Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ma tovább nyomoztuk ezt a rángatás dolgot, és marha érdekes dolgot véltem felfedezni. A tegnap megvett GM gyertyát betéve a motorba eszméletlenül rángat de csak 1100-2500 között utána már tökéletes. De ha visszateszem az NGK-kat akkor azzal szinte tökéletes. Legalábbis 10ed annyit sem csinálja. Kérdem én ez mitől lehet? A gyújtó TR már a kétpólusú gyertyához gyenge? Esetleg annyival másabb a gyújtásképe hogy az esetlegesen gyengébb üzemanyagot nem gyújtja úgy meg mint az NGK? Nem értem meg azt sem hogy miért rángat. WESS, UHUHU a ti véleményetekre is kíváncsi volnék!!

Volt már cserélve vmikor a trafód? Gyári van most benne?

Én NGK-val vettem az autót, és mikor cserélni akartam gyári gyertyára, akkor utána jobban rángatott, majd gyújtótrafót kellett cserélni. Utána már jó volt a gyári gyertyával is.

Link to comment
Megosztás:

Na, kicseréltem mindkét kutyacsontot, és láss csodát, gyönyörűen csendes lett!

Mennyivel barátságosabb ez a 7e forintos javítás, mint egy kormánymű.

Ezt is a fórumnak köszönhetem, meg persze Nektek!

Van valami vizsgálati módja annak, hogy cserés az alkatrész, vagy csak kopogás útján lehet következtetni arra hogy dobandó?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicsit olvasgattam a fórumot és láttam, hogy a "kutyacsontról" is szó esik mostanában. Én a múlt hónapban cseréltem mindkettőt. A kocsi jobb oldala kopogott, gondoltam ez megoldja, de nem így történt. A kopogás megmaradt. Láttam, hogy szóba jött lehetséges oknak a szilent. Ennek mi a becsületes neve, hol találom és cserélhető-e házilag? Hátha ez elhallgattattja a kopogást...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicsit olvasgattam a fórumot és láttam, hogy a "kutyacsontról" is szó esik mostanában. Én a múlt hónapban cseréltem mindkettőt. A kocsi jobb oldala kopogott, gondoltam ez megoldja, de nem így történt. A kopogás megmaradt. Láttam, hogy szóba jött lehetséges oknak a szilent. Ennek mi a becsületes neve, hol találom és cserélhető-e házilag? Hátha ez elhallgattattja a kopogást...

Na ez engem is érdekelne , mivel nemrégen cseréltem én is benne azt, de még mindig kopog erőteljesen mintha a kocsi alját kalapálná valami folyamatosan..

Link to comment
Megosztás:

Van valami vizsgálati módja annak, hogy cserés az alkatrész, vagy csak kopogás útján lehet következtetni arra hogy dobandó?

Nekem a 4 fejből csak egy kotyogott, de a többi is lazának tűnt.

Én így vizsgáltam: kerék le, megfogtam a kart, és kicsit elfordítottam. Ha passzosan fordul, az jó, ha könnyen, és elengedés után a gumi porvédő rögtön visszarántja eredeti helyére, akkor kuka.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicsit olvasgattam a fórumot és láttam, hogy a "kutyacsontról" is szó esik mostanában. Én a múlt hónapban cseréltem mindkettőt. A kocsi jobb oldala kopogott, gondoltam ez megoldja, de nem így történt. A kopogás megmaradt. Láttam, hogy szóba jött lehetséges oknak a szilent. Ennek mi a becsületes neve, hol találom és cserélhető-e házilag? Hátha ez elhallgattattja a kopogást...

Az én történetem ugyanez. Nekem a toronycsapágyak+ezek szilentjeinek cseréje oldotta meg a gondot. ~8000Ft/db a szett

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy nem mondok-e hülyeséget, de a gyújtáskapcsoló betét nem produkálhat ilyet?

A fűtéskezelő szervek, meg a rádió az jó?

Mondasz valamit... Fűtéspanel+elektromos tükrök "néha-megy-néha-meg-nem"-működését nálam gyújtáskapcsoló cseréje oldotta meg, miután totál szétesett a belseje, beleszorult a slusszkulcs és ottmaradtam az autóval a benzinkútnál :D

Link to comment
Megosztás:

2004-es Opel Astra Classic G 1.4 benzines autóm van. Naponta használom, de jellemzően rövid utakra, kb napi 20 km-t megyek vele, most 70.000 km van benne.

Az a visszatérő hibája, hogy kigyullad a sárga motorhiba jelző lámpa a műszerfalon, a motor egyenetlenül jár, hidegen le is fullad, a teljesítmény visszaesik.

A hiba rendszertelenül jelentkezik, nehezen reprodukálható, van hogy több napra megszűnik aztán újra megjelenik.

Általában hideg, párás időben induláskor tapasztalom, ha bemelegszik a motor általában jobb lesz a helyzet.

A hibakódot kiolvassák: "Gyújtáshiba történt a hengerben."

Más probléma a computerből nem állapítható meg, minden mért érték normális.

Ilyenkor rendszerint gyújtótrafó és gyújtógyertya cserével szokták a problémát megoldani. Az utóbbi csere után az autó másfél évig hibátlanul működött, majd a hiba ismét jelentkezett. Gyújtótrafót cseréltek amitől a hiba megszűnt kb 3 napra. Vissszamentem a szervízbe, most gyertyát cseréltek, a probléma megszűnt kb 2 hétre, majd újra előjött. A szervízben most azt mondták, hogy valószínűleg a hibát nem a gyújtótrafó okozhatja, hanem az , hogy a szelepek bekormolódtak. A hiba szerintük a motor szétszedésével és a szelepek tisztításával oldható meg.

Első kérdésem: Lehetséges az, hogy ugyanabban az autóban kb 3 év alatt 4 -szer kelljen trafót cserélni?

Ilyen rosszak a trafók, vagy ilyen gyorsan elromlanak?

Második kérdés: Ha a hibát nem a trafó hanem a szelepek elszennyeződése okozza, akkor miért szűnik meg a hiba a trafót cserétől akár hónapokra?

Előre is köszönöm a tanácsot: Tibor

Úgy látom csupa olyan téma merül fel, amivel én is szívtam anno... :D Nálam is ugyanezen hibajelenségek, 2x trafócsere+ugyanennyiszer a gyertyák. Minden csere után 1darabig tökéletes volt az autó. 3. alkalommal hengerfej le, és láss csodát, két auspuff-szelep a rájuk rakódott méteres koksztól megszorult. Nem 100%, de esélyes, hogy nálad ugyanez van a rövidebb távok miatt...

Link to comment
Megosztás:

Úgy látom csupa olyan téma merül fel, amivel én is szívtam anno... :D Nálam is ugyanezen hibajelenségek, 2x trafócsere+ugyanennyiszer a gyertyák. Minden csere után 1darabig tökéletes volt az autó. 3. alkalommal hengerfej le, és láss csodát, két auspuff-szelep a rájuk rakódott méteres koksztól megszorult. Nem 100%, de esélyes, hogy nálad ugyanez van a rövidebb távok miatt...

A tavasz meghozta a gyújtásproblémákat sokak "örömére"...de ez a hozzászólás támpont lehet sokak számára akik már a sokadik trafósort cserélik,és mégse működik.Én készülök beállni a sorba...sajnos.

Link to comment
Megosztás:

Nekem hiányzik ez a cső.

Ami a légszűrőház elejétől indul,a hűtő fölé,és onnan szívja a levegőt(szívócsonk).

No kérdés,ez baj,vagy nem,mert ahogy elnéztem kollégámét,abban semmi plusz szűrő,vagy valami nincs,csak egy levékonyított cső.Feladata csak annyi lenne,hogy előröl szívja a levegőt? :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem hiányzik ez a cső.

Ami a légszűrőház elejétől indul,a hűtő fölé,és onnan szívja a levegőt(szívócsonk).

No kérdés,ez baj,vagy nem,mert ahogy elnéztem kollégámét,abban semmi plusz szűrő,vagy valami nincs,csak egy levékonyított cső.Feladata csak annyi lenne,hogy előröl szívja a levegőt? :D

Hát talán nem szív akkor olyan meleg levegőt! Nem hiába van az ott...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A "hengerfej le" mekkora mutatvány? Kell valamilyen előkészület hozzá? Gondolok itt arra, hogy a tömítést illik cserélni miután megbontottuk? (Z14XE)

köszi

Balage

Úgy látom csupa olyan téma merül fel, amivel én is szívtam anno... :D Nálam is ugyanezen hibajelenségek, 2x trafócsere+ugyanennyiszer a gyertyák. Minden csere után 1darabig tökéletes volt az autó. 3. alkalommal hengerfej le, és láss csodát, két auspuff-szelep a rájuk rakódott méteres koksztól megszorult. Nem 100%, de esélyes, hogy nálad ugyanez van a rövidebb távok miatt...
Link to comment
Megosztás:

Szia!

A "hengerfej le" mekkora mutatvány? Kell valamilyen előkészület hozzá? Gondolok itt arra, hogy a tömítést illik cserélni miután megbontottuk? (Z14XE)

köszi

Balage

Minimum:

- hf tömítés

- hf csavarok

- szívó és kipuff oldali tömítések

de még van pár dolog amiket érdemes cserélni!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.