Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Én a helyedben nem rohannék egyből szerelőhöz, némi vállalkozó kedvvel viszonylag hamar meg lehet oldani. A fűtéskonzol világító izzó javítását pár kérdéssel feljebb leírtam (az én autómban így lehet, Z14XE), ill. a másik típus leírását az alatt pár sorral megtalálod :D.

Az óraegységet is elég könnyű kiszerelni. Lecsavarozod az előtte lévő keretet, kiveszed, kipattintod a helyéről az óraegységet, kihúzod a csatlakozóit, kiemeled és a hátlapján az áramkörön ki lehet húzkodni az izzókat (nekem kapásból 3-at kellett itt cserélnem, miután megvettem a verdát, azt hiszem 1,5V-os izzók mennek bele).

Szivargyújtó izzót még nem cseréltem, de azt tudom, hogy a szivargyújtóról a műanyag fedlapot le kell pattintani, ki kell csavarozni 1-2 csavart és valahol ott kell lennie azoknak az izzóknak is.

Köszi a választ, de az izzok is jók. Jelenleg szét van szedve az autó belseje, de a gond, hogy szerintem nem kap áramot az a rész, csak azt nem tudom, hogy az ellenörző lámpák teljesen külön vannak a számlap világítástól, vagy hogy egyáltalán merre keressem a hibát. Például nincs a könyvben olyan biztosíték ami a műszerfalat biztosítaná. Van a bizti táblán egy nagy zöld kocka alakú vmi, ami melegszik, de az sincsen a könyvben, hogy az mire való..

Ezért gondoltam, átnézetném egy villamossági szerelővel, aki érti a dolgát, nem pedig kisérletezget.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ, de az izzok is jók. Jelenleg szét van szedve az autó belseje, de a gond, hogy szerintem nem kap áramot az a rész, csak azt nem tudom, hogy az ellenörző lámpák teljesen külön vannak a számlap világítástól, vagy hogy egyáltalán merre keressem a hibát. Például nincs a könyvben olyan biztosíték ami a műszerfalat biztosítaná. Van a bizti táblán egy nagy zöld kocka alakú vmi, ami melegszik, de az sincsen a könyvben, hogy az mire való..

Ezért gondoltam, átnézetném egy villamossági szerelővel, aki érti a dolgát, nem pedig kisérletezget.

Furcsa, hogy minden egyszerre ment ki, ezért én sem az izzókra gondolnék. A visszajelző lámpicskuk nem onnan kapják az áramot, nem is lenne értelme. A műszerfal világítás izzói itt a 21-es jelölésű izzók. Lehet szépen visszafejteni, tis-sel gyorsabb lenne.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg a másik típussal van dolgod, akkor csak a középső fűtéstekerőt kell lehúznod és nini ott az izzó.

Köszi, ott van :D Bár az izzót nem szedtem ki, csak amikor hazaérkeztem leszedtem ezt a középső fűtéstekerőt, de már látom az alagút, na jó az izzó fényét :wacko:

Másik probléma is jelentkezett :wacko: Amikor indítom, ugye reggel nehezen indul, de most már minden indításnál az alapjárat ugrál, mintha le akarna fulladni. Ezzel egy időben pedig a motorellenőrző lámpa elkezd villogni, de aztán olyan 5-6 villogás után abbahagyja. Az alapjárat is 800-ra beáll szépen és az egész úton semmi baja. Valakinek ötlete? A szervizbe csak hétfőn mehetek, de addig se szeretném ha valami elszállna benne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az ember megcsinál egy dolgot.....elromlik egy másik!!!! Már kezd elegem lenni ebből az opelből..... Na szóval, azt kérdezném, hogy ha leblokkolt a hátsó, középső biztonsági öv, akkor hogy a rákba lehet ezt megjavítani? Mert látom, hogy bele van építve az ülés háttámlájába. Hiába vágtam el, hogy visszaengedjem (mert a csavar (torxfejű) persze szarrá ment és nem tudtam kicsavarni) valamennyit feltekert még, de nem oldódott ki :D. Piszkáltam én már mindennel, csak még a kis balta maradt el....csak nem engedett. Ezt meg tudják javítani, vagy támlástól együtt cserélik?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Köszi, ott van :D Bár az izzót nem szedtem ki, csak amikor hazaérkeztem leszedtem ezt a középső fűtéstekerőt, de már látom az alagút, na jó az izzó fényét :wacko:

Másik probléma is jelentkezett :wacko: Amikor indítom, ugye reggel nehezen indul, de most már minden indításnál az alapjárat ugrál, mintha le akarna fulladni. Ezzel egy időben pedig a motorellenőrző lámpa elkezd villogni, de aztán olyan 5-6 villogás után abbahagyja. Az alapjárat is 800-ra beáll szépen és az egész úton semmi baja. Valakinek ötlete? A szervizbe csak hétfőn mehetek, de addig se szeretném ha valami elszállna benne.

Villogtass hibakódot.

Ha elektromos gázpedálod van, akkor Gáz + fék benyom + gyújtás ráad.

Ha nem elektromos gázpedálod van, akkor így.

Kisautó elkezd villogni. 10 villogás 0, többi értelem szerűen. 4 számjegyes hibakódot kell kapnod. Aztán megnézed, mondjuk itt, vagy beírsz ide és valaki megmondja mi a lehet a baja.

Ha nincs hibakód, akkor folyamatosan villog a kisautó.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

motor halott

150 lesz a z "új" :D

vezérműszíj csere is kell, 30 lesz

aztán még apróságok, pl nem jó a jobb oldali kézifék

a klíma

...

idén se lesz karácsony :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eltörtem a kesztyűtartóm bal oldali villáját és azt szeretném megkérdezni, hogyan lehet ezt kicserélni.

Láttam lehet ilyet külön is kapni igaz csak párban.

Köszi

Nekem is volt ilyenben részem, én is csak párban kaptam. Én kiszedtem az egész kesztyűtartót, úgy ki tudtam akasztani a felső részét (nem tudom neked hol tört el). Az alsó része a gázosabb, ami az ajtón van, mert ott az egyik része a villa talpának ilyen lépcsős elrendezésű, amit be kell csúsztatni beszereléskor az ajtó hornyába, a másik része pedig a jó öreg pattintós pecek. Beszerelni nem nehéz, de én kiszedni csak úgy tudtam, hogy egy elég kicsi csavarhúzót aláfeszítettem és úgy tudtam eltörni a műanyag "bepattanós" kis pöckét.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt ilyenben részem, én is csak párban kaptam. Én kiszedtem az egész kesztyűtartót, úgy ki tudtam akasztani a felső részét (nem tudom neked hol tört el). Az alsó része a gázosabb, ami az ajtón van, mert ott az egyik része a villa talpának ilyen lépcsős elrendezésű, amit be kell csúsztatni beszereléskor az ajtó hornyába, a másik része pedig a jó öreg pattintós pecek. Beszerelni nem nehéz, de én kiszedni csak úgy tudtam, hogy egy elég kicsi csavarhúzót aláfeszítettem és úgy tudtam eltörni a műanyag "bepattanós" kis pöckét.

Az enyémnek a felső része tört el, az ajtónál egészben megmaradt csak egy fél villa áll ki belőle.

Melyik oldali maradt meg neked esetleg nem adod el?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Úgy látom egy ez kihangosítóhoz antenna csatlakozó.

Köszi! Ezt el is felejtettem. Amikor megvettem az autót, volt benne egy hatalmas telefonnak a kihangosítója. Amit a rádió keretébe fogattak be. Fél nap kellett hogy a rádiót kilehessen venni, mivel a kihangosító tartójától befeszült. És ez ott maradt. :D

Link to comment
Megosztás:

Anno a bal tört le, úgyhogy csak a jobbosból maradt 1db új.

Nekem is törött volt mikor vettem a kocsit. Én is párban tudtam csak venni. Asszem 1850 ért vettem Győrben az Oppá-nál. Jó is hogy párba volt mert sikerült széjjeltörni a másik felét is. Én úgy csináltam hogy ráfogtam egy vízpumpa fogóval letört csonkra és kifeszítettem. Simán kijött. Másikat csak vissza kellet pattintani. Jó hogy így lehet kapni külön is mert ez tényleg könnyen tönkremenő alkatrész. Párom pl előszeretettel használja kesztyűtartóba rejtett pohártartót.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. minden Delphi klímás sorstársnak!

A téma: hogyan cseréljük illetve javítsuk az eltört külső-belső levegő állító lapátot.

Gyorsan hozzáteszem, hogy a legjobb megoldás egy új vagy alig használt darab lenne, de mivel idő és új alkatrész hiányában nem volt más és gyorsabb megoldásom így hétvégén... így maradt ez a házi barkács módszer :wacko: .

Persze ha sikerülne szereznem egy jó lapátot, akkor elraknám jól…és kicserélném ha ez beadja a kulcsot.

Hozzávalók:

-türelem és kitartás

-minden irányban legalább 50 fokban hajlani képes al- és felkarok :D

-5.5 -ös dugókulcs egy kisméretű racsnis hajtókarral és hosszabbító tengellyel

-torx csavarhúzó készlet

-13-as kulcs az ablaktörlő lapátok leszereléséhez

1. a csináld magad -ban van leírva hogyan szereljük le a szélvédő alatti műanyagot, ezt nem részletezem, ahogyan a kesztyűtartó kiszerelését sem.

http://kepfeltoltes.hu/view/090628/els__l_...ltoltes.hu_.jpg

2. a csavarok kihajtása (ezek fogják többek között a felső részt ahol a lapát van)

http://kepfeltoltes.hu/view/090628/r_csr_g...ltoltes.hu_.jpg

3. Az állítómotorról a csatlakozó lehúzása, majd az összes csavar kihajtása és a ventilátor félrerakása, hogy a felső részt ki lehessen bújtatni.

http://kepfeltoltes.hu/view/090628/a_venti...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090628/sz_tsze...ltoltes.hu_.jpg

4. a lapát lakhelye

http://kepfeltoltes.hu/view/090628/az__ll_...ltoltes.hu_.jpg

5. a hibás tengely két vége

http://kepfeltoltes.hu/view/090628/a_hib_s...ltoltes.hu_.jpg

Javítani vagy úgy lehet, hogy a törött alkatrészt gyors-kötözővel és ragasztóval rögzítve visszaszereljük (mint ahogy az egyik képen látszik), vagy amit én csináltam, hogy ne a már „fáradt” műanyagot kínozzam tovább.

Levágtam az ép oldal kilógó részét, majd csináltam egy műa. darabot majd erre rögzítettem a levágott dkarikát, amit a sérült oldalba ragasztottam.

Az ép oldalba lyukat fúrtam, majd kialakítottam a hornyot ami az elfordulás ellen biztosítja a csapot.

http://kepfeltoltes.hu/view/090628/jav_t_s...ltoltes.hu_.jpg

Remélem hasznotokra válik ez a leírás.

Szia a képeket nem lehet megnézni,sokat segítene,ha látnám mit is kell szétszedni,köszi

Link to comment
Megosztás:

Anno a bal tört le, úgyhogy csak a jobbosból maradt 1db új.

Köszi szépen, az még nálam jó, bár ki tudja meddig :D.

A kesztyűtartó világítást nem a bal oldali kapcsolja véletlenül mert mintha folyamatosan menne a világítás benne.

Amúgy most nem gáz, hogy világít mert kiégett az izzó is benne.

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen, az még nálam jó, bár ki tudja meddig :D.

A kesztyűtartó világítást nem a bal oldali kapcsolja véletlenül mert mintha folyamatosan menne a világítás benne.

Amúgy most nem gáz, hogy világít mert kiégett az izzó is benne.

Dede, annak kéne nyitnia az áramkört. Én innen jöttem rá, hogy miért merült le a kelleténél gyorsabban az akku :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Villogtass hibakódot.

Ha elektromos gázpedálod van, akkor Gáz + fék benyom + gyújtás ráad.

Ha nem elektromos gázpedálod van, akkor így.

Kisautó elkezd villogni. 10 villogás 0, többi értelem szerűen. 4 számjegyes hibakódot kell kapnod. Aztán megnézed, mondjuk itt, vagy beírsz ide és valaki megmondja mi a lehet a baja.

Ha nincs hibakód, akkor folyamatosan villog a kisautó.

Köszi, az első működik. Az alábbi hibakódot adja:

P0300=Különböző hengerek felismert gyújtáskimaradás

P0302=2. henger felismert gyújtáskimaradás

P0303=3. henger felismert gyújtáskimaradás

P0304=4. henger felismert gyújtáskimaradás

A szerelő srác már telefonban mondta, hogy lehet gyertya csere lesz. Szerintetek az lesz? Vagy mást is jelentenek ezek a kódok?

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
motor halott

150 lesz a z "új" :D

vezérműszíj csere is kell, 30 lesz

aztán még apróságok, pl nem jó a jobb oldali kézifék

a klíma

...

idén se lesz karácsony :wacko:

állítólag 30e km van benne

jó lesz remélem, 1 hét és kész

+ vezérműszíj, generátorszíj, kézifék, fékpofák...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.