Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Valakii segítsen! :lol:

Pollenszűrőt akartam kivenni, hogy tudjam milyet kell venni, de kiderült, hogy nincs torx csavarhúzóm és nem akartam szétbarmolni a csavarokat. Valaki meg tudja mondani, hogy 99-es x14xe-be milyen kell?

Holnap van egyedül időm elmenni autósboltba.

pattintsd ki a fűtésállítók alatti kis tároló rekeszt a középkonzolon. Világíts be és egy sárga matricára rá van írva, hogy DELPHI, vagy az, hogy BEHR. Ezzel az infóval már nyugodtan vehetsz pollenszűrőt.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Szia!

Nagyon jó lett! Én is hasonlón töröm a fejem... Érdekelne, hogy amikor az ajtó becsukása után elkezd belső tér világítás kialudni, akkor az elhalványodás megmaradt mint egy izzónál vagy csak egyszerűen kialszik a led?

Továbbá érdekelne, hogy hány mm-es szofiták kellenek (31,36,39?) és mennyi HUF volt...?

Köszi

hello

nem sok látszik belőle de itt az éjszakai kép

http://images.netbag.hu/20100107/08194150820.jpg

nos, a halványulás MEGMARADT!

én a homasitába vettem, ezer forintos tételek

hátul 8 db led van egy izzóban

elől 1-1 db, a fentiek homorúak, vagyis szórják a fényt, az alsó kettő domború (mindkettő fehér, mégis felső lilás, alsó kékes :lol: )

utastérben oldalt meg olyan ledet kaptam, aminek a nevét nem tuidom felyből, de a lényeg hogy kis négyzetlapok vannak rajta, és azokban van 1-1 icipici kis led....

a méretet nem tudom, vinni kell a régit, és kérni ugyanolyat vagy hasonlót...

Hát ahogy nézegettem neten ilyen szofitta helyettesitő izzó elég borsos. 1400-2500 huf ig terjed /db. De nekem is nagyon tetszik szal valszeg beruházok rá. A másik a képen látható olvasó lámpa kell nekem olyant hol tok szerezni???

és az sok? :lol:

és se egyszerre vettem meg, illetve valami nem csak luxus, hanem FONTOS, pl hogy csomagtérben lássak rendesen ha este pakolok...

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

üdv nektek, más téma jön

valakinek nincs feleslegben, vagy tud címet (nem bontót) ahol tudok szerezni 1 azaz egy darab gumivédőt a kuplung pedálra? Folyton leesik mert szakadt, és ez idegesítő ...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ahogy előrébb is egyik cartárs írta...sajnos elég nagy a valószínűsége a hengerfej pakolás hibájának....először még csak az olaj fogyogat jobban a te esetben, mert épp egy olajcsatornánál hibásodott meg...te tovább használod, mert olajat töltesz bele, aztán erősödik az áteresztés és már a hengerből a hűtővízbe is bele dolgozik, aminek a következménye a hűtő szétrepedése vagy még csak szivárgás...

Sajnos eddig mind2 jelenséget tapasztaltam már gépeken...

1. apámék 1.3S-es kadettje lett úgy hf-es egy gyűrűzés után, hogy az olajat csak úgy itta.....pedig előtte szinte semmi...aztán ahogy beerősödött, már a blokk elején is dőlt lefelé az olaj...pakolás csere (minőségibbre, mint az előző), hf felújítás és teljesen rendbe jött. (a gyűrűzéskor nem húzattattam síkba a hf-et lehet ez okozta a dolgot, de úgy ítéltem meg hogy nem kell, 5ekm-t elment a mielőtt meghibásodott, szóval akár a pakolás hibája is lehetett)

2. C14NZ...kezdett fogyogatni a víz (még jó, hogy épp én gurultam vele és benéztem a motortérbe, mert alig volt benne víz)...ezt követően kb 800km, pedig mondtam az ősöknek ne nagyon menjenek sehova mert ezt szét kell szednem, erre országnézőbe elmentek csavarogni...az utolsó pár km-t már tuti vizes olajjal mente a városba, amitől tartottam hogy vmi baja lehetett volna, de szerencsére nem sok víz volt benne...szóval már oda is lement a víz..közben már látható volt a full-réz 2éves hűtőnél hogy kezdi feladni, mert gőzölgött pár helyen...de ahogy rendbe jött a rendszer nyomásviszonya, ebben a hidegben sem látni semmi gőzölgést sehol és nem is csökkent semmit fél év alatt a vízszint...és az olajé sem... :lol: megy mint a DOXA!

Ezzel rámijesztettél.... el fogom vinni szerelőhöz.

Link to comment
Megosztás:

üdv nektek, más téma jön

valakinek nincs feleslegben, vagy tud címet (nem bontót) ahol tudok szerezni 1 azaz egy darab gumivédőt a kuplung pedálra? Folyton leesik mert szakadt, és ez idegesítő ...

Bemész egy márkaszervizbe és megveszed a gyári újat ezerpárszáz forintért. Itt a cikkszáma hogy tudd mit kell kérni: 90498309

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Bemész egy márkaszervizbe és megveszed a gyári újat ezerpárszáz forintért. Itt a cikkszáma hogy tudd mit kell kérni: 90498309

:lol: Köszönöm :lol:

már csak keresnem kell egy szervizt valahol

Link to comment
Megosztás:

EGR piszkálása előtt érdemes áramtalanítani a kocsit a hibakód megelőzése miatt. A kocsi ilyenkor is érzékeli a piszkálást és ez sárgalámpához vezethet. Egyébként az EGR hiba nem jár mindíg együtt sárga lámpával. Ha a sarut 7-8 percre most leszeded lehet, hogy elalszik a lámpa (a régi tipusoknál ez működött) de a kód benne marad csak tech2 müszerrel lehet törölni. Viszont csak a hiba törlésével tudhatod meg hogy jó-e az új EGR. Ha a hiba kód törlés után visszatér akkor valószínű a bontott se okés de ha nem akkor a régi hibát jegyezte meg a kocsi. Bár ha a kocsi nem mutat használat közben fizikai jeleket pl. fulladás akkor valoszínűleg jó a bontott szelep.

Üdv!

A gondom az hogy alacsony az alapjárat, a motor hangosabb, gyengébb és valószínű hogy többet is fogyaszt. Ez volt az EGR csere előtt és most sem változott. Ami változott az az hogy most már világít a kontroll és emiatt gondolom vészüzemmódban megy a motorvezérlés.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Milyen műszaki probléma lehet az, hogy a lámpánál álló autónál minimális alapjárat ingadozás lép fel, viszont a km óra 0-ról fel fel ugrik 5-10 km/h-ra mindez persze egyhelyben álló autónál. Ha elindulok utánna minden tökéletesen működik.

THX

Szia

minimális ingadozás az normális, tökéletes alapjárat mutató mozgás nélkül szerintem nincs. az hogy a km-óra egyhelyben ugrál fel le én valami kontakt hibára gondolnék.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Milyen műszaki probléma lehet az, hogy a lámpánál álló autónál minimális alapjárat ingadozás lép fel, viszont a km óra 0-ról fel fel ugrik 5-10 km/h-ra mindez persze egyhelyben álló autónál. Ha elindulok utánna minden tökéletesen működik.

THX

esetleg sebesség jeladó?

Link to comment
Megosztás:

SZIASZTOK

már megint bejött a hűtővizem az utastérbe pedig az átmenő csövet hétvégén megfabrikáltam legalábbis a felsőt

levágtam a műanyag bilincset és pótoltam ababilincsel amíg hazamentem szigethalomról csepelre semmi baja nem volt de ma reggelt bejöttem vele dolgozni menetközben ment a fűtés semmit nem éreztem most lementem az autóhoz és az összes vizem megint a lábtérnél van mi lehet a baj.

uhuhu melyik átmenő csó szokott tönkre menni a felső vagy az alsó

Valaki tud nekem küldeni egy kis segítséget,hogy hogyan kell kiszedni a műszerfalat (hol keresem a műszerfba a csavarokat és hogy hogyan kell kiszedni a fűtőradiátort előre is köszönöm hétvégén neki kell állnom

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy kérdésem lenne srácok :lol: ismét :lol:

Lötyög nagyon a váltókarom, amire rányomom a váltókart( rudat), valami persely féleség. Mi annak a pontos neve??? mert felhívtam már 1-2 autóboltot de elkezdtem nekik hebegni-habogni, majd 2 perc után nagyjából eltudtam nekik mondani, hogy miről van szó:lol:

Várom a választ előre is.:P

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Az a fekete valami a sarkokban, az mi? Riasztó mozgásérzékelője?

(így képen még koszosabb a kocsi, keresek tetőkárpit tisztítást vállaló embert :lol:)

csavar, rajta meg valami ragasztott lyukas védőfólia vagy mi, az a fekete színű :lol:

mire gondoltál? kamera? :P

Link to comment
Megosztás:

(így képen még koszosabb a kocsi, keresek tetőkárpit tisztítást vállaló embert :lol:)

csavar, rajta meg valami ragasztott lyukas védőfólia vagy mi, az a fekete színű :lol:

mire gondoltál? kamera? :P

riasztó mozgás/törés érzékelő

ránézésre szerintem is az, amúgy itt is így hirdeti a srác: http://www.boltamarson.com/Product.aspx?ProductID=37292

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
riasztó mozgás/törés érzékelő

ránézésre szerintem is az, amúgy itt is így hirdeti a srác: http://www.boltamarson.com/Product.aspx?ProductID=37292

ja, elvileg ott kell nyomkodni valamit a leírás szerint ha pl kutya marad a kocsiba, és mégis beriasztom, iylenkor a belteret nem figyeli... nem próbáltam még, akkor lehet hogy nem csak csavar :lol:

szerk: 2000 ft? ebből is vennem kéne újat, ami tisztább mint a mostani :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.