Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nem lehet előcsalni valami +teljesítményt, de inkább egy kis +forgatónyomatékot az injektortérkép átírással?

Jobb lenne, ha alacsonyabb fordulaton nagyobb nyomaték állna rendelkezésre. :(

Persze, lehet írkálni, de nem tudsz olyat változtatni rajta csak átírással, ami igazán érezhető volna :P

Link to comment
Megosztás:

Namost én a minap voltam a 3. éves szervízen silleréknél. A fórum hatására érdeklődtem a szakinál, hogy hol is az a rafinált AGR szelep (ASTRA G, 2004. 12. hó). Erreföl aszonta, hogy ebben már nincs, a számítógép oldja meg ugyanazt.

Hogy lehet egy mechanikus dolgot (szelep) pusztán programmal helyettesíteni? Vagy csak a szokásos hülyítés?

Nem hülyeség, amit a szerelő mondott. A 2004-es classic szériás G Astrák még a twinport korszak előttiek. Ezekben már nincs AGR szelep, de még nem twinportok (amikben ugye később megint feltűnt az AGR). Ilyen pl npasi autója is. Üres az AGR szelep helye a motortérben. Szoftveres úton, a motorvezérlő elektronika finomhangolásával érték el AGR nélkül az EURO4-es normáknak megfelelő károsanyag kibocsátást.

Link to comment
Megosztás:

Nem hülyeség, amit a szerelő mondott. A 2004-es classic szériás G Astrák még a twinport korszak előttiek. Ezekben már nincs AGR szelep, de még nem twinportok (amikben ugye később megint feltűnt az AGR). Ilyen pl npasi autója is. Üres az AGR szelep helye a motortérben. Szoftveres úton, a motorvezérlő elektronika finomhangolásával érték el AGR nélkül az EURO4-es normáknak megfelelő károsanyag kibocsátást.

Majd megnézem a TISben, én úgy emlékszem, mindegyik Z-s benzinmotoron volt AGR.

Nem csak máshova tették a szelepet az adott modelleken? Az X-es elődjének is 3 féle szívósora volt,

mindegyiken máshol volt az AGR :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy mitöl van az amikor elindulok az autóval általába 1-2 óra állás után, és sebességet váltok a fényszórók villoognak ezt sötétben jó látom. De 1-2 perc után már nem csinálja, minden normálisan működik. :(

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy mitöl van az amikor elindulok az autóval általába 1-2 óra állás után, és sebességet váltok a fényszórók villoognak ezt sötétben jó látom. De 1-2 perc után már nem csinálja, minden normálisan működik. :(

Köszi.

az aksival és a generátorral minden rendben van?

Link to comment
Megosztás:

Majd megnézem a TISben, én úgy emlékszem, mindegyik Z-s benzinmotoron volt AGR.

Nem csak máshova tették a szelepet az adott modelleken? Az X-es elődjének is 3 féle szívósora volt,

mindegyiken máshol volt az AGR :P

Szia Opel16V!

Látom otthonvagy a motor körüli dolgokban! Az lenne a kérdésem, hogy kollégám astra G-ben a hibakód kiolvasása után rezonátorcső cserét indítványoztak potom 18.000 pénzért. Na most melyik is az a rezonátor cső? :(

Link to comment
Megosztás:

Magyarul: nehogy bedőjjjé má' nekije! :P Ez egy nagy baromság :(

Így megfelel? :cry:

ok de ha jol értelmeztem a dolgot hasonlo volt már valamikor a LADA-ÁNÁL csak ott 1 szükito t tettek be a szivotorokba hogy meg gyorsitsák a lev . beáramlást..... de lehet hogy hülyeséget beszélek de annakidején az anyagszéditök meggazdagodtak belöle..

Link to comment
Megosztás:

Szia Opel16V!

Látom otthonvagy a motor körüli dolgokban! Az lenne a kérdésem, hogy kollégám astra G-ben a hibakód kiolvasása után rezonátorcső cserét indítványoztak potom 18.000 pénzért. Na most melyik is az a rezonátor cső? :(

Az újabb twinport mocikat nem ismerem testközelből, ezért azokról nem nyilatkozom.

Az előző Z-s szériánál a szívócsövön volt egy rezonátorcső, ami a gázlengéseket volt

hivatott kiegyenlíteni. Azt viszont nem tudom, hogyan hozhatja ki ennek a hibáját egy

teches vizsgálat :P

Mi a hibajelenség amúgy?

Link to comment
Megosztás:

ok de ha jol értelmeztem a dolgot hasonlo volt már valamikor a LADA-ÁNÁL csak ott 1 szükito t tettek be a szivotorokba hogy meg gyorsitsák a lev . beáramlást..... de lehet hogy hülyeséget beszélek de annakidején az anyagszéditök meggazdagodtak belöle..

A szűkítést kiválóan megoldotta a szivató :(

Ne keverjük a dolgokat, te teljesen másról beszélsz.

Az említett kütyü max arra jó, hogy megbolondítsa a motorvezérlőt, és legjobb esetben hiba

nélkül megy az autód, de plusz lóerők nem lesznek, rosszabb esetben rángatni és fulladni fog. :cry:

Ez egy jó kis átverés, még rosszabb mint a magnum tuning itt magyarhonban :P

Link to comment
Megosztás:

Az újabb twinport mocikat nem ismerem testközelből, ezért azokról nem nyilatkozom.

Az előző Z-s szériánál a szívócsövön volt egy rezonátorcső, ami a gázlengéseket volt

hivatott kiegyenlíteni. Azt viszont nem tudom, hogyan hozhatja ki ennek a hibáját egy

teches vizsgálat :(

Mi a hibajelenség amúgy?

Azon kívül, hogy kigyuladt a kis villáskulcsos lámpa semmi. Azóta ment az autóval vagy 300km-t és semmi baja ............

A szervizes azt mondta, hogy nem jó az oxigén felhasználás és vszínű , hogy az említett alkatrész okozza!?

Link to comment
Megosztás:

A gyertya csere teljesen megoldotta a gondomat(ki.ki hagyó hideg gyújtás)...szóval 30 ekm után a gyári gyerty kidobandó....most NGK kerűlt bele.....

Viszont van még egy-két :P apróság.....és nem tudom mire gondoljak....

1. meleg indításnál elég gyakran nem "találja" az alapjáratot....300-1000-ig járkál....lehet ki kellene pucolni az alapjárati mocit megint...

2. munkahelyről hazafelé van egy hosszabb lejtő...itt ki szoktam tenni üresbe, hogy had guruljon...mire a lejtő aljára érek(kb.600-800m) a moci alapjárata leesik kb 400-ra, majd onnan ismét lengések közepette tér csak vissza...

Meg mondom őszintén vmi érzékelőre gyankodnék, de semmi más hiba jelzés nincs...(pl. lambda szonda vagy ilyesmi...) Gabi vvmi 5let? :(

Link to comment
Megosztás:

Majd megnézem a TISben, én úgy emlékszem, mindegyik Z-s benzinmotoron volt AGR.

Nem csak máshova tették a szelepet az adott modelleken? Az X-es elődjének is 3 féle szívósora volt,

mindegyiken máshol volt az AGR :(

Nézd meg a TIS-ben. Ha jól emlékszem ott is találni fogsz erről említést (AGR nélküli motorverziók). Én már egyszer láttam vhol benne, ha kell elő tudom keresni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.