Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Gabi! Már téged is ZK-znak? nem csak a kocsikat? :(

ui: a hibalámpa viszont ha állandó, az nem jó, mert azt hiszem, újabb gépeket odb-n vizsgálnak ZK-n, és megnézik a hibatárolót is. Vagyis ha kidobja az AGR-t, az lehet érdekes. És ne felejtsük, hogy Z14XE van a kollégának.

Link to comment
Megosztás:

Semmi jelentősége nincs az AGR lezárásának, azaz nem fog semmiben kárt tenni,

és a fogyasztás sem nő meg tőle. Elméletileg az emisszió feljebb megy kicsit, de eddig

mindenki átment zk-n, aki lezárta (én is). :(

Sárga lámpa téma orvosolható valahogy?

Link to comment
Megosztás:

Ha folyamatosan ég a sárga lámpa az AGR hibája miatt és azt úgy hagyod, akkor hogy veszed észre ha mondjuk van egy lambda szonda hibája az autónak vagy bármi más, amit elvileg a lámpa is jelezne?

Én egyszer a pirotechn. övszető miatt hagytam úgy a lámpát, mindig hibát jelzett, ha mozgattam az ülést a csati volt szar.

Kivettűk és direktbe forrasztottuk és semmi gond tovább.

Volt aki azt mondta míg a lámpa jelez (érzékeli a hibát) a légzsákok sem működnek. Ez mennyiben igaz??

Link to comment
Megosztás:

Ha folyamatosan ég a sárga lámpa az AGR hibája miatt és azt úgy hagyod, akkor hogy veszed észre ha mondjuk van egy lambda szonda hibája az autónak vagy bármi más, amit elvileg a lámpa is jelezne?

Én egyszer a pirotechn. övszető miatt hagytam úgy a lámpát, mindig hibát jelzett, ha mozgattam az űlést a csati volt szar.

Kivettűk és direktbe forrasztottuk és semmi gond tovább.

Volt aki azt mondta míg a lámpa jelez (érzékeli a hibát) a légzsákok sem működnek. Ez mennyiben igaz??

Nálam, az AGR miatt a motor-piktogram világít, nem a villáskulcsos. Mondjuk valószínű, hogy a lambda-hibát is ez jelezné, viszont, ha bepróbálom ezt az utángyártott AGR-t, az nyitni-zárni fog, függetlenül attól, hogy én lezárom a kipufogógázt előle, és ha jól értem, a computer működőképesnek fogja látni.

A pirotechnikai+egyéb témákra egyébként melyik lámpa reagál?

Link to comment
Megosztás:

Nálam, az AGR miatt a motor-piktogram világít, nem a villáskulcsos. Mondjuk valószínű, hogy a lambda-hibát is ez jelezné, viszont, ha bepróbálom ezt az utángyártott AGR-t, az nyitni-zárni fog, függetlenül attól, hogy én lezárom a kipufogógázt előle, és ha jól értem, a computer működőképesnek fogja látni.

A pirotechnikai+egyéb témákra egyébként melyik lámpa reagál?

Légzsák (piros) selfcontroll után (4 sec.) elalszik, hiba esetén szintén elalszik 4 sec. után, de utánna szinte azonnal folyamatosan világít.

Link to comment
Megosztás:

Légzsák (piros) selfcontroll után (4 sec.) elalszik, hiba esetén szintén elalszik 4 sec. után, de utánna szinte azonnal folyamatosan világít.

Bocs', hogy bekevertem ezt pirotechnika/öv visszajelzőt, csak már a rendszámtábla-világításra is gyanakszom, hogy nem az AGR hibáját jelzi-e... :(

Szóval a motorpiktogramos visszajelzőre milyen hiba fut még ki?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy '98-as Astra G 1.4-em van. A fűtőventillátorral van a problémám. 2-es fokozatnál, ill. annál feljebb hangosan morog a ventillátor motorja. Lehet ezt javítani, vagy csere?

A szerelő szerint nincs benne pollenszűrő, tehát a ventillátor motorcsere lesz a megoldás. Üdv!

Link to comment
Megosztás:

A szerelő szerint nincs benne pollenszűrő, tehát a ventillátor motorcsere lesz a megoldás. Üdv!

A szerelőm szerint többféle típus létezik, ez épp olyan, amiben nincs pollenszűrő. (?) Vagy mégis? De akkor hol keressem - gondolom, valami könnyen hozzáférhető helyen kell legyen?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nincs más megoldás.

De van utángyári szelep huszonpárezerért :)

Ha le van zárva, élettartamra jó lesz ;)

csak akkor a lambda fog szar jelet adni..... mert az figyeli a visszavezetett kipufogógáz mennyiségét, és abból számol.....

ha nem vezet vissza akklor a kipufogógáz visszavezetés mennyiség kevés vagy valami hasonló hibakód miatt fog világitani a lámpát...

ezeket má nem lehet facsavarral javitani ám... :(

Link to comment
Megosztás:

csak akkor a lambda fog szar jelet adni..... mert az figyeli a visszavezetett kipufogógáz mennyiségét, és abból számol.....

ha nem vezet vissza akklor a kipufogógáz visszavezetés mennyiség kevés vagy valami hasonló hibakód miatt fog világitani a lámpát...

ezeket má nem lehet facsavarral javitani ám... :(

Após jelöltem szokta mindig mondani, szög meg drót legyen nálad bárhová is mész, aazal mindent meg lehet javítani...

Francnak kell mindent telerakni elektronikával... haverom a 30 éves ezerkecskéjével csak röhög rajtam amikor szerelek......

Ő meg lejön a parkolóba 1db 13-as villással meg egy fogóval, és 15 perc alatt felújítja a főfékhengert......

Link to comment
Megosztás:

csak akkor a lambda fog szar jelet adni..... mert az figyeli a visszavezetett kipufogógáz mennyiségét, és abból számol.....

ha nem vezet vissza akklor a kipufogógáz visszavezetés mennyiség kevés vagy valami hasonló hibakód miatt fog világitani a lámpát...

ezeket má nem lehet facsavarral javitani ám... :(

tudomásom szerint nem a lambda, hanem a map szenzor figyeli az agr szelep nyitását néhány esetben,

az adhat hibakódot néha, de azon kívül hogy generál egy hibakódot, más nem történik (tehát nem lesz vészprogi).

Link to comment
Megosztás:

AGR-szeleppel kapcsolatban kérdeznék valamit. (Lehet, hogy én értettem félre)

Lehet, hogy még most zárjam le én is, mielőtt még behalna?

Ha lezárod, és előtte kipucolod, akkor jóval meghosszabbítod az élettartamát.

Viszont ahogy Ákos is említette, néha dobhat utána hibakódot (ez nem okoz semmi gondot).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.