Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok,

Mostanában azt vettem észre, hogy gyakrabban indul be a ventilátor a kocsiban. Pl ma kb 1 km után megálltam egy piros lámpánál és bekapcsolt. Az üzemi hőfokot addigra elérte az víz. Városban most mióta melegebbek vannak, 90-re beáll és tartja. A ventilátor bekapcsolása 1km után természetes?

Azért nem árt, ha ránézel a tágulási tartályra, mert könnyen előfordulhat, hogy kevés a hűtővized.

Link to comment
Megosztás:

lehet amúgy hogy a rugóval van gond ha felüt, vagy szilentnek is lehet hangja

gátló inkább kopogna folyamatosan, nem?

nekem volt ilyen problémám az F-en, már előre fájt a szívem mikor az Árpád hídon a belsőben érkeztem arra a bizonyos huplira...

aztán rugócsere (bontott ment bele+futóműállítás) és tökjó lett.

gátló kopogás....anno én is kicseréltem mert mérés szerint gond volt a gátlókkal...aztán egy kocsi emelés..(legalábbis így emlékszem vissza, lehet előtte is voltcsak onnatól figyeltem fel rá) és azóta kopogás hátulról...lehet nem jól figyeltem előtte, de hiába keresem a futóműben nem találok semmi olyant ami a kopogást okozhtaná, a gátlók teljesen jól működnek bilstein gázosak...kicsit idegesít a kopogás, de jól működnek a gátlók, így még gariba sem veszik vissza őket... :)

Link to comment
Megosztás:

Örülök, hogy józanul gondolkodó emberek is vannak közöttünk. Szavaid (karaktereid) a szívemből szólnak. :)

Ja, általában megpróbálom a másik helyébe képzelni magam és elgondolkodni azon, vajon mit is csinálnék az adott szituban. Erre mifelénk ezt tolerancia-félének nevezik. Sajnos nem mondom, h tökéletesen csinálom, de általában törexem rá. Ha mindig mindenki így csinálná az országban (na jó, legalább csak törekedne rá), akkor ez egy nagyon f*sza kis ország lenne.

Mindazonáltal azt is meg lehet érteni, akinek mindig csak használtra lesz pénze, abból is mondjuk csak az öregebbre, biztos vágyakozik egy ilyen garancia-probléma után :D Nem tudom... soha ne mondd, hogy soha, egyszer lehet, h nekem is lesz új, ki tudja. Egyelőre nem valószínű, pedig ha nagyon akarnám, tulajdonképp lehetne...

Link to comment
Megosztás:

gátló kopogás....anno én is kicseréltem mert mérés szerint gond volt a gátlókkal...aztán egy kocsi emelés..(legalábbis így emlékszem vissza, lehet előtte is voltcsak onnatól figyeltem fel rá) és azóta kopogás hátulról...lehet nem jól figyeltem előtte, de hiába keresem a futóműben nem találok semmi olyant ami a kopogást okozhtaná, a gátlók teljesen jól működnek bilstein gázosak...kicsit idegesít a kopogás, de jól működnek a gátlók, így még gariba sem veszik vissza őket... :)

Mennyibe fáj egy ilyen gátló csere (mármint persze párban :D ), persze ha kiderül, hogy ez a gond és nem a rugók vagy más. Rákeresve neten olyan 8ezer/db árat láttam, ami akkor olyan 16ezer lenne meg gondolom a munkadíj. Olyan 25-30 körül állhat meg?

Link to comment
Megosztás:

Mennyibe fáj egy ilyen gátló csere (mármint persze párban :) ), persze ha kiderül, hogy ez a gond és nem a rugók vagy más. Rákeresve neten olyan 8ezer/db árat láttam, ami akkor olyan 16ezer lenne meg gondolom a munkadíj. Olyan 25-30 körül állhat meg?

Ha tényleg a gátló a rossz, és még a gyári van benne, akkor én felújíttatnám. Hátsót legalábbis simán, de ez csak magánvélemény.

Apám Hondáján kellett gátlót cserélni pár éve, de valami spéci ultrarövid gátlók vannak benne elől, és még az utángyárinak is horror ára volt... kevesebb mint a felébe fájt a felújítás, és azóta is jó (kb 40e km-t szerintem tettek bele azóta...)

google -> lengéscsillapító felújítás. Meg kell érdeklődni, az ingyen van

(Én a Sziváknál csináltattam.)

Link to comment
Megosztás:

Ha tényleg a gátló a rossz, és még a gyári van benne, akkor én felújíttatnám. Hátsót legalábbis simán, de ez csak magánvélemény.

Apám Hondáján kellett gátlót cserélni pár éve, de valami spéci ultrarövid gátlók vannak benne elől, és még az utángyárinak is horror ára volt... kevesebb mint a felébe fájt a felújítás, és azóta is jó (kb 40e km-t szerintem tettek bele azóta...)

google -> lengéscsillapító felújítás. Meg kell érdeklődni, az ingyen van

(Én a Sziváknál csináltattam.)

pár ezer a különbség...inkább új....én legalábbis így tudom...

Link to comment
Megosztás:

Mennyibe fáj egy ilyen gátló csere (mármint persze párban :) ), persze ha kiderül, hogy ez a gond és nem a rugók vagy más. Rákeresve neten olyan 8ezer/db árat láttam, ami akkor olyan 16ezer lenne meg gondolom a munkadíj. Olyan 25-30 körül állhat meg?

nekem anno 19 volt a két teló (most olcsóbban láttam én is..) kicserélni nem nagy kunszt....csak szerszám kell hozzá....felemeled, kerék le,(alátamsztod a keréknél és úgy egy kicst vissza engeded, 1 torx fejű csavar a kasznin, egy a futóművön..kicsavarod, majd a rossz teló ki, a jót be, csavarok vissza és kész, kerék fel, kocsit leenged.......lehet műhelyben is csináltatni, csak úgy tényleg kicsit több... :D

Link to comment
Megosztás:

nekem anno 19 volt a két teló (most olcsóbban láttam én is..) kicserélni nem nagy kunszt....csak szerszám kell hozzá....felemeled, kerék le,(alátamsztod a keréknél és úgy egy kicst vissza engeded, 1 torx fejű csavar a kasznin, egy a futóművön..kicsavarod, majd a rossz teló ki, a jót be, csavarok vissza és kész, kerék fel, kocsit leenged.......lehet műhelyben is csináltatni, csak úgy tényleg kicsit több... :)

Ma megtörtént az olajcsere jó lett nagyon a hangja!! Beszéltem a sráccal a termosztát meg a szilentek cseréje 15000 ft be mondta. Gyári szilentek (darabjára 1500at mondott a termora meg vmi febi kedvezménnyel 5500, a melóra meg 5000ft-ot)

Szerintetek ez korrekt? Egyből kiszúrta hogy az akksi is még gyári :S gondolom akkor beszarós ez is. Nyomtunk egy alapbeállítást az ECUra. Az mondta hogy lehet hogy ettől jobb lesz a fogyi is. Jövő hónapba levegőszűrő csere meg üzemanyagszűrő is. Költök rá egy pár 10 ezrecskét, nagyon kell nekem nem akarok másikat venni ,remélem azért a fogyi is javul majd!

Link to comment
Megosztás:

nekem anno 19 volt a két teló (most olcsóbban láttam én is..) kicserélni nem nagy kunszt....csak szerszám kell hozzá....felemeled, kerék le,(alátamsztod a keréknél és úgy egy kicst vissza engeded, 1 torx fejű csavar a kasznin, egy a futóművön..kicsavarod, majd a rossz teló ki, a jót be, csavarok vissza és kész, kerék fel, kocsit leenged.......lehet műhelyben is csináltatni, csak úgy tényleg kicsit több... :D

Szerintem jövő héten elugrom vele egy szervizbe, oszt meglátjuk mint mondanak rá. Bár valószínűleg magam is valahogy elboldogulnék vele, de nyugodtabb vagyok ha egy "szaki" csinálja meg. Remélem megáll 20 körül a cucc. Ma feldobtam a nyári papucsokat is, mert már ideje volt. Ahogy néztem szerintem azok is cserések lesznek jövőre :S. Ez van ilyen az az autós élet :).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egyszer valaki berakott egy szerelési segédletet a belső levegő keringető csappantyú szétszedéséhez, de nem találom sehol. Tudna valaki segíteni?

Szerk.: Most már mindegy..valahogy sikerült megcsinálnom. Azt nem tudom, hogy hogyan.. :) Kiszereltem a motort, visszadugtam rá a csatlakozót (télen amikor nem működött, lehúztam róla). Ki be kapcsolgattam és próbáltam rájönni a működésére. Bekapcsoltam, rátartottam 5 másodpercig egy fogóval és leállt. Kikapcsoltam, ugyanezt megcsináltam és akkor is leállt. Ha nem tartottam rá fogóval akkor ki-be kapcsolásnál változtatta az irányát a motor. Ezért nem tudtam mi lehet a baja, hiszen működött.. amikor meg visszaszereltem akkor nem. Egy csavarhúzóval megmozgattam a csappantyút. Visszaszereltem és azóta jó.... ki érti ezt?!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pénteken áttetettem a nyári gumikat és mit vettem észre a dísztárcsák levétele után?

Egyik első kerékagyon sincs porsapka. Vigécen vigyorgott rám a koronás anya.

Hova a mumusba tűnt el? Vagy közel három éve, amióta nálam van a járgány nem vettem volna észre, hogy nincs rajta? :)

Hol kapok ilyen cuccost sok utánajárás nélkül?

Link to comment
Megosztás:

szép napot cartársak

olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy miért lehet büdös a kiegyenlítő tartályba mintha kipufogószaga lenne?mi lehet a hiba??

Nem fogy a víz, illetve nem jönnek benne buborékok, főleg gázadásra? Hűtővízbe kipufogógáz csak hibás hengerfejtömítésnél juthat szerintem. Lehet, hogy most csak kezdődik valami, de figyelj oda rá, mert ebből egykettőre lehet durvább is. Olajbetöltő sapkát levéve illetve a szintnézőt kihúzva nem világos foltos, trutyis az olaj?

Link to comment
Megosztás:

Ma megtörtént az olajcsere jó lett nagyon a hangja!! Beszéltem a sráccal a termosztát meg a szilentek cseréje 15000 ft be mondta. Gyári szilentek (darabjára 1500at mondott a termora meg vmi febi kedvezménnyel 5500, a melóra meg 5000ft-ot)

Szerintetek ez korrekt? Egyből kiszúrta hogy az akksi is még gyári :S gondolom akkor beszarós ez is. Nyomtunk egy alapbeállítást az ECUra. Az mondta hogy lehet hogy ettől jobb lesz a fogyi is. Jövő hónapba levegőszűrő csere meg üzemanyagszűrő is. Költök rá egy pár 10 ezrecskét, nagyon kell nekem nem akarok másikat venni ,remélem azért a fogyi is javul majd!

Szerintem korrekt az ár.

Akkut majd akkor, ha be is szarik. Hány éves is az autó?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pénteken áttetettem a nyári gumikat és mit vettem észre a dísztárcsák levétele után?

Egyik első kerékagyon sincs porsapka. Vigécen vigyorgott rám a koronás anya.

Hova a mumusba tűnt el? Vagy közel három éve, amióta nálam van a járgány nem vettem volna észre, hogy nincs rajta? :)

Hol kapok ilyen cuccost sok utánajárás nélkül?

Szerintem bármelyik autóalkatrész üzletben...

Link to comment
Megosztás:

Nem fogy a víz, illetve nem jönnek benne buborékok, főleg gázadásra? Hűtővízbe kipufogógáz csak hibás hengerfejtömítésnél juthat szerintem. Lehet, hogy most csak kezdődik valami, de figyelj oda rá, mert ebből egykettőre lehet durvább is. Olajbetöltő sapkát levéve illetve a szintnézőt kihúzva nem világos foltos, trutyis az olaj?

köszönöm erre gyanakodtam én is a tartályból elfogyott valamennyi víz de a bubikat nem néztem.

amúgy a tömítés csere megoldja ezt a problémám mert az nem olyan vészes árba vagy kell még valamit cserélni mellé ha jól tudom síkoltatni illik de ezen kívül még valami?

mellesleg milyen tömítést kéne belle vennem (Márka ügyileg)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pénteken áttetettem a nyári gumikat és mit vettem észre a dísztárcsák levétele után?

Egyik első kerékagyon sincs porsapka. Vigécen vigyorgott rám a koronás anya.

Hova a mumusba tűnt el? Vagy közel három éve, amióta nálam van a járgány nem vettem volna észre, hogy nincs rajta? :)

Hol kapok ilyen cuccost sok utánajárás nélkül?

Pár telefon opel bontóba és fillérekért kapsz.Boltban ritkán tartanak,mert nem fogyó db.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki adjon tanácsot...mert felgyújtom ezt a kotlát...

A probléma kettős..

1. fogyogat a kiegyenlítő tartályból a víz...

- a szőnyegem nem nedves, a kocsi nem párásodik, az olajban nem úszik víz, nem trutyis, illetve a tartályban nincs olaj, a kocsi alatt nem láttam vizet.

(végi még nem néztem minden csatlakozást....)

2. az olajsapka tömítése kb 2-3 hónap után mindig kiengedi az olajat... s már a 3.!! motortakarítást kell beütemeznem a hétvégére, mert mindenhova odafolyt az olaj..

A kérdések:

találkozott e valaki már ezzekkel a problémákkal külön-egybe, mi a tapasztalat..

lehet e valahol normális tömítést külön venni a sapkába (nem csak utángyártott sapka+tömítést)?

Help plíz, milyen irányba érdemes elindulni, mert már tele van a tököm ezzel az egésszel.. semmi gondja nincs a kocsinak ezeken kívül, de ezektől a plafonra mászok....

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki adjon tanácsot...mert felgyújtom ezt a kotlát...

A probléma kettős..

1. fogyogat a kiegyenlítő tartályból a víz...

- a szőnyegem nem nedves, a kocsi nem párásodik, az olajban nem úszik víz, nem trutyis, illetve a tartályban nincs olaj, a kocsi alatt nem láttam vizet.

(végi még nem néztem minden csatlakozást....)

2. az olajsapka tömítése kb 2-3 hónap után mindig kiengedi az olajat... s már a 3.!! motortakarítást kell beütemeznem a hétvégére, mert mindenhova odafolyt az olaj..

A kérdések:

találkozott e valaki már ezzekkel a problémákkal külön-egybe, mi a tapasztalat..

lehet e valahol normális tömítést külön venni a sapkába (nem csak utángyártott sapka+tömítést)?

Help plíz, milyen irányba érdemes elindulni, mert már tele van a tököm ezzel az egésszel.. semmi gondja nincs a kocsinak ezeken kívül, de ezektől a plafonra mászok....

Köszi előre is!

A víz elfogyó probléma miatt nézd meg az átvezető csövet ami a motor hátuljából az utastérbe megy ott van egy váltás gumicsőről alucsőre(ott a cső körül van egy szivacs körbe ha az vizes ott keresd a problémát szerintem) nekem ott folyt be a víz mert rossz volt a gyári müanyag bilincs.Mellesleg a szőnyeg alatt kb4-5cm es szivacs van azért az sok vizet magába emészt.

vagy hengerfejtömités csere

nekem is ilyen gondjaim vannak :) én i s kezedek kiborulni lelkileg

Link to comment
Megosztás:

köszönöm erre gyanakodtam én is a tartályból elfogyott valamennyi víz de a bubikat nem néztem.

amúgy a tömítés csere megoldja ezt a problémám mert az nem olyan vészes árba vagy kell még valamit cserélni mellé ha jól tudom síkoltatni illik de ezen kívül még valami?

mellesleg milyen tömítést kéne belle vennem (Márka ügyileg)

Szia,

Nem árt még a hengerfej csavarokat sem cserélni, ha már leszedték. Nem húzós tétel, a garnitúrát vettem 7e-ért.

Hengerfej tömítésben meg németet vegyél, mondjuk Elring, 9e körül van.

De mindenképp legyen nyomós oka a motor megbontásának, azaz ellenőrizz le minden jelet, mielőtt nekiállsz. Ha olajtrutyi, olajos víz, buborék gázadásnál van, akkor természetesen, ha ezek egyike sem, azért nézz mélyebben utána. Miden motorbontás hibalehetőségeket rejt magában, szvsz csak akkor, ha tényleg kell.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki adjon tanácsot...mert felgyújtom ezt a kotlát...

A probléma kettős..

1. fogyogat a kiegyenlítő tartályból a víz...

- a szőnyegem nem nedves, a kocsi nem párásodik, az olajban nem úszik víz, nem trutyis, illetve a tartályban nincs olaj, a kocsi alatt nem láttam vizet.

(végi még nem néztem minden csatlakozást....)

2. az olajsapka tömítése kb 2-3 hónap után mindig kiengedi az olajat... s már a 3.!! motortakarítást kell beütemeznem a hétvégére, mert mindenhova odafolyt az olaj..

A kérdések:

találkozott e valaki már ezzekkel a problémákkal külön-egybe, mi a tapasztalat..

lehet e valahol normális tömítést külön venni a sapkába (nem csak utángyártott sapka+tömítést)?

Help plíz, milyen irányba érdemes elindulni, mert már tele van a tököm ezzel az egésszel.. semmi gondja nincs a kocsinak ezeken kívül, de ezektől a plafonra mászok....

Köszi előre is!

Szia,

Én is kínlódtam az olajsapkával, de mióta cserélem minden olajcserénél a tömítését, megszűnt a gond. Gyári száma: 90448217 - tömítés, olajbeöntő nyílás zárósapka. Biztos hogy bármelyik márkaszervizben kapsz, de én egy váci autósboltban is találtam, van vagy 150 Ft is darabja :) Amit én vettem, azon rajta van a GM matrica (zacsin) és ötösével van csomagolva.

Remélem neked is megoldja a kérdést.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki adjon tanácsot...mert felgyújtom ezt a kotlát...

A probléma kettős..

1. fogyogat a kiegyenlítő tartályból a víz...

- a szőnyegem nem nedves, a kocsi nem párásodik, az olajban nem úszik víz, nem trutyis, illetve a tartályban nincs olaj, a kocsi alatt nem láttam vizet.

(végi még nem néztem minden csatlakozást....)

2. az olajsapka tömítése kb 2-3 hónap után mindig kiengedi az olajat... s már a 3.!! motortakarítást kell beütemeznem a hétvégére, mert mindenhova odafolyt az olaj..

A kérdések:

találkozott e valaki már ezzekkel a problémákkal külön-egybe, mi a tapasztalat..

lehet e valahol normális tömítést külön venni a sapkába (nem csak utángyártott sapka+tömítést)?

Help plíz, milyen irányba érdemes elindulni, mert már tele van a tököm ezzel az egésszel.. semmi gondja nincs a kocsinak ezeken kívül, de ezektől a plafonra mászok....

Köszi előre is!

Ha megnézted a hűtőt hidegen és nem látsz nedvesedést akkor elképzelhető, hogy hengerfej tömítés lásd a fenti hozzászólókat(ennek jeleiről),a fűtés átvezető szet élettartama általában 6-7 év elöregszik cserére szorul beereszti a vizet a vezetőoldalra(szar helyen van nekem a difernél cserélték kb8000ft a szet és 20000ft a munka),elképzelhető, hogy az olajsapka furata már ovális(sérült,karambolos, volt stb.)

Link to comment
Megosztás:

Köszi Srácok a hozzászólásokat!

A gépben 96e km van, s 2001 novemberi. Z14EX a motorkód.

Sárvédő és lökhárító javítás volt rajta (előző tulajnál) más elem nem sérült..

Az olajsapka tömítést sikerült beszereznem, du le is cserélem...mert ott áll a kocsi a cég előtt nyakig olajban.. :)

Szerencsére az olajfogyasztása (5W30) csak ebben az elfolyásban jelentkezik...

A hűtővízre passz...

megnézem h gázadáskor bubizik e.. illetve van e szaga... na meg a csövet a tűzfalnál a motortérből..

Ha van fejlemény..jelentkezek..

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Pár telefon opel bontóba és fillérekért kapsz.Boltban ritkán tartanak,mert nem fogyó db.

Én meg csak besétáltam pár éve egy ilyen boltba, leemeltek nekem a polcról egyet és a kezembe nyomták...szerintem az utóbbi évek opeljeinek mind ilyen ez a kupak és ezlrt is tartanak...egy féltengely csukló vagy gumiharang javítás és már kellhet is... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.