Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

meg z-nél isZ16SE

Z14XE Z16XE......

de most egy 20eft alkatrészen sporoltok?

Az ár önmagában egy dolog (mondjuk ismeretség híján azért ennyiért nem lehet szerezni, max. Tőled :D ), de az a baj, hogy nagyon keveset bírnak ki, és jön a rángatás, lefulladás – ez így aránytalan.

Link to comment
Megosztás:

Az ár önmagában egy dolog (mondjuk ismeretség híján azért ennyiért nem lehet szerezni, max. Tőled :lol: ), de az a baj, hogy nagyon keveset bírnak ki, és jön a rángatás, lefulladás – ez így aránytalan.

ez sem igaz

ott van csergő

meg otc alatt bármelyik opelnél

és pedig sokat birnak hát legalábbis 40ekm birtak amelyiket cseréltem gyáriakat :lol:

ha kell valakinek szol nem tudom miért hiszik azt itt a forumon hogy ezek amik vannk nálam vagy szerzem öket hogy "lopottak"

ugyanugy lehet venni öket mindenhol...... :D

Link to comment
Megosztás:

ez sem igaz

ott van csergő

meg otc alatt bármelyik opelnél

és pedig sokat birnak hát legalábbis 40ekm birtak amelyiket cseréltem gyáriakat :lol:

ha kell valakinek szol nem tudom miért hiszik azt itt a forumon hogy ezek amik vannk nálam vagy szerzem öket hogy "lopottak"

ugyanugy lehet venni öket mindenhol...... :lol:

Szerintem itt senki nem gondol rosszra Veled kapcsolatban, legalábbis én nem :D . Arra utaltam, hogy Te benne mozogsz a javítós témában, nagyobb tételben, nagyobb kedvezménnyel tudsz vásárolni, így tudsz olcsó lenni. Egy mezei halandó egy darab alkatrésszel azért nem nagyon tud kedvezményt kicsikarni... Szóval, béke van wessz, majd kereslek/keresünk, ha jóáras cucc kell. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem itt senki nem gondol rosszra Veled kapcsolatban, legalábbis én nem :D . Arra utaltam, hogy Te benne mozogsz a javítós témában, nagyobb tételben, nagyobb kedvezménnyel tudsz vásárolni, így tudsz olcsó lenni. Egy mezei halandó egy darab alkatrésszel azért nem nagyon tud kedvezményt kicsikarni... Szóval, béke van wessz, majd kereslek/keresünk, ha jóáras cucc kell. :lol:

ááá én nem nagy tételben veszem az alkatrészt

csak van egy szervizem azt opelnél is voltam talán ezért van ekkora szerencsém

de ki :lol: tudja

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! :D

Kellene egy kis segítség, ill. tanács. A héten munkába menet lettem figyelmes egy hangra, melyet jobb hátulról hallok. Lehet, hogy ez előtt is meg volt a hang, de nem figyeltem rá, de most már mindig hallom ezt a morgó hangot. Esetleg gumi vagy kerékcsapágy? ...150000 van az autóban.

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

És ez 20 papírért "gyári" vagy valamelyik minőségi beszállító ugy. példánya?

Lehet jövő hónapban megkereslek, mert elképzelhető, hogy egyrészt nem szerencsés sokáig így használni, meg az idegeimen is táncol, ha sűrűsödik a jelenség. Már így is kattogok néha, ha le-le akar fulladni, és virít a piros lámpa de még összeszedi magát. A leállásról meg ne is beszéljünk, mondjuk az eddig vagy 3 szor történt.

Szóval lehet megkereslek ha tényleg gyári-közeli minőség. Ugy.-t megfogadtam mikor ezt az autót megvettem, hogy többet az életben nem veszek semmiből, ami a működéshez kell (motor, elektronika, futómű, stb)

Link to comment
Megosztás:

végülis mi lenne a haszna?

emissziócsökkentés?

konstruáljanak hozzá egy normálisan működő, elkoszolódásra érzéketlen szelepet, ami 'adjisten kibír 150-200e km-t

nagy kérés? :D

EGR = Egyszer Günther Rárakta

Azt mondják ez típushiba. Nos az enyém akkor gyári hibás, mivel már 200e km-t kibírt.

Link to comment
Megosztás:

végülis mi lenne a haszna?

emissziócsökkentés?

konstruáljanak hozzá egy normálisan működő, elkoszolódásra érzéketlen szelepet, ami 'adjisten kibír 150-200e km-t

nagy kérés? :lol:

Erről van szó! Nehogymár sűrűbben kelljen cserélni, mint mondjuk a vezérlést... pedig de. :D

(És ezeket olvasva, most a GM alkatrésztervező részlege szégyenkezve munkához lát... :lol: )

Link to comment
Megosztás:

EGR = Egyszer Günther Rárakta

Azt mondják ez típushiba. Nos az enyém akkor gyári hibás, mivel már 200e km-t kibírt.

Az aranyhal mondta, hogy mikor kifogtad, ez volt az egyik kívánságod. :lol:

Mindenesetre a kivétel ugye erősíti a szabályt. :D

Link to comment
Megosztás:

Erről van szó! Nehogymár sűrűbben kelljen cserélni, mint mondjuk a vezérlést... pedig de. :D

(És ezeket olvasva, most a GM alkatrésztervező részlege szégyenkezve munkához lát... :lol: )

együtt lehet élni vele :lol:

nálam ez úgy néz ki, hogy leszedtem a csatlakozó biztosítóstiftjét, így ha rángatni kezd (ami azt is jelenti, hogy mindig leáll a motor), félreállok (szó szerint, együtt állunk le a motorral ;) ), géptető felnyit, csati lehúz, tető lecsap, indít, leáll, másodszor indít, megy tovább, örül :lol:

egykét napig így megyek vele, sárga lámpával, aztán ha eszembe jut, visszadugom, és megint minden normális egy hétig..

akkor goto 10 újra :D

jövőhéten már átpakolom az EGR-t a másikból, talán abban jobb állapotú van

Link to comment
Megosztás:

együtt lehet élni vele :D

nálam ez úgy néz ki, hogy leszedtem a csatlakozó biztosítóstiftjét, így ha rángatni kezd (ami azt is jelenti, hogy mindig leáll a motor), félreállok (szó szerint, együtt állunk le a motorral :D ), géptető felnyit, csati lehúz, tető lecsap, indít, leáll, másodszor indít, megy tovább, örül :lol:

egykét napig így megyek vele, sárga lámpával, aztán ha eszembe jut, visszadugom, és megint minden normális egy hétig..

akkor goto 10 újra :lol:

jövőhéten már átpakolom az EGR-t a másikból, talán abban jobb állapotú van

A Te tovahaladásod se egyszerű. :lol: Komoly baj akkor lehet, ha nyitott állapotban szorul meg, mert akkor már be sem indul.

Link to comment
Megosztás:

végülis mi lenne a haszna?

emissziócsökkentés?

konstruáljanak hozzá egy normálisan működő, elkoszolódásra érzéketlen szelepet, ami 'adjisten kibír 150-200e km-t

nagy kérés? :D

Elvileg hajtani kellene, és akkor nem koszoldna el.....

Link to comment
Megosztás:

Hali Srácok!

Asszem most b@sz szét az ideg, de rendesen! Egy órája mentem le a garázsba, hogy kitakarítsam az autót!

Kiveszem az első gumiszőnyegeket és lám, tiszta nedves az alja! Megszagolom, ez bizony fagyálló! :lol: :lol: :lol: :D

Na most akkor valahol szivárog a belső fűtőradiátor? Hogy rohadjon meg! Gondolom jó kis meló kiszedni??

Kérem valaki segítsen, akinek esetleg volt már ilyen problémája!

Először azt hittem, hogy leesett az ablakmosóról a cső, szétszedtem az ablak alatti műanyagot, de nem az volt!

Azért gondoltam azt, mert a vezető oldalon a szőnyeg, kárpit, kicsit habos is! Viszont a vízből meg alig fogyott egy két deci!

Ráadásul a hűtőm is enged a jobb alsó sarkában! ;) ;)

Asszem kitolom, aztán gyufát dobok a tankba! :D

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Hali Srácok!

Asszem most b@sz szét az ideg, de rendesen! Egy órája mentem le a garázsba, hogy kitakarítsam az autót!

Kiveszem az első gumiszőnyegeket és lám, tiszta nedves az alja! Megszagolom, ez bizony fagyálló! :lol: :lol: :lol: :D

Na most akkor valahol szivárog a belső fűtőradiátor? Hogy rohadjon meg! Gondolom jó kis meló kiszedni??

Kérem valaki segítsen, akinek esetleg volt már ilyen problémája!

Először azt hittem, hogy leesett az ablakmosóról a cső, szétszedtem az ablak alatti műanyagot, de nem az volt!

Azért gondoltam azt, mert a vezető oldalon a szőnyeg, kárpit, kicsit habos is! Viszont a vízből meg alig fogyott egy két deci!

Ráadásul a hűtőm is enged a jobb alsó sarkában! ;) ;)

Asszem kitolom, aztán gyufát dobok a tankba! :D

Üdv

Gábor

Szia!

A gondot valószínűleg az okozza, hogy a gázpedáltól jobbra az elektromos fűtéscsap csatlakozásainál a 4 db gumi "O" gyűrű közül valamelyik szivárog. Nyúlj be a gázpedál mellett és tapogasd ki a két fűtéscsövet, ahol a fűtéscsaphoz csatlakozik. A kicseréléshez a kondenzvíz gyűjtő tálcát, fűtéscsapot, radiátort kell kiszedni. A gumi gyűrűkből gyárit kell venni, mert nem kereskedelmi méretűek.

Ha van nőgyógyász gyakorlatod, az nem baj, mert elég szar hozzáférni. :lol:

Üdv András

Link to comment
Megosztás:

Hali Srácok!

Asszem most b@sz szét az ideg, de rendesen! Egy órája mentem le a garázsba, hogy kitakarítsam az autót!

Kiveszem az első gumiszőnyegeket és lám, tiszta nedves az alja! Megszagolom, ez bizony fagyálló! :lol: :lol: :lol: :D

Na most akkor valahol szivárog a belső fűtőradiátor? Hogy rohadjon meg! Gondolom jó kis meló kiszedni??

Kérem valaki segítsen, akinek esetleg volt már ilyen problémája!

Először azt hittem, hogy leesett az ablakmosóról a cső, szétszedtem az ablak alatti műanyagot, de nem az volt!

Azért gondoltam azt, mert a vezető oldalon a szőnyeg, kárpit, kicsit habos is! Viszont a vízből meg alig fogyott egy két deci!

Ráadásul a hűtőm is enged a jobb alsó sarkában! ;) ;)

Asszem kitolom, aztán gyufát dobok a tankba! :D

Üdv

Gábor

pedig a hütő ma már nem annyira drága

17eft

de elöbb nézd meg a csatlakozonál

ha fütőradiátor kell az is 17eft környékén van

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ!

Azt a két csövet a gázpedál mellett már néztem, úgy tűnt, hogy csont szárazak! Jobban nem fért be a kezem, azt sem tudom, hogy hol kezdjek hozzá a szétszedéshez!

Annyi van, hogy a jobb oldalról látni a vizet. Kesztyűtartó mellett középen annak a műanyag fekete doboznak a sarkánál! Nem tudom, hogy az mi, de gondolom az takarja el a radiátort!? Jól gondolom?

Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy klímás a kocsi! Bal oldalt sokkal nedvesebb a szőnyeg, visszaolvastam, elég szar ügy kiszárítani!

Főleg ilyen köcsög időben! Tényleg nem tudom, hogy mit csináljak! Szerelési útmutatóm nincs, még nem cseréltem ilyen radiátort! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.