Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Igen.

Elvégeztem.

Most vagy én vagyok nagyon láma :), vagy valami nem jó.

A szerviz lámpa nekem folyamatosan villog, kb. másodpercenként egyet.

Olyan 2900 villogás után abbahagytam.

Más.

Azt mondja a "szaki", hogy szerinte nem a relé a hibás, hanem valamilyen más oka van.

Kössem össze a 85 és 86-os pólust, és ha elindul, akkor nem a relé a rossz.

Link to comment
Megosztás:

Elvégeztem.

Most vagy én vagyok nagyon láma :), vagy valami nem jó.

A szerviz lámpa nekem folyamatosan villog, kb. másodpercenként egyet.

Olyan 2900 villogás után abbahagytam.

Más.

Azt mondja a "szaki", hogy szerinte nem a relé a hibás, hanem valamilyen más oka van.

Kössem össze a 85 és 86-os pólust, és ha elindul, akkor nem a relé a rossz.

Ha csak villog a sárga akkor az ugye azt jelzi,hogy nincs tárolt hibakód!

Ez azonban azért is lehet ,hogy mivel régóta áll a kocsi és lehet az akksisarok

le van véve róla hosszabb időre ,ilyenkor törlődnek a hibakódok!

Szerintem , mivel ez eléggé komplikált probléma,nem biztos,hogy így távgyógyítással

meg tudjuk mi oldani,szóval javasolnám,hogy:

Próbáld meg az egész kálváriát összeszedni, leírni egy üzenetben(a videóval együtt) és itt

a fórumon küld el privát üzenetben Wessz-nek,aki biztos fog valahogy segíteni!

Legalábbis én most így gondolom,hogy ez lenne a legjobb!

Link to comment
Megosztás:

Ha csak villog a sárga akkor az ugye azt jelzi,hogy nincs tárolt hibakód!

Ez azonban azért is lehet ,hogy mivel régóta áll a kocsi és lehet az akksisarok

le van véve róla hosszabb időre ,ilyenkor törlődnek a hibakódok!

Szerintem , mivel ez eléggé komplikált probléma,nem biztos,hogy így távgyógyítással

meg tudjuk mi oldani,szóval javasolnám,hogy:

Próbáld meg az egész kálváriát összeszedni, leírni egy üzenetben(a videóval együtt) és itt

a fórumon küld el privát üzenetben Wessz-nek,aki biztos fog valahogy segíteni!

Legalábbis én most így gondolom,hogy ez lenne a legjobb!

Köszi a választ.

Akkor ülhettem volna ott napokig is, számolva a villogásokat. :)

Az akksi dologban igazad van, tényleg le lett véve.

Felveszem a kapcsolatot Wessz-el, a napokban, de lehet, hogy begurulok egy ellenőrzésre, ha elindul a kocsi, és megint sz@rakodni fog.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ.

Akkor ülhettem volna ott napokig is, számolva a villogásokat. :)

Az akksi dologban igazad van, tényleg le lett véve.

Felveszem a kapcsolatot Wessz-el, a napokban, de lehet, hogy begurulok egy ellenőrzésre, ha elindul a kocsi, és megint sz@rakodni fog.

Azóta olvasgattam mindenfelé ilyen jellegű hibákról ,mint a tied és több oka is lehet:

a motorvezérlőt is írják helyenként(audi,renault)vezérműtengely és egyéb jeladókat,AC pumpát,érintkezési hibákat stb....

Link to comment
Megosztás:

Azóta olvasgattam mindenfelé ilyen jellegű hibákról ,mint a tied és több oka is lehet:

a motorvezérlőt is írják helyenként(audi,renault)vezérműtengely és egyéb jeladókat,AC pumpát,érintkezési hibákat stb....

Most először is megpróbálom beindítani, ha be tudom.

Ha elindul, megyek vele pár kört a városban, hátha előjön ismét a hiba, és akkor kivillogtatom a hibáját. (Már ha sikerül.)

szerk.

Az indítás nem jött össze! :)

A mellékelt videón látható a hiba.

Nem vagyok egy szakértő, de gondolom az önindító a hibás....

Ha igen, mennyi kb a csere?

Videó! (katt ide!)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Egy 2008-as astra 1.4-es twinport tulajdonosa vagyok!Vannak problémák vele, véleményekre lennék kiváncsi hogy mi lehet a gond.Reggel hidegen az alapjárat egyenletlen,közben ha elindulok akkor rángat.A másik gond szintén hidegen a kuplung elindulásnál úgy berezonál hogy majd szétesik az autó.Mitől van a két probléma?Még egy utolsó kérdés.Az elemet szeretném kicserélni a gyári kulcsban.Hogy tudom szétszedni?Van esetleg valami kép róla?Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Most először is megpróbálom beindítani, ha be tudom.

Ha elindul, megyek vele pár kört a városban, hátha előjön ismét a hiba, és akkor kivillogtatom a hibáját. (Már ha sikerül.)

szerk.

Az indítás nem jött össze! :)

A mellékelt videón látható a hiba.

Nem vagyok egy szakértő, de gondolom az önindító a hibás....

Ha igen, mennyi kb a csere?

Videó! (katt ide!)

öninditó kuka, javitás.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Én is ilyesmivel küzdök!

Melegen azért nem látni, hogy hol folyik el a víz, mert elpárolog a motorról. Hidegen nem folyik. Kb 1 perc alapjáraton történő működés után lehet csak látni (se több se kevesebb). :) Nálam a termosztátra csatlakoztatott vastagabb cső tövében ereszt. Egy rugós bilincs fogja a csövet és nálam már picit gyengébb. Kicseréltem egy abab bilincsre és azóta megállt a vízfogyás. Mindemellett termosztát tömítést is cseréltem ha már arra jártam. :D

Még le akarom egy kicsit szigetelni, a csövet, de sziloplaszttal nem merek próbálkozni, mivel nem tudom mennyire hőálló. Esetleg van valakinek ilyen tapasztalata?

menj át az astrag dizel,oldalra most irtam le 1 lehetöséget a f.á. fogyására.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Egy 2008-as astra 1.4-es twinport tulajdonosa vagyok!Vannak problémák vele, véleményekre lennék kiváncsi hogy mi lehet a gond.Reggel hidegen az alapjárat egyenletlen,közben ha elindulok akkor rángat.A másik gond szintén hidegen a kuplung elindulásnál úgy berezonál hogy majd szétesik az autó.Mitől van a két probléma?Még egy utolsó kérdés.Az elemet szeretném kicserélni a gyári kulcsban.Hogy tudom szétszedni?Van esetleg valami kép róla?Előre is köszi a válaszokat!

az elsőt nem tudom ,de nekem is ingadozik pár perc vissza esik1000-ről valamennyivel akkor már oké ez van nálam..szerintem nekem kuka lesz a hátsó lambda....mindegy ez az én problémám :)

kuplung :vagy megszokod mert ez ilyen lesz akkor is ha kicserélteted a tárcsát benne ami miatt remeg (egy darabig jó lesz csere után aztán megint fog remegni valószínűleg ),gondolom nedves vizes időben főleg,indulj egy kicsit nagyobb gázzal.

a kulcs szétszedés: thumb-9E93_4CB74BB2.jpg

a bekarikázott részbe egy csavarhúzó segítségével szét tudod szedni

szerk:

ha még garis akkor vidd vissza, a nundee user-nak megcsinálták a kuplungját

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Egy 2008-as astra 1.4-es twinport tulajdonosa vagyok!Vannak problémák vele, véleményekre lennék kiváncsi hogy mi lehet a gond. 1. Reggel hidegen az alapjárat egyenletlen,közben ha elindulok akkor rángat. 2. A másik gond szintén hidegen a kuplung elindulásnál úgy berezonál hogy majd szétesik az autó.Mitől van a két probléma?Még egy utolsó kérdés.Az elemet szeretném kicserélni a gyári kulcsban.Hogy tudom szétszedni?Van esetleg valami kép róla?Előre is köszi a válaszokat!

Szia!

1. Nekem is ilyen, ingadozik, majd 1-2 perc után beáll 750-800 f/percre. Hidegen ne tipord a gázt, kis idő múlva már nem rángat.

2. A kuplungos problémát és garanciában rendeztem márkaszervizben, elmondásuk szerint a teljes kuplungszerkezetet kinyomócsapággyal + lendkereket is cserélték. Azóta nincs hiba.

3. Megoldás Mc-elek cartárs leírásában. :)

Link to comment
Megosztás:

az elsőt nem tudom ,de nekem is ingadozik pár perc vissza esik1000-ről valamennyivel akkor már oké ez van nálam..szerintem nekem kuka lesz a hátsó lambda....mindegy ez az én problémám <_<

kuplung :vagy megszokod mert ez ilyen lesz akkor is ha kicserélteted a tárcsát benne ami miatt remeg (egy darabig jó lesz csere után aztán megint fog remegni valószínűleg ),gondolom nedves vizes időben főleg,indulj egy kicsit nagyobb gázzal.

a kulcs szétszedés:

a bekarikázott részbe egy csavarhúzó segítségével szét tudod szedni

szerk:

ha még garis akkor vidd vissza, a nundee user-nak megcsinálták a kuplungját

Hogy neked mennyire remeg a kezed rajzolás közben! Hány sört ittál? :D :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

EGR problémám van a 99-es 1.7DTL G Astrammal.

Szabálytalan időközönként jelez a motorhibajelző lámpa és 2000-2500-as fordulatszám között ha gázt adok elalszik és megjön a kocsi ereje ami többek szerint is az EGR szelep nem megfelelő működésére utal. Ki lett olvasva computerrel is a hibakód és az is az EGR-t hozta ki hibásnak.

Kérdésem, hogy miként lehet az EGR-t állandóan zártra állítani és kiiktatni a működését?

Többen azt írták, hogy nem komplikált de a szerelőm nem tudta megoldani.

Tudna valaki priviben egy konkrét leírást adni?

Előre is nagyon köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Egy 2008-as astra 1.4-es twinport tulajdonosa vagyok!Vannak problémák vele, véleményekre lennék kiváncsi hogy mi lehet a gond.Reggel hidegen az alapjárat egyenletlen,közben ha elindulok akkor rángat.A másik gond szintén hidegen a kuplung elindulásnál úgy berezonál hogy majd szétesik az autó.Mitől van a két probléma?Még egy utolsó kérdés.Az elemet szeretném kicserélni a gyári kulcsban.Hogy tudom szétszedni?Van esetleg valami kép róla?Előre is köszi a válaszokat!

Detto ilyen gépem van (évjáratra is). A kuplungtárcsát gariban cserélték, az a középső fém "agy" lötyögött benne rendesen.

Írtam róla akkor.

Azóta kb. 6000 km-t mentem vele (szinte csak városban), még nem jött elő újra a rángatás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

EGR problémám van a 99-es 1.7DTL G Astrammal.

Szabálytalan időközönként jelez a motorhibajelző lámpa és 2000-2500-as fordulatszám között ha gázt adok elalszik és megjön a kocsi ereje ami többek szerint is az EGR szelep nem megfelelő működésére utal. Ki lett olvasva computerrel is a hibakód és az is az EGR-t hozta ki hibásnak.

Kérdésem, hogy miként lehet az EGR-t állandóan zártra állítani és kiiktatni a működését?

Többen azt írták, hogy nem komplikált de a szerelőm nem tudta megoldani.

Tudna valaki priviben egy konkrét leírást adni?

Előre is nagyon köszönöm!

Én úgy tudom, hogy több helyen lehet a helyére zárólemezt kapni, és utána az ECU-t kell átprogramozni (hogy műszaki vizsgán ehhez mit szólnak, az más kérdés...). De nem biztos, hogy ez a megoldás a problémádra, mert lehet tisztítani az EGR-t és ha túl gyakran rakódik el korommal, annak valami oka van

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom, hogy több helyen lehet a helyére zárólemezt kapni, és utána az ECU-t kell átprogramozni (hogy műszaki vizsgán ehhez mit szólnak, az más kérdés...). De nem biztos, hogy ez a megoldás a problémádra, mert lehet tisztítani az EGR-t és ha túl gyakran rakódik el korommal, annak valami oka van

Sziasztok az olajat nem eszi,mert akkor hamarabb elromlik az EGR,állítólag az EGR-t nem érdemes tisztítani,mert csak egy darabig lesz jó,utána kezdi elölről a mókát,nekem X es a motorom,erről nem lehet leprogramozni :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok az olajat nem eszi,mert akkor hamarabb elromlik az EGR,állítólag az EGR-t nem érdemes tisztítani,mert csak egy darabig lesz jó,utána kezdi elölről a mókát,nekem X es a motorom,erről nem lehet leprogramozni :)

Én az előző X16XEL motoros F Astrámon simán, csak egy lemezzel lezártuk az EGR-t és semmi baja

nem volt utána, nem kell ott programozni semmit.Néha dob a lezárás után sárga lámpát mert időközönként rámér az EGR-re és jelzi,hogy

nem talált ott semmit.De az autó utána is hibátlanul megy ,nem rángat,fullad ,prüszköl!Zöldkarin is át

lehet vele menni,mert olyan sokat azért nem jelent az a kipufogógáz visszavezetés,hogy amiatt ne teljesítse a

határértéket.De,ha biztosra akarsz menni legfeljebb töltesz bele valamennyi etanolt zöldkari előtt.

Itt tenném rögtön hozzá,mielőtt a "házi kendácsolást ellenző és csak az új gyári alkatrészeket autóba beszerelő judea népe front"

megfenyeget,hogy természetesen amennyiben a pénztárcája megengedi az embernek,akkor legjobb megoldás,ha

ilyenkor vesz a dolgozó egy új EGR-t!

Link to comment
Megosztás:

az elsőt nem tudom ,de nekem is ingadozik pár perc vissza esik1000-ről valamennyivel akkor már oké ez van nálam..szerintem nekem kuka lesz a hátsó lambda....mindegy ez az én problémám :)

kuplung :vagy megszokod mert ez ilyen lesz akkor is ha kicserélteted a tárcsát benne ami miatt remeg (egy darabig jó lesz csere után aztán megint fog remegni valószínűleg ),gondolom nedves vizes időben főleg,indulj egy kicsit nagyobb gázzal.

a kulcs szétszedés: thumb-9E93_4CB74BB2.jpg

a bekarikázott részbe egy csavarhúzó segítségével szét tudod szedni

szerk:

ha még garis akkor vidd vissza, a nundee user-nak megcsinálták a kuplungját

Köszönöm a válaszokat!Nem tudom, azért idegesítő! Egy két és fél éves autónál ne legyenek már ilyen problémák.Sajna gari már nincs mert csúszik a két éves szervíz!Kicsit sok most az 50000ft kiadás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

EGR problémám van a 99-es 1.7DTL G Astrammal.

Szabálytalan időközönként jelez a motorhibajelző lámpa és 2000-2500-as fordulatszám között ha gázt adok elalszik és megjön a kocsi ereje ami többek szerint is az EGR szelep nem megfelelő működésére utal. Ki lett olvasva computerrel is a hibakód és az is az EGR-t hozta ki hibásnak.

Kérdésem, hogy miként lehet az EGR-t állandóan zártra állítani és kiiktatni a működését?

Többen azt írták, hogy nem komplikált de a szerelőm nem tudta megoldani.

Tudna valaki priviben egy konkrét leírást adni?

Előre is nagyon köszönöm!

PÜ ment

üdv.

Lecso

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.