Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Az ékszíjra gondoltam.

Az simán lehet a kicsorgott víztől. Én ha vizes időben autózok, akkor mindig van ilyen hangja, aztán ha már meg is szárad (pl. egy éjszakát áll garázsban), másnap még mindig van pártíz kilóméteren hangja, de lassan eltűnik. Szóval menj vele nyugodtan, aztán ha egy 100km száraz út után még mindig van hang, akkor lehet agyalni, hogy mit lehetne vele csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Az simán lehet a kicsorgott víztől. Én ha vizes időben autózok, akkor mindig van ilyen hangja, aztán ha már meg is szárad (pl. egy éjszakát áll garázsban), másnap még mindig van pártíz kilóméteren hangja, de lassan eltűnik. Szóval menj vele nyugodtan, aztán ha egy 100km száraz út után még mindig van hang, akkor lehet agyalni, hogy mit lehetne vele csinálni.

Köszi a választ csak egy kicsit idegesitő, hogy nyekereg. Elvittem az autót a szerelőhöz hogy átnézzék, mivel megyek a családdal Horvátországba szombaton Kicserélték a Vízpumpát mivel hallottam hogy valami nem stimmel.Kiderült hogy lógott a tengelye.Erre tessék még mindig halok hangot :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Te tavaly márciusban már érdeklődtél itt a fórumon ez ügyben. Ennyi idő alatt sem sikerült megoldani, ez nem semmi.

Igen, azóta volt az injektorcsere, a szivattyúcsere, stb. De akkor ehhez képest csodás volt még az autó. :)

A helyedben én megpróbálnám kiszerelve eladni a gáz-szettet (ha ezt lehet így), és a benzines-gyári állapot helyrehozására rágyúrni.

Ha csak gázzal megy, miért adnám el belőle az egyetlen dolgot, ami működik? Mellesleg kiszerelés: újra kell műszakiztatni, hiszen a forgalmiban kettős üzem szerepel, tehát zöldkártyánál is 2 mérés van, ill. gázbiztonsági szemle kell a műszakihoz is, ami ha nincs benne, ugyan biztonságos, de tuti erről nem írnak papírt. :D

Ha spórolni akarsz egy kicsit, inkább etanollal lehetne próbálkozni majd, ha rendbejött a gép.

Tavasszal azzal is próbálkoztam fele-fele arányban, mert állítólag tisztítja a dolgokat. Hát csak rontott a helyzeten. Olyan 10-15%-os teljesítménycsökkenés és hörgésnövekedés lett belőle. És azért az etanol sincs 200 Ft alatt, mint a LPG.

Egyébként régebben írtad, hogy az olajat is eszi, meg a vized is fogy, szóval több sebből is vérzik ez a motor mechanikusan is. Ha még használni akarod ezt az autót, egy bontott, megbízható helyről való papíros blokk még szóbajöhet esetleg.

Az olajat hol eszi, hol nem... a vízfolyás már egy szerviz kapcsán megoldódott. Nem folyik, csak fogy most már.

Amúgy papír nélkül is tudnék benne motort cserélni, mert sérült volt az autó és átírásnál is a motorszám csak X14XE, erről papír is van az eredetiségvizsgáról. De gondolj bele mennyi munka egy motorcsere, mennyi egy működő motor... Ezért továbbra is kapnék egy keleti csodát, amivel ilyen gondom soha nem lenne.

Látod, már annyira nem kűzdök érte, inkább vinné valaki, minthogy ebbe a pénznyelőbe öljek még 1 fillért is.

Link to comment
Megosztás:

Az olajat hol eszi, hol nem... a vízfolyás már egy szerviz kapcsán megoldódott. Nem folyik, csak fogy most már.

Amúgy papír nélkül is tudnék benne motort cserélni, mert sérült volt az autó és átírásnál is a motorszám csak X14XE, erről papír is van az eredetiségvizsgáról. De gondolj bele mennyi munka egy motorcsere, mennyi egy működő motor... Ezért továbbra is kapnék egy keleti csodát, amivel ilyen gondom soha nem lenne.

Most irtad hogy sérült autó volt. Evvel a motorral volt karambolos? Mert akár előjöhetett egy repedés is akár ami fals levegőt nyom.

Mikor karambolóztam a Szamarámmal, látszólag épp maradt a motor. Átették egyik ismerősöm autójába pér hét mólva orba szájba gyengült, és rátették nyomás próbára és ugy sziszegett mint a kigyó.

Másik ötletem még mindig a katalizátor ha azt netalántán cserélték és bontott került bele

Link to comment
Megosztás:

Nem folyik, csak fogy most már.

Azt a vizet ki kellene deríteni, hogy hová tűnik el, mert ha nem láthatóan folyik ki a víz valahol, akkor simán lehet hengerfejprobléma. Sőt, mivel balesetes, ezért szinte bármi lehet repedt, ahol elszivárog a víz.

Kérlek, hogy valahogy válaszd el azt, amire válaszolsz attól, amit te írsz. Erre legjobb a fórum idézet lehetősége, de legalább tedd idézőjelek közé azt, amire válaszolsz.

Link to comment
Megosztás:

Másik ötletem még mindig a katalizátor ha azt netalántán cserélték és bontott került bele

Mondjuk nekem már volt dolgom dugult katalizátorral, de az nem hörgött, nem fulladt le pirosnál, csak a fordulat emelésével nagyjából lineárisan csökkent a nyomatéka, így aztán kis gázzal nagyjából jól ment, de pl. hármasban hiába nyomtam padlógázt, akkor se nagyon ment 70 fölé, a végsebessége meg 95-105 között mozgott ötödikben attól függően, hogy épp szembe vagy hátulról fújt a szél :rolleyes: Aztán szerelő se értette először, hogy mivan, már a blokkot akarta szétszedni, de még utoljára lekapta a kipufogót és kipróbálta anélkül <_<

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk nekem már volt dolgom dugult katalizátorral, de az nem hörgött, nem fulladt le pirosnál, csak a fordulat emelésével nagyjából lineárisan csökkent a nyomatéka, így aztán kis gázzal nagyjából jól ment, de pl. hármasban hiába nyomtam padlógázt, akkor se nagyon ment 70 fölé, a végsebessége meg 95-105 között mozgott ötödikben attól függően, hogy épp szembe vagy hátulról fújt a szél :rolleyes: Aztán szerelő se értette először, hogy mivan, már a blokkot akarta szétszedni, de még utoljára lekapta a kipufogót és kipróbálta anélkül <_<

Akkor ezt a katalizátor dolgot lehet pont nálad olvastam itt fórumban

Link to comment
Megosztás:

Az igaz hogy a az ékszíjat néha le kell fújni szilikonnal hogy ne száradjon ki? Köszönöm a választ.

-_-

És zsírozd a szélvédőt, hogy ne nyikorogjon rajta a gumilapát! Ugyancsak a nyikorgás elkerülése miatt használatos a dob- és tárcsafékeknél a fékolaj. :rolleyes:

A Cabriók vászontetejét használt motorolajjal kell kenni, mert az impregnálja és felfrissíti a színét! <_<

Link to comment
Megosztás:

Teszek egy ajánlatot... BP-i az autó. Újpest környékén ha van egy elszánt szerelő, aki bevállalná a javítását ezúttal már a megszokott drága alkatrészcsere nélkül, adjon egy árajánlatot, ha az autót valóban üzemképes állapotban tudnám elhozni tőle 3-4 napon belül. Ha viszont ő se tudná megtalálni a megoldást, egy fillért se adnék a javításért.

hahaha... :rolleyes:

Srácok!

Sohavisszanemtérő alkalom-! ki akar szopni ingyen úgy 3-4 napig???? <_< -_-

Link to comment
Megosztás:

Nos...

Én pl. számítógép-javítással foglalkozom (szoftverkarbantartás, win hibák javítása).

Sokszor olyan problémával keres meg valaki, hogy fél napom elmegy, amire egy normális rendszert kihozok a dologból, amit összebarmoltak, de nem kérek érte semmit, mert maga a kihívás az, amiért elvállaltam és nem az, hogy pár ezer forinttal vastagabb legyek. Ismerősöknek dolgozok, pedig a szakmám is... szóval van még olyan ember, akinek a kihívás fontosabb, mint az anyagi javak.

Nézzetek ezért hülyének... inkább más hibáiból tanulok (ingyen), mint a saját káromon.

Link to comment
Megosztás:

hahaha... :rolleyes:

Srácok!

Sohavisszanemtérő alkalom-! ki akar szopni ingyen úgy 3-4 napig???? <_< -_-

Én úgy értettem, hogy ő csak azt mondja, hogy ne az legyen, hogy lecseréltetik vele megint a fél autót, de továbbra is ugyanolyan szar marad, hanem csak akkor fizet a melóért, ha meg is lesz csinálva. Egyébként én nem értem ezt az ilyen szervizes gyakorlatot, hogy kicserélünk valamit, aztán pártíz km után ugyanolyan szar marad. Ott borítanám rá az asztalt a szerelőmre, ha ilyet csinálna és pénzt kérne érte. Na meg nekem is basznak fizetni, ha valamire azt mondom, hogy megcsináltam, közben meg mégsem...

Link to comment
Megosztás:

Nos...

Én pl. számítógép-javítással foglalkozom (szoftverkarbantartás, win hibák javítása).

Sokszor olyan problémával keres meg valaki, hogy fél napom elmegy, amire egy normális rendszert kihozok a dologból, amit összebarmoltak, de nem kérek érte semmit, mert maga a kihívás az, amiért elvállaltam és nem az, hogy pár ezer forinttal vastagabb legyek. Ismerősöknek dolgozok, pedig a szakmám is... szóval van még olyan ember, akinek a kihívás fontosabb, mint az anyagi javak.

Nézzetek ezért hülyének... inkább más hibáiból tanulok (ingyen), mint a saját káromon.

Mondjuk ingyen én sem szeretek melózni, de ahhoz sincs pofám, hogy ha valamit nem tudok megcsinálni, akkor ott bármiért is pénzt kérjek, úgyhogy én nagyonis megértem az álláspontodat ezen a téren...

Link to comment
Megosztás:

Egy autószerelőnek szétbarmolni a kocsit és megtalálni a hibát pár óra lehet, hiszen nem kell csavarokra bombáznia az egészet, csak a fődarabokat, hiszen látott már autót, tudja mi mit okozhat, van szerszáma is, stb.

Lehet hogy ha én nekilátnék, a pár óra helyett pár nap lenne a végeredmény, de talán nekem is összejönne. Nem gondolom, hogy egy autószerelőnek (alkatrészmentes javítás esetén) több tízezret kéne fizetni... mert ugye a tudását fizetteti meg. Akkor a pékek is kérjenek többet a kenyérért, mert a halandó ember nem tud olyan finomat és olyan gyorsan csinálni házilag, mint ő a nagy kemencében?

Ezen a hahotázók gondolkozzanak el egy kicsit.

Nem motorgenerált kértem, hanem hibamegállapítást és esetleg javítást. Minthogy 100e Ft-ért már bontóból lehet kapni ép motort, így egy rossz motor javítása nem kerülhet egy jó árába, de még a felébe se.

De most 1-1 mondaton érdemesebb vitázni, mint hogy értelmes (a hibajavítást elősegítő) hozzászólásokat olvashassunk?

Link to comment
Megosztás:

Egy autószerelőnek szétbarmolni a kocsit és megtalálni a hibát pár óra lehet, hiszen nem kell csavarokra bombáznia az egészet, csak a fődarabokat, hiszen látott már autót, tudja mi mit okozhat, van szerszáma is, stb.

Lehet hogy ha én nekilátnék, a pár óra helyett pár nap lenne a végeredmény, de talán nekem is összejönne. Nem gondolom, hogy egy autószerelőnek (alkatrészmentes javítás esetén) több tízezret kéne fizetni... mert ugye a tudását fizetteti meg. Akkor a pékek is kérjenek többet a kenyérért, mert a halandó ember nem tud olyan finomat és olyan gyorsan csinálni házilag, mint ő a nagy kemencében?

Ezen a hahotázók gondolkozzanak el egy kicsit.

Nem motorgenerált kértem, hanem hibamegállapítást és esetleg javítást. Minthogy 100e Ft-ért már bontóból lehet kapni ép motort, így egy rossz motor javítása nem kerülhet egy jó árába, de még a felébe se.

De most 1-1 mondaton érdemesebb vitázni, mint hogy értelmes (a hibajavítást elősegítő) hozzászólásokat olvashassunk?

Azért ne sértődj meg, itt nagyon sok ember megfordul nagyon sok hibával, majdnem merem azt mondani ami hiba nem fordult itt elő olyan nincs is, és általában meg is volt oldva a probléma előbb-utóbb, egy-két kivétellel. Ahogy a számítógéppel, úgy a kocsival is lehet copni napokig, vagy hosszabb ideig, velem előfordult, hogy egy saját magam által előídézett, rángatásos hibára fél év után jöttem rá, és csak egy cső volt lecsúszva a helyéről. Másrészről sokan csak akkor néznek be hozzánk, ha vaalami gondjuk van, aztán eltűnnek hónapokra, évekre a következő problémáig, ezért ne várd hogy azonnal hibalistát készítsenek a kollégák, hogy aztán ne lássanak fél évig.

Link to comment
Megosztás:

szerintem nem jó példa összehasonlítani más szakmákkal az autószerelést.

egyszerűen az ilyen "szolgáltatásokra" nem lehet ráhúzni 1 skatulyát.

nagyon becsülendő Tőled, hogy kihívásokért dolgozol de sajna ebből nem lehet megélni.

mindennek ára van.

senkitől nem várható el, hogy 2-3 napi melóért nem kér 1 forintot sem.

Link to comment
Megosztás:

senkitől nem várható el, hogy 2-3 napi melóért nem kér 1 forintot sem.

Mondtam én hogy 2-3 napig dolgozzon rajta? Ha szaki, lehet 5 perc alatt megtalálja a hibát...

Amúgy meg épp arról van szó, hogy ha nem tudja megcsinálni, akkor nem fizetnék egy fillért se. Ha üzemképes autót adna vissza, természetesen honorálnám. Olvass vissza!

Sz...r munkáért miért fizessek? Azért már adtam eleget. - ez volt a lényeg.

Link to comment
Megosztás:

-_-

És zsírozd a szélvédőt, hogy ne nyikorogjon rajta a gumilapát! Ugyancsak a nyikorgás elkerülése miatt használatos a dob- és tárcsafékeknél a fékolaj. :rolleyes:

A Cabriók vászontetejét használt motorolajjal kell kenni, mert az impregnálja és felfrissíti a színét! <_<

lehet hülyeségnek tűnik, de amikor télen kiszárad az ékszíj, akkor sustorgó hangot ad, amíg bemelegszik. Én szoktam rá tenni egy kevés tubusos Fabulon testápolót. Teljesen megszűnik tőle a sistergéses hang, de nem csúszik, mintha szilikonnal fújnám be... csak egy két pötty a futófelületre a bordák közzé és teljesen becsendesül... még soha nem csúszott meg tőle.

Link to comment
Megosztás:

Mondtam én hogy 2-3 napig dolgozzon rajta? Ha szaki, lehet 5 perc alatt megtalálja a hibát...

Amúgy meg épp arról van szó, hogy ha nem tudja megcsinálni, akkor nem fizetnék egy fillért se. Ha üzemképes autót adna vissza, természetesen honorálnám. Olvass vissza!

Sz...r munkáért miért fizessek? Azért már adtam eleget. - ez volt a lényeg.

1. Mennyi km van a kocsidban?

2. Mióta mész gázzal?

3. Milyen gáz szett van a kocsiban?

5. Miért gondolod azt, hogy szívsz két éve ezzel a nem mondom ki milyen kocsival, akkor majd azt 5 perc alatt ingyen és alkatrészek beépítése nélkül megoldják Neked, pusztán szakmaszeretetből?

Amúgy ha tényleg olyan gyenge a motor benzinnel - de gázzal sem tökéletes - akkor gondold végig, hogyan működik egy belsőégésű motor, miből lesz az erő! Ha ez sikerül, akkor kapsz egy irányt, merre menjél a javításokkal.

Mert amit eddig csináltatok, az inkább csak próbálkozások voltak vak tyúk is talál szemet alapon - Te meg fizettél a semmiért!

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
megint dokinál van a kicsi kocsi

hazaérek vele, erre hallom nagy vízcsobogás a motortérből lefele, leugrott a hűtővíz csöve...

visszaraktuk, meg kitisztítottuk a víztartályt amennyire lehetett mert csupa csupa OLAJ!!! aztán víz bele, 5 liter, és menés...

másnap megint leugrott, de menet közben... remélem nem károsodott nagyon a motor

a motor, ami jómaga is csupa olaj kívülről...

hengerfejes lehet....

szerdán tudják szétszedni és árajánlatot adni rá

:rolleyes:

asszongya új motor, vezérműszíj és kellékei csere, olajcsere, munkadíj

300 <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.