Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Kívülről jövő levegőt az ECU szabályozná? Kötve hiszem. Azt a lábad szabályozza a pillangószelepen keresztül, az ECU ehhez állítja hozzá a befecskendezett benzin mennyiségét.

De az ECU-ban van megadva,az intervallum(-tól;-ig)és mivel az AGR zárva így az onnan érkező levegőt nem pótolja semmi!Úgy tudom ez miatt kell a programfrissítés az ECU-n,vagy valami változtatás,ennek még utána kell néznem!

Link to comment
Megosztás:

De az ECU-ban van megadva,az intervallum(-tól;-ig)és mivel az AGR zárva így az onnan érkező levegőt nem pótolja semmi!Úgy tudom ez miatt kell a programfrissítés az ECU-n,vagy valami változtatás,ennek még utána kell néznem!

Ezekszerint lehetséges, hogy az én rángatásomat és alapjárat bohóckodásomat a ledugózott egr és a régi ecu software frissítése megoldja?

Ki az aki otthon van ebben?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Múlt héten volt 2 éve, hogy nálam van az autó. Ennek örömére tegnap megajándékozott egy sárga lámpával. Félreálltam, leállítottam, újraindítottam, utána már nem égett.

Kivillogtattam és ezt a számsort tudtam lejegyezni:

4051

Sajnos sehol nem találom a megfelelőjét. Tudna valaki segíteni?

A héten lesz műszaki vizsgám is. Jól tudom, hogy csak akkor bukik meg, ha ég valamelyik visszajelző? Tehát a tárolt hibakódokat nem olvassák ki?

Link to comment
Megosztás:

Ezekszerint lehetséges, hogy az én rángatásomat és alapjárat bohóckodásomat a ledugózott egr és a régi ecu software frissítése megoldja?

Ki az aki otthon van ebben?

Van egy srác az egyik tuning oldalon akinek az adatlapján olvastam,hogy AGR lezárva,szoftver frissítve!Valahogy felveszem vele a kapcsolatot és ha megtudok valamit,mindenképp ideírom!

Link to comment
Megosztás:

Beírom még1szer, hátha. ( az utóbbi 1 hétben a jelenség mérséklődött egy kicsit)

Szeretném nálam tájékozottabbak tanácsát kérni.

Mindenféle fantom hibát produkál a gépem, fizikailag nincs semmi hiba, többen is ECU -ra gyanakodnak, mert szerintük már semmi már nem lehet

Z14XE és rángat, össze vissza jár, stb

Egy barátomnak volt a polcon egy ECU-ja, régebben szedték ki egy g astrából, de csak arra emlékszik, hogy benzines volt

Ezeket lehet olvasni rajta:

D98004 CYNB

09355909 DJ

HFSI-C

Kérdés: Ez a vas fölprogramozható úgy, hogy vezérelje az én motoromat? (Z14XE@2002)

Illetve egy esetleges ECU cserének milyen további vonzatai vannak?

A jelenlegi motorvezérlőmön ezek a feliratok vannak:

D03024 DNHL

12214850 LE

Vagy próbálkozzam csak ECU rom frissítéssel, a lezárt EGR miatt?

Előre is köszönöm szépen

Link to comment
Megosztás:

Beírom még1szer, hátha. ( az utóbbi 1 hétben a jelenség mérséklődött egy kicsit)

Szeretném nálam tájékozottabbak tanácsát kérni.

Mindenféle fantom hibát produkál a gépem, fizikailag nincs semmi hiba, többen is ECU -ra gyanakodnak, mert szerintük már semmi már nem lehet

Z14XE és rángat, össze vissza jár, stb

Egy barátomnak volt a polcon egy ECU-ja, régebben szedték ki egy g astrából, de csak arra emlékszik, hogy benzines volt

Ezeket lehet olvasni rajta:

D98004 CYNB

09355909 DJ

HFSI-C

Kérdés: Ez a vas fölprogramozható úgy, hogy vezérelje az én motoromat? (Z14XE@2002)

Illetve egy esetleges ECU cserének milyen további vonzatai vannak?

A jelenlegi motorvezérlőmön ezek a feliratok vannak:

D03024 DNHL

12214850 LE

Vagy próbálkozzam csak ECU rom frissítéssel, a lezárt EGR miatt?

Előre is köszönöm szépen

wesszt kérdezted?

Link to comment
Megosztás:

Beírom még1szer, hátha. ( az utóbbi 1 hétben a jelenség mérséklődött egy kicsit)

Szeretném nálam tájékozottabbak tanácsát kérni.

Mindenféle fantom hibát produkál a gépem, fizikailag nincs semmi hiba, többen is ECU -ra gyanakodnak, mert szerintük már semmi már nem lehet

Z14XE és rángat, össze vissza jár, stb

Egy barátomnak volt a polcon egy ECU-ja, régebben szedték ki egy g astrából, de csak arra emlékszik, hogy benzines volt

Ezeket lehet olvasni rajta:

D98004 CYNB

09355909 DJ

HFSI-C

Kérdés: Ez a vas fölprogramozható úgy, hogy vezérelje az én motoromat? (Z14XE@2002)

Illetve egy esetleges ECU cserének milyen további vonzatai vannak?

A jelenlegi motorvezérlőmön ezek a feliratok vannak:

D03024 DNHL

12214850 LE

Vagy próbálkozzam csak ECU rom frissítéssel, a lezárt EGR miatt?

Előre is köszönöm szépen

Gabi,ha esetleg te is jutsz valamire,légyszi oszd meg velem is,hátha okosabbak leszünk! :lol:

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

2 hete vásárolt 1.6 benzines autómnál azt vettem észre,hogy a vizhőfokmérő nagyon lassan indul felfelé(hidegindítás után 30 fokban) kb.5km után mozdul meg,de 80-90 fokot eléri,tehát a termosztát jó lehet

Ez a normális?

Termosztát nem hiszem hogy jó, inkább a vízhőfok mérőd ami jó.

Termosztátot úgy tudod ellenőrizni, hogy amikor hideg a motor, elindítod, s pár perc múlva megfogod a hűtő felé vezető csövet. Ha az is kezd melegedni, akkor termosztátcsere. (ami szerintem valószínűleg a hiba lesz)

Link to comment
Megosztás:

e85 + a stílusom miatt eszik :lol:

Emisszió 4 éve lett utoljára mérve, akkor alig volt káros cucc benne (megintcsak e85 miatt)

Nekem annó úgy lett megoldva, hogy csavarhúzó+kalapács, katalizátor szétver, gyári "bojler test" szétvág, új univerzális katalizátor megvesz 12.000Ft-ért haverom méretre csinálta és visszahegesztette a helyére, majd a gyári varratokat leköszörülte és újra hegesztette, meg nem mondja senki, hogy barkács....

Ha érdekel a dolog megkérdezhetem vállal-e ilyen munkát.

Köszi az infót! :lol: Vasas ember már lesz a környezetemben, ha oda kerülök.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok segítsetek nekem,megtudja valaki mondani,hogy hol találom a szín kodót a kocsin.Vagy valaki megmondaná hogy a fehér színnek mi a kódja.A visszapillantó tükröt kéne elvinnem fényeztetni. Gondolom G astra fehér színből csak egy fajta létezik.2003-as a gép ha ez segítség köszönöm. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Naív dolog lenne azt feltételezni hogy csak egyféle fehér létezik a G Astrában, mert annál jóval több. Gyári színkódok szerint:

Mineralweiß

Schneeweiß

Chamonixweiß

Brillantweiß

Polarweiß

Casablancaweiß

Coloradoweiß

Cremeweiß

Perlweiß

Alpineweiß, stb.

És még ez is csak ízelítő.

A színkódot a menetirány szerinti jobb oldalon a B-oszlopon találod, az anyósoldali ajtót ki kell nyitni hozzá és egy ilyen táblácskát keress az oszlopon:

astra_g_01.jpg

Ezen az utolsó sor első karaktersorozata (a képen éppen Z147) a színkód.

Link to comment
Megosztás:

Naív dolog lenne azt feltételezni hogy csak egyféle fehér létezik a G Astrában, mert annál jóval több. Gyári színkódok szerint:

Mineralweiß

Schneeweiß

Chamonixweiß

Brillantweiß

Polarweiß

Casablancaweiß

Coloradoweiß

Cremeweiß

Perlweiß

Alpineweiß, stb.

És még ez is csak ízelítő.

A színkódot a menetirány szerinti jobb oldalon a B-oszlopon találod, az anyósoldali ajtót ki kell nyitni hozzá és egy ilyen táblácskát keress az oszlopon:

[ig]http://www.opel-infos.de/typschilder/astra_g_01.jpg

Ezen az utolsó sor első karaktersorozata (a képen éppen Z147) a színkód.

Ezt nem hittem volna. Valahol össze van foglalva a színek nagy arzenálja?

Amikor classic volt, 2 féle kék volt, egy normál, és egy metál változat, meg még egy G-set láttam világoskék metálban, semmi mást.

Azt hittem szürkéből volt a legtöbb változat, de a fehérek sokasága nem semmi.

Módosítva : uhuhu
Link to comment
Megosztás:

Ezt nem hittem volna. Valahol össze van foglalva a színek nagy arzenálja?

Amikor classic volt, 2 féle kék volt, egy normál, és egy metál változat, meg még egy G-set láttam világoskék metálban, semmi mást.

Azt hittem szürkéből volt a legtöbb változat, de a fehérek sokasága nem semmi.

Köszönöm akkor most már tudom de tényleg röhejes hogy fehér színből ennyi árnyalat van.

Link to comment
Megosztás:

Naív dolog lenne azt feltételezni hogy csak egyféle fehér létezik a G Astrában, mert annál jóval több. Gyári színkódok szerint:

Mineralweiß

Schneeweiß

Chamonixweiß

Brillantweiß

Polarweiß

Casablancaweiß

Coloradoweiß

Cremeweiß

Perlweiß

Alpineweiß, stb.

És még ez is csak ízelítő.

A színkódot a menetirány szerinti jobb oldalon a B-oszlopon találod, az anyósoldali ajtót ki kell nyitni hozzá és egy ilyen táblácskát keress az oszlopon:

[mg]http://www.opel-infos.de/typschilder/astra_g_01.jpg

Ezen az utolsó sor első karaktersorozata (a képen éppen Z147) a színkód.

köszönöm.

Módosítva : uhuhu
Link to comment
Megosztás:

Ezt nem hittem volna. Valahol össze van foglalva a színek nagy arzenálja?

Amikor classic volt, 2 féle kék volt, egy normál, és egy metál változat, meg még egy G-set láttam világoskék metálban, semmi mást.

Azt hittem szürkéből volt a legtöbb változat, de a fehérek sokasága nem semmi.

köszönöm.

A képeket vegyétek már ki az idézetből(az IMG-t kell csak kitörölni),köszi! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Múlt héten volt 2 éve, hogy nálam van az autó. Ennek örömére tegnap megajándékozott egy sárga lámpával. Félreálltam, leállítottam, újraindítottam, utána már nem égett.

Kivillogtattam és ezt a számsort tudtam lejegyezni:

4051

Sajnos sehol nem találom a megfelelőjét. Tudna valaki segíteni?

A héten lesz műszaki vizsgám is. Jól tudom, hogy csak akkor bukik meg, ha ég valamelyik visszajelző? Tehát a tárolt hibakódokat nem olvassák ki?

Erre Valaki? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.