Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok ismét.

Ma reggel megint jelentkezett a fura prolémám...

indítás után 1 percel a motor rázkódott, erőtlenné vált stb. most olyan intenzív volt a jelenség, hogy ha 2000alatti fordulattal akartam indulni lefullad.... (lehet csak 2 heger ment) szerencsére pont dolgoztt az ismerősm, és be tudtam vinni hozzá, ám út közben megjavult...

Amkor ezt elmeséltem mindenki csak nevetett kínjában :cry:

csináltak hibakód olvasást, minden szart írkált, még valami üzemanyag szint mérő feszültséget is :(

ami változás volt, hogy járó motorál is vizsgálták, és a lambda szonda jelei (az autóvillamoságis szerint) "lassúak voltak"

úgy alapjáraton mint 2500-on

kb így nézett ki a diagramm amit kirajzolt a szonda.

ilyesmivolt_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Azt tanácslták, vigyem el a kocsit egy olyan formához, aki ki tudja szedni a computert és tartósan üzemeltetni is tudja speckó kütyükkel, hátha meg tudja állapítani azzal van-e valami probléma. Vagy kerítsek egy lambdát kölcsönbe pár napra.

(persze, ilyen mindenkinek van 2-3 db kölcsöadásra) :D ezen is jót rhögtünk

Beszéltem a computeressel is már, 80-90ropi a bontott computerre való csere.

Most légy okos domonkos... :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy kollégámnak van egy 2005-ös Astra G 1.4-e. Olyan problémája van, hogy hidegindításkor, közvetlenül indítás után egy sivító, visító hangot hall a motortérből. Ahhoz tudta hasonlítani, mint amikor menet közben pl ráindítózik... eddig még kizárólag hidegen csinálta. Ezzel párhuzamosan van egy olyan probléma, hogy hidegen indítózáskor ha nem ad gázt előfordulhat, hogy leáll, valamint enyhén ingadozik az alapjárat is. 140 ezer km van benne, ami nem kevés és ebből adódóan sok hiba előjöhet, de ezeket leszámítva semmi gond vele. Volt már szervízben, természetesen ott nem csinálta.... Jövő héten valószinűleg ott kell hagyni hosszabb időre, de fel szeretne készülni és persze kiváncsiság is hajtja ;-) ha valakinek van ötlete azt szívesen venné. Köszi előre is.

Nekem az előző 1.4-esen az ékszíjfeszítő mechanikát kellett ilyesmi típusú visító hang miatt cserélni. Azzal megszűnt a probléma. Ez egyébként még teljesen új korában volt...

Link to comment
Megosztás:

Ha valakinek van kedve modja el nekem legyen olyan kedves, mi az az agr szelep, és mit csinál.

Köszi

(Ha valakit érdekel eladnám a gyári jobb hátsó lámpámat izzók nélkül) sötétebb mint a legtöbb mert n-joy.

Pár ezresre gondoltam vagy csere jobb oldali elektromos ablakemelő kapcsolóra :( ((((lambdaszonda beszámítás lehetséges :P ))))

van róla képem, majd fölrakom

Link to comment
Megosztás:

AGR szelep vezeti vissza a kipufogógázt.

Brigéciolban, vagy féktisztítóban lehet átmosni.

Ha kikopott a tengely szára, akkor már a mosás

nem segít, meg a lezárás sem, mert akkor is

meg fog szorulni. Igaz ha le van zárva, legalább

ilyenkor nem fullad le a motor :(

Link to comment
Megosztás:

AGR szelep vezeti vissza a kipufogógázt.

Brigéciolban, vagy féktisztítóban lehet átmosni.

Ha kikopott a tengely szára, akkor már a mosás

nem segít, meg a lezárás sem, mert akkor is

meg fog szorulni. Igaz ha le van zárva, legalább

ilyenkor nem fullad le a motor :P

napról napra okosabb vagyok hála Nektek :(

Link to comment
Megosztás:

AGR szelep vezeti vissza a kipufogógázt.

Brigéciolban, vagy féktisztítóban lehet átmosni.

Ha kikopott a tengely szára, akkor már a mosás

nem segít, meg a lezárás sem, mert akkor is

meg fog szorulni. Igaz ha le van zárva, legalább

ilyenkor nem fullad le a motor :(

Köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

AGR szelep vezeti vissza a kipufogógázt.

Brigéciolban, vagy féktisztítóban lehet átmosni.

Ha kikopott a tengely szára, akkor már a mosás

nem segít, meg a lezárás sem, mert akkor is

meg fog szorulni. Igaz ha le van zárva, legalább

ilyenkor nem fullad le a motor :(

Köszi, engem is érdekel a téma.

Ha ezt a szelepet leszedem a motorról, akkor azt még apróbbra lehet szedni?

Vagy fogom azt a részt, ami belelóg a szívócsőbe és mártogatom a brigéciolba, és bőszen súrolom pl fogkefével?

Ha valaki ilyen műveletbe kezd, megkérhetném, hogy illusztrálja fotókkal?

Köszönöm szépen! :P

Link to comment
Megosztás:

Köszi, engem is érdekel a téma.

Ha ezt a szelepet leszedem a motorról, akkor azt még apróbbra lehet szedni?

Vagy fogom azt a részt, ami belelóg a szívócsőbe és mártogatom a brigéciolba, és bőszen súrolom pl fogkefével?

Ha valaki ilyen műveletbe kezd, megkérhetném, hogy illusztrálja fotókkal?

Köszönöm szépen! :(

Olvasgass visszább is a fórumon, vagy keress rá a hozzászólásokban, találsz róla (AGR) okosságokat :P

Link to comment
Megosztás:

Namost én a minap voltam a 3. éves szervízen silleréknél. A fórum hatására érdeklődtem a szakinál, hogy hol is az a rafinált AGR szelep (ASTRA G, 2004. 12. hó). Erreföl aszonta, hogy ebben már nincs, a számítógép oldja meg ugyanazt.

Hogy lehet egy mechanikus dolgot (szelep) pusztán programmal helyettesíteni? Vagy csak a szokásos hülyítés?

Link to comment
Megosztás:

Feltétlenül oszd majd meg a tapasztalataidat... Bár arra jutottam, hogy 1.4-est piszkálni már már a bohóckodás kategóriába esik..

háát azért lehet sok mindent csinálni,csak pénzed legyen. 1 milla felett van hozzá turbószett is,valami 170ló azzal :(

bohóckodásnak azért nem nevezném,mert marad 1.4nek,így van előnye is,talán ha kinyírsz benne ezt-azt,lehet olcsóbb,mint nagyobb motorhoz.na meg valamilyen szinten csemege is :P

Link to comment
Megosztás:

Mitől lenne olcsóbb, ha kinyírsz benne valamit? Ráadásul XEP, vagyis "új" moci, amihez talán minden drágább, mint mondjuk egy XE-hez.

A Z--C korkülönbségről nem is beszélve.

Mondjuk Ez sem mérvadó, mert lehet egyforma drága. Szóval szerintem inkább semmivel sem olcsóbb egyik sem(talán a C14NZ :( )

Link to comment
Megosztás:

Azon gondolkodtam, hogyan lehetne többlet teljesítményt kicsalni a vasból..

Van aki próbálkozott ilyennel egy "lóerődús" Z14Xe-s mocival? :(

Olyan autót kell venni ami rendelkezik az óhajtott plusz lóerőkkel és hozzá a sok-sok Nm -el.

Szerintem egy meglévőből plusz lóerőket előcsalogatni igen költséges dolog, főleg hogy egy csomó mindent át kell hozzá méretezni, mivel a gyári nem ilyen igénybevételre készült, s ez nem igazán olcsó. :P

Olvasgasd a tuning újságot (régebben tuning & stereo volt a neve), ott találsz sok érdekes dolgot ezekről.

Link to comment
Megosztás:

Olyan autót kell venni ami rendelkezik az óhajtott plusz lóerőkkel és hozzá a sok-sok Nm -el.

Szerintem egy meglévőből plusz lóerőket előcsalogatni igen költséges dolog, főleg hogy egy csomó mindent át kell hozzá méretezni, mivel a gyári nem ilyen igénybevételre készült, s ez nem igazán olcsó. :D

Olvasgasd a tuning újságot (régebben tuning & stereo volt a neve), ott találsz sok érdekes dolgot ezekről.

pár ilyen "okosságot" már elolvasgattam, és olyan érzésem volt, hogy sok hűhó semmiért. Érezhető eredményt csak igen drasztikus és gondolom költséges átalakításokkal lehet csak elérni az meg annyira nem jó :(

Csemege képpen ezt nézzétek mit találtam ebay-en :P:):cry::)

3PSI-t tud tölteni azaz 0.2Bar-t

ELEKTROMOS TURBÓ

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.