Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

nah mégis csak hibakódot tárolt a kicsike... kivillogtattam most vagy 0550 ami Szervokormány-nyomásjeladó funkció-rendellenesség re utal

vagy 0650 amit nem találtam szóval valszeg az előző lesz. Valaki hozzá tud szólni ehhez? Esetleg valami támpontot adni hol és mit nézzek meg. Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Az utánfutó irányjelző visszajelzőnek úgy kell működnie hogy,

- amikor nincs futó, minden irányjelzésnél egyet villan,

- amikor van futó, akkor irányjelzés alatt folyamatosan villog.

Figyelembe véve, hogy a központi zár is az irányjelzőket villogtatja, szerintem nincs gáz a tiéddel.

Nekem ugyan meg se nyikkan ufo nélkül. siller szerelte átadás előtt (új korában, 4,5 éve).

Link to comment
Megosztás:

Az utánfutó irányjelző visszajelzőnek úgy kell működnie hogy,

- amikor nincs futó, minden irányjelzésnél egyet villan,

- amikor van futó, akkor irányjelzés alatt folyamatosan villog.

Figyelembe véve, hogy a központi zár is az irányjelzőket villogtatja, szerintem nincs gáz a tiéddel.

Nekem ugyan meg se nyikkan ufo nélkül. siller szerelte átadás előtt (új korában, 4,5 éve).

Hidjetek 'speter' kollégának.Faterom fordját ma hoztam el a szervízből műszakin volt + vonóhorgot raktak rá.Ő nála is így műkszik be raktak egy zöld ledet ,tök kultúráltan a világításkapcsoló alá és egyet villan futó nélkül .Azt mondta a szaki hogy ennek így kell műkszeni

Link to comment
Megosztás:

grat a szervízhez, írd meg a tapasztalatokat mindenképp.

Egyenlőre ugy fest jó lett. Bár hidegen még mindig rángatozik picit gázelvételkor, de lehet ez normális is. nemtudom. Amúgy mindegy merre van forgatva az érzékelő? Mert 360 fokos körben bárhova tudom fordítani. Minden helyzetben ugyan úgy mér? vagy a gyári helyzetbe kellene visszafordítani ami nemtudom, hol lehet, mivel elöttem már valaki ki szedte egyszer biztos.Megtudja nézni valaki neki hogy áll? De amugy a lovak visszatértek az autóba és szépen gyorsul rángatás nélkül. Most már csak a P0710 -es hibakódot nemtudom miért adta. Valakinek ötlete? A hibakódot csak tech2-vel lehet kitörölni? vagy van rá más módszer is?

Link to comment
Megosztás:

Most, hogy bejött a jóidő, valami brutális módon csikorog a fékem.

Szerelő megnézte, azt mondta van benne még legalább 30e km, ne cseréljem le, egyszerűen szar ez a fék amit az előző tulaj vett rá.

Van valami mód, hogy csökkentsem vagy megszüntessem ezt a zavaró tényezőt?

Már nagyon kivagyok tőle! ;)

Link to comment
Megosztás:

Hidjetek 'speter' kollégának.Faterom fordját ma hoztam el a szervízből műszakin volt + vonóhorgot raktak rá.Ő nála is így műkszik be raktak egy zöld ledet ,tök kultúráltan a világításkapcsoló alá és egyet villan futó nélkül .Azt mondta a szaki hogy ennek így kell műkszeni

Auto Steiger (Köln) adta át vonóhoroggal szerelve és utánfutó nélkül nem villog.

Ez az utólagos LED beépítés már 25-30 évvel ezelőtt is snassz volt. Anno apám kétütemű Wartburgjába is a műszerfalban meglévő helyre kötötték utólagosan. Na az egyet szokott villanni. Ez a '80-as évek eleje volt. ;)

Link to comment
Megosztás:

Most, hogy bejött a jóidő, valami brutális módon csikorog a fékem.

Szerelő megnézte, azt mondta van benne még legalább 30e km, ne cseréljem le, egyszerűen szar ez a fék amit az előző tulaj vett rá.

Van valami mód, hogy csökkentsem vagy megszüntessem ezt a zavaró tényezőt?

Már nagyon kivagyok tőle! ;)

csere textar betét ha rossz a tárcsa akkor azt is ilyen márkájúra ezt ajánlom

nekem bevált első 100km en volt hangja most semmi

Link to comment
Megosztás:

hali

ez engem érdekelne, most 182.000 km-es a 2005-ös 14xep, tegnap hoztam el szerelőtől és megnyugtatott, hogy két szelep le volt törve, egy el volt akadva és csak egy működött rendesen ;)

ezt is tudod javítani?

na az hosszabb folyamat...

Wessz, ezzel kapcsolatban semmi? Elektronika, minden jó, csak a műanyag.

Nem tud valaki egy eladó twinport szelepet?

Link to comment
Megosztás:

Egyenlőre ugy fest jó lett. Bár hidegen még mindig rángatozik picit gázelvételkor, de lehet ez normális is. nemtudom. Amúgy mindegy merre van forgatva az érzékelő? Mert 360 fokos körben bárhova tudom fordítani. Minden helyzetben ugyan úgy mér? vagy a gyári helyzetbe kellene visszafordítani ami nemtudom, hol lehet, mivel elöttem már valaki ki szedte egyszer biztos.Megtudja nézni valaki neki hogy áll? De amugy a lovak visszatértek az autóba és szépen gyorsul rángatás nélkül. Most már csak a P0710 -es hibakódot nemtudom miért adta. Valakinek ötlete? A hibakódot csak tech2-vel lehet kitörölni? vagy van rá más módszer is?

én ugy tudom hogy 4-5 inditás után magátol törrlödik.

Link to comment
Megosztás:

Hidjetek 'speter' kollégának.Faterom fordját ma hoztam el a szervízből műszakin volt + vonóhorgot raktak rá.Ő nála is így műkszik be raktak egy zöld ledet ,tök kultúráltan a világításkapcsoló alá és egyet villan futó nélkül .Azt mondta a szaki hogy ennek így kell műkszeni

nem igy kö müködni....

Link to comment
Megosztás:

Nekem sem villan fel utánfutó nélkül soha, pedig elvileg nekem is így jött ki szalonból BOSAL vonóhoroggal.

Szalonban tették fel, meg van füzetben a számla is. Villamosságis megnézte azt mondta ok. Márkaszervíz szerint szintén OK és villannia kell egyet, bár ha nem villan az sem gond, a konkrét típustól függ.

Az enyémben fix BOSAL van.

Link to comment
Megosztás:

Én is így tudom, hogy 4.-re törli. Legalábbis Corsa, Vectra így működik. Az Astram még szerencsére nem dobott kódot.

Hát nemhinném, mert vasárnap dobta a kódokat, és azóta kb 10 szer indítottam. Vagy lehet még most is a kódot dobálja? Na ki is megyek megnézem milyen kódok vannak most benne.

Link to comment
Megosztás:

Szalonban tették fel, meg van füzetben a számla is. Villamosságis megnézte azt mondta ok. Márkaszervíz szerint szintén OK és villannia kell egyet, bár ha nem villan az sem gond, a konkrét típustól függ.

Az enyémben fix BOSAL van.

Enyémen is.. hmm érdekes. Bár én így vettem használtan, de a tulaj azt mondta, hogy minden tartozékot a vásárláskor tettek rá

Link to comment
Megosztás:

Enyémen is.. hmm érdekes. Bár én így vettem használtan, de a tulaj azt mondta, hogy minden tartozékot a vásárláskor tettek rá

Én is használtan vettem és 1 éves volt a kocsi, mikor rákerült. Lehet be lehet kötni villogósra meg villogás mentesre is, bár az érdekes lenne. Inkább arra tudok gondolni, hogy ahány típus annyiféle működés.

Link to comment
Megosztás:

Én is használtan vettem és 1 éves volt a kocsi, mikor rákerült. Lehet be lehet kötni villogósra meg villogás mentesre is, bár az érdekes lenne. Inkább arra tudok gondolni, hogy ahány típus annyiféle működés.

Astra-G 99-es évjáratig ki van vezetékelve

ami utána van az nincs de a multitimertöl kell 1 szálat behuzni egy 1.5 wattos izzóra amit be kell tekerni a gyári helyre a müszerfal egységbe

akkor ezekszerint mások nem tudták ezt.....

Tis-ben benne van

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.