Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

volt ismerősöm 20 km (nem 20k, hanem 20!)volt a kocsiba. bejött hozzám, kinnt hasonló hideg, mint most. beszélgettünk 2-3 órát majd arra került a veszélgetés milyen hülyén tilt a computer.

jött neki a szikra, hogy nézzük meg. megnéztük....

szerintem ez számít gyilkolásnak

Link to comment
Megosztás:

volt ismerősöm 20 km (nem 20k, hanem 20!)volt a kocsiba. bejött hozzám, kinnt hasonló hideg, mint most. beszélgettünk 2-3 órát majd arra került a veszélgetés milyen hülyén tilt a computer.

jött neki a szikra, hogy nézzük meg. megnéztük....

szerintem ez számít gyilkolásnak

kicsit nehezen értelmeztem,de harmadjára sikerült! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ami minden egyes motornál,mindegy,hogy ecotec vagy valami más...

Vigyázok rá, hiába 10éves a gép, még szeretném használni pár évig. Hidegen 2500 ig pörgetem max, de meleg motorral is csak 5-ös fokozatban szoktam 2500 fölé menni, persze nem városon belül :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vigyázok rá, hiába 10éves a gép, még szeretném használni pár évig. Hidegen 2500 ig pörgetem max, de meleg motorral is csak 5-ös fokozatban szoktam 2500 fölé menni, persze nem városon belül :lol:

azért néha nem árt pörgetni,már csak takarítási céllal is! :D

Link to comment
Megosztás:

Vigyázok rá, hiába 10éves a gép, még szeretném használni pár évig. Hidegen 2500 ig pörgetem max, de meleg motorral is csak 5-ös fokozatban szoktam 2500 fölé menni, persze nem városon belül :lol:

Melegen nyugodtan húzasd tovább. Nem árt neki. Egy benzines motor fordulaton kezd élni! (Persze nem 6000-en!!!)

Link to comment
Megosztás:

Óra szerint 123e van benne, én nem gyilkolom, előző tulajról nem tudok nyilatkozni, azt mond, amit akar. Gyertyacsere remélem megoldja :lol:

Egyébként valahol kiolvasható, vagy ellenőrizhető, hogy pontosan mennyit futott?

szerintem nem... vannak sokat látott és tapasztalt szerelők akik kb tudják, bizonyos alkatrészek állapotából hogy mennyit futhatott már...

Link to comment
Megosztás:

Melegen nyugodtan húzasd tovább. Nem árt neki. Egy benzines motor fordulaton kezd élni! (Persze nem 6000-en!!!)

Én hidegen max 2500. Városban 4-esnél fentebb nem váltok még hideg motornál sem, de négyesben 50km/h -nál 2500 körül van csak a mutató. Ha bemelegszik a motor akkor viszont 4000, 4500-ig ki szoktam pörgetni. Tiltásig még soha nem próbáltam (nem is akarom).

Link to comment
Megosztás:

hali fűtőradiátor csere majdnem megvolt

minden ok

van fűtés

hiba oka a radiátoron lévő elektromos csap szarta el magát a fekete csőben van egy gumi golyó szerűség ennek a mozgatója tört el a motor működik. na a gumit átnyomtam egy cs húzóval és fűt

ráadásul a kábelezésemen delphi volt írva közbe meg behr rendszerű a kicsike

ezt is beszívtam holnap cserélhetem ki a radiátort

ha már itt vagyok szétbontva csere

csere folyamata a következő közép box kiszerelése

hamutartó és az alatta lévő rész

+ a kézi alatti tároló

a boxot 5 csavar fogja, hamutartót kettő a bőr részek eltávolítása nélkül szétszedhető.

nálam utólag kiderült behr rendszerű ezen fém csíptetők fogják össze a radiátor takaró elemeket

ezeket kioldva irány a motor alá, itt található a csepp víz elvezetés 2 csavar fogja

szívás a kitekerésük nincs hely, meg jó hosszúak

ekkor majdnem teljesen eltávolítható a műanyag de ki kell oldani a jobb oldali mfal tartó vasat két méretesebb csavar, ekkor már kifér a műanyag a váltó felé húzva. itt egy kis erőszak szükséges ugyanis felülről csatlakozik bele a folytatása a csőnek . szétugrik de egy kis odafigyelés szükséges

a radiátor már könnyű tészta 2 stift fogja a helyére kiold és már húzható is ki. vigyázat mert van rajta egy motor ennek a csatiját is ki kell oldani.

persze mielőtt kioldod le kell engedni a hűtő folyadékot

innentől meg látszik a fekete csonk amit szintén két stift csatlakoztat a radiátorhoz, ebben található a fekete gumi golyó szerűség amit ki kellett iktatnom

a motor dolgozott benne ellenőriztem csak a gogolyó nem csinált semmit.

érdekelne hogy hol lehet tömítéskészletet kapni a radiátorhoz 4db kéne ami a bejövő és kimenő csonkon van, meg ami a radiátor és a fekete rész között van?

köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

hali fűtőradiátor csere majdnem megvolt

minden ok

van fűtés

hiba oka a radiátoron lévő elektromos csap szarta el magát a fekete csőben van egy gumi golyó szerűség ennek a mozgatója tört el a motor működik. na a gumit átnyomtam egy cs húzóval és fűt

ráadásul a kábelezésemen delphi volt írva közbe meg behr rendszerű a kicsike

ezt is beszívtam holnap cserélhetem ki a radiátort

ha már itt vagyok szétbontva csere

csere folyamata a következő közép box kiszerelése

hamutartó és az alatta lévő rész

+ a kézi alatti tároló

a boxot 5 csavar fogja, hamutartót kettő a bőr részek eltávolítása nélkül szétszedhető.

nálam utólag kiderült behr rendszerű ezen fém csíptetők fogják össze a radiátor takaró elemeket

ezeket kioldva irány a motor alá, itt található a csepp víz elvezetés 2 csavar fogja

szívás a kitekerésük nincs hely, meg jó hosszúak

ekkor majdnem teljesen eltávolítható a műanyag de ki kell oldani a jobb oldali mfal tartó vasat két méretesebb csavar, ekkor már kifér a műanyag a váltó felé húzva. itt egy kis erőszak szükséges ugyanis felülről csatlakozik bele a folytatása a csőnek . szétugrik de egy kis odafigyelés szükséges

a radiátor már könnyű tészta 2 stift fogja a helyére kiold és már húzható is ki. vigyázat mert van rajta egy motor ennek a csatiját is ki kell oldani.

persze mielőtt kioldod le kell engedni a hűtő folyadékot

innentől meg látszik a fekete csonk amit szintén két stift csatlakoztat a radiátorhoz, ebben található a fekete gumi golyó szerűség amit ki kellett iktatnom

a motor dolgozott benne ellenőriztem csak a gogolyó nem csinált semmit.

érdekelne hogy hol lehet tömítéskészletet kapni a radiátorhoz 4db kéne ami a bejövő és kimenő csonkon van, meg ami a radiátor és a fekete rész között van?

köszi előre is

hali

én nem vettem ujjat, ugye kupos a gumigyürü,kaptam egy havertol valamijan würtös cucot azzal kentem be és ügy raktam össze!

http://kepfeltoltes.hu/view/101021/2010102...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A múltkori egyenetlen járásnak meg lett az oka.. és nem a -4 fok B)

Rá két napra, mire írtam itt a fórumon, bedadogott hideg motornál és egyenetlenül járt.. majd felvillant és úgy is maradt a kontroll lámpa..

érezhetően nem ment egy henger..

Kivillogtattam:0303

Gyertyák kiszedése után jött a meglepetés: az alig 25e km!!! :D alatt a két középső de főleg a jobbról a 2. olyan ramaty állapotban volt,

hogy egyből beszereztem egy új garnitúrát (szintén gyári kétpólusú GM).

Most gond nélkül üzemel..kopp..kopp..kopp.. :D

Bár visszaolvasva ez a hibajelenség sokaknak okozott gondot és a gyertyacsere nem mindig megoldás.. :lol:

Nem tudom összefüggésben lehet e.. de mindenképpen furcsa, hogy áttértem a kagylós társaság benyájáról a magyar benyára.. és a hiba a 2. tankolás után jött elő... a kocsit hosszú távon, egyenletes tempóban használom, csak kevés a városi üzem.

Link to comment
Megosztás:

szerintem nem... vannak sokat látott és tapasztalt szerelők akik kb tudják, bizonyos alkatrészek állapotából hogy mennyit futhatott már...

valós km futást ezeknél az autóknál elő lehet varázsolni,sajnos az Opel nincs köztük(Vw,Audi,Seat,Skoda,Ford Galaxy,Alfa,Fiat)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ez volt a gépemmel.Egy fojtószelep takarítás,és azóta mintha kicserélték volna,olyan mint régen!

Köszi a választ kipróbálom, még annyit kérdeznék hogy magadnak csináltad-e és hogy leszedted-e a fojtót vagy csak úgy rajta tisztítottad?Ha leszedted mire kell ügyelni?

Link to comment
Megosztás:

hali fűtőradiátor csere majdnem megvolt

minden ok

van fűtés

hiba oka a radiátoron lévő elektromos csap szarta el magát a fekete csőben van egy gumi golyó szerűség ennek a mozgatója tört el a motor működik. na a gumit átnyomtam egy cs húzóval és fűt

ráadásul a kábelezésemen delphi volt írva közbe meg behr rendszerű a kicsike

ezt is beszívtam holnap cserélhetem ki a radiátort

ha már itt vagyok szétbontva csere

csere folyamata a következő közép box kiszerelése

hamutartó és az alatta lévő rész

+ a kézi alatti tároló

a boxot 5 csavar fogja, hamutartót kettő a bőr részek eltávolítása nélkül szétszedhető.

nálam utólag kiderült behr rendszerű ezen fém csíptetők fogják össze a radiátor takaró elemeket

ezeket kioldva irány a motor alá, itt található a csepp víz elvezetés 2 csavar fogja

szívás a kitekerésük nincs hely, meg jó hosszúak

ekkor majdnem teljesen eltávolítható a műanyag de ki kell oldani a jobb oldali mfal tartó vasat két méretesebb csavar, ekkor már kifér a műanyag a váltó felé húzva. itt egy kis erőszak szükséges ugyanis felülről csatlakozik bele a folytatása a csőnek . szétugrik de egy kis odafigyelés szükséges

a radiátor már könnyű tészta 2 stift fogja a helyére kiold és már húzható is ki. vigyázat mert van rajta egy motor ennek a csatiját is ki kell oldani.

persze mielőtt kioldod le kell engedni a hűtő folyadékot

innentől meg látszik a fekete csonk amit szintén két stift csatlakoztat a radiátorhoz, ebben található a fekete gumi golyó szerűség amit ki kellett iktatnom

a motor dolgozott benne ellenőriztem csak a gogolyó nem csinált semmit.

érdekelne hogy hol lehet tömítéskészletet kapni a radiátorhoz 4db kéne ami a bejövő és kimenő csonkon van, meg ami a radiátor és a fekete rész között van?

köszi előre is

Hali,nekem múlt héten volt csere,és adták a radiátorhoz,nem kellett pluszba vennem

Link to comment
Megosztás:

Hali!

....

Nem tudom összefüggésben lehet e.. de mindenképpen furcsa, hogy áttértem a kagylós társaság benyájáról a magyar benyára.. és a hiba a 2. tankolás után jött elő... a kocsit hosszú távon, egyenletes tempóban használom, csak kevés a városi üzem.

Mióta apám úgy járt, hogy a dízel OFF citröen ON fél üzemanyagrendszerét ki kellett cserélnie (üzemanyagcső, gázolajpumpa, ADAGOLÓ!! felújítás, üzemanyagtank takarítás..stb) egy nem jól megválasztott kút miatt, azóta csak bejáratott és bevált kutaknál tankolok. Hozzátenném, hogy nem egy céghez ragaszkodok, hanem csak kimondott kutaknál merek tankolni (persze nagyon nagyon ritkán rákényszerülök más kutakra is). Pl a kedvenc benzinkutam ugyanahhoz a céghez tartozik mint ahol apám rossz gázolajat tankolt, csak tőle 160km-re van.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ kipróbálom, még annyit kérdeznék hogy magadnak csináltad-e és hogy leszedted-e a fojtót vagy csak úgy rajta tisztítottad?Ha leszedted mire kell ügyelni?

Magamnak,nem nagy valami.Nem szedtem le,fent a helyén csináltam,egyszerű dolog.Hogy mire vigyázz?Ne ejtsél bele semmit a torokba! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Magamnak,nem nagy valami.Nem szedtem le,fent a helyén csináltam,egyszerű dolog.Hogy mire vigyázz?Ne ejtsél bele semmit a torokba! :D

Motorkódot még nem írtál, Fidó, én villanygázosról tudok nyilatkozni (XEP). Ha már úgy is lebontottad, összesen 4 csavar tartja a fojtóházat. Jobb leszedni, mert a belső felén van az igazi korom. Plusz a szelep részét is egyszerűbb leszedve, féktisztítóval befújva fényesre tisztítani. Ne karcold, ne súrold, csak simán befújod féktisztítóval és sima ronggyal le tudod suvikszolni. Visszafele csak arra vigyázz, hogy a tömítést ne csípje oda sehova.

Persze ha nem elektromos gázpedálod van, a fent leírt művelet nem lehet mérvadó. Nem tudom, olyat még nem tisztítottam :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.