Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Köszönöm a válaszod.

Az AGR szelepről, ha jól emlékszem nem olvastam olyat, hogy nem indul az autó. Ugyan van 1500-2000 körül néha egy kis rángatás, de nem gyullad ki a kontroll lámpa. A szerelőm azt tanácsolta akkor vigyem ha teljesen megáll, mert akkor tud (gondolom egyszerűbb) rájönni mi a hiba.

Most így induljak el az 1 éves gyerekkel bárhova?

hát az 1500 2000 körüli rángatás vaszeg egr-töl van

és bizony van ugy hogy nem zár vissza az egr és aakor nem fog indulni

van is nekem ilyenem polcon de hát ha nem kell segitség akkor nem kell

Link to comment
Megosztás:

Mennyi km van az autoban?Ez még nem a twinport motoros ugye?

91500 km van benne. Asszem nem twinportos.

Viszont ma reggel elmentem egy márkaszervizbe és ,,szerencsére,, nem indult ott melegen, ezért megnézték TECH 2-vel.

Hibakód nem volt, még akkor sem amikor próbálkoztunk, hogy beindítsuk.

Vmi szelepet kitisztított, aztán az AC pumpa reléjét kicserélte.

Talán jó lett, mert többszöri indítózások után is mindig indult.

Ja a szerelő mondta, nincs benne AGR.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ha felkapcsolom a tompított fényszorót akkor a középső kijelző (rádió, óra stb) és a fedélzeti computer fénye szinte elalszik, nappal szinte nem is látható már. Szerintetek mi lehet a gond?

(astra g 1.6 16v, 1999)

köszi

Könnyen lehet, hogy eltekerted a potit a fényszórókapcsoló alatt. Azzal lehet állítani a fényszóró bekapcsolt állapotában érvényes műszerfal fényerőt.

Link to comment
Megosztás:

Könnyen lehet, hogy eltekerted a potit a fényszórókapcsoló alatt. Azzal lehet állítani a fényszóró bekapcsolt állapotában érvényes műszerfal fényerőt.

Szinte tuti ez a baj. :lol:

Én ma délelőtt takarítottam belül a verdát.

Amikor be akartam állni a garázsba, majdnem kiugrottam a kocsiból: feltekertem a hangerőt a rádión törölgetés közben szinte fullra. Amikor indítottam, bekapcsolt a rádió... :D

Link to comment
Megosztás:

Szinte tuti ez a baj. :D

Én ma délelőtt takarítottam belül a verdát.

Amikor be akartam állni a garázsba, majdnem kiugrottam a kocsiból: feltekertem a hangerőt a rádión törölgetés közben szinte fullra. Amikor indítottam, bekapcsolt a rádió... :lol:

Ezért az USA-ban már beperelték volna az autógyártót, gondatlanságból elkövetett élet ellenes veszélyeztetésért :D, mert hát mi van a ijedtedben szívrohamot kapsz! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szinte tuti ez a baj. :lol:

Én ma délelőtt takarítottam belül a verdát.

Amikor be akartam állni a garázsba, majdnem kiugrottam a kocsiból: feltekertem a hangerőt a rádión törölgetés közben szinte fullra. Amikor indítottam, bekapcsolt a rádió... :D

de a kolléga nem a rádiopotira gondolt hanem a müszerfal világitás potijára.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy mit csináljak, ha a hátsó üléssor középső biztonsági öve, be van 'kattanva'? ...hogy lehet azt újra használhatóvá varázsolni? Illetve a kormányon a kürt nyomókája be van szakadva, azzal lehet e valamit kezdeni? Az autó egy '99-es 2.0 dtl 101le.

Köszi! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy mit csináljak, ha a hátsó üléssor középső biztonsági öve, be van 'kattanva'? ...hogy lehet azt újra használhatóvá varázsolni? Illetve a kormányon a kürt nyomókája be van szakadva, azzal lehet e valamit kezdeni? Az autó egy '99-es 2.0 dtl 101le.

Köszi! :lol:

sajnos szét kell szedni vagy orosz techikával jól megütögetni hátha kiugrik...a kürt beszakadás típushiba sajos...ha zavar vannak kevésbé esztétikus megoldások...javítások, de alegjobb egy másik zsák vétele, ami nincs megsérülve..állítólag anno gyártottak hozzá csak ilyen külső burkolatot is külön, de ide a "keletre" nem hoztak belőle..

Link to comment
Megosztás:

sajnos szét kell szedni vagy orosz techikával jól megütögetni hátha kiugrik...a kürt beszakadás típushiba sajos...ha zavar vannak kevésbé esztétikus megoldások...javítások, de alegjobb egy másik zsák vétele, ami nincs megsérülve..állítólag anno gyártottak hozzá csak ilyen külső burkolatot is külön, de ide a "keletre" nem hoztak belőle..

Helló Opack!

Az öv dolog megoldódott. Elég egyszerű a hiba :D : az üléshuzattól nem volt teljesen a helyén az ülés és ezért lereteszelt a gyorszár. Bepattintottam a helyére és már működik is. :lol:

A kürt beszakadás zavar, sajnálom, hogy nincs hozzá valamilyen oda tehető takaró. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Helló Opack!

Az öv dolog megoldódott. Elég egyszerű a hiba :lol: : az üléshuzattól nem volt teljesen a helyén az ülés és ezért lereteszelt a gyorszár. Bepattintottam a helyére és már működik is. :D

A kürt beszakadás zavar, sajnálom, hogy nincs hozzá valamilyen oda tehető takaró. :lol:

Aha most már én is értem, szerintem mindenki arra gondolt, hogy a csat ragadt be és nem lehet beletolni az övet.

Ha tudtam volna hogy a szíj nem jön, akkor mondtam volna, hogy ülj be és dőlj hátra tempósan :D

A kürt gombra javító kitt-ről és sem hallottam, csak komplett cseréről, ahogy azt fentebb is említették, max barkácsolni lehet némi textil erősítésű vékony gumilap fel aplikálásával. De azt nagyon szépen meg kell tudni csinálni,hogy ne legyen kókány.

Link to comment
Megosztás:

Helló Opack!

Az öv dolog megoldódott. Elég egyszerű a hiba :D : az üléshuzattól nem volt teljesen a helyén az ülés és ezért lereteszelt a gyorszár. Bepattintottam a helyére és már működik is. :lol:

A kürt beszakadás zavar, sajnálom, hogy nincs hozzá valamilyen oda tehető takaró. :lol:

Helló!

csak egy ötlet részemről:

bőröztesd be, vagy az egész kormányt vagy csak a zsákot..egy ügyes kezű szaki tutira megoldja szépen.

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

csak egy ötlet részemről:

bőröztesd be, vagy az egész kormányt vagy csak a zsákot..egy ügyes kezű szaki tutira megoldja szépen.

üdv.

A kormányt megoldja, a légzsákot el sem vállalja. Hacsak nem akar egy rosszul vagy egyáltalán nem működő lufi miatt rácsos akadémiát végezni. Biztonsági berendezések, eszközök javítása (bele értve a légzsákbőrözést is) komoly felkészültséget és sok-sok spec. vizsgát, engedélyt igényel nem "ügyes kezű szakit".

Elméletileg a lufikat 10 év után cserélni kéne a robbanótöltet öregedése miatt. Még nem hallottam olyat, hogy valaki ez okból kifolyólag önként és dalolva lecserélte volna.

Link to comment
Megosztás:

A kormányt megoldja, a légzsákot el sem vállalja. Hacsak nem akar egy rosszul vagy egyáltalán nem működő lufi miatt rácsos akadémiát végezni. Biztonsági berendezések, eszközök javítása (bele értve a légzsákbőrözést is) komoly felkészültséget és sok-sok spec. vizsgát, engedélyt igényel nem "ügyes kezű szakit".

Elméletileg a lufikat 10 év után cserélni kéne a robbanótöltet öregedése miatt. Még nem hallottam olyat, hogy valaki ez okból kifolyólag önként és dalolva lecserélte volna.

NAGY IGAZSÁGOT SZÓLTÁL!

miután leirtam, leesett nekem is , hogy a légzsák perforálja a burkolatot durranáskor..nem egyben hajlik kifelé..

de ez valahogy kiment az agyamból... :lol:

vagy csak gondoltam,de nem mondtam, hogy csak a dudarészt.. mindegy..

megkövetem magam és elnézést kérek a hozzászólásért!

meakulpa, meakulpa...

Link to comment
Megosztás:

NAGY IGAZSÁGOT SZÓLTÁL!

miután leirtam, leesett nekem is , hogy a légzsák perforálja a burkolatot durranáskor..nem egyben hajlik kifelé..

de ez valahogy kiment az agyamból... :lol:

vagy csak gondoltam,de nem mondtam, hogy csak a dudarészt.. mindegy..

megkövetem magam és elnézést kérek a hozzászólásért!

meakulpa, meakulpa...

Sziasztok!

Jók az ötletek és valószínűleg élek is valamelyikkel, persze figyelemben tartva a légzsákot!

Köszönöm Mindenkinek a hozzászólását! :D

Link to comment
Megosztás:

most jöttem rá miért nem találtam sehol ilyen légzsákot mint az enyém javítva van valószínű, de a duda helyén nem érzem hogy be lett volna szakadva.

amivel pótolták , elfedték a hibát ugyan olyan anyag mint a légzsák belső része ezért nem tűnt fel hogy javítva volt

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.