felső munkahenger hibát diagnosztizáltak, ami ki is lett cserélve! Hozzá teszem hogy semmilyen előjel nem volt, egyszer csak fél napi parkolást követően esett be a kupplung még a kulcs elfordítása előtt! Tegnap kaptam vissza a kocsit amit egész délután örömmel hajtottam! Minden rendeltetés szerűen üzemelt. Ma reggel viszont ugyan az a hiba jelenség! A kupplung minden ellenállás nélkül benyomható... Van ötletetek hogy mitől megy el a nyomás? Ja, a fékolaj szint változatlan... Köszönöm előre is a segítséget! 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, tgabika76 írta:

Fékolaj? Lehet rosszul emlékszem, de a tengelykapcsoló hidraulika mintha a kormányszervóval lenne egy körön... ha így van akkor érdemes lenne megnézni annak a szintjét is.

Rosszul!

 A kormányműnek külön tartálya van, és más is az üzemi folyadék. A fékolaj tartályával közös a kuplung tartálya, csak egy fal választaja el. Együtt töltöd föl a kettőt egyszerre.

Mivel a pedálnál van egy hidraulika kuplung henger ezért a csővezeték másik végén lennie kell egy munkahengernek amely a kinyomócsapágyat mozgatja.

Valószínűleg az lesz a ludas. Sajnos csak a váltó és motor széthúzásával orvosolható, ekkor viszont már érdemes az egész kuplungot cserélni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.