Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szia Uhuhu!

Nagyon jó lett a járgány! Nagyon szép csendes lett, és nem rángatott már! ;) Köszike!

De lenne egy kérdésem hozzád és a többi hozzáértőhöz is!

Mostanában 2-3 hetente előfordul hogy a távirányító nem nyitja ki az ajtót. Ilyenkor mindig be kell tanítanom! Az elemet kicseréltem újra és akkor is csinálja! Eddig mindig olyankor vettem észre amikor más használta az autóm!

Lehe hogy valamiért nyomvatartják a kulcsot, vagy a zsebben megnyomodik és elállítódik? Valakinek van ötlete?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Szia Uhuhu!

Nagyon jó lett a járgány! Nagyon szép csendes lett, és nem rángatott már! ;) Köszike!

De lenne egy kérdésem hozzád és a többi hozzáértőhöz is!

Mostanában 2-3 hetente előfordul hogy a távirányító nem nyitja ki az ajtót. Ilyenkor mindig be kell tanítanom! Az elemet kicseréltem újra és akkor is csinálja! Eddig mindig olyankor vettem észre amikor más használta az autóm!

Lehe hogy valamiért nyomvatartják a kulcsot, vagy a zsebben megnyomodik és elállítódik? Valakinek van ötlete?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv!

Nem tudom, hogy ez ugrókódos távirányító-e, de azok szoktak ilyet csinálni, ha érzékelőtávolságon kívül nyomogatva van a táv. Persze van egy bizonyos "befogási" tartománya ha jól tudom az ugrókódosnak, de egy idő után már ha kiesik a tartományból akkor nem fogja nyitni az ajtót.

Esetlegesen beragadna a gomb? Bár akkor a kis piros led jelezné, hogy állandóan megy.

Tényleg, ha kulccsal kinyitod utána be tudod zárni a távval?

Link to comment
Megosztás:

Szia Uhuhu!

Nagyon jó lett a járgány! Nagyon szép csendes lett, és nem rángatott már! ;) Köszike!

De lenne egy kérdésem hozzád és a többi hozzáértőhöz is!

Mostanában 2-3 hetente előfordul hogy a távirányító nem nyitja ki az ajtót. Ilyenkor mindig be kell tanítanom! Az elemet kicseréltem újra és akkor is csinálja! Eddig mindig olyankor vettem észre amikor más használta az autóm!

Lehe hogy valamiért nyomvatartják a kulcsot, vagy a zsebben megnyomodik és elállítódik? Valakinek van ötlete?

Előre is köszönöm a válaszokat!

A kezelési kézikönyv írja, hogy ne működtessük sokszor hatótávon kívül a távirányítót mert akkor újra szinkronizálni kell. Szerintem ez lesz a gondod.

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Mi lehet a hiba okozója?

Esetleg menjek el én is fagyizni? A lerakódás okozhatja ezt a hibát? 90%-ban városban használom az autót.

Gyertya bekormozódhatott, trafóhíd, nem jól záródó szelep a hengernél, esetlegesen EGR szelep (bár ebben nem vagyok olyan biztos).

Ha már itt tartunk, nincs itt egy olyan budapesti fórumtárs akinek már cseréltek trafót a kocsiban és visszaadták neki a rossz trafót? Csak mert szakmai kíváncsiság miatt szeretnék egyet beszerezni, hogy megnézzem mi döglik meg azokban (primer vagy szekunder oldali trafótekercs). Sajnos hülye fejjel én nem kértem vissza az enyémet amikor cserélték.

Link to comment
Megosztás:

Szia Uhuhu!

Nagyon jó lett a járgány! Nagyon szép csendes lett, és nem rángatott már! ;) Köszike!

De lenne egy kérdésem hozzád és a többi hozzáértőhöz is!

Mostanában 2-3 hetente előfordul hogy a távirányító nem nyitja ki az ajtót. Ilyenkor mindig be kell tanítanom! Az elemet kicseréltem újra és akkor is csinálja! Eddig mindig olyankor vettem észre amikor más használta az autóm!

Lehe hogy valamiért nyomvatartják a kulcsot, vagy a zsebben megnyomodik és elállítódik? Valakinek van ötlete?

Előre is köszönöm a válaszokat!

eloxidálódtak az érintkezők az elemnél.. csiszold meg őket és jó lesz . Nekem ez segített

Link to comment
Megosztás:

Szia Uhuhu!

Nagyon jó lett a járgány! Nagyon szép csendes lett, és nem rángatott már! ;) Köszike!

De lenne egy kérdésem hozzád és a többi hozzáértőhöz is!

Mostanában 2-3 hetente előfordul hogy a távirányító nem nyitja ki az ajtót. Ilyenkor mindig be kell tanítanom! Az elemet kicseréltem újra és akkor is csinálja! Eddig mindig olyankor vettem észre amikor más használta az autóm!

Lehe hogy valamiért nyomvatartják a kulcsot, vagy a zsebben megnyomodik és elállítódik? Valakinek van ötlete?

Előre is köszönöm a válaszokat!

vqalószinüleg kilazult a távirányitóban az elemtartó foglalat.

azt javaslom: szedd szét a kulcsot, és papirral támaszd meg az elemet ugy hogy a felső belsőrészbe hajtogass papirt. aztán nyomd össze a kulcsot, és müködni fog.

ha nem megy akkor valamikor arra gurulsz, és megcsinálom neked :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia Uhuhu!

Az én problémámra tudsz mondani valami okosat (P0304=4. henger felismert gyújtáskimaradás)?

Előre is köszönöm!

első körben, amikor mind a 4 hengered megy, csak akkor!!! üzemanyagrendszer tisztitó adalék fél tank benyához, majd fagyi székesfehérváron minimum 5.000 fordulaton.

ha elkezd 3 hengerezni menet közben akkor stop, és trafó + gyertya csere.

3 hengerrel nincs fagyi, mert a katalizátor elolvad...

ha megy mind a 4 henger, és fagyiztál, és minden jóra fordult, akkor hurrá. mind örülünk ;)

akkor már csak hibakódtörlésre kő menni......

Link to comment
Megosztás:

szerintem ez baromság.......

Hát én se látok benne realitást de mégis itt van előttem a kezelési kézikönyv 55. oldalán:

"

A következő okok miatt tapasztalhatja,

hogy a központi zár nem működtethető a

távvezérlővel:

.

.

- A távvezérlőt túl sokszor működtették

hatótávolságon kívülről (túl messziről),

szinkronizálja a távirányítót

- lásd következő oldal.

.

"

Link to comment
Megosztás:

első körben, amikor mind a 4 hengered megy, csak akkor!!! üzemanyagrendszer tisztitó adalék fél tank benyához, majd fagyi székesfehérváron minimum 5.000 fordulaton.

ha elkezd 3 hengerezni menet közben akkor stop, és trafó + gyertya csere.

3 hengerrel nincs fagyi, mert a katalizátor elolvad...

ha megy mind a 4 henger, és fagyiztál, és minden jóra fordult, akkor hurrá. mind örülünk ;)

akkor már csak hibakódtörlésre kő menni......

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Hát én se látok benne realitást de mégis itt van előttem a kezelési kézikönyv 55. oldalán:

"

A következő okok miatt tapasztalhatja,

hogy a központi zár nem működtethető a

távvezérlővel:

.

.

- A távvezérlőt túl sokszor működtették

hatótávolságon kívülről (túl messziről),

szinkronizálja a távirányítót

- lásd következő oldal.

.

"

Egyébként tényleg elfelejti. Olyan 40-50 nyomás után kb (valaki nyomogatta unalmában hatótávon kívül) már nem ment. A riasztóm (utólag beépített) pedig 16 után felejt.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként tényleg elfelejti. Olyan 40-50 nyomás után kb (valaki nyomogatta unalmában hatótávon kívül) már nem ment. A riasztóm (utólag beépített) pedig 16 után felejt.

Azért az sem semmi, hogy van olyan, aki ezeket a dolgokat is próbálgatja és számolja. ;)

Link to comment
Megosztás:

Caravannal kapcsolatban eszembe jutott még egy kérdés.

A hátsó futóműnél tudja valaki a normális dőlésszöget?

A minap néztem a garázsban, és úgy tűnt, hogy alapból kicsit terpesztős a hátulja.

Más caravanosoknál mi a helyzet ezügyben?

Nem tudom, ez gyárilag ilyen-e...

Link to comment
Megosztás:

Caravannal kapcsolatban eszembe jutott még egy kérdés.

A hátsó futóműnél tudja valaki a normális dőlésszöget?

A minap néztem a garázsban, és úgy tűnt, hogy alapból kicsit terpesztős a hátulja.

Más caravanosoknál mi a helyzet ezügyben?

Nem tudom, ez gyárilag ilyen-e...

Nemcsak a Caravan...az én 5ajtósom is terpeszt...de jó fara is van hozzá... :lol: csak rá ne izguljon vmi gépsas mögöttem ;)

Link to comment
Megosztás:

első körben, amikor mind a 4 hengered megy, csak akkor!!! üzemanyagrendszer tisztitó adalék fél tank benyához, majd fagyi székesfehérváron minimum 5.000 fordulaton.

ha elkezd 3 hengerezni menet közben akkor stop, és trafó + gyertya csere.

3 hengerrel nincs fagyi, mert a katalizátor elolvad...

ha megy mind a 4 henger, és fagyiztál, és minden jóra fordult, akkor hurrá. mind örülünk ;)

akkor már csak hibakódtörlésre kő menni......

35km-re vagyok otthonról. Ha menetközben bejön a 3 henger hazamehetek még, vagy kérjek mentést?

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Astra G 2003 Z16XE, P0304 4. henger gyujtáskimaradás megoldás itt!!!!

Már egy idelye olvasgatom a fórumot, és látom sokan küzdenek hasonló problémákkal mint én, mára már szerencsére orvosolni tudták az enyémet. Hibajelenségem a következő volt: Az egész ezen a télen kezdődött P0304 4.henger gyújtás kimaradás, a henger menet közben megállt és csak a motor leállítása majd ujraindítása után indult be ismét. Eleinte hetente egyszer produkálta a hibát, majd egyre sűrűbben. Mindez hidegben -4 - +4 fokban jelentkezett. Voltam vele két szerelőnél is mindkettő a gyertyák és a gyújtótrafó cseréjét ajánlotta, ez meg is történt de a hiba továbbra sem szűnt meg. A főtengely jeladó is cserélve lett de ez sem hozott eredményt. Ezután fordultam itt nálunk egy másik újonnan nyílt szervízhez. Befecskendező szelepek + üzemanyag nyomás, EGR ellenőrzése is megtörtént minden hibátlan volt. Az autóban lévő elektromos jeladók is hibátlanul működtek. Szoftver frissítésen is voltam de a hibát tovább produkálta. A Henger leállásom egyre sűrűbb lett már nem csak a 4. volt amikor a 3. állt meg, és már nem volt hőmérséklet függő mindegy volt, hogy hideg vagy meleg a motor mindig leállt. Ekkor megtalálták a problémát a szívótorok és az alapjárati motor okozta. A torok kipucolása nem elég, mert az alapjárati motort ujra kell hozzá programozni. Tehát csomó pénzt fölöslegesen költöttem az autóra és végül 6000Ftért megcsinálták. Szívesen megadom a szervíz számát tudom ajánlani őket nagy szakamai tudással rendelkeznek! Ne költsétek fölöslegesen a pénzeteket erre a hibára a megoldás itt van. Ja azt elfelejtettem mondani egy ismerősömnek hasonló hibajelensége volt és ugyan ez lett a megoldás rá!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.