Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hasonló jókat Neked is, "kedves" autós kartárs! Becses szavaid téged minősítenek igazából, nem azokat az embereket, akiknek szánod.

Minden jót és számtalan rendőri intézkedést kívánok Neked! :huh:

KGR!

A gyári akku nem tudom, hogy mennyibe fáj, de lehet, hogy az a jó megoldás, amennyiben cserében gondolkodsz.

Szerk: szerviz 4+ keretében 20-25e. az ár.

Már nem gondolkozok, mivel az autó vásárlása után (augusztus) kénytelen voltam akkut cserélni, mivel a benne lévő OPEL 44-es már a gyári baupunkt rádiót sem bírta meghajtani fél hangerőnél magasabban. Ahogy írtam perion 55-ös van most benne, amivel nincs semmi gondom, csak annyi, hogy a műszerfal fényerején látom, hogy elférne bele egy erősebb is.

Link to comment
Megosztás:

úgy beszélsz....csak nem Te is cserkész voltál? :huh: (én részemről rover...)

már az vagy :lol: részemről...

THX! :lol:

amúgy nem voltam cserkész, én úttörő voltam, közben elment felettem az idő, de megpróbálok ember maradni...

...ha lehet, akkor minden élethelyzetben!

Link to comment
Megosztás:

THX! :lol:

amúgy nem voltam cserkész, én úttörő voltam, közben elment felettem az idő, de megpróbálok ember maradni...

...ha lehet, akkor minden élethelyzetben!

ott volt ez a "tanítás"...."minden napra legyen meg egy jó cselekedet!" sokan ki sem próbálják milyen segítség tud lenni ha csak vkit átkísérsz a zebrán vagy felviszed egy idős néni szatyrát a 3.emeletre ....hidd el manapság már azon csodálkoznak az emberek, ha vki ezt megteszi...én már ezt megkaptam....jó tudni, hogy vannak még ilyen segítőkész fiatalemberek....na nem csöpögösködünk itt tovább...de senki nem lesz attól kevesebb, hogy segít a másiknak, ha megteheti...inkább több!!! :huh:

Link to comment
Megosztás:

nem tudom lehet elkerülte a figyelmem, de ha eddig senki sem válaszolt...a ventillátor után van az ellenállás fellül, jobban látni, amikor a csappantyúház is ki van szedve, de szerintem így is megtalálni....és amiatt megy csak a 4-es fokozat, mert ahhoz nem kell előtét ellenállás..szóval visszadugod a csatiját és megy minden...

Urak!

Nem tudjátok egy hozzá nem értőnek egy kicsit pontosabban leírni? Nem tudom, hogy itt a "ventillátor után" és a "csappantyúház" fogalom mit is takar.

Előre is köszönöm!

öa

Link to comment
Megosztás:

ha már akksi témánál tartunk, nekem most lesz 5 és fél éves. csak onnan tudhatom hogy lemerült hogy nem indul a kocsi, vagy lesz vmi előjele?

Ha jó füled van, akkor hallani lehet az indítómotoron, hogy nem úgy pörget már, ahogy kellene.

Ez így igaz! Az enyémnél tavaly nyáron éreztem először, hogy " nem elég neki megmutatni a kulcsot ", hanem tovább tartott az indítás. Bár gondozásmentes akku ( Perion ) volt benne, de feltéptem a matricát és kicsavartam cellák zárócsavarját, mert a folyadékszintre igen kíváncsi voltam. Az összes cellában már kilátszottak a lemezek!!

Közel 1.5 liter desztillált vizet vett fel a hat cella. Ezután még egy évet tudtam vele menni, de most november közepén ismét jöttek a tünetek - nehezebben indult.

Azóta már új akksi van benne... :huh:

Ha van feszültségmérőd, meg is mérheted benne az "energiát" ! :lol:

Link to comment
Megosztás:

...

A gyári akku nem tudom, hogy mennyibe fáj, de lehet, hogy az a jó megoldás, amennyiben cserében gondolkodsz.

Szerk: szerviz 4+ keretében 20-25e. az ár.

Ha már szakszervíznél tartunk ...

Ma volt egy kis időm, hát kilátogattam a helyi szakszervízhez, mondván megérdeklődöm mibe fájna egy gyári 70Ah-s új akksi. Az eredmény lehangoló. Raktáron nincs, de ez még érthető is volna. No de, hogy cikkszámot sem találnak rá!!! 65Ah-s akksira tudtak árat mondani: 40 ezer pár száz HUF!

Link to comment
Megosztás:

Urak!

Nem tudjátok egy hozzá nem értőnek egy kicsit pontosabban leírni? Nem tudom, hogy itt a "ventillátor után" és a "csappantyúház" fogalom mit is takar.

Előre is köszönöm!

öa

ha Delphi a klímád és a rendszer, akkor a kesztyűtartó mögött a ventilltáror(hengeres bigyó) felett van a csappanytú ház, ebben van akülső-belső levegő váltó csappanytúja...na a kesztyűtartó felől nézve balra folytatódik a ventillátor nyomó oldala, itt kel megtalűálnod felül...az említett alkatrészt...

A csappanytú ház az már nem kicsit húzós kivétel, mert ahhoz ablaktörlő és egyéb nyalánkságok leszerlése /kivétele is kell a motortér felől...

Link to comment
Megosztás:

Ott terem az ördög, ahol emlegetik!

Szombaton minden műxik pöpecül, autó leállít. Vasárnap este nem nyit a kp.zár, nincs belső világítás és úgy általában sehol semmi ménkü, kivéve a CDR500 villogó LED-jét, mert az dolgozott rendesen.

Először a diódahídra gondoltam, mert az idén kétszer is volt javítva, majd utána a generátort vádoltam meg. Aztán jutott eszembe, hogy az autó egy napja meg sem mozdult, előtte pedig minden tökéletes volt.

Volt. Na hát Volt az csak 4.8 V amikor rámértem az akksira. Ja, előtte még majdnem elfüstöltettem az akkutöltőt és akkor jutott eszembe, hogy rá kéne mérni.

Tehát az akksi 6 év 9 havi szolgálat után csendesen viharos gyorsasággal kimúlt.

U.i.: A zöld szemeknek nem szabad hinni! Legyen az nőé vagy akkumulátoré mindkettő becsapós. Ezen a lapos elemnek beillő akksin is gyönyörű zöld. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ott terem az ördög, ahol emlegetik!

Szombaton minden műxik pöpecül, autó leállít. Vasárnap este nem nyit a kp.zár, nincs belső világítás és úgy általában sehol semmi ménkü, kivéve a CDR500 villogó LED-jét, mert az dolgozott rendesen.

Először a diódahídra gondoltam, mert az idén kétszer is volt javítva, majd utána a generátort vádoltam meg. Aztán jutott eszembe, hogy az autó egy napja meg sem mozdult, előtte pedig minden tökéletes volt.

Volt. Na hát Volt az csak 4.8 V amikor rámértem az akksira. Ja, előtte még majdnem elfüstöltettem az akkutöltőt és akkor jutott eszembe, hogy rá kéne mérni.

Tehát az akksi 6 év 9 havi szolgálat után csendesen viharos gyorsasággal kimúlt.

Akkor az én autómban még egészen jól bírta az akksi. 9 év és kb 10 hónap szolgálatot teljesített, de úgy, hogy még használható, tehát működött vele az autó. Nem hiszem, hogy az élete során cseréltek volna benne akksit, mivel OPEL 44-es aksi volt benne.

Link to comment
Megosztás:

:huh: :lol:

Hát ez nagyon találó volt aki egy elektromos szervós autót amibe teljes elektronikus motorvezérlés van meg számtalan elektromos kütyü 44 es akksival gyárt le annak a mérnöknek igencsak érdekes a felfogása. Szerintem simán 55 ös el kéne szállítani már az 1,4est is amiben van klíma meg el ablakok.

Link to comment
Megosztás:

Hát ez nagyon találó volt aki egy elektromos szervós autót amibe teljes elektronikus motorvezérlés van meg számtalan elektromos kütyü 44 es akksival gyárt le annak a mérnöknek igencsak érdekes a felfogása. Szerintem simán 55 ös el kéne szállítani már az 1,4est is amiben van klíma meg el ablakok.

Esetleg valami indoklás, hogy miért is kellene? Mert bizony a józan eszű mérnöki felfogás szerint a 44Ah megfelelő a fentiekhez...

Link to comment
Megosztás:

Esetleg valami indoklás, hogy miért is kellene? Mert bizony a józan eszű mérnöki felfogás szerint a 44Ah megfelelő a fentiekhez...

Tipikus átlagmagyar hozzáállás okán. Tudni illik mindenki mindenhez jobban ért, mint az aki abban a dologban jól képzett és járatos. Ergo mindenki abban hülye amihez ért. :huh:

"Én így szeretlek, Magyarország!"

Link to comment
Megosztás:

Tipikus átlagmagyar hozzáállás okán. Tudni illik mindenki mindenhez jobban ért, mint az aki abban a dologban jól képzett és járatos. Ergo mindenki abban hülye amihez ért. :huh:

"Én így szeretlek, Magyarország!"

Teljesen elegendő, viszont néha nem árt néha ránézni az akksira és egyébként az autó elektromos rendszerére.....)))

Link to comment
Megosztás:

Hello,

Nekem TOPLA 44Ah-s aksi van másfél éve és most kezd döglődni örülök ha a telet kihúzza. Ja 1.6 16V klímás a gép.

Szóval a legközelebbi minimum 55Ah-s lesz. Alapjáraton szervónál nálam is halkul a fényszóró de ez szerintem annyira

nem gáz.

Link to comment
Megosztás:

Mi meg igencsak csapágyasak leszünk hamarosan.

Hogy is van most ez?Jobb kanyarban a bal első oldalról hallatszik a(még most)halk búgás,akkor az a bal első csapágy cseréjét jelenti,vagy fordítva?

Egyszer régen mikor még Citroen BX-em volt(nem ér röhögni,jó kis kocsi az)meg mertem volna rá esküdni,hogy balról hallom a búgást,de a szervízben azt mondták,hogy a jobb oldali csapágy cserés és nekik volt igazuk.Kicserélték a jobb oldalit és megszünt a hang!

(azóta csak a fejemben hallom a hangokat) :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hello,

Nekem TOPLA 44Ah-s aksi van másfél éve és most kezd döglődni örülök ha a telet kihúzza. Ja 1.6 16V klímás a gép.

Szóval a legközelebbi minimum 55Ah-s lesz. Alapjáraton szervónál nálam is halkul a fényszóró de ez szerintem annyira

nem gáz.

55Ah-val is fog

Link to comment
Megosztás:

Mi meg igencsak csapágyasak leszünk hamarosan.

Hogy is van most ez?Jobb kanyarban a bal első oldalról hallatszik a(még most)halk búgás,akkor az a bal első csapágy cseréjét jelenti,vagy fordítva?

Egyszer régen mikor még Citroen BX-em volt(nem ér röhögni,jó kis kocsi az)meg mertem volna rá esküdni,hogy balról hallom a búgást,de a szervízben azt mondták,hogy a jobb oldali csapágy cserés és nekik volt igazuk.Kicserélték a jobb oldalit és megszünt a hang!

(azóta csak a fejemben hallom a hangokat) :huh:

Jobbos kanyarban jött a bal kerék felől nálam is a morgás, ezért kicseréltem a bal első kerékcsapágyat.

Ez azért van így mivel kanyarban az ívkülső kerékre terhelődik a súly.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.