Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

31 perce, zotya975 írta:

Mivel a hűtőfolyadék csak a csöveknél.bilincseknél, lyukas hűtőnél, radiátornál és a vízpumpánál tud kijutni esélyes hogy az utóbbi. Vagy mondjuk még a termosztátház tömítésénél ami ha jól tudom nálad kábé e fölött a csavar felett van.

Köszönöm a válaszod, sajnos nem tudom, jobban nem látok fel, de jövő héten a szerelő majd akkor megmondja, hogy hol is a hiba. Még annyit kérdeznék hogy mindkét alkatrész esetében (vízpumpa, termosztátház) csak a komplett csere a megoldás? Vízpumpám az kb 2 éves (talán 10ezer km lehet benne, több nem) a vezérléssel együtt cseréltettem ahogy azt kell is.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, rozsav írta:

Sziasztok!

Z14XEP vezérmű tengely lánkerekének és a főtengely szíjtárcsa agy csavarának a meghúzási nyomatékáról van valakinek infója?

Szia!

vezérműtengely lánckerék rögzítőcsavarja: 50 Nm + 60°,
főtengely szíjtárcsa agy rögzítőcsavar: 8 Nm meghúzási nyomatékkal.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Kombitomi írta:

Szia!

Az Astra G diesel autókról szóló fórumát kellene kicsit olvasgatni és a keresőt használni a fórumon. Minden 1.7 isuzu motorral szerelt új Astra tulajdonos ezzel a kérdéssel indít, ha belép ide a fórumba. Szegény emberrel ne szedessetek már szét semmit, így is cserélt már mindent lassan kétszer feleslegesen. Az 1.7-es isuzu dízel motornál kell 3-5 mp mire teljesen felépül teljesen a normál olajnyomás, ez a normális. Magasan van az olajgomba, és nincs visszacsapó szelep az olajkörben, így az olajteknőbe ürül az összes olaj minden leállítás után.

Szia.

Neztem,minden forumot amit csak tudtam sot a keresot is hasznam, de nem talaltam semmit. Mindazon altal megnyugtato a valaszod es koszonom szepen.

Akkor ez azt jelenti,hogy nem kell aggodnom.nem fog karosodni a motorom? Orulok,hogy isuzu ,nem tudtam megallapitani :-)

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Kombitomi írta:

Én nem raknám bele a 10W-s olajat! Én Y17DT-be 0W-s olajat használtam 200EKm-ig 10EKm-ként cserélve, olyan motorja volt mnt az álom. Maximum 5W-40 de azt is GM-LL-B025 vagy Dexos előírásúnak megfelelőt.

Az van benne 5W-40 es petronas full szintetikus olaj, de a szerelom tanacsara lecserelem 10w-40 esre. Kivancsi leszek.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, ftamas0201 írta:

Köszönöm a válaszod, sajnos nem tudom, jobban nem látok fel, de jövő héten a szerelő majd akkor megmondja, hogy hol is a hiba. Még annyit kérdeznék hogy mindkét alkatrész esetében (vízpumpa, termosztátház) csak a komplett csere a megoldás? Vízpumpám az kb 2 éves (talán 10ezer km lehet benne, több nem) a vezérléssel együtt cseréltettem ahogy azt kell is.

A vízcsőcsonkot ellenőrizd először, nekem ott eresztett. Újabb gyártásoknál már nem műanyagból készítik szerencsére, de nálam elfáradt az anyag.

Róla van szó: https://cromax.hu/hutorendszer/vizpumpa/vizpumpa_alkatreszei/vizcsocsonk_vizpumahoz_opel_53453

http://gallery.site.hu/d/22626054-2/DSC01920.JPG

http://gallery.site.hu/d/22626051-2/DSC01919.JPG

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, peacetrang írta:

A vízcsőcsonkot ellenőrizd először, nekem ott eresztett. Újabb gyártásoknál már nem műanyagból készítik szerencsére, de nálam elfáradt az anyag.

Róla van szó: https://cromax.hu/hutorendszer/vizpumpa/vizpumpa_alkatreszei/vizcsocsonk_vizpumahoz_opel_53453

http://gallery.site.hu/d/22626054-2/DSC01920.JPG

http://gallery.site.hu/d/22626051-2/DSC01919.JPG

Köszönöm, ennek is utánanézek akkor, majd megírom a fejleményeket a jövő héten hogy mi volt a problémája. :)

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Zsolti977 írta:

Az van benne 5W-40 es petronas full szintetikus olaj, de a szerelom tanacsara lecserelem 10w-40 esre. Kivancsi leszek.

Az 5W-s olaj csak félszintetikus, ne cseréld le, a10W-s olaj nem ebbe a motorba való, a szerelőd nem tájékozott ember, ha ezt ajánlotta. Egyáltalán mire leszel kíváncsi?

Link to comment
Megosztás:

19 órája, ftamas0201 írta:

Köszönöm a válaszod, sajnos nem tudom, jobban nem látok fel, de jövő héten a szerelő majd akkor megmondja, hogy hol is a hiba. Még annyit kérdeznék hogy mindkét alkatrész esetében (vízpumpa, termosztátház) csak a komplett csere a megoldás? Vízpumpám az kb 2 éves (talán 10ezer km lehet benne, több nem) a vezérléssel együtt cseréltettem ahogy azt kell is.

Ha a vízpumpánál ereszt akkor attól függ hogy  a tengelynél szivárog a szimeringnél ( mert akkor az egész cserés) vagy a vízpumpa és a blokk között az O-gyűrűnél, mert azt lehet cserélni. Termosztát háznál is cserélhető a tömítés, én inkább erre tippelek vagy ahogy előttem is írják vízcsőcsonk.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, marton.csaba2 írta:

T Kombitomi!

" ... 5W-s olaj ..."
Ezen viszkozitási osztályba tartozó motorolajok jellemzően, ezen a piacon API group III-as, hidrokrakk (HC) alapolajból készülnek.

"... félszintetikus ..."
Ennek a kifejezésnek nincs értelme. Csak marketing elem.

T marton.csaba2!

Szegény ember a "...marketing elem..." kifejezésemet se tudja értelmezni, lecseréltettek vele olyan alkatrészeket amit abszolút nem kellett volna, de a katalógus adatok nem fogják megoldani a nem létező problémáját.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Keresgéltem, vissza olvastam a kérdéseket/válaszokat, de nem akadtam válaszra. Tudnátok segíteni nekem: van egy 2007-es Z14XEP 57ekm-t futott Astra G-m. Feleség panaszkodik, hogy pár hete nehezen indulgat (akku új, 2 hónapos), aztán egyre nehezebben, és megtorpan amíg hideg a motor. De bemelegedve olyan a járása (meg a nézése ;-)  mint a svájci óráé. (Az utóbbi 20ekm-t szinte csak LPG-vel+Flashlub mente le, de akkor is benzinről indít). 
Aztán a múlt héten már be sem indult a garázsban (8-10 fok körül volt). Megcsináltam rajta a 60ekm-es cseréket, ha már megvettem 2 hete a cuccot (olaj+szűrő, gyertyák, lég- pollen- és benzinszűrő). Addig próbálgattam, míg beindult, de többszöri indításra. Továbbra is megtorpan, amíg hideg, melegen jól húz. Mentünk vele 50-60km-t (csak benzinnel!! gáz kikapcsolva 1 hete) és hibakódot dobott. Kivillogtatam : 0170 Tüzelőanyag korrekció (Bank1) funkció rendellenesség. 
Mi lehet a hiba? Olvasgatva a fórumokat, fals levegő beszívás, tömítetlenség, EGR beragadás, jeladó hibák voltak hasonló esetekben. Ti hogy gondoljátok? Mit tanácsoltok?
Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, SCsongor írta:

Sziasztok. Keresgéltem, vissza olvastam a kérdéseket/válaszokat, de nem akadtam válaszra. Tudnátok segíteni nekem: van egy 2007-es Z14XEP 57ekm-t futott Astra G-m. Feleség panaszkodik, hogy pár hete nehezen indulgat (akku új, 2 hónapos), aztán egyre nehezebben, és megtorpan amíg hideg a motor. De bemelegedve olyan a járása (meg a nézése ;-)  mint a svájci óráé. (Az utóbbi 20ekm-t szinte csak LPG-vel+Flashlub mente le, de akkor is benzinről indít). 
Aztán a múlt héten már be sem indult a garázsban (8-10 fok körül volt). Megcsináltam rajta a 60ekm-es cseréket, ha már megvettem 2 hete a cuccot (olaj+szűrő, gyertyák, lég- pollen- és benzinszűrő). Addig próbálgattam, míg beindult, de többszöri indításra. Továbbra is megtorpan, amíg hideg, melegen jól húz. Mentünk vele 50-60km-t (csak benzinnel!! gáz kikapcsolva 1 hete) és hibakódot dobott. Kivillogtatam : 0170 Tüzelőanyag korrekció (Bank1) funkció rendellenesség. 
Mi lehet a hiba? Olvasgatva a fórumokat, fals levegő beszívás, tömítetlenség, EGR beragadás, jeladó hibák voltak hasonló esetekben. Ti hogy gondoljátok? Mit tanácsoltok?
Előre is köszönöm.

Hibás lpg programozás. Eltanulta a gázos korrekciót. Akkusaru le, 30p után vissza. Ez csak egy ideig lesz jó, ha szegény a keverék ezek után is az lesz. Normálisan fel kellene programozni. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

29 perce, CseGa írta:

Hibás lpg programozás. Eltanulta a gázos korrekciót. Akkusaru le, 30p után vissza. Ez csak egy ideig lesz jó, ha szegény a keverék ezek után is az lesz. Normálisan fel kellene programozni. 

Kipróbáltam, nem változott. Lehet valami a szegény keverékben??, mert miután harmadik indításra beindult, és egy kicsit járattam, picit felpörgettem, utána kiszálltam és a motor dadogva elkezdett lassulni és le is állt :-(

 

Link to comment
Megosztás:

7 perce, SCsongor írta:

Kipróbáltam, nem változott. Lehet valami a szegény keverékben??, mert miután harmadik indításra beindult, és egy kicsit járattam, picit felpörgettem, utána kiszálltam és a motor dadogva elkezdett lassulni és le is állt :-(

 

Akkor lehet egy folytószelepház takarítás is ráférne + egy fagyi sosem árt :)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 24. at 13:06, nemeth_laca írta:

Instrukciókat tudsz adni hozzá? :D

Utoljára egy Leonét csináltam meg, előtte pedig A3-asom volt és abban kellett. Ezekben sokkal jobb helyen van mint az Astrában. Egy 120-as Skoda indítójával kezdtem, már az is hamar megvolt. 14 autóm volt amiből 7 Opel de egyikben se volt gond az indítómotorral :D Úgyhogy hirtelen nem tudnám hova kell nyúlni merről...Ha valaki szeret szerelni és van hozzá érzéke simán megcsinálja. Ha nem akkor irány egy rendes villamossági szerelő.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Déneske írta:

Utoljára egy Leonét csináltam meg, előtte pedig A3-asom volt és abban kellett. Ezekben sokkal jobb helyen van mint az Astrában. Egy 120-as Skoda indítójával kezdtem, már az is hamar megvolt. 14 autóm volt amiből 7 Opel de egyikben se volt gond az indítómotorral :D Úgyhogy hirtelen nem tudnám hova kell nyúlni merről...Ha valaki szeret szerelni és van hozzá érzéke simán megcsinálja. Ha nem akkor irány egy rendes villamossági szerelő.

Azóta nem csinálta, lehet felvertem ebben a hülye esős időben.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Zsolti977 írta:
On 2016. 02. 25. at 7:59, Kombitomi írta:

Az 5W-s olaj csak félszintetikus,

Ez honnan származó információ? Csak mert hogy tele van a net 5W-s, szintetikusként megnevezett olajokkal. Konkrétan a Castrol oldalát megnézve, a 10W-st "part-synthetic", az összes 5W-st "fully synthetic" jelzővel illetik.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 25. at 21:20, CseGa írta:

Akkor lehet egy folytószelepház takarítás is ráférne + egy fagyi sosem árt :)

Köszi. Lekaptam a fojtószelepházat. Hát, lehaltam...
https://www.dropbox.com/s/vloyurorq4f7h61/IMAG3303.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/ytro91zt75bu6vw/IMAG3308.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/qz5x5e92qwc78zn/IMAG3311.jpg?dl=0
Holnap jön a nitro-s tisztítás. 
A kartergáz csöve tele van olajhabbal. Kitakarítom azt is, de ez okoz-e gondot? Mi miatt lehet ennyire tele? Az előző olajtól? (mondjuk elszúrtam, mert benne volt 25ekm-t :-(
Szeretném kérdezni, hogy ha már leszedtem a fojtószelepházat, akkor az alatta lévő egységnél (lásd fotó)  is takarítgassak óvatosan, vagy ott nem gond az olajsár?
Na és persze ez EGR?? Ha már ilyen koszos a fojtóház, akkor valszeg az EGR sem tiszta? Javasoljátok, hogy vegyem le egy takarításra? Vagy ne bántsam (mondjuk azt nem tudom, hogy a beindítási problémámba bele szól-e azt EGR?) ? 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, SCsongor írta:

Köszi. Lekaptam a fojtószelepházat. Hát, lehaltam...
https://www.dropbox.com/s/vloyurorq4f7h61/IMAG3303.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/ytro91zt75bu6vw/IMAG3308.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/qz5x5e92qwc78zn/IMAG3311.jpg?dl=0
Holnap jön a nitro-s tisztítás. 
A kartergáz csöve tele van olajhabbal. Kitakarítom azt is, de ez okoz-e gondot? Mi miatt lehet ennyire tele? Az előző olajtól? (mondjuk elszúrtam, mert benne volt 25ekm-t :-(
Szeretném kérdezni, hogy ha már leszedtem a fojtószelepházat, akkor az alatta lévő egységnél (lásd fotó)  is takarítgassak óvatosan, vagy ott nem gond az olajsár?
Na és persze ez EGR?? Ha már ilyen koszos a fojtóház, akkor valszeg az EGR sem tiszta? Javasoljátok, hogy vegyem le egy takarításra? Vagy ne bántsam (mondjuk azt nem tudom, hogy a beindítási problémámba bele szól-e azt EGR?) ? 

A habosodás a sok rövid táv. Nem tud elpárologni a víz az olajból. Ha a folytószelepház kormos volt az egr is az lehet. Az egr benne van a vízkörben, arra figyelj ha leveszed.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

44 perce, CseGa írta:

A habosodás a sok rövid táv. Nem tud elpárologni a víz az olajból. Ha a folytószelepház kormos volt az egr is az lehet. Az egr benne van a vízkörben, arra figyelj ha leveszed.

Igen, a feleségem megy vele dolgozni (oda 25km és vissza) és így nem tud felmelegedni sem rendesen a gép, sajnos. (ha össze raktam jön a fagyizás :-)
Köszi az infót az EGR-ről. Csak le kellene vennem... :-(  Most kezdtem el nyomozni utána, hogy mi is van körülötte...

Tudtok abban segíteni, hogy lehet-e és honnan lehetne letölteni egy jó kis szerviz manual-t. Van egy Haynes Service and Repair-em de az csak 2000-es évjáratig jó :-( Esetleg van valakinek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én szerencsétlen felütöttem a katalizátorom földúton vagy 3 hónapja és most elkezdett halkan zörögni. Valszeg összetört benne a kerámia. Mennyi idő alatt megy teljesen tönkre? Egyik ismerősöm kolléganőjének, mikor tönkrement, akkor nem is lehetett beindítani. Ez mennyire valós, hogy odafigyeljek? Mozgássérült vagyok és nem örülnék neki, ha éppen a semmi közepén halna meg. Ők kiütöttek belőle mindent, tehát most nincs katalizátora, csak a külseje van a rendszerben. Én akarnék bele másikat. Van valami alternatíva ezek közül, mert a gyári nagyon drága?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.