Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Just now, Cs. Zoltán írta:

Szia!

Nincs relevanciája, de megkérdezhetem, hogy milyen olajat használsz?

Mármint motorolajat? Az most Total Ineo MC3 5W40. Előtte Castrol Magnatec C3 5W40. Azelőtt a szervíz intézett valami nem annyira odavalót. A többire nem emlékszem. :D Ha esetleg a fékfolyadékra gondoltál, arról sajnos fogalmam sincs. 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, bcsabi írta:

Gyárilag c374 ,c394 irnak az opelinfos.de oldalon ,melyik a hosszabb?

 

A 3.74 a hosszabb. Ezeknél a váltóknál a kihajtó tengelyen levő véghajtómű bemenő oldalán 17, 18, 19, 20 a fokszám, a kihajtó oldalon azaz a tányérkeréken fix 71. A 19 és 20 fokszámot nagy teljesítményű benzinesnél illetve dízelnél használják.

Neked van a z12xe? Ahhoz teljesen felesleges az f17. Oda még az f13 is bőven jó a 110Nm-hez.

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 16. at 18:56, nzozz írta:

Ott se stimmel a szint, rá lett töltve nem rég, mert már kézifék visszajelző is világított, de azt hittem a fékekkel van valami, mert mostanában cserélték az összes fékbetétet/pofát, de a fékfolyadék csere elméletileg lemaradt... Tegnap egy elég tiszta udvaron állt az autó egy ismerősömnél és ott vettem észre amikor kiálltam, hogy valami folyadékot eresztett magából a szerkezet, ami nem hűtőfolyadék és nem motorolaj. Később alánézve, a motor és a váltó illesztésénél láttam szivárgást. Már ezeknek az észlelése előtt is pár nappal tapasztaltam, hogy néha elindulásoknál rángat az autó, mintha mellékapcsoltam volna és egyes helyett harmadikkal próbálnék indulni, de gondoltam biztos én vagyok most balf@sz.

Úgyhogy ez megint egy "szimpatikus" 6 számjegyű kiadásnak tűnik, mert esélyes, hogy a kuplung többi részét is célszerű cserélni, 220 000 km körül van most az autó és nem tudom volt-e már cserélve. Ez kb. 70 000Ft alkatrészköltség (Sachs és/vagy Luk alkatrészekkel, mert gagyibbat szerintem nem érdemes) és ennek a cseréjét mondjuk otthon nem igazán tudom bevállalni, a megfelelő felszerelések hiánya miatt, tehát még jön rá munkadíj is. 

Lassan kezd beindulni az a csodás folyamat, hogy tényleg mindent cserélni kell az autón, mert a kora és/vagy a futásteljesítménye miatt elkezdenek tönkremenni. A motorban- úgy érzésre - szerintem már régóta hiánycikk a kompresszió és amekkora szerencsém van - és mert még komolyabb gond nem volt vele - még a futómű is megbolondul majd. :D

Ha elfogyik a fèkfolyafèk, akkor először a kuplungod fog elszálni pont azèrt,h ne a fèk legyen először rossz. Szerintem kezdetnek cserèld le az egèsz rendszerben a fèkfolyadèkot. Lehet règi ès habosodik azèrt fogyik a tartályból. Nekem a hátsó fèkcsere után volt ilyen. Csak hab jött a csövekből.

Link to comment
Megosztás:

54 perce, bcsabi írta:

Ha elfogyik a fèkfolyafèk, akkor először a kuplungod fog elszálni pont azèrt,h ne a fèk legyen először rossz. Szerintem kezdetnek cserèld le az egèsz rendszerben a fèkfolyadèkot. Lehet règi ès habosodik azèrt fogyik a tartályból. Nekem a hátsó fèkcsere után volt ilyen. Csak hab jött a csövekből.

Az logikus, hogy először a kuplung folyadékja fogyjon el. Viszont a habosodás se magyarázat sajnos az autó alatt megjelenő tócsára, addig pedig fölösleges a teljes fékolaj csere, ami amúgy meglesz csinálva, amint normalizálódik a helyzet.

57 perce, bcsabi írta:

A váltó tetejèn van egy lègtelenitő csavar. Szintèn a váltón a motor találkozásnál alul van egy muanyag kupak,ha ntán a kinyomónál pukant volna el valami ott csöpöghet az olaj,

A tetején láttam azt a kis műanyag kupakot, az alján annyira nem (de ott nem is tudtam, hogy kéne lenni ilyennek, nem is kerestem). A fönti csatlakozásoknál kimondott olajfolyás nem volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bal hátsó féknyergem azt hiszem megadja magát. Felújításban gondolkodom, nem tudom lehetséges-e, mennyire kellenek hozzá speciális szerszámok, 

meg egyáltalán kapható ez hozzá felújító készlet. Van valakinek tapasztalata? Bosch rendszerű... 

Most cseréltem tárcsát, betétet, de a munkahengert már - a megfelelő szerszámmal - alig bírtam visszanyomni (forgatni). A kézifék bowden-t sztem már nem tudnám

még egyszer kiakasztani, mert a kart nem lehet lenyomni. Másik kérdésem, hogy ezt a kart tartó torx csavart meglazítom sérülhet az állítómechanizmus? 

 

gezoli, olvastam a leírásodat a fékről, csak kicsit megrettentem a 60k-s Bosch féknyereg ártól :)

 

 

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

11 perce, Maverick087 írta:

Sziasztok!

Bal hátsó féknyergem azt hiszem megadja magát. Felújításban gondolkodom, nem tudom lehetséges-e, mennyire kellenek hozzá speciális szerszámok, 

meg egyáltalán kapható ez hozzá felújító készlet. Van valakinek tapasztalata? Bosch rendszerű... 

Most cseréltem tárcsát, betétet, de a munkahengert már - a megfelelő szerszámmal - alig bírtam visszanyomni (forgatni). A kézifék bowden-t sztem már nem tudnám

még egyszer kiakasztani, mert a kart nem lehet lenyomni. Másik kérdésem, hogy ezt a kart tartó torx csavart meglazítom sérülhet az állítómechanizmus? 

 

gezoli, olvastam a leírásodat a fékről, csak kicsit megrettentem a 60k-s Bosch féknyereg ártól :)

 

 

 

 

 

Van hozzá külön dugattyú is, meg tömítéskészlet is, meg a kettő egy készletben, pár ezer Ft, bár ezeket a gyártókat annyira nem ismerem, nem tudom minőségre milyenek (Frenkit, Autofrein Seinsa, Ert). Illetve a komplett új Bosch féknyereg is "csak" 30 500Ft/db (nem tudom a 60 000Ft -ot 1 vagy 2 db -ra értetted).

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Maverick087 írta:

gezoli, olvastam a leírásodat a fékről, csak kicsit megrettentem a 60k-s Bosch féknyereg ártól :)

Lehet ám féknyerget a bontóban is megvenni. Az nem olyan gyorsan fogyó alkatrész (mint pl a fékbetét), amiből illik  - és KELL is - mindig csak újat betenni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na most kicsit bajban vagyok. Kezdem az elejéről. Korábban csinált olyat a drága, hogy kigyulladt a sárga, szervizkulcsos motordiag lámpa. Mindog csak amikor 140 környékére értem. Először szóltam is szerelőnek, hogy vinném hozzá kiolvasásra, de leállítás, újraindítás után eltűnt. Aztán a napokban már normál menettempó mellett is előjött, így gondoltam beszerzek valami olcsóbb hibakód olvasót, mert leállítás után mindig eltűnik. 

Lehet, hogy nincs a fenti problémával összefüggésben, de ma egy 50 km-es út alatt ismét kigyulladta  lámpa, leálltam vásárolni egy boltban, s amikor újraindítottam már nem volt töltés és kormányszervóm sem. Úgy néz ki a generátor köre megszűnt létzezni. Megnéztem, a szíj nem szakdt el. 

A kérdéseim a következők lennének:

1. Van rá esély, hogy kibírja hazafelé az utat generátor nélkül (50 km)? Mindjárt kiugrom megmérni, hogy pontosan mennyi feszültséged ad jelenleg le az aksi.
2. Lehet, hogy ez okozta a korábbi tüneteket?
3. Ha eltűnik egy sárga figyelmeztetés, attól még ki lehet olvasni?
+1. Miért pont akkor kellett ennek bekövetkeznie, amikor jégesőben eljövök otthonról egy szál pulcsiban?
 

 

Link to comment
Megosztás:

17 perce, cac írta:

Sziasztok!

Na most kicsit bajban vagyok. Kezdem az elejéről. Korábban csinált olyat a drága, hogy kigyulladt a sárga, szervizkulcsos motordiag lámpa. Mindog csak amikor 140 környékére értem. Először szóltam is szerelőnek, hogy vinném hozzá kiolvasásra, de leállítás, újraindítás után eltűnt. Aztán a napokban már normál menettempó mellett is előjött, így gondoltam beszerzek valami olcsóbb hibakód olvasót, mert leállítás után mindig eltűnik. 

Lehet, hogy nincs a fenti problémával összefüggésben, de ma egy 50 km-es út alatt ismét kigyulladta  lámpa, leálltam vásárolni egy boltban, s amikor újraindítottam már nem volt töltés és kormányszervóm sem. Úgy néz ki a generátor köre megszűnt létzezni. Megnéztem, a szíj nem szakdt el. 

A kérdéseim a következők lennének:

1. Van rá esély, hogy kibírja hazafelé az utat generátor nélkül (50 km)? Mindjárt kiugrom megmérni, hogy pontosan mennyi feszültséged ad jelenleg le az aksi.
2. Lehet, hogy ez okozta a korábbi tüneteket?
3. Ha eltűnik egy sárga figyelmeztetés, attól még ki lehet olvasni?
+1. Miért pont akkor kellett ennek bekövetkeznie, amikor jégesőben eljövök otthonról egy szál pulcsiban?
 

 

Heló

tárolja a hibakódot, szóval ki tudod olvasni vagy villogtatni

 

és nekem töltés nélkül kibírta öregebb akksival is a kb 50 km-t

Link to comment
Megosztás:

Just now, padarmisi írta:

Heló

tárolja a hibakódot, szóval ki tudod olvasni vagy villogtatni

 

és nekem töltés nélkül kibírta öregebb akksival is a kb 50 km-t

Köszönöm a választ!

Rámértem, 12.81 volt van benne. Természetesen a fogyasztókat minimalizálnám. 

Egyedül attól tartok, hogy ha valami mechanikus hiba gond van a generátorral, ne adj isten a kormányszervó szivattyúval, akkor ártok neki a használattal. Le tudom ezt valahogy ellenőrizni bárminemű szerszám nélkül?

Link to comment
Megosztás:

9 perce, cac írta:

Köszönöm a választ!

Rámértem, 12.81 volt van benne. Természetesen a fogyasztókat minimalizálnám. 

Egyedül attól tartok, hogy ha valami mechanikus hiba gond van a generátorral, ne adj isten a kormányszervó szivattyúval, akkor ártok neki a használattal. Le tudom ezt valahogy ellenőrizni bárminemű szerszám nélkül?

Ha nincs töltésed, akkor a szervómotor ezért nem műkűködik.

Okosat nem tudok mondani, de szerintem nem ártasz semminek azzal, ha hazaviszed így. Bár, ha lenne rá módom, én inkább vontatnám a helyedben (biztonsági okokból).

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

16 perce, Cs. Zoltán írta:

Ha nincs töltésed, akkor a szervómotor ezért nem műkűködik.

Okosat nem tudok mondani, de szerintem nem ártasz semminek azzal, ha hazaviszed így. Bár, ha lenne rá módom, én inkább vontatnám a helyedben (biztonsági okokból).

Áhá!
Abban a hitben voltam, hogy a generátor "csak" az akksit tölti. Minden fogyasztó pedig az akkumulátorról üzemel.

Esetleg arra tudnátok a választ, hogy ez összefüggésben lehet-e az először említett hibával (sárga motordiagnosztika lámpa), vagy tök független a kettő egymástól?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, L.Fazakas írta:

Lehet ám féknyerget a bontóban is megvenni. Az nem olyan gyorsan fogyó alkatrész (mint pl a fékbetét), amiből illik  - és KELL is - mindig csak újat betenni!

Lehet, értem én. De sztem nem tudnám biztosan megmondani, hogy a fékdugattyú mennyire korrodált, a tömítések milyen állapotban vannak. Lehet veszek egy bontottak és ott vagyok 2 hónap múlva ahol a part szakad. 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, cac írta:

Áhá!
Abban a hitben voltam, hogy a generátor "csak" az akksit tölti. Minden fogyasztó pedig az akkumulátorról üzemel.

Esetleg arra tudnátok a választ, hogy ez összefüggésben lehet-e az először említett hibával (sárga motordiagnosztika lámpa), vagy tök független a kettő egymástól?

Nekem a generátorom halála előtt semmiféle motor check lámpát nem dobott ki.

Villogtasd ki vagy olvasd ki a hibakódot az a tuti

Link to comment
Megosztás:

9 perce, cac írta:

Áhá!
Abban a hitben voltam, hogy a generátor "csak" az akksit tölti. Minden fogyasztó pedig az akkumulátorról üzemel.

Esetleg arra tudnátok a választ, hogy ez összefüggésben lehet-e az először említett hibával (sárga motordiagnosztika lámpa), vagy tök független a kettő egymástól?

El kell menni vele szervizbe. Ott pontosan kideríthető az ok.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, nzozz írta:

Van hozzá külön dugattyú is, meg tömítéskészlet is, meg a kettő egy készletben, pár ezer Ft, bár ezeket a gyártókat annyira nem ismerem, nem tudom minőségre milyenek (Frenkit, Autofrein Seinsa, Ert). Illetve a komplett új Bosch féknyereg is "csak" 30 500Ft/db (nem tudom a 60 000Ft -ot 1 vagy 2 db -ra értetted).

Kovács Autót nézted, látom már. Más oldalakon kerestem eddig ott db-ja 45-60. 

Jó lenne valakitől tapasztalati info a felújítást illetően..... :)

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Cs. Zoltán írta:

El kell menni vele szervizbe. Ott pontosan kideríthető az ok.

Jelentem munka végeztével beültem, és....

...tökéletesen működött. Volt töltésem, kormányszervó, semmi hibajelzés. Arra gondoltam, hogy esetleg felmelegedett valami, aztán csúszott a szíj, és nem hajtott meg semmit. Bár, hogy miért leállás, indítás után jött ez elő, arra nincs ötletem. Tipikus ékszíj hangot sem hallottam a motortérből.

Nem értem én ezt. Na majd a hibakód kiolvasás után okosabb leszek.

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Maverick087 írta:

és ott vagyok 2 hónap múlva ahol a part szakad. 

A bontottat már beépítése előtt szépen fel lehet ám újítani. Én egyszer egy VW1,3-asnak csináltam meg a tárcsafékjeit. Pontosan illett hozzá a nagy Polski Fiat porvédőgumi készlete, és még a fém a rögzítőgyűrűk is mentek. A dugattyút meg fel lehet egy kissé polírozni, majd rá is illik az új "O" gyűrű. Csak azután kell beszerelni, ha már teljesen CSILI-VILI!

Viszont a nagyfokú (patikai) tisztaság - a fékek esetében nem árt. Mindig minden alkatrészét tiszta fékolajjal bekenegetni!

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

21 órája, cac írta:

 Úgy néz ki a generátor köre megszűnt létezni. Megnéztem, a szíj nem szakdt el. 

A generátorban - bár nagyon kicsi az esélye, ám mégis megeshet - hogy vagy felakadt, vagy elfogyott a forgórészét gerjesztő áram-bevezetés valameiyik szénkeféje. Vagy van egy másik eset - az egyenirányító diódái közt halt be az egyik, és persze "megfőtt" vele a teljes fesz-szabályzó elektronika .... Lehet simán javítani, csak érteni kell hozzá - például - csak az elektronikát javítani, vagy az elektronikát egy az egyben kicserélni, de legrosszabbik (és legdrágább) esetben - a generátort magát!

A legkirályabb az szokott lenni, mikor pusztán csak érintkezési avagy saru-lecsúszási hiba van ...

Link to comment
Megosztás:

7 órája, L.Fazakas írta:

A generátorban - bár nagyon kicsi az esélye, ám mégis megeshet - hogy vagy felakadt, vagy elfogyott a forgórészét gerjesztő áram-bevezetés valameiyik szénkeféje. Vagy van egy másik eset - az egyenirányító diódái közt halt be az egyik, és persze "megfőtt" vele a teljes fesz-szabályzó elektronika .... Lehet simán javítani, csak érteni kell hozzá - például - csak az elektronikát javítani, vagy az elektronikát egy az egyben kicserélni, de legrosszabbik (és legdrágább) esetben - a generátort magát!

A legkirályabb az szokott lenni, mikor pusztán csak érintkezési avagy saru-lecsúszási hiba van ...

Köszi az infókat!
Forrasztani ugyan tudok, de inkább szekemberre bízom az ilyet, Gyorsabban és jobban megcsinálja, mint én. Persze, ha nagyon ráérnék szívesen elbütykölgetek, de most saknos épp nem. 

Olvastad a csodálatos rendbejövetelét is a dolgoknak? Erre van esetleg valami ötleted? A kontakthibán túl pesze. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,újra itt,hosszú idő után!  :)

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen lehetőség van a katalizátor pótlására, ha ki kellett ütni mert széttört ?

Először csak néha fulladozott ,aztán sűrűbben, majd kiírta a kat. hibát.Szétszedték kivették a darabokat, most megy szépen,de

nem szeretem a repedtfazék hangját szegénynek! Az új gyári kat. az ára miatt nem jön szóba, nincs tapasztalatom a javító betéttel és a sport kat.-al.Mi erről a véleményetek,melyik lenne jobb? Egyáltalán van hozzávaló? Vagy van más lehetőség?  Az autó 1999-es G Astra  X16XEL motoros automataváltós.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.