Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

szőnyegek szárazak.

előtte jöttünk meg bonyhádról (25 km) és elment 2-3 deci....elég idegesítő, mert nov 1-től dec 23ig elfolyt 1,5 liter és a garázsban semmi sem látszik.

sztem valahol menetközben tolja el, de hogy hol, az rejtély :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

szőnyegek szárazak.

előtte jöttünk meg bonyhádról (25 km) és elment 2-3 deci....elég idegesítő, mert nov 1-től dec 23ig elfolyt 1,5 liter és a garázsban semmi sem látszik.

sztem valahol menetközben tolja el, de hogy hol, az rejtély :rolleyes:

Akkor Én nem panaszkodok, hogy 3dl 11 hónap alatt fogyott el, pedig szerintem az sem természetes....

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Először is. Mindenkinek Kellemes Ünnepeket.

Utána, sajnos jöjjenek a hibák.....Hütőviz folyik és az óra sem mér.

Probléma az, hogy nem a tartálynál folyik el a viz, hanem valahol máshol, esetleg valakinek tippje, hogy hol folyhat?

És a másik, hogy az óra, hol mér hol nem....ez mi lehet, spirál vagy biztosíték?

Üdv.

Elegendő egy apró repedés a hűtőn, vagy egy csatlakozási probléma és a meleg víz máris elkezd ott szivárogni. Valószínű, hogy csak szivárog kis mennyiségben és szinte azonnal el is párolog, ezért nem találod a nyomát. Tüzetesen át kellene vizsgálni a rendszert (üzemmeleg motornál álló helyzetben) esetleg adni neki egy-két nagyobb gázfröccsöt, valahol biztos megjelenik a víz.

Hűtőtömítő és társai marhaságokat meg kerüld nagyívben, ha nem akarod, hogy ott is eltömődjön a rendszered ahol nem kellene.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Elegendő egy apró repedés a hűtőn, vagy egy csatlakozási probléma és a meleg víz máris elkezd ott szivárogni. Valószínű, hogy csak szivárog kis mennyiségben és szinte azonnal el is párolog, ezért nem találod a nyomát. Tüzetesen át kellene vizsgálni a rendszert (üzemmeleg motornál álló helyzetben) esetleg adni neki egy-két nagyobb gázfröccsöt, valahol biztos megjelenik a víz.

Hűtőtömítő és társai marhaságokat meg kerüld nagyívben, ha nem akarod, hogy ott is eltömődjön a rendszered ahol nem kellene.... :rolleyes:

hozzá tenném még, hogy ebben a jó hidegben, ha valahol szivárog kifelé akkor tuti megátod, mert ott gőzölög...szóval járó mocinál - amikor már üzemmeleg - géptető föl és keress gőzt...ilyen mennyiségnél azért már láthatónak kell lennie...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy néz ki, a két ünnep közé dobott egy kis problémát a gép :) (2001-es Z14XE, 146.000 km):

Tegnap óta a motor fél-üzemmeleg állapotában (70-75 oC) P0303-at dob a computer (3-as henger gyújtáskimaradás), és valóban, mintha az egyik henger nem járna, erőtlen a motor. Ha lehűl, utána a következő indításnál megint minden rendben, utána megint jön a gyújtáskimaradás, bár nem mindig konzekvens, volt, amikor 20-30 km-t tudtam vele menni gond nélkül.

Gyertya 120.000-nél volt cserélve, a trafóhíd még gyári. Holnap be kéne gurulnom a szervizbe (ha nyitva lesznek), ott gondolom első körben gyertyacserét ajánlanak, majd a trafóhidat pendítik meg. Van-e valami okosságotok ilyen látens bajoknál, valamit esetleg ki lehetne mérni, meg lehetne nézni, mielőtt a drága cuccokat elkezdenék cserélgetni benne? Előre is köszönöm. (Még annyi jutott eszembe, hogy karácsony előtt töltöttem utána az olajnak /csipegeti/, és egy kicsit a felső nívó fölé ment; esetleg olaj kerülhet a gyertyához/?/. Az is gyanús egy kicsit, hogy most, a nagyobb hidegekkel jött rá a baj.) :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy néz ki, a két ünnep közé dobott egy kis problémát a gép :) (2001-es Z14XE, 146.000 km):

Tegnap óta a motor fél-üzemmeleg állapotában (70-75 oC) P0303-at dob a computer (3-as henger gyújtáskimaradás), és valóban, mintha az egyik henger nem járna, erőtlen a motor. Ha lehűl, utána a következő indításnál megint minden rendben, utána megint jön a gyújtáskimaradás, bár nem mindig konzekvens, volt, amikor 20-30 km-t tudtam vele menni gond nélkül.

Gyertya 120.000-nél volt cserélve, a trafóhíd még gyári. Holnap be kéne gurulnom a szervizbe (ha nyitva lesznek), ott gondolom első körben gyertyacserét ajánlanak, majd a trafóhidat pendítik meg. Van-e valami okosságotok ilyen látens bajoknál, valamit esetleg ki lehetne mérni, meg lehetne nézni, mielőtt a drága cuccokat elkezdenék cserélgetni benne? Előre is köszönöm. (Még annyi jutott eszembe, hogy karácsony előtt töltöttem utána az olajnak /csipegeti/, és egy kicsit a felső nívó fölé ment; esetleg olaj kerülhet a gyertyához/?/. Az is gyanús egy kicsit, hogy most, a nagyobb hidegekkel jött rá a baj.) :rolleyes:

Inkább gyertya, vagy 'gyujtáshíd' csere lesz szerintem, de ha nem javul meg, akkor utánna tuti viszakérném a pénzt, ha hídta cserélnek, és nem javul meg, habár ezt nem tudom hogyan van, de ha korrekt a szervíz, akkor tutira visszadja a lóvét (nah jó gyertyánál tuti nem, de lehet bedöglött a gyertya)....

Majd írd meg, hogy mitől javult meg.

Link to comment
Megosztás:

kérdésem lenne!

na szóval ,most akarok venni egy autós rádiót és ugye multikormányom van ,az lenne a kérdésem,hogy bármilyen rádiót bele lehet tenni és müködik vele a kormány vezérlés vagy csak olyant amin van ilyen kimenet?köszi előre is

B.U.É.K.

Link to comment
Megosztás:

kérdésem lenne!

na szóval ,most akarok venni egy autós rádiót és ugye multikormányom van ,az lenne a kérdésem,hogy bármilyen rádiót bele lehet tenni és müködik vele a kormány vezérlés vagy csak olyant amin van ilyen kimenet?köszi előre is

B.U.É.K.

Hát el kell hogy keserítselek én is most vettem egy autórádiót mert a gyári ugye még cd-ét se tudta,de a kormányvezérlésed nem fog működni.Léteznek átalakítók hozzá de én kérdeztem horror áron vannak,(majdnem annyi mint egy gyengébb minőségü autórádió és ráadásul nem is lehet minden típushoz kapni)mondjuk minden attól függ hogy neked mennyit ér meg ez a dolog. Van még egy rossz hírem a középkonzol is csak a dátumot az órát és a külső hőmérsékletet fogja ezentúl kiírni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Mindenekelőtt Boldog Új Évet!

Sajnos lehet hogy nekem is hűtővíz-gondom lesz, bár talán csak paranoiás vagyok... :-)

Ma reggel amikor utántöltöttem az ablakmosót, észrevettem hogy a hűtővíz-kiegyenlítő tartályban a folyadékszint a jelzés (KALT/COLD) alatt van egy ujjnyival, hideg motornál. Sajnos nem figyeltem hogy korábban mennyi volt benne, szóval lehet hogy feleslegesen aggódom...

A kocsi gyakorlatilag új, Z1.4XEP-16V, márciusban vettem. A gyári sárga fagyálló van benne, gyakorlatilag nem volt hozzányúlva. Sajnos ahogy írtam, nem tudom hogy már gyárilag sem volt szinten vagy fogyott belőle.

Szerintetek kell vele foglalkoznom, figyelni vagy nagy valószínűséggel gyárilag van benne kicsit kevesebb? Első kocsim, eszméletlenül vigyázom rá (talán kicsit túlzottan is), szóval kicsit aggódom. Ráadásul nem vagyok egy autóbütykölős/tuningolós típus szóval nem nagyon értek mélyebben hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Mindenekelőtt Boldog Új Évet!

Sajnos lehet hogy nekem is hűtővíz-gondom lesz, bár talán csak paranoiás vagyok... :-)

Ma reggel amikor utántöltöttem az ablakmosót, észrevettem hogy a hűtővíz-kiegyenlítő tartályban a folyadékszint a jelzés (KALT/COLD) alatt van egy ujjnyival, hideg motornál. Sajnos nem figyeltem hogy korábban mennyi volt benne, szóval lehet hogy feleslegesen aggódom...

A kocsi gyakorlatilag új, Z1.4XEP-16V, márciusban vettem. A gyári sárga fagyálló van benne, gyakorlatilag nem volt hozzányúlva. Sajnos ahogy írtam, nem tudom hogy már gyárilag sem volt szinten vagy fogyott belőle.

Szerintetek kell vele foglalkoznom, figyelni vagy nagy valószínűséggel gyárilag van benne kicsit kevesebb? Első kocsim, eszméletlenül vigyázom rá (talán kicsit túlzottan is), szóval kicsit aggódom. Ráadásul nem vagyok egy autóbütykölős/tuningolós típus szóval nem nagyon értek mélyebben hozzá.

nézd meg egy elemlámpával mikor még meleg a szintet és ha akkor is alacsony lehült áll. akkor gyárival utántolteni és késöbb megnézni hogy fogy-e

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Mindenekelőtt Boldog Új Évet!

Sajnos lehet hogy nekem is hűtővíz-gondom lesz, bár talán csak paranoiás vagyok... :-)

Ma reggel amikor utántöltöttem az ablakmosót, észrevettem hogy a hűtővíz-kiegyenlítő tartályban a folyadékszint a jelzés (KALT/COLD) alatt van egy ujjnyival, hideg motornál. Sajnos nem figyeltem hogy korábban mennyi volt benne, szóval lehet hogy feleslegesen aggódom...

A kocsi gyakorlatilag új, Z1.4XEP-16V, márciusban vettem. A gyári sárga fagyálló van benne, gyakorlatilag nem volt hozzányúlva. Sajnos ahogy írtam, nem tudom hogy már gyárilag sem volt szinten vagy fogyott belőle.

Szerintetek kell vele foglalkoznom, figyelni vagy nagy valószínűséggel gyárilag van benne kicsit kevesebb? Első kocsim, eszméletlenül vigyázom rá (talán kicsit túlzottan is), szóval kicsit aggódom. Ráadásul nem vagyok egy autóbütykölős/tuningolós típus szóval nem nagyon értek mélyebben hozzá.

nézd meg egy elemlámpával mikor még meleg a szintet és ha akkor is alacsony lehült áll. akkor gyárival utántolteni és késöbb megnézni hogy fogy-e

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk hülye kérdés volt, mert egyértelmű... :) (cipőt a cipőboltban...)

És egy ilyen új autónál mitől/hová folyhat a hűtővíz?

Lehet a sapka nem zár tökéletesen és ott van egy kis kipárolgás.

Sziasztok! Ma délutánra befagyott a kartergáz cső az autómban... :rolleyes: Csomó olajat elnyomott, jutott rendesen a gyertyákhoz is. Mire számítsak... azon kívül, hogy nem sok jóra... Köszönöm előre is és BUÉK

Kicserélni újra a csövet és esetleg beszerezni egy kartelgáz lecsapatót.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ma délutánra befagyott a kartergáz cső az autómban... :D Csomó olajat elnyomott, jutott rendesen a gyertyákhoz is. Mire számítsak... azon kívül, hogy nem sok jóra... Köszönöm előre is és BUÉK

Fagykárra! :D

Én olcsóbban megúsztam, mert a kézifék bal oldali ága fagyott be. :rolleyes: vigye! Tudtam, hogy valamit még tartogat ez az év számomra! :) :) :)

Most már végképp itt az ideje kipaterolni az építőanyag maradékát a garázsból.

Link to comment
Megosztás:

Kicserélni újra a csövet és esetleg beszerezni egy kartelgáz lecsapatót.

Mindenem tele van olajjal. Gyertyák nélküli többszöri ráindítózással sikerült az olaj nagy részét eltávolítani és beindítani. Kegyetlenül füstöl, ami mondjuk érthető. Olyat is hallottam, hogy ilyenkor a hajtókar is meghajolhat...

Valamint a motorhiba lámpám még világít. Az el fog aludni vagy villanyász fogja kikapcsolni?

Link to comment
Megosztás:

Hali Mindenkinek!

A Pánt megoldva. Kis fúrás faragás és minden rendben. A Fagyálót a csergőnél vettem most Pesten 600 Ft/l áron. A P0303 hiba ha emlékeztek nekem is gond volt hideg motornál, csak télen, nekem is mondtak mindent, még ecu is cseréltek volna. Nem tudom végül mi volt, úgy látszik ott van valami bibi. Én autópályáztam akkor megy jó nagyot 5 ezer fordulattal s megszünt a dolog. Valami korom lehetet. Most is elöjött valamelyik nap. Na jöttem Erdélybe és adtam neki. Azóta öt nap telt el -20 fok, de semmi szerencsére.

VAn viszont egy próbléma. Sajnos ebben a hidegben nem tudom üzemhömérsékletre felfüteni a hűtővizet. Úgy 80 fok körül mozog ha megy a fűtés, -20 fok kint, 3 ezer fordulaton nyomom. Hegymenetben lefele még 50 fokig is lehült. És megfigyeltem, hogy az alapjárat 1000 re állt be. Nem megyy lejebb 900-ra csak újraindításnál és nemsokára megemelkedik 1000. Ez a hideg miatt lehet, vagy valami más?

Link to comment
Megosztás:

Fagykárra! :rolleyes:

a kézifék bal oldali ága fagyott be.

Télen nem használunk kéziféket!

Mindenem tele van olajjal. Gyertyák nélküli többszöri ráindítózással sikerült az olaj nagy részét eltávolítani és beindítani. Kegyetlenül füstöl, ami mondjuk érthető. Olyat is hallottam, hogy ilyenkor a hajtókar is meghajolhat...

Valamint a motorhiba lámpám még világít. Az el fog aludni vagy villanyász fogja kikapcsolni?

Milyen moci ez pontosan?Motorkód?

Az hogy szétlőtte a kartergázcsövet nem nagy probléma,a csőben víz/benzin keveréke áramlik át.Ez lerakódik a cső falára és egy idő után eldugul vagy mint nálad belefagy a víz és a jégdugó miatt nem tud hova távozni a gáz.

Minden motor termel kartergázt,ettől még a hajtókaroknak semmi baja nem lesz.

Nem ártana egy motormosás "brigivel",de csak óvatosan,lehetőleg ne forró motornál és a fontosabb elektromos alaktrészeket takard le zacsival.(generátor,relédobozok,gyujtásmodul stb)

A hibakódot márkaszervízben lehet törölteni,de ha tudnánk,hogy milyen moci ez és milyen évjárat,lehet másképp is megoldható a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Milyen moci ez pontosan?Motorkód?

Az hogy szétlőtte a kartergázcsövet nem nagy probléma,a csőben víz/benzin keveréke áramlik át.Ez lerakódik a cső falára és egy idő után eldugul vagy mint nálad belefagy a víz és a jégdugó miatt nem tud hova távozni a gáz.

Minden motor termel kartergázt,ettől még a hajtókaroknak semmi baja nem lesz.

Nem ártana egy motormosás "brigivel",de csak óvatosan,lehetőleg ne forró motornál és a fontosabb elektromos alaktrészeket takard le zacsival.(generátor,relédobozok,gyujtásmodul stb)

A hibakódot márkaszervízben lehet törölteni,de ha tudnánk,hogy milyen moci ez és milyen évjárat,lehet másképp is megoldható a dolog.

Z14XEP (láncos, 2005)

Azért parázok, mert a kipufogóból is jött olaj és mentem vagy 50-60-nal amikor megállt. A csöveknek nincs baja, csak belefagyott a víz. A fék+gáz módszert ismerem, de most a szerelőnél van a kocsi, kitakarítja a rendszert mert mindenhol van olaj (légszűrőház, égéstér-itt majd már elég talán, meg lehet még a katalizátorban is...)

Link to comment
Megosztás:

Hali Mindenkinek!

A Pánt megoldva. Kis fúrás faragás és minden rendben. A Fagyálót a csergőnél vettem most Pesten 600 Ft/l áron. A P0303 hiba ha emlékeztek nekem is gond volt hideg motornál, csak télen, nekem is mondtak mindent, még ecu is cseréltek volna. Nem tudom végül mi volt, úgy látszik ott van valami bibi. Én autópályáztam akkor megy jó nagyot 5 ezer fordulattal s megszünt a dolog. Valami korom lehetet. Most is elöjött valamelyik nap. Na jöttem Erdélybe és adtam neki. Azóta öt nap telt el -20 fok, de semmi szerencsére.

Van viszont egy próbléma. Sajnos ebben a hidegben nem tudom üzemhömérsékletre felfüteni a hűtővizet. Úgy 80 fok körül mozog ha megy a fűtés, -20 fok kint, 3 ezer fordulaton nyomom. Hegymenetben lefele még 50 fokig is lehült. És megfigyeltem, hogy az alapjárat 1000 re állt be. Nem megyy lejebb 900-ra csak újraindításnál és nemsokára megemelkedik 1000. Ez a hideg miatt lehet, vagy valami más?

P0303 cylinder 3 misfire detected - 3-as henger gyujtás kihagyás

Termosztát csere.

Link to comment
Megosztás:

Z14XEP (láncos, 2005)

Azért parázok, mert a kipufogóból is jött olaj és mentem vagy 50-60-nal amikor megállt. A csöveknek nincs baja, csak belefagyott a víz. A fék+gáz módszert ismerem, de most a szerelőnél van a kocsi, kitakarítja a rendszert mert mindenhol van olaj (légszűrőház, égéstér-itt majd már elég talán, meg lehet még a katalizátorban is...)

Ne parázz,el sem hinnéd,mennyi és milyen dolgok kerülnek vissza a mociba a kartergázzal.

Szépen ki lesz takraítva és nem lesz gond.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.