Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Új G-s Astrám van, 2600km van benne, tehát nem sokat futott még. Azt vettem észre hogy az utóbbi pár napon reggel mikor elindulok vele, az első 3-4 váltás után kicsit rángat a kocsi. Mire kiérek a lakótelepről, minden OK, úgy meg ahogyan máskor is szokott. Napközben nincs vele probléma.

Mi lehet az oka? Ismerősök riogattak valamilyen AGR-szeleppel, sajnos én nemigazán értek az autókhoz.

Tudni kell még hogy elég friss a jogsim és kissé még "öregurasan" vezetek tehát az autót nem nagyon "húzatom" és főleg városban járok vele. Egy-két hetente teszek meg nagyobb, 50-150km-es utakat de azokat sem autópályán.

Másik kérdésem hogy ezeknél az autóknál van "bejáratás"? Ha igen, hogyan zajlik? Mindenki mást mond, én meg nem szeretnék hülyeséget csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új G-s Astrám van, 2600km van benne, tehát nem sokat futott még. Azt vettem észre hogy az utóbbi pár napon reggel mikor elindulok vele, az első 3-4 váltás után kicsit rángat a kocsi. Mire kiérek a lakótelepről, minden OK, úgy meg ahogyan máskor is szokott. Napközben nincs vele probléma.

Mi lehet az oka? Ismerősök riogattak valamilyen AGR-szeleppel, sajnos én nemigazán értek az autókhoz.

Tudni kell még hogy elég friss a jogsim és kissé még "öregurasan" vezetek tehát az autót nem nagyon "húzatom" és főleg városban járok vele. Egy-két hetente teszek meg nagyobb, 50-150km-es utakat de azokat sem autópályán.

Másik kérdésem hogy ezeknél az autóknál van "bejáratás"? Ha igen, hogyan zajlik? Mindenki mást mond, én meg nem szeretnék hülyeséget csinálni.

A rántgatásra nem tok mit mondani, majd a többiek.

Bejáratásról meg 2600 km-nél felesleges beszélni. 0-1000 között lehetett volna. Egyébként erről is megoszlanak a vélemények, kb 3-4 hónapja volt erről szó vmelyik topicban.

Link to comment
Megosztás:

Értem. Tehát akkor kapjam szét azt a "kukta" szerű dobozt, aminek a tetején van a rácsos nyílás, mögötte a jelenleg örökmozgó lappal? Csak körben tartja pár csavar? Mire figyeljek, nehogy atomjaira hulljon szétszedés közben? Azért gondolom bonyolult mechanika bújik meg benne.

Helló, én nemrég csináltam meg ezt a külső-belső levegő váltó lapot. Kezdés előtt jó tudnod hogy a motornak ami mozgatja nincs végállása, csak egyszerüen ha becsukja valamelyik irányba, és folyamatosan feszítve tartja mindig kap áramot. Ezért törik el a tengely, mert nem bírja sokáig az a gyenge műanyag. Én vaspántot tettem a tengely egy része helyére, na azt tekergetheti. A szétszedésnél kicsit macera, a motortetőt kinyitod, a szélvédő alsó végén lévő müanyag terelőlemezt kifeszited annyira hogy ne törjön el, így nem muszáj levenni az ablaktörlő lapátokat. Alatta találsz egy kis rácsot amit 4db torx csavar fog, (ha jól emlékszem belső 4-es) miután levetted a motor felöli oldalon a tölcsérben van még egy 5-ös csavar, kitekered, utána utastér, kesztyűtartó ki, 6db torx fogja ugyanakkora méretű mint elöl, világítását le kell húzni, és szemben a ventilátorház tetején 2db szintén 5-ös csavar fogja még a beömlő fedelet, ami bal felső oldalán van a mozgató motor, vezetéket lehúzni mini csavarhúzóval feszítve az ellenfület(nem tom mi a neve) ami a vezeték tetején van, az igy szabaddá vált tetőt kicsit nehezen lehet kifordítani a helyéről, próbálkozz. Utána minden eléd tárul ami a probléma forrása. Sok sikert.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van h a fokmutatóm 40 fokot mutat <_< Tudtok erre vmi tanácsot adni h mi lehet a próbléma? A másik pedig h voltam ékszíj cserén nem rég, azóta alapjárat 1.4-1.5nál mozog és ha megyek és kiveszem sebességből akkor olyan 2.5ig visszaugrál!

Ha forró levegőt nem produkál,ha fűtésre kapcsolod,akkor elvileg a termosztát halt meg.Az ékszíjat hogy érted?

Link to comment
Megosztás:

ha kombi, akkor belgiumban készült, mint apámé, amit hordok szervízbe rendesen.

Ez nem teljesen így van, mert a vázszám alapján mondom, hogy a miénk Bochum-ban készült.

Akit esetleg érdekel, bemásolom az alvázszám értelmezés ide vonatkozó részét:

Opel alvázszám értelmezés Új forma az 1998-as modellévtől:

A modellév a 10. karakter:

1 2001 2 2002 3 2003 4 2004 5 2005 6 2006 7 2007 8 2008

11. karakter: A járművet előállító General Motors/Opel gyárra utal.

1 Rüsselsheim, Németország 2 Bochum, Németország

3 Azambuja, Portugália 4 Zaragoza, Spanyolország

5 Antwerpen II., Belgium 6 Eisenach, Németország

7 Luton, Anglia 8 Ellesmere Port, Anglia 9 Uusikaupunki, Finnország B Bertone J Bekasi, Indonesia P Warszawa, Lengyelország G Gliwice, Lengyelország S Szentgotthárd, Magyarország Z Torbali-Izmir, Törökország N Norwich, Anglia

A Corsánk meg Spanyol volt, mint kiderült. <_<

Link to comment
Megosztás:

Ez nem teljesen így van, mert a vázszám alapján mondom, hogy a miénk Bochum-ban készült.

Akit esetleg érdekel, bemásolom az alvázszám értelmezés ide vonatkozó részét:

Opel alvázszám értelmezés Új forma az 1998-as modellévtől:

A modellév a 10. karakter:

1 2001 2 2002 3 2003 4 2004 5 2005 6 2006 7 2007 8 2008

És a 1998-as, 1999-es évjáratnak mit a 10. karaktere? a 2000-et asszem kitalálom :-)

Még 98-ban voltam Bochumban, megnéztük, hogy jönnek egymás után véletlenszerűen az 5 ajtós, kombi astrák, meg néha egy-egy zafira egy gártósoron. Hihetetlen milyen logisztika volt ott, minden autótba a megrendelt felszerelés... A fényezőn kívül mindent megmutattak. Nagy élmény volt. Akkor még nem is gondoltam, hogy egyszer olyanom lesz :-)

Link to comment
Megosztás:

Én is csak tippelni tudok, de mint kenéstechnikáshoz valamelyest értő, szerintem a következő pofon egyszerű magyarázat van.

ez egy kcsit olyan mint a régi motorba full szintetikusat önteni...ami vékonyabb...

1. a gyártási hézagok olyanok lehetnek még benne ráadásúl némelyik már kopottabb is, hogy ígénylik a vastagabb olajat különben nem folyadék surlódás lesz, hanem minimum vegyes,

2....mert az erő viszonyok is olyanok hogy kipréselik a vékonyabb olajat a relative nagyobb résen,

3. ... a szervó elég nagy nyomáson dolgozik így a résveszteségek miatti olaj elfolyások rombolják a mechanikus részeke, mivel másik térbe alakul ki a nyomás nem ott ahol kellene vagy legalábbis átterjed máshova is, így el tudom képzelni, hogy a szimeringeket, tömítéseket is jobban terheli....ami ugye a szervók lelke...

hangsúlyozom ez az én magán véleményem..nem magával az olaj minőségével van a gond, hanem egyszerűen nem bele való...motor olaj a 2T is..mégsem ajánlanám a te motorodba sem, mert nem oda való....az olajok területe igen érdekes, de nem véletlen, hogy melyiket ajánláják a gyrtók és a tervezők...

a szervópumpa felől enyhe visító hangot hallok reggel óta, alapjáraton is..... pedig D2 van benne D3-al ment kb 8 kilómétert.... kezdek paranoiás lenni.

Link to comment
Megosztás:

Nem. 0-át tippeltem a 2000-re a többire semmit.

Esetleg nem tudod, hogy a többi karakter hogyan áll össze? A 7-9 karakter ha jól sejtem a kivitele. Ha minden igaz, akkor az ötajtós F48.

Itt eléggé 353.gif

Bemásolom az beszélgetés erről-arról topicba, ott elmegy.

Link to comment
Megosztás:

Egy érdekes jelenség jött elő az autómon. Melegen jobb oldalról előről kopogó hangot hallok alapjáraton. Kiszálok autóból, motorháztetőt felnyitom, és ott nem hallom ezt a hangot egyáltalán. Valaki tapasztalt már hasonlót? A hajam hullik már tőle.

Link to comment
Megosztás:

Egy érdekes jelenség jött elő az autómon. Melegen jobb oldalról előről kopogó hangot hallok alapjáraton. Kiszálok autóból, motorháztetőt felnyitom, és ott nem hallom ezt a hangot egyáltalán. Valaki tapasztalt már hasonlót? A hajam hullik már tőle.

Üzemanyag rendszer-szellőztető mágnes szelepe, légszűrűházon hátul a tűzfal felé van egy kis henger alakú szelep.

Azt mondják ez ilyen, állítólag megvan a szerepe....

Ne iktasd ki, mert ha lehúzód az elektromos csatiját egyből hibakódot regisztrál és a sárga lámpád is világít a műszerfalon.

Link to comment
Megosztás:

Üzemanyag rendszer-szellőztető mágnes szelepe, légszűrűházon hátul a tűzfal felé van egy kis henger alakú szelep.

Azt mondják ez ilyen, állítólag megvan a szerepe....

Ne iktasd ki, mert ha lehúzód az elektromos csatiját egyből hibakódot regisztrál és a sárga lámpád is világít a műszerfalon.

És sokkal intenzívebben kopog ha nincs légszűrőházad...Majd megszokod...

Link to comment
Megosztás:

Üzemanyag rendszer-szellőztető mágnes szelepe, légszűrűházon hátul a tűzfal felé van egy kis henger alakú szelep.

Azt mondják ez ilyen, állítólag megvan a szerepe....

Ne iktasd ki, mert ha lehúzód az elektromos csatiját egyből hibakódot regisztrál és a sárga lámpád is világít a műszerfalon.

Hú meg nyugodtam :lol: Köszönöm a segítséged! <_<

Azt hittem motor generál kell 7500 km-nél :huh:

De eddíg ezt miért nem hallottam? :D Lehet túl hangos volt a zene? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, nekem az lenne a problémám, hogy az aksi meg az olaj jelzo piros kijelzés között található sárga motor jelző (ha nem tévedek) egy hosszabb út után egyszercsak kigyulladt, na meg most folyamatosan világít...

Az autó megy tökéletesen, de kiváncsi vagyok, h ez miért gyulladt ki?

Aki tud okokat, hogy mitől van azt megkérem szépen írjon!

Előre is köszi <_<

Az auto ASTRA G 2004 nJoy ,1,6i 8V 85LE 102.000km-ben

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, nekem az lenne a problémám, hogy az aksi meg az olaj jelzo piros kijelzés között található sárga motor jelző (ha nem tévedek) egy hosszabb út után egyszercsak kigyulladt, na meg most folyamatosan világít...

Az autó megy tökéletesen, de kiváncsi vagyok, h ez miért gyulladt ki?

Aki tud okokat, hogy mitől van azt megkérem szépen írjon!

Előre is köszi <_<

Az auto ASTRA G 2004 nJoy ,1,6i 8V 85LE 102.000km-ben

Hello,

sok minden lehet. Ki kellene villogtatnod a hibakódot.

Gyújtás le.

Egyszerre a gáz tövig benyom és a fék benyom majd így add rá a gyújtást.

Erre majd elkezd villogni a szervízlámpa (a kulcsos).

A hibakód 4 jegyű és a 4 karaktert egymás után villogtatja ki kis szünetekkel. 1vill=1, 2vill=2 ... 10vill=0 A négy jegyet egymás mellé írod és megvan a kód.

pl.: 10villanás-1villanás-7villanás-10villanás = 0170, ami egyébként az én kedvenc hibakódom :-)

Ha több hibakód van letárolva, akkor ezeket egymás után fogja kivillogtatni 4-es csoportokban. Bár ha most gyulladt ki a lámpa először, akkor valszeg csak egy lesz.

Ha megvan, akkor az alábbi linken megtalálod, hogy mit jelent:

http://www.obd-diag.hu/index.php?option=co...0&Itemid=49

üdv & sok sikert

hp

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok:)

van egy kis problémám a Vectrámmal "B" egy-egy henger kihagy néha.. van hogy pár km után vagy hogy csak 2-3 nap késéssel.

mostmár 2x jött a sárga a müszerfalon,de tárolt hibakód nincs.

sőt semyilen sincs. gyertyákat cseréltem,trafóhidat cseréltem..lehet a fötengely jeladó a hibás?

2000 évjáratu Vectra B 1.6 GL Z16XE0 16 szelep

Link to comment
Megosztás:

Hú meg nyugodtam :lol: Köszönöm a segítséged! <_<

Azt hittem motor generál kell 7500 km-nél :huh:

De eddíg ezt miért nem hallottam? :D Lehet túl hangos volt a zene? :D

Nem...sajnos lehet túl tankoltad a gépet...ettől az sajnos elromolhat...és ennyi...nincs most nagyon tele a tank?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.