Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Ma a családi astrán előjött a P0304-es 4. henger felismert gyújtáskimaradás... 1x volt, csörgött a motor, leállítva egy kis időre, újraindítva, azóta jó.

Azt javasoltam, hogy első körben fagyizás (ha megy 4 henger), meg felcseréljük mondjuk a 4-esben levő gyertyát az 1-essel, hogy mi történik... Jól tettem?

üdv

Balage

Amiket nundee cartárs is írt + utána ne hagyjátok eltunyulni. Ha meleg a motor, lehet nyugodtan forgatni városban is (3.-ban közlekedve).

Link to comment
Megosztás:

Mi az hogy később reagál???? Akkorát nem lóghat egy futómű.Sétál az úton? Fékezéskor elhúz valamerre?

Fékezéskor nincs gond. Csak olyan , mintha a kormánynak egy picit nagyobb lenne a holtjátéka balra

tekeréskor.

Ma alánéztem. A balos külső kormányösszekötő gömbfej gumivédője ki van szakadva.

Úgy tűnik ez lesz a gond. A jövőhéten elviszem szerelőhöz...

Link to comment
Megosztás:

Minden más,erősebb,alacsonyabb,fóleg a turbósé,ott nagyobbak a fékek is,meg ugye a fölt kerekén sem lehet olyat találni,vagy nagyon nehéz....

Maga a futómű alapja egyforma, alapban csak a lengéscsillapítók/rugók különböznek (keményebb a Coupéé), meg természetesen a kerékagyak (feltéve hogy nem 5 csavaros) illetve természetesen a fék. De természetesen alá lehet pakolni a sima G alá is a Coupé futóművét...

Link to comment
Megosztás:

Egy rendszám újranyomása emlékeim szerint 9600. Új rendszámpár 6500 + 6000 új forgalmi. Abban nem vagyok biztos, hogy Magyarország zászlós rendszámot újranyomnának.

Azt én se, de fehérváron szoktam látni olyan F Astrát, aminek EUR-xxx-es rendszáma van, de már uniós verzió.

Link to comment
Megosztás:

Maga a futómű alapja egyforma, alapban csak a lengéscsillapítók/rugók különböznek (keményebb a Coupéé), meg természetesen a kerékagyak (feltéve hogy nem 5 csavaros) illetve természetesen a fék. De természetesen alá lehet pakolni a sima G alá is a Coupé futóművét...

Szerintem olcsóbb és egyszerűbb,ha egy normális állitható magasságú,és keménységű futóművet veszel.....olcsóbbnak biztosan olcsóbb

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek van 1 bazi problémám nem indul az autom már vollt elektromos szerelönél de nem jelzett hibát a computer nem tudják mi bajavan minden féle trükel probálkoztak de nem megy én olvasgattam egy pár forumon hogy nem e lehet a borulás kapcsoló roszz ill ha van a kocsiba az hol található

hozászolásokat elöre is köszönöm

Ha van riasztód nézzétek meg azt,mert én már jártam úgy hogy megbolodult az enyém és nem indult az autó(a benzinpumpát tiltotta le).sok sikert

Link to comment
Megosztás:

Abban nem vagyok biztos, hogy Magyarország zászlós rendszámot újranyomnának.

De, 1db-ot igen. Ha már kettő elveszik (még akkor is ha nem egyszerre) akkor nem nyomják újra, hanem kapsz új, úniós rendszámot, új betű-szám kombinációval, és új forgalmival, természetesen ennek megfelelően drágább árért. :)

Link to comment
Megosztás:

De, 1db-ot igen. Ha már kettő elveszik (még akkor is ha nem egyszerre) akkor nem nyomják újra, hanem kapsz új, úniós rendszámot, új betű-szám kombinációval, és új forgalmival, természetesen ennek megfelelően drágább árért. :)

Szia,

Viszont ha mindig leadom az előző sérül rendszámot akkor annyit csináltathatok amennyit akarok ugyanabból nem? Ellenkező esetben nem érteném a logikáját ennek a korlátozásnak.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Viszont ha mindig leadom az előző sérül rendszámot akkor annyit csináltathatok amennyit akarok ugyanabból nem? Ellenkező esetben nem érteném a logikáját ennek a korlátozásnak.

Azt nem tudom hogy ha leadod a régit akkor csináltathatsz-e végtelen számú újat, de a logika ott van a fenti korlátozásban, hogy ha elhagyod az egyik rendszámodat, meg fél évvel később az ország másik felében a másikat is, akkor elméletben lehetséges (kicsi ugyan az esély rá, de mégiscsak lehetséges) hogy mindkét elveszett rendszám ugyanahhoz az emberhez kerüljön, és elvileg máris futhat két autó ugyanazzal a rendszámmal.

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudom hogy ha leadod a régit akkor csináltathatsz-e végtelen számú újat, de a logika ott van a fenti korlátozásban, hogy ha elhagyod az egyik rendszámodat, meg fél évvel később az ország másik felében a másikat is, akkor elméletben lehetséges (kicsi ugyan az esély rá, de mégiscsak lehetséges) hogy mindkét elveszett rendszám ugyanahhoz az emberhez kerüljön, és elvileg máris futhat két autó ugyanazzal a rendszámmal.

Igen. Én is ezt a logikát találtam a dologban és ezért gondoltam, hogy ha leadom a régit, akkor ez nem jelenthet gondot.. :)

Bár atom kolléga okfejtésében is látok realitást. :D

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudom hogy ha leadod a régit akkor csináltathatsz-e végtelen számú újat, de a logika ott van a fenti korlátozásban, hogy ha elhagyod az egyik rendszámodat, meg fél évvel később az ország másik felében a másikat is, akkor elméletben lehetséges (kicsi ugyan az esély rá, de mégiscsak lehetséges) hogy mindkét elveszett rendszám ugyanahhoz az emberhez kerüljön, és elvileg máris futhat két autó ugyanazzal a rendszámmal.

Csak ültök a gép előtt és agyaltok. thinking.gif

Pedig a Google a barátod! Meg a fórum is. November végén már linkeltem a következőt az "erről-arról" topicban. :)

Rendszámtábla pótlása/ utángyártása, cseréje/átrendszámozása

Link to comment
Megosztás:

Csak ültök a gép előtt és agyaltok. thinking.gif

Pedig a Google a barátod! Meg a fórum is. November végén már linkeltem a következőt az "erről-arról" topicban. :)

Rendszámtábla pótlása/ utángyártása, cseréje/átrendszámozása

Szia,

Én utánanéztem Google-ben de friss anyagot nem találtam ezért biztos ami biztos megkérdeztem itt, hátha van valakinek már ilyen tapasztalata. Nem erre való a fórum?

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Én utánanéztem Google-ben de friss anyagot nem találtam ezért biztos ami biztos megkérdeztem itt, hátha van valakinek már ilyen tapasztalata. Nem erre való a fórum?

Ez a KEK KH link sem elég friss? :D "Utolsó frissítés: 2011.01.13." Mit akarsz? Valós idejű frissítést?

Igen, erre való a Fórum. Meg a "Keresés" gombja. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szegény nekem új autón egy hét használat után több nyavalya is kijött.

Az egyik. Mire utalhat, hogy a féltengelyem tövénél friss olaj csöpög? Illetve a csöpögés túlzás, de jön ki belőle. Köze lehet a váltóhoz, mert az nagyon nehezen jár?

A következő pedig, hogy a hűtővizemet folyton pótolni kell. 1,5 hét alatt már kb 4 cm-t ment le a tartályból. A vízen semmilyen szennyeződést nem látok, és az olaj seb habos, vagy fehéres. Csöpögést, folyást sem látok. Persze ez nem jelenti azt hogy nincs is.

Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szegény nekem új autón egy hét használat után több nyavalya is kijött.

Az egyik. Mire utalhat, hogy a féltengelyem tövénél friss olaj csöpög? Illetve a csöpögés túlzás, de jön ki belőle. Köze lehet a váltóhoz, mert az nagyon nehezen jár?

A következő pedig, hogy a hűtővizemet folyton pótolni kell. 1,5 hét alatt már kb 4 cm-t ment le a tartályból. A vízen semmilyen szennyeződést nem látok, és az olaj seb habos, vagy fehéres. Csöpögést, folyást sem látok. Persze ez nem jelenti azt hogy nincs is.

Szerintetek?

A féltengelykihajtásnál van szimering azt ki lehet cserélni, ha nagyon csöppenik! Szerintem ez a kisebbik probléma :)

A víz fogyás már neccesebb, nekem is csak fogyott a tartályból és semmi egyéb jele nem volt annak, hogy hengerfejes lenne! Végül kiderült, hogy hengerfejes!! :D

Figyeld a hűtőcsöveket, hogy nem keményebbek-e a kelleténél!! Ha igen akkor tutti, hogy hengerfejes!!

Ha az akkor bepróbálkoznék az eladónál, hogy ez a hiba már akkor is fennált amikor elhoztad!! Meg bla-bla!! Erről a megoldásról kérdezd Lipi-G cartársat!! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.