Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

2004 1.4 G astrám van 44000km-el. 2 hónapja főleg hidegen rángatni kezdett, lefulladt, "sárga" lámpa villogott, folyamatosan égett szinte napi szinten. A hibakódot letárolta, gyújtás hibát jelzett. ( 1-es 4-es hengerre). A trafósort kicseréltettem, 1 hétig nem jeletkezett a hiba, majd megint ugyanez, ugyanazokra a hengerekre. Garanciában cserélték a trafósort, ezzel 3 hétig semmi probléma nem volt, majd megint ugyanaz. (most csak az 1-es hengerre). Elég tanácstalan vagyok, meg a szerelő is... Tudna valaki tanácsot adni?

Természetesen gyertyát is cseréltem.

Szevasz!

Nekem ugyanez a problémám szóról szóra ugyanilyen kocsival. Csütörtökön viszem újra szervízbe. Ha van valami információd légyszives közöld velem.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

nekem 100%ra ugyanez volt, csak 1.6os a drága. Az EGR szelepet nyitása után több éjszakán át tartó áztatással, ütögetéssel, nyúlkálással kitisztítottam, és azóta jó. (És itt is hála Uhuhunak, aki erre rávezetett. Viszot a hosszú áztatás kellett neki, a gyors tisztítás a műhelyben csak javított a dolgon némileg, autózhatóvá vált a szekér, de messze volt még a tökéletestől.)

Helló. Köszi a tippet, lebontottam a blokkot tartó müa-t és megtaláltam a delikvenst. Mivel a hétvége rövid volt és folyamatos mászkálással telt ezért a következő hétvégére került át a dolog.

Két nyitott kérdésem lenne még:

-említed, hogy "Az EGR szelepet nyitása után" , ezt hogy érted el pontosan? ( feszültséget kapcsoltál rá ?);

-milyen "áztató" folyadékot használtál?

köszi, majd írok a fejleményekről

Utószó:

nemrég vagyok jelen a fórumon, de jó tudni, hogy létezik a segítőkészség!!

Link to comment
Megosztás:

Helló. Köszi a tippet, lebontottam a blokkot tartó müa-t és megtaláltam a delikvenst. Mivel a hétvége rövid volt és folyamatos mászkálással telt ezért a következő hétvégére került át a dolog.

Két nyitott kérdésem lenne még:

-említed, hogy "Az EGR szelepet nyitása után" , ezt hogy érted el pontosan? ( feszültséget kapcsoltál rá ?);

-milyen "áztató" folyadékot használtál?

köszi, majd írok a fejleményekről

Utószó:

nemrég vagyok jelen a fórumon, de jó tudni, hogy létezik a segítőkészség!!

Az áztató folyadék a féktisztító!

Ha van lehetőséged fotókkal illusztrálhatnád a szerelési folyamatot.

Link to comment
Megosztás:

Helló. Köszi a tippet, lebontottam a blokkot tartó müa-t és megtaláltam a delikvenst. Mivel a hétvége rövid volt és folyamatos mászkálással telt ezért a következő hétvégére került át a dolog.

Két nyitott kérdésem lenne még:

-említed, hogy "Az EGR szelepet nyitása után" , ezt hogy érted el pontosan? ( feszültséget kapcsoltál rá ?);

-milyen "áztató" folyadékot használtál?

köszi, majd írok a fejleményekről

Utószó:

nemrég vagyok jelen a fórumon, de jó tudni, hogy létezik a segítőkészség!!

Üdv, télleg nem voltam túl precíz ;)

Leírom az én esetemet, de bontós azt mondta, hogy gyakorlatilag ahány G astra, annyi féle EGR szelep van. Noszóval, az én esetem: az EGR szelep nyitásához a szelep tetején lévő csatlakozó 5ből 2 lábát kell az akksi két végére kötni, nem mindegy melyiket a pluszhoz és melyiket a mínuszhoz. Készítettem egy csatlakozót az EGR szelephez (mivel a lábak picik, sűrűn vannak és méylen, ergó a hozzáérintgetés nekem nem ment volna), két lábára adtam 12 voltot egy pillanatra (NE HOSSZAN!) (a polaritást, meg hogy melyik lábakra, azt a gyári instrukciókban írták), erre kinyitott. Utána beáztattam 1-1 éjszakára...

...brigéciolba: szartse ért.

...benzinbe: éppúgy szartse ért.

... bioetanolba: kiáztatott belőle 5 tonna kormot, és megszáradás után még órákig tudtam belőle potyogtatni kormot. Majd belefújtam szájjal: ezt nem kellett volna, kib. nagy koromfelhő volt a válasz, jutott az orromra is bőven.

Még áztatttam kicsit, osztán vízzel kimostam, mondván nem biztos, hogy kell oda az a bioetanol, visszaszereltem és voalá! hibátlan. Egyelőre.

Ha bp-i vagy, legegyszerűbben úgy jössz ki, ha elhozod a szelepedet, és kinyitjuk az én csatlakozómmal, kb egy másodperc az egész... Írj pü-t, ha akarsz.

Nekem ilyen EGR-em van: BIG_0005677994.jpg

Jó szórakozást hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Üdv, télleg nem voltam túl precíz ;)

Leírom az én esetemet, de bontós azt mondta, hogy gyakorlatilag ahány G astra, annyi féle EGR szelep van. Noszóval, az én esetem: az EGR szelep nyitásához a szelep tetején lévő csatlakozó 5ből 2 lábát kell az akksi két végére kötni, nem mindegy melyiket a pluszhoz és melyiket a mínuszhoz. Készítettem egy csatlakozót az EGR szelephez (mivel a lábak picik, sűrűn vannak és méylen, ergó a hozzáérintgetés nekem nem ment volna), két lábára adtam 12 voltot egy pillanatra (NE HOSSZAN!) (a polaritást, meg hogy melyik lábakra, azt a gyári instrukciókban írták), erre kinyitott. Utána beáztattam 1-1 éjszakára...

...brigéciolba: szartse ért.

...benzinbe: éppúgy szartse ért.

... bioetanolba: kiáztatott belőle 5 tonna kormot, és megszáradás után még órákig tudtam belőle potyogtatni kormot. Majd belefújtam szájjal: ezt nem kellett volna, kib. nagy koromfelhő volt a válasz, jutott az orromra is bőven.

Még áztatttam kicsit, osztán vízzel kimostam, mondván nem biztos, hogy kell oda az a bioetanol, visszaszereltem és voalá! hibátlan. Egyelőre.

Ha bp-i vagy, legegyszerűbben úgy jössz ki, ha elhozod a szelepedet, és kinyitjuk az én csatlakozómmal, kb egy másodperc az egész... Írj pü-t, ha akarsz.

Nekem ilyen EGR-em van: BIG_0005677994.jpg

Jó szórakozást hozzá.

Hát köszönöm a bő tájékoztatást, ez volt amit kerestem!

"Sajna" győri vagyok szóval nem ruccanok fel Pestre, de a műveletnek nekifekszem. :lol:

Ígérem mindenképpen irok mi lett a vége az operációnak.

Mégegyszer köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szevasz!

Nekem ugyanez a problémám szóról szóra ugyanilyen kocsival. Csütörtökön viszem újra szervízbe. Ha van valami információd légyszives közöld velem.

Természetesen megosztom.

Az enyém ma megy szervizbe, most már más baja is van.

2500-as fordulat felett rángat, nem húz, 90-nél jobban nem megy.... Olyan érzésem van benne, mint a régi trabantomban.

Viszont semmi hibát nem tárol el, úgy néz ki nem függ össze az előző hibával.

Link to comment
Megosztás:

Természetesen megosztom.

Az enyém ma megy szervizbe, most már más baja is van.

2500-as fordulat felett rángat, nem húz, 90-nél jobban nem megy.... Olyan érzésem van benne, mint a régi trabantomban.

Viszont semmi hibát nem tárol el, úgy néz ki nem függ össze az előző hibával.

Esetleg erre nincs valakinek ötlete?

Még annyi, hogy hirtelen gázadásnál (üresbe próbáltam) alig éri el a 2500-at a fordulat, ha ovatosan adok gázt, akkor felmegy 4000-ig, és akkor szabályoz le....

Továbbra sem tárol el hibát...

Link to comment
Megosztás:

Esetleg erre nincs valakinek ötlete?

Még annyi, hogy hirtelen gázadásnál (üresbe próbáltam) alig éri el a 2500-at a fordulat, ha ovatosan adok gázt, akkor felmegy 4000-ig, és akkor szabályoz le....

Továbbra sem tárol el hibát...

Ez nekem úgy tűnik, mintha vészprogramon lenne, de tudtommal akkor aktívan világítani kéne a motor kontrollnak vaqgy tévedek?

Link to comment
Megosztás:

Esetleg erre nincs valakinek ötlete?

Még annyi, hogy hirtelen gázadásnál (üresbe próbáltam) alig éri el a 2500-at a fordulat, ha ovatosan adok gázt, akkor felmegy 4000-ig, és akkor szabályoz le....

Továbbra sem tárol el hibát...

Hali,

csak egy tipp: nekem az F Astrámban majd ugyan ez a probléma jelentkezett, a megoldás egy új benzinszűrő volt.

Szerintem az elkoszolódott/eltömődött szűrő hirtelen gázadáskor nem tudta átengedni azt a benzin mennyiséget ami kellett volna. A jelenség a cserével megszűnt. Bár én 150e km-nél cseréltem.. ;)

Nem tudom a tiédben mennyi km van, de így elsőre erre tippelek.

Keresztpróbázz..ártani ugysem árt a szűrőcsere és nem is nagy tétel.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap délután, szerelőm neki akart állni, hogy kicserélje a főtengely szimeringet, majd észleltük, hogy ezek a köcsög gyártók mindent "ráültettek" a bölcsőre, vagy mi franc a neve az alváz azon részének!

Nem emlékezett, hogy ezeknél az autóknál teljesen szét kell bontani, hogy a váltót le lehessen venni.

Szétszedés után jött a komoly dolog apám...

A kuplungtárcsa darabokra hullott, a kinyomócsapágy meg elengedte az összes olajat! :lol: :lol: ;)

Kinyomócsapágy, nem sachs 49000HUF, Sachs tárcsa 21500HUF

Minusz a kedvezmény, de nagyon kemény összegek! :lol:

Gondoltam cseréltetem kompletten a szettet, de amikor megtudtam, hogy 67000 a szett+kinyomócsapágy, letettem a dologról!

Szóval meglett a büdös szag forrása! A váltóban alig volt olaj, de a fura az, hogy érezni nem lehetett kapcsolásnál!

Szépen finoman vett minden fokozatot, csak ugye intenzív gyorsításnál szaggatva ment a vas.

Nem kicsit csúszott a kuplung!

Csak ne lenne ilyen qrva drága ez a szemét! Az autógyártók is csak bonyolítanak, csesszék meg!

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Csak ne lenne ilyen qrva drága ez a szemét! Az autógyártók is csak bonyolítanak, csesszék meg!

Üdv

Gábor

relatív.... BMW-t még nem szervizeltél ezek szerint, mondjuk egy jó 525-öst :lol:

Na az a drága, ez meg fillérek, de minden viszonyítás kérdése, a helyedben tuti én is sokkot kaptam volna ;)

Link to comment
Megosztás:

Hali,

csak egy tipp: nekem az F Astrámban majd ugyan ez a probléma jelentkezett, a megoldás egy új benzinszűrő volt.

Szerintem az elkoszolódott/eltömődött szűrő hirtelen gázadáskor nem tudta átengedni azt a benzin mennyiséget ami kellett volna. A jelenség a cserével megszűnt. Bár én 150e km-nél cseréltem.. ;)

Nem tudom a tiédben mennyi km van, de így elsőre erre tippelek.

Keresztpróbázz..ártani ugysem árt a szűrőcsere és nem is nagy tétel.

Üdv.

Megvolt a csere, sajnos nem ez a bibi....

Link to comment
Megosztás:

A váltóban alig volt olaj, de a fura az, hogy érezni nem lehetett kapcsolásnál!

Örülj neki, hogy a váltónak nem lett baja! Nekem az előző kocsin egyszer szép lassan elszivárgott az olaj, ráadásul csak menet közben ment el így nem volt a kocsi alatt folt, és kb 2.000 km-t mentem szinte 0 olajjal. Abszolút nem lehetett semmit észre venni. Node mikor már igen, akkor már késő volt. A differenciál művet kellet cserélni a váltóban, mert kitöredeztek darabok a fogaskerékből. ;)

Link to comment
Megosztás:

twinport szelepet megtudom javitani ugy hogy ide vagy oda 400ezer

ez olyan kb mint az x20dth ban a vákumszivattyu ami szét megy azt is cserélik persze senki nem nézne bele mi lehet a baj persze az is javitható

hali

ez engem érdekelne, most 182.000 km-es a 2005-ös 14xep, tegnap hoztam el szerelőtől és megnyugtatott, hogy két szelep le volt törve, egy el volt akadva és csak egy működött rendesen ;)

ezt is tudod javítani?

Link to comment
Megosztás:

Természetesen megosztom.

Az enyém ma megy szervizbe, most már más baja is van.

2500-as fordulat felett rángat, nem húz, 90-nél jobban nem megy.... Olyan érzésem van benne, mint a régi trabantomban.

Viszont semmi hibát nem tárol el, úgy néz ki nem függ össze az előző hibával.

Közben kiderült a bibi, katalizator...

Link to comment
Megosztás:

hali

ez engem érdekelne, most 182.000 km-es a 2005-ös 14xep, tegnap hoztam el szerelőtől és megnyugtatott, hogy két szelep le volt törve, egy el volt akadva és csak egy működött rendesen ;)

ezt is tudod javítani?

Volt valami külső jele ennek? hang, teljesítmény stb?

Link to comment
Megosztás:

Volt valami külső jele ennek? hang, teljesítmény stb?

Mivel eddig F astrám volt, nekem nem tűnt fel, de állítólag apró, kopogó hangot lehetett hallani a motortól, gondolom a két letört darab miatt, ahogy rázkódott.

Amíg a szerelőnél volt, addig kaptam egy másik g-t, és azon feltűnt, hogy milyen jól megy, mennyire dinamikus, tehát teljesítményben is érezhető. Mikor megkaptam még mondtam is, hogy az F mennyivel fürgébb, dinamikusabb volt, pedig ugyanúgy 1,4-es caravan volt, csak 290.000 km-rel.

Fogyasztásban így télen 80% város - 20% oút kb. 7-7,3 liter, tehát arra nem volt panaszom.

Link to comment
Megosztás:

Mivel eddig F astrám volt, nekem nem tűnt fel, de állítólag apró, kopogó hangot lehetett hallani a motortól, gondolom a két letört darab miatt, ahogy rázkódott.

Amíg a szerelőnél volt, addig kaptam egy másik g-t, és azon feltűnt, hogy milyen jól megy, mennyire dinamikus, tehát teljesítményben is érezhető. Mikor megkaptam még mondtam is, hogy az F mennyivel fürgébb, dinamikusabb volt, pedig ugyanúgy 1,4-es caravan volt, csak 290.000 km-rel.

Fogyasztásban így télen 80% város - 20% oút kb. 7-7,3 liter, tehát arra nem volt panaszom.

- És a motordiag lámpa nem jelzett semmit?

- Vagy honnan derült ki a dolog?

- Miért vitted szerelőhöz?

Mert nekem is van néha némi kopogás (bár lehet, hogy túlságosan kritikusan hallgatom), és mivel 1.6 twinportban nincs hidrotőke, nem nagyon kéne kopogni semminek indításkor sem.

Mondjuk laikusként úgy tűnik, hogy ennek ellent mod, hogy hagyományos tőke esetén hideg motornál van némi szephézag (bár ennek nem tudom van e hangja). UHU mondta, hogy elképzelhető, hogy a TWP szelep lesz, persze csak telefonon bveszéltünk. De egyenlőre semmi jelét nem látom, mert jól is megy. Igaz az előző F-em nekem is jobban ment egy kicsit, node az 5 ajtós volt, ez meg G CARAVAN, pár száz kiló van közte.

A fogyasztása

hosszútávon mértem már 6,0 körül

vegyesben ~7,4

hát hidegben városközpontban produkáltam már 11 körülit is, mondjuk azt napi 2 db 3 km-es úttal hidegen járó motorral.

Szóval engem is érdekel WESSZ válasza, nomeg a tiéd is.

Kérdés másokhoz:

Esetleg van még valaki akinek vannak tapasztalati a twp szelep téren?

Link to comment
Megosztás:

Ne ültessétek már a bogarat a fülembe ;)

Indításkor (mindegy hogy hideg vagy meleg) nekem is van pici kopogó hang, de nem a hidrotőke, az csak hidegen kb 1 percig, aztán eltűnik. Ez a kopogó hang olyan, mint egy 0 Km-es Diesel hangja a full csendes fajtából, és kb az első gázadásig tart, és nagyon halk, de tisztán hallható.

Szerintetek? Teljesítmény tökéletes, dinamika tökéletes, fogyasztás az több mint jó (6 lityi alatt picivel országúton, ez szvsz hibátlan egy X18XE1-től), vegyesben kb 7-7,5 lityi. Motorkontroll nincsen.

Vélemény?

Link to comment
Megosztás:

- És a motordiag lámpa nem jelzett semmit?

- Vagy honnan derült ki a dolog?

- Miért vitted szerelőhöz?

Diag lámpa nem égett, szal én semmit nem vettem észre, mondjuk nem is álltam oda a motorhoz, hogy hallgassam.

A 180ezres szervizre vittem a mesterhez, aki alapos ember és meghallotta.

De hogy mondjak egy még jobbat, itt a cégnél eddig 2 g-snek (2005-ös 14xep) is volt már vezérműtengely törése 140-145e km között, egy harmadiknak pedig a gyújtógyertya "kiálló kis micsodája" letörött és a hengert, dugattyút összekarcolta.

Link to comment
Megosztás:

De egyenlőre semmi jelét nem látom, mert jól is megy.

Na, kipróbáltam a gyorsulást. 15,5 mp 100-ra. ez milyennek mondható?

Z16XEP CARAVAN esetén 1 fő (söfőr)-vel.

Bár nem tudom, hogy a gyári tesztvezetők hogyan csinálják, gondolom jobban ki tudják hozni a max-ot mint én.

Csak nem találtam gyári adatot.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Sajnos nem vagyok otthon ezért nem tudom megnézni a hibakód listát. Ma dobott az autó egy sárga lámpát, kivillogtatva pedig egy 0304 hibakódot. A lámpa folyamatosan világít gyorsításkor pedig villog.

Azt szeretném megtudni, hogy mi ez a hibakód és, hogy mehetek-e az autóval?

Köszönöm a segítségeket!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Sajnos nem vagyok otthon ezért nem tudom megnézni a hibakód listát. Ma dobott az autó egy sárga lámpát, kivillogtatva pedig egy 0304 hibakódot. A lámpa folyamatosan világít gyorsításkor pedig villog.

Azt szeretném megtudni, hogy mi ez a hibakód és, hogy mehetek-e az autóval?

Köszönöm a segítségeket!

P0304=4. henger felismert gyújtáskimaradás

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.