Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok! Eltört a bal hátsó spirálrugóm, abban kérnék segítséget tőletek, hogy ha erősebb rugót szeretnék berakni találok-e olyat és érdemes-e? Esetleg a kombi rugója jó-e az enyémhez (1,4 seadan, X14XE), úgy hallottam az erősebb. Egyébként van különbség 4 és 5 ajtós rugója közt? A vonóhorog miatt szeretnék erősebbet, néha terhelem szegényt egytengelyes futóval.

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Eltört a bal hátsó spirálrugóm, abban kérnék segítséget tőletek, hogy ha erősebb rugót szeretnék berakni találok-e olyat és érdemes-e? Esetleg a kombi rugója jó-e az enyémhez (1,4 seadan, X14XE), úgy hallottam az erősebb. Egyébként van különbség 4 és 5 ajtós rugója közt? A vonóhorog miatt szeretnék erősebbet, néha terhelem szegényt egytengelyes futóval.

Előre is köszi a segítséget!

hy

a kombi rugója nem jó mert más a mérete

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Eltört a bal hátsó spirálrugóm, abban kérnék segítséget tőletek, hogy ha erősebb rugót szeretnék berakni találok-e olyat és érdemes-e? Esetleg a kombi rugója jó-e az enyémhez (1,4 seadan, X14XE), úgy hallottam az erősebb. Egyébként van különbség 4 és 5 ajtós rugója közt? A vonóhorog miatt szeretnék erősebbet, néha terhelem szegényt egytengelyes futóval.

Előre is köszi a segítséget!

Sajnos van különbség az 5 ajtós, a lépcsős hátú és a kombi közt. Én is most cseréltem 2-t. Letört egy-egy ív a jobbról és a balról is. Úgy vettem észre, hogy bizonyos sebességnél riszált egy picit a hátulja a kocsinak. Szerettem volna erősebbet, de az opel boltos azt mondta, nincs bele vastagabb, erősebb. Ezért egy középárfekvésű japán rugót vettem bele egy párat. Valami 13 000/db körüli áron volt. A doboza zöld-fehér volt, ha jól emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Eltört a bal hátsó spirálrugóm, abban kérnék segítséget tőletek, hogy ha erősebb rugót szeretnék berakni találok-e olyat és érdemes-e? Esetleg a kombi rugója jó-e az enyémhez (1,4 seadan, X14XE), úgy hallottam az erősebb. Egyébként van különbség 4 és 5 ajtós rugója közt? A vonóhorog miatt szeretnék erősebbet, néha terhelem szegényt egytengelyes futóval.

Előre is köszi a segítséget!

Szia!

Ha erősebbet nem találsz,tegyél be LÉGRUGÓT.Én anno az F astrámba tettem szintén a sok utánfutózás miatt,de nem bántam meg,nagyon jó dolog,nem ül annyira le az autó segge,még akkor sem ha 5-en ülnek benne.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos van különbség az 5 ajtós, a lépcsős hátú és a kombi közt. Én is most cseréltem 2-t. Letört egy-egy ív a jobbról és a balról is. Úgy vettem észre, hogy bizonyos sebességnél riszált egy picit a hátulja a kocsinak. Szerettem volna erősebbet, de az opel boltos azt mondta, nincs bele vastagabb, erősebb. Ezért egy középárfekvésű japán rugót vettem bele egy párat. Valami 13 000/db körüli áron volt. A doboza zöld-fehér volt, ha jól emlékszem.

Köszi mindenkinek a válaszokat! Azt írod, különbözik az 5 ajtós és lépcsőshátú rugója! Az alábbi hirdetésben egy kalap alá veszi ezt a két típust, sőt a 3 ajtóst is! Akkor most kinek higgyek? :D

http://www.vatera.hu/auto_motor_alkatresz/...1488326081.html

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Régen voltam erre, de sajnos van egy kis probléma. Z14XE motoros Astra. Nem akar menni, úgy gyorsul mint egy leharcolt IFA. Elindul, aztán egyszer csak megtorpan, padló gázzal is épp csak vánszorog a fordulatszámmérő felfelé, majd egyszer csak megint elkezd húzni. Semmi különösebb hangja nincs, megy minden henger, hibajelzés nincs.

Van valakinek ötlete vagy tapasztalat esetleg?

Előre is köszi!

Sziasztok!

Nos, probléma továbbgyűrűzött. Eddig csak gyorsulni nem gyorsult, most viszont már nincs alapjáratom sem, és menet közben is ha gyorsítok bele-bele ránt, és olyan mint ha gázadásnál is késne a, vagy csak ~1/4 gáztól kezdene egyáltalán csinálni valamit. És persze semmi hibajel. A múltkor a szerelő sem tudott rá mondani semmit, mert Tech2-vel nézve is minden gyári értéken volt, akkor is amikor nem gyorsult és a hiba jelen volt.

Elegem van ebből a kocsiból.

Tud erre esetleg valaki mondani valamit?

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek a válaszokat! Azt írod, különbözik az 5 ajtós és lépcsőshátú rugója! Az alábbi hirdetésben egy kalap alá veszi ezt a két típust, sőt a 3 ajtóst is! Akkor most kinek higgyek? :D

Hát én csak azt mondom, amit nekem a boltos mondott. Nem jártam nagyon körül a dolgot, mert azonnal kellett.

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

És amit most vásárolok gyári cuccot az mennyit bír?

ugyanennyit hivatalosan.

mondanám hogy 2003 elött és után is ugyanabba a motorba ugyanaz az alkatrészt szerelik, de nem meri rámondani senki, hogy 90E-t ki fog birni.....

hivatalosan 60 ezrenként ki kell cserélni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nos, probléma továbbgyűrűzött. Eddig csak gyorsulni nem gyorsult, most viszont már nincs alapjáratom sem, és menet közben is ha gyorsítok bele-bele ránt, és olyan mint ha gázadásnál is késne a, vagy csak ~1/4 gáztól kezdene egyáltalán csinálni valamit. És persze semmi hibajel. A múltkor a szerelő sem tudott rá mondani semmit, mert Tech2-vel nézve is minden gyári értéken volt, akkor is amikor nem gyorsult és a hiba jelen volt.

Elegem van ebből a kocsiból.

Tud erre esetleg valaki mondani valamit?

Előre is köszi.

egeret néztél már?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos van különbség az 5 ajtós, a lépcsős hátú és a kombi közt. Én is most cseréltem 2-t. Letört egy-egy ív a jobbról és a balról is. Úgy vettem észre, hogy bizonyos sebességnél riszált egy picit a hátulja a kocsinak. Szerettem volna erősebbet, de az opel boltos azt mondta, nincs bele vastagabb, erősebb. Ezért egy középárfekvésű japán rugót vettem bele egy párat. Valami 13 000/db körüli áron volt. A doboza zöld-fehér volt, ha jól emlékszem.

Pfúj! Japán alkatrészt? :D

Link to comment
Megosztás:

Hibajelet nem dob? Megy minden henger?

Először is kitakarítanám a folytószelepházat.

Hibajelet nem dob, úgy hallom minden henger megy.

Köszönöm a tippeket ki fogom próbálni és majd írok mi történt

Még egyszer köszi

Amit viszont nem értek hogy miért csak hidegindításnál jön elő.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Eltört a bal hátsó spirálrugóm, abban kérnék segítséget tőletek, hogy ha erősebb rugót szeretnék berakni találok-e olyat és érdemes-e? Esetleg a kombi rugója jó-e az enyémhez (1,4 seadan, X14XE), úgy hallottam az erősebb. Egyébként van különbség 4 és 5 ajtós rugója közt? A vonóhorog miatt szeretnék erősebbet, néha terhelem szegényt egytengelyes futóval.

Előre is köszi a segítséget!

Szia!

Nekem is sedanom van és cseréltem már hátsó rugót.

Amennyire én tudom a 4 és 5 ajtós között nincs különbség ezért is törik el a 4 ajtós rugója.

Azt nem tudom a kombi rugó erősebb-e. Egy hátsó rugóm van ha érdekel.

Link to comment
Megosztás:

ugyanennyit hivatalosan.

mondanám hogy 2003 elött és után is ugyanabba a motorba ugyanaz az alkatrészt szerelik, de nem meri rámondani senki, hogy 90E-t ki fog birni.....

hivatalosan 60 ezrenként ki kell cserélni

Köszönöm!

igazából erre voltam kíváncsi, csak elsőre rosszul tettem fel a kérdést.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem is sedanom van és cseréltem már hátsó rugót.

Amennyire én tudom a 4 és 5 ajtós között nincs különbség ezért is törik el a 4 ajtós rugója.

Azt nem tudom a kombi rugó erősebb-e. Egy hátsó rugóm van ha érdekel.

Köszi, ha kettő lenne érdekelne. Csak tutira egyformát akarok beletenni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nos, probléma továbbgyűrűzött. Eddig csak gyorsulni nem gyorsult, most viszont már nincs alapjáratom sem, és menet közben is ha gyorsítok bele-bele ránt, és olyan mint ha gázadásnál is késne a, vagy csak ~1/4 gáztól kezdene egyáltalán csinálni valamit. És persze semmi hibajel. A múltkor a szerelő sem tudott rá mondani semmit, mert Tech2-vel nézve is minden gyári értéken volt, akkor is amikor nem gyorsult és a hiba jelen volt.

Elegem van ebből a kocsiból.

Tud erre esetleg valaki mondani valamit?

Előre is köszi.

Injektorok rendben vannak? Egy ultrahangos tisztítással hátha javulna a helyzet.

Kipufogórendszer mennyire átjárható? Alulról érdemes lenne benézni a katalizátorba is, az enyémnek pl. kifordult a bele és hátrahordta a leszakadt darabokat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.