Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

A napokban én is megejtettem a vez.tengely lefogató csavarok ellenőrzését, rendben volt az összes, nem volt laza egyik sem. A gép 2008. 12. hónapban vásárolt. /Opel B*rcika, új szervizvezető, nagyon korrektek voltak, még a szelepfedél-tömítést is kicserélték, ingyé'. :o/

U.i.: A márkaszervizben hallottam, hogy az "ezres", 3 hengeres mocikat is visszahívják ellenőrzésre, a fenti okok miatt. Ha esetleg valakit érintene, persze nem G Astrára gondolok. :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Köszi mindenkinek az infókat, sokat segítettetek velük.

Ködlámpa ügyileg is köszi a segítséget. Persze kapcsolóegységet hoztam a lámpákkal együtt, úgyhogy az nem lesz gond.

Még egy nagy kérdésem lenne....remélem nem lesz nagyon pofátlan... :o

Visszaolvasgatás közben láttam többször szúrtok be szerelési meg használati/kezelési utasításból, esetleg Haynes-ből. Hozzá tudnék én is férni ilyenekhez, esetleg pont Y17DT-hez? Tudom mekkora segítség még a 40 éves Csepelemnél meg Dutrámnál is, pedig ott aztán tényleg látni mi miért/kivel van :D

Köszi előre is és biztonságos utat a hétvégére, mert nagyon sok az idióta...

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Köszi mindenkinek az infókat, sokat segítettetek velük.

Ködlámpa ügyileg is köszi a segítséget. Persze kapcsolóegységet hoztam a lámpákkal együtt, úgyhogy az nem lesz gond.

Még egy nagy kérdésem lenne....remélem nem lesz nagyon pofátlan... :o

Visszaolvasgatás közben láttam többször szúrtok be szerelési meg használati/kezelési utasításból, esetleg Haynes-ből. Hozzá tudnék én is férni ilyenekhez, esetleg pont Y17DT-hez? Tudom mekkora segítség még a 40 éves Csepelemnél meg Dutrámnál is, pedig ott aztán tényleg látni mi miért/kivel van :)

Köszi előre is és biztonságos utat a hétvégére, mert nagyon sok az idióta...

Szia, segítjük 1mást, ahogy tudjuk :D

Y17DT-hez van kapcsolási rajzom, és az így csináldot is el tudom küldeni óriásfájlban, csak küldj egy privit a mélcímeddel. Ha már szereztél, persze tárgytalan :)

Link to comment
Megosztás:

Szia, segítjük 1mást, ahogy tudjuk :o

Y17DT-hez van kapcsolási rajzom, és az így csináldot is el tudom küldeni óriásfájlban, csak küldj egy privit a mélcímeddel. Ha már szereztél, persze tárgytalan :D

Hali!

Egyszer én is vissza tudok ám majd segíteni nektek, neked remélem! Ha másthogy nem, majd Csepelezünk egyet :)

Amúgy még nem tudtam szerezni, így szívesen fogadom, küldtem is priviben a mailcímemet.

KÖSZÖNÖM :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hát én továbbra is küzdök az alapjárat problémával, pedig szelepház kitakarítva, már gyertyát és trafót is cseréltem kíváncsiságból, de semmi eredmény.

Az a tapasztalat, hogy általában melegen csinálja, ha leállítom-újraindítom, akkor a legészrevehetőbb. Leesik 500 körüliig, utána vissza, majd megint le. Van mikor le is áll. Illetve menet közben kuplungoláskor is leesik, majd visszalendül 1100-1200-ig, utána megint le. Mint ha valami lassan szabályozna. És ez mellé még sokat eszik. Egy tank 500 km. Az nagyon gáz. Eddig elmentem vele 750 körül. Valakinek valami ötlete esetleg? Én gondoltam lambda szondára, hogy talán az lehet a bűnös. Konzultálok majd szerelővel is, de addig is hátha valakinek volt már hasonló.

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Megkaptam az anyagot, nagyon hasznos olvasmány...köszönöm!

Közben eszembe jutott még egy észrevétel a kocsival kapcsolatban...

Ha rövid állás után indítom, az olajnyomás lámpa majdnem egyből kialszik. Viszont ha hosszabb állás után (1-2óra) akkor kb egy 4-6 másodperc kell neki a kialvásig. Na először arra gondoltam, biztos kell idő amíg felnyomja a szűrőházat. Most az így csináldban olvastam hogy van benne egy szelep, ami csak akkor engedi a szűrőből lefolyni az olajat, ha leveszem a kupakot. Létezhet hogy nekem ez a szelepem szar? Vagy normális ha ezt csinálja??? Y17DT amúgy, de ezt már úgy is tudjátok! :o

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hát én továbbra is küzdök az alapjárat problémával, pedig szelepház kitakarítva, már gyertyát és trafót is cseréltem kíváncsiságból, de semmi eredmény.

Az a tapasztalat, hogy általában melegen csinálja, ha leállítom-újraindítom, akkor a legészrevehetőbb. Leesik 500 körüliig, utána vissza, majd megint le. Van mikor le is áll. Illetve menet közben kuplungoláskor is leesik, majd visszalendül 1100-1200-ig, utána megint le. Mint ha valami lassan szabályozna. És ez mellé még sokat eszik. Egy tank 500 km. Az nagyon gáz. Eddig elmentem vele 750 körül. Valakinek valami ötlete esetleg? Én gondoltam lambda szondára, hogy talán az lehet a bűnös. Konzultálok majd szerelővel is, de addig is hátha valakinek volt már hasonló.

Előre is köszi.

A nagy fogyasztásban tényleg szerepe lehet a lambdának (is)!

Lehet hülyeség,de az injektorokat néztétek?

Utólag is boldog szülinapot!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hát én továbbra is küzdök az alapjárat problémával, pedig szelepház kitakarítva, már gyertyát és trafót is cseréltem kíváncsiságból, de semmi eredmény.

Az a tapasztalat, hogy általában melegen csinálja, ha leállítom-újraindítom, akkor a legészrevehetőbb. Leesik 500 körüliig, utána vissza, majd megint le. Van mikor le is áll. Illetve menet közben kuplungoláskor is leesik, majd visszalendül 1100-1200-ig, utána megint le. Mint ha valami lassan szabályozna. És ez mellé még sokat eszik. Egy tank 500 km. Az nagyon gáz. Eddig elmentem vele 750 körül. Valakinek valami ötlete esetleg? Én gondoltam lambda szondára, hogy talán az lehet a bűnös. Konzultálok majd szerelővel is, de addig is hátha valakinek volt már hasonló.

Előre is köszi.

Szerintem lambdaszonda. Hasonló problémám volt nekem is csak nem ingadozott ennyire az alapjárat...

Link to comment
Megosztás:

A nagy fogyasztásban tényleg szerepe lehet a lambdának (is)!

Lehet hülyeség,de az injektorokat néztétek?

Utólag is boldog szülinapot!

Köszi! :D Volt benne részem. Tegnap halálomon voltam egész nap!

Injektorokat nem néztem még. De azt is akkor sorra vesszük. :o Remélem megjavul már, így nagyon nem gazdaságos, és idegesítő is.

Köszi a tippet!

Link to comment
Megosztás:

Megkaptam az anyagot, nagyon hasznos olvasmány...köszönöm!

Közben eszembe jutott még egy észrevétel a kocsival kapcsolatban...

Ha rövid állás után indítom, az olajnyomás lámpa majdnem egyből kialszik. Viszont ha hosszabb állás után (1-2óra) akkor kb egy 4-6 másodperc kell neki a kialvásig. Na először arra gondoltam, biztos kell idő amíg felnyomja a szűrőházat. Most az így csináldban olvastam hogy van benne egy szelep, ami csak akkor engedi a szűrőből lefolyni az olajat, ha leveszem a kupakot. Létezhet hogy nekem ez a szelepem szar? Vagy normális ha ezt csinálja??? Y17DT amúgy, de ezt már úgy is tudjátok! :D

Használd egészséggel :o

Nekem ugyanúgy kell reggel, hidegben a 4 mp, szerintem így normális!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem lambdaszonda. Hasonló problémám volt nekem is csak nem ingadozott ennyire az alapjárat...

Neked egyébként hibakódot adott-e? Mert ez az érdekes, hogy ezzel kapcsolatban nekem nincs semmi. Van egy 0400 EGR, de az azért mert le van zárva. De ez nem játszik bele. Ha lambda akkor kicsit zsebbe nyúlós lesz, de jobb mint ami most van.

Köszi Neked is az ötletet.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet minden G Astrásnak!

Van egy kis problémám. Van egy 1.4-es G Astrám ami első elinduláskor (hidegen) úgy ráz, mintha az első kerekekkel rázópadon állnék! :o Ez pár száz méter megtétele után elmúlik és utána semmi jele. Ha ud valaki valami okosat, azt megköszönném!!!!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet minden G Astrásnak!

Van egy kis problémám. Van egy 1.4-es G Astrám ami első elinduláskor (hidegen) úgy ráz, mintha az első kerekekkel rázópadon állnék! :o Ez pár száz méter megtétele után elmúlik és utána semmi jele. Ha ud valaki valami okosat, azt megköszönném!!!!

Vizet nem eszi?

Ha igen akkor hengerfejes és kell idő kidolgozni a belefolyt vizet.

Vagy szar benzint tankolsz és le vannak tapadva az injektorok.

Vagy akármi....

Link to comment
Megosztás:

Vizet nem eszi?

Ha igen akkor hengerfejes és kell idő kidolgozni a belefolyt vizet.

Vagy szar benzint tankolsz és le vannak tapadva az injektorok.

Vagy akármi....

A vizet nem eszi és szerintem a benyóval sem lehet gond!De azért köszi! :o

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok 90 el mentem,elvettem a lábam a gázról,a kocsi lelassult 60 ra,megint nyomtam a gázt,és ekkor elkezdett húzni,majd megtorpant,utána ismét húzott,másik alkalommal pedig rántott egyet a motor,mintha hirtelen engedném rá a kuplungot,nektek is csinál ilyet?

Eltaknyosodóban lévő AGR miatt csinálhat ilyet.

Link to comment
Megosztás:

Helló sziasztok nekem egy olyan bajom lenne hogy ha bejárok a kapúbejáromra mindig látok egy kisebb csikót a kipúfogó után nem tudom mi folyhat belőle?Hosszabb út után nem szokta csinálni!De ha csak keveset megyek vele akkor szokta de télen is meg nyáron is úgyhogy nem tudom mi lehet a baj a segítségeteket előre is köszönöm! :o

Link to comment
Megosztás:

Helló sziasztok nekem egy olyan bajom lenne hogy ha bejárok a kapúbejáromra mindig látok egy kisebb csikót a kipúfogó után nem tudom mi folyhat belőle?Hosszabb út után nem szokta csinálni!De ha csak keveset megyek vele akkor szokta de télen is meg nyáron is úgyhogy nem tudom mi lehet a baj a segítségeteket előre is köszönöm! :o

És a pej kanca? :D

Természetes jelenség: a kipufogógázból kiváló kondenzvíz.

Link to comment
Megosztás:

Hello!!

Olyan téren érdeklődnék hogy szétszedtem a világításkapcsolót és azokba a panel alatt ugye vannak rúgók, arra lennék kíváncsi hogy 6 vagy 7 rúgó van e benne mert pontosan már nem emlékszek rá mikor szétszedtem mert összeraktam és az egyik ködlámpa nem működik és ebből gondolom hogy esetleg egy rúgó kieshetett!

Köszi előre is a válaszotokat...!

Link to comment
Megosztás:

Helló sziasztok nekem egy olyan bajom lenne hogy ha bejárok a kapúbejáromra mindig látok egy kisebb csikót a kipúfogó után nem tudom mi folyhat belőle?Hosszabb út után nem szokta csinálni!De ha csak keveset megyek vele akkor szokta de télen is meg nyáron is úgyhogy nem tudom mi lehet a baj a segítségeteket előre is köszönöm! :)

Szerintem add el, és nem fogod látni... :o :D :)

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet minden G Astrásnak!

Van egy kis problémám. Van egy 1.4-es G Astrám ami első elinduláskor (hidegen) úgy ráz, mintha az első kerekekkel rázópadon állnék! :o Ez pár száz méter megtétele után elmúlik és utána semmi jele. Ha ud valaki valami okosat, azt megköszönném!!!!

Egy motorkód sokat lendítene az ügyön...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.