Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

trafósor valszeg...

kapott e85-t??

Nem!

Nem kapott semmit,mármint semmiféle más üzemanyagot,csak shell kuton 95-ös benzint tankolok mindíg!

És ha leállítom akkor egy darabig jó is aztán ismét előjön a probléma pár kilométer megtétele után!

Erre adjatok megoldást légyszi!

Link to comment
Megosztás:

Nem!

Nem kapott semmit,mármint semmiféle más üzemanyagot,csak shell kuton 95-ös benzint tankolok mindíg!

És ha leállítom akkor egy darabig jó is aztán ismét előjön a probléma pár kilométer megtétele után!

Erre adjatok megoldást légyszi!

valakitől kérjél trafósort kölcsönbe ...

és próbáld azzal.

szerk:

vagy akár első lambda is lehet

Link to comment
Megosztás:

Naszóval...

Gyertyacsere megvolt (kapott 4 db 4 pólusú GM gyertyát). Az AGR szelep letakarva, hogy ne zavarjon...

Kapott egy kis Spurit, meg normális benzint (NEM MOL-os). Már nem rángat annyira, de ha bemelegszik előfordul... (hidegen egyáltalán nem rángat)

Ja, azér' volt gyertyacsere, mert a "műszer" a 2. és 3. hengerben gyújtáskimaradást észlelt, valamint észrevette, hogy le van takarva az AGR, de azt lesz*rom...

Még a gyertyacsere előtt próbáltam egy (állítólag) 200-300 km-t futott trafóhidat, ami hidegen ismét jól teljesített, de amint bemelegedett, úgy megcibálta a kocsit, hogy megrándult a májam...

A fojtószelep-alapjárati motor-vákuumcsövek kombó szerdán lesz esedékes. Amint megtudom mi a vétkes, megírom, hátha valakinek ua. lesz a gondja...

Üdv!

Csak az AGR-t írta?

A multkor ilyen fordszám ingadozós témában Uhuhu a folytószelep,alapjárati motor,AGR és vákumcsövek

tisztítását ajánlotta ilyen esetben első körben,gondolom itt sem árt!

Nekem is meg kellene csinálni már végre! :D

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Az alábbi hibajelenség jelentkezett a verdán az utóbbi időben:

Rossz minőségű úton haladva -szerencsére nem sok ilyen van kis hazánkban :D - valamilyen kopogást hallok a futómű felől. Átnéztük a kocsit, de nem találtunk olyan szilentet, gömbcsuklót, kormányösszekötő rúdfejet, ami annyira kopott lenne, hogy a hibát okozhatná. Viszont azt vettem észre, hogy a kutyacsontot megfogva és jobbra-balra tekerve elég könnyen mozog. Az lenne a kérdésem, hogy ennek így kell lennie, illetve miből tudom megállapítani, hogy ez az alkatrész a felelős a kopogásért?

Segítségeteket előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Az alábbi hibajelenség jelentkezett a verdán az utóbbi időben:

Rossz minőségű úton haladva -szerencsére nem sok ilyen van kis hazánkban :D - valamilyen kopogást hallok a futómű felől. Átnéztük a kocsit, de nem találtunk olyan szilentet, gömbcsuklót, kormányösszekötő rúdfejet, ami annyira kopott lenne, hogy a hibát okozhatná. Viszont azt vettem észre, hogy a kutyacsontot megfogva és jobbra-balra tekerve elég könnyen mozog. Az lenne a kérdésem, hogy ennek így kell lennie, illetve miből tudom megállapítani, hogy ez az alkatrész a felelős a kopogásért?

Segítségeteket előre is köszi!

Kutyacsont lesz a ludas. A jobbra-balra mozgásra meg válaszolnak a hozzáértők.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Az alábbi hibajelenség jelentkezett a verdán az utóbbi időben:

Rossz minőségű úton haladva -szerencsére nem sok ilyen van kis hazánkban :D - valamilyen kopogást hallok a futómű felől. Átnéztük a kocsit, de nem találtunk olyan szilentet, gömbcsuklót, kormányösszekötő rúdfejet, ami annyira kopott lenne, hogy a hibát okozhatná. Viszont azt vettem észre, hogy a kutyacsontot megfogva és jobbra-balra tekerve elég könnyen mozog. Az lenne a kérdésem, hogy ennek így kell lennie, illetve miből tudom megállapítani, hogy ez az alkatrész a felelős a kopogásért?

Segítségeteket előre is köszi!

rakjátok emelőre a kocsit és rángassátok meg a futómű alkatrészeket..

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Az alábbi hibajelenség jelentkezett a verdán az utóbbi időben:

Rossz minőségű úton haladva -szerencsére nem sok ilyen van kis hazánkban :D - valamilyen kopogást hallok a futómű felől. Átnéztük a kocsit, de nem találtunk olyan szilentet, gömbcsuklót, kormányösszekötő rúdfejet, ami annyira kopott lenne, hogy a hibát okozhatná. Viszont azt vettem észre, hogy a kutyacsontot megfogva és jobbra-balra tekerve elég könnyen mozog. Az lenne a kérdésem, hogy ennek így kell lennie, illetve miből tudom megállapítani, hogy ez az alkatrész a felelős a kopogásért?

Segítségeteket előre is köszi!

Kutyacsont lesz az. Nem tűnik rossznak, mégis kopog.

Én úgy néztem: eltekered, ha magától visszafordul, akkor az már kuka.

Link to comment
Megosztás:

Mert a nyaralásomon leszakadt a vízpumpáról az ominózus műanyag csatlakozó, és jobb híján vízzel lett feltöltve (nem nagyon maradt benne fagyálló)

De most lehet hogy megint kéne, nemtom hosszú távon mennyire jó az ha ilyen dzsuvás ami benne van...

Gyári fagyállót vettél bele?

Nem tudom a Twinportokhoz milyen való,de 2001től piros színű a gyári lötty,és csapvízzel kell higítani,a doboz tanúsága szerint.

Link to comment
Megosztás:

Kitűnő ez a piros lötty! Én is vettem mikor termó cserénél haver elengedte a csatornába azt ami benne volt. Igy ment bele 4L tömény meg a maradék deszt víz előtte jól átöblítettem, az uccsó öblítés deszt vizes volt. Hála istennek a helyi erőműből ingyen szerzem a deszt vizet. Nekem nagyon tetszik ez GM cucc. Fék oilt meg szervó oilt kéne még cserélnem.

Link to comment
Megosztás:

Kitűnő ez a piros lötty! Én is vettem mikor termó cserénél haver elengedte a csatornába azt ami benne volt. Igy ment bele 4L tömény meg a maradék deszt víz előtte jól átöblítettem, az uccsó öblítés deszt vizes volt. Hála istennek a helyi erőműből ingyen szerzem a deszt vizet. Nekem nagyon tetszik ez GM cucc. Fék oilt meg szervó oilt kéne még cserélnem.

Kormány szervó olajat? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z14XE motorkódú astrába szeretném a tempomat visszajelző ledjét beszerelni. Van valakinek leírása, hogy mit és hová

kell a műszerfal paneljába beforrasztani, illetve kell-e még ezen kívűl valamit vezetékelni hogy működjön?

köszi!

Nekem szombaton szerelik a tempomatot, rákérdezek a szerelőnél. Ő biztos tudni fogja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.